Şimdi Ara

Hyundai Getz Nasıldır ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
48
Cevap
0
Favori
74.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xcrrwwrx

Dizelleri az yakar çok kaçar dayımda var bir kaç kez kaçırmıştım kullanması çok zevkli seri bir araba abs hemen hemen her modelinde var lpg li olursada iyidir

Alıntıları Göster
    Getzde işçilik sorunları çok olduğunu okumuştum direksiyonun soyulması gibi..Ben olsam ford fiesta ve toyota yarise(arabanın hız göstergesi ortada olması seni rahatsız etmez ise)bak derim;tabi ikinci elleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: norge

Getzde işçilik sorunları çok olduğunu okumuştum direksiyonun soyulması gibi..Ben olsam ford fiesta ve toyota yarise(arabanın hız göstergesi ortada olması seni rahatsız etmez ise)bak derim;tabi ikinci elleri

Alıntıları Göster
    bizzat kullandığım araçtır bagajı unutmalısınız aldığınızda ön göğüs kısmı plastikten ibaret olduğu için sese katlanılmalı tıkırtı olacak. yol tutuş iyi olmamakla birlikte asla takla attırmaz savrultur ancak çabuk toparlar. 1.3 gls benim ki lpg ile günümüz verilerinde 70tl lik gaz ile 360-410 km arası gidiyorum son sürat 166 denmiş 175 yapıyor düzlükte eğim varsa 190olduğunu gördüm. gayet seridir, şehiriçinde kullanılacak güzel araçlardan biridir. 1.5 vgt 110beygirlik dizel motor içinse ben tavsiye etmiyorum araba gidiyor ancak durmuyor 110 beygir getz için çok fazla neredeyse 3.viteste bile patinaj çekmek istiyor. ağırlık olaraksa o küçücük araç nasıl öyle ağır bende anlamadım benim aracım lpg ile binyüzküsür kilo bence alın gitsin

• quote:

Dizelleri az yakar çok kaçar dayımda var bir kaç kez kaçırmıştım kullanması çok zevkli seri bir araba abs hemen hemen her modelinde var lpg li olursada iyidir

• quote:

Orijinalden alıntı: jack_daniel's

quote:

Alıntıları Göster
    yaklaşık 1 ay önce aldım 1.4 doch 2006 60 bin km de.Araçta atiker sıralı sistem lpg var açıkçası performansından çok memnun kaldım.Benden önceki sahibi araca çok temiz bakmış ve bakımlarını zamanında yaptırmış.Kalkışları olsun hızı olsun beni tatmin eden bir araç donanıma gelirsek fiyatına göre emsallerinden daha donanımlı bir araç elektronik aynalar elektronik 4 cam immobilizer cd çalar yol bilgisayarı vs.. Benim aracım da sadece sunroof ve abs yok abs olsa iyi olurmuş ama benim açımdan sıkıntı değil yakıtına gelince 50 tl lik lpg ile 230 km yol katettim ve daha gazı bitmedi bence ekonomik bir araç alırsanız 1.4 doch modelini tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: vavien_pro

yaklaşık 1 ay önce aldım 1.4 doch 2006 60 bin km de.Araçta atiker sıralı sistem lpg var açıkçası performansından çok memnun kaldım.Benden önceki sahibi araca çok temiz bakmış ve bakımlarını zamanında yaptırmış.Kalkışları olsun hızı olsun beni tatmin eden bir araç donanıma gelirsek fiyatına göre emsallerinden daha donanımlı bir araç elektronik aynalar elektronik 4 cam immobilizer cd çalar yol bilgisayarı vs.. Benim aracım da sadece sunroof ve abs yok abs olsa iyi olurmuş ama benim açımdan sıkıntı değil yakıtına gelince 50 tl lik lpg ile 230 km yol katettim ve daha gazı bitmedi bence ekonomik bir araç alırsanız 1.4 doch modelini tavsiye ederim

Alıntıları Göster
    1,5 crdi'ın çok iyi hızlanması var fakat yol tutuşu ve frenler berbat.

• quote:

Orijinalden alıntı: vavien_pro

Alıntıları Göster
    Otomatik viteslisi KAYSERİ de kaynımda var. Ailece ev ihtiyacı için ikinci araba olarak kullanıyorlar..Şehir içi yüzde 10 - 12 Lt benzin yakıyor diyorlar...Tüketimi çok fazla diyorlar..Satın dedim. Yeni araba daha eskimedi niye satalım diyorlar..Saygılarımla..

• quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Otomatik viteslisi KAYSERİ de kaynımda var. Ailece ev ihtiyacı için ikinci araba olarak kullanıyorlar..Şehir içi yüzde 10 - 12 Lt benzin yakıyor diyorlar...Tüketimi çok fazla diyorlar..Satın dedim. Yeni araba daha eskimedi niye satalım diyorlar..Saygılarımla..

Alıntıları Göster
    1.5 dizelin torku kaç nm?
    24kgm yazmışlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Doğan.

quote:

Orijinalden alıntı: Gopluumit

Peki bu ayarda bu fiyat aralığında başka hangi arabayı önerirsiniz arkadaşlar ?

Toprağım arabanın çapı belli , güzel bir yol tutuşu beklememek lazım.

Frenler idare eder. Kullanımı keyiflidir , seri araçtır. Yol tutuşta çok zorlamaya gelmez yani yoksa şehir içinde öyle yolda gezinme durumları yoktur.

Hız limitleri dahilinde kullanılırsa sıkıntı çıkartmaz.

15 18 civarına Nissan Primera olabilir, Polo olabilir, eski kasa Punto olabilir. Skoda Fabia olabilir. Fabia iyide olur hatta.

Tam da benim aradığım araçları yazmışsınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: a3l4i

24kgm yazmışlar

180nm diye hatırlıyorum
  • quote:

24kgm yazmışlar

Emin değilim ama 220 nm diye biliyorum.
  • 2008 dizel var bende son derece seri 1180 kg. yol tutuşu iyi güzel bir araç ve az yakıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yavuz.

quote:

24kgm yazmışlar

Emin değilim ama 220 nm diye biliyorum.

Alıntıları Göster
    Fazla konfor ve izolasyon beklememek gerek ancak parasına göre pratik bir şehir aracı. Ayrıca iyi kaçıyor.

• Aracı hiç bilmiyorum ama,dışarıdan bakıldığında 100 km üstü bir hızda ufak bir hatanda affetmem dermiş gibi duruyor.(Bence)

Edit : 1.5 Crdi 115 Hp motorunun çok iyi kaçtığını duymuştum. Bana kalırsa alırsanız lastik çapını(Lastiğin yere bastığı kısım) büyütün.Leylek gibi duruyor araç :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FB®h Pozitif -- 4 Haziran 2012; 22:47:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FB®h Pozitif

Aracı hiç bilmiyorum ama,dışarıdan bakıldığında 100 km üstü bir hızda ufak bir hatanda affetmem dermiş gibi duruyor.(Bence)

Edit : 1.5 Crdi 115 Hp motorunun çok iyi kaçtığını duymuştum. Bana kalırsa alırsanız lastik çapını(Lastiğin yere bastığı kısım) büyütün.Leylek gibi duruyor araç :)
    1.5 crdi 110 hp lik versiyonunu alırsan tahtalıköye çabuk gidersin benden söylemesi. Birşey olmaz diyip basarsın sonra frene basınca pedal var mı yokmu derken buyrun cenaze namazına
  • Ehliyet kursunda 5 gün boyunca günde 2 saat kullandım. 1.5 CRDİ motorluydu. Hatırladığım kadarıyla;
    -Debriyajı lokum gibiydi. insanın sürekli dur kalk yapası geliyordu.
    -Kalkışlarda seriydi. Turbo dizel olmasının avantajıyla.
    -Yaktığı yakıt makul seviyedeydi. Çok yakıyor desem haksızlık olur.
    -Yol tutuşu hakkında yorum yapamam 80 i geçmedim
    -Malzeme kalitesi iyi diyemem. Ön konsol sertti, ön koltuklar inceydı güven vermiyordu ve oturanın vücudunu sarmıyordu.

Not: Bu aracı kullandığımda Lada Samara'm vardı. Ona göre okuyabilirsiniz. Malum Lada'ya pek yabancı değilsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erukay

Ehliyet kursunda 5 gün boyunca günde 2 saat kullandım. 1.5 CRDİ motorluydu. Hatırladığım kadarıyla;
    -Debriyajı lokum gibiydi. insanın sürekli dur kalk yapası geliyordu.
    -Kalkışlarda seriydi. Turbo dizel olmasının avantajıyla.
    -Yaktığı yakıt makul seviyedeydi. Çok yakıyor desem haksızlık olur.
    -Yol tutuşu hakkında yorum yapamam 80 i geçmedim
    -Malzeme kalitesi iyi diyemem. Ön konsol sertti, ön koltuklar inceydı güven vermiyordu ve oturanın vücudunu sarmıyordu.

Not: Bu aracı kullandığımda Lada Samara'm vardı. Ona göre okuyabilirsiniz. Malum Lada'ya pek yabancı değilsin
    İmzamdaki aracı sahibim şehir içinde pratik ve günlük kullanıma uygun bir araç. Dizel motorları iyi ama mümkünse benzinli-otomatik kombinasyonuna bulaşmayın yakıtı içiyor, depresyona sokuyor, ocağınıza incir ağacı dikiyor.

• güvenliği dışında 10 numara
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazan50

güvenliği dışında 10 numara
    şahsi fikrim bisikleti hyundai yerine tercih edicek olmamdır ama araç hızlıdır ve donanımları emsallerıne gore zengindir ben yınede size kore yapımı arac onermem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bartucelebi

şahsi fikrim bisikleti hyundai yerine tercih edicek olmamdır ama araç hızlıdır ve donanımları emsallerıne gore zengindir ben yınede size kore yapımı arac onermem

Alıntıları Göster
    bazı arkadaslar abs siz bir işe yaramaz demişler abs cıkmadan önce nasıl fren kullanıyodunuz merak ediyorum gecenlerde 2010 model passat şehir içinde kaygan yolda duramadı ve hızlı olmadıgı halde arkadan önündeki araca vurdu... bu durum tamamen sizin nasıl kullanmanıza bağlı

bende ocak ayından itibaren getz kullanıyorum direksiyonu gercekten ağır artı ön paneldende çat çut sesler gelmiyo değil en azında ses sürekli gelmiyo

yol tutusu uzun yolda kullanmadım daha ama şehir içi gercekten cok rahat benim için dedikleri gibi arkadasların donanım fazla yok ama 18 19 binlik aractada baska ne donanımı olabilirki

bagaj gercekten cok düşük benzinlisini kullanıp tüp taktılanlar bagajı nasıl kullanıyo bilemiyorum bagaj için hatta satmayı düşünmüştük ama vazgectik sonra

yakıt 100 km 7 litle yakıyodu şehir içi 520 km filan gösteriyodu bende shell den v power alarak depoyu fullettim vites değişimi gibi unsurları kitapta yazdıgı gibi uyguladım yakıt tüketimi 6.4lere düştü ve inanmıcaksınız belki ama 650 700 km arası yol yapcak nerdeyse

kullanmasını bildikten sonra gercekten güzel arac fazla donanımı olmasada ...

• iyi
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.