Şimdi Ara

Hyundai Getz Nasıldır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
47
Cevap
0
Favori
74.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Kayınvalideye araba bakıyorum Nasıl bilirsiniz getzi ? benzinlisini alsam hangi modelini almalıyım ? Dizel Alsam ne dersiniz ? Kronik sorunu varmıdır yol tutuşu nasıldır yakıt değerleri nasıldır ? ABS hangi modellerinde var 1.3 Motoru sizce iyimidir Lpg ile iyi gider mi bizi üzer mi ? Bilenlerden yardım bekliyorum bakıp çıkmazsak memnun olurum teşekkürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gopluumit -- 24 Mayıs 2012; 0:46:52 >

• Fena araç değildir.
    Kullanıcısından dizelinin az yaktığını duymuştum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arian Galatian

Fena araç değildir.
    30 kişiden 1 kişimi sadece ? lütfen bildiklerinizi söyleyin arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arian Galatian

Fena araç değildir.
    Şehir içinde pratik bir araçtır.

Yol tutuşu vasattır.

ABS paketli olanlara bakabilirsiniz.

1.3 motor güzel motor kasayı gayet iyi taşıyor, sanırım belli bir yıldan önceki dizel motoru 3 silindirlki ve azla yakıyor.

Bayana gidecek ideal bir araçtır, tavsiye ederim hemşerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doğan.

Yol tutuşu vasattır.

1.3 motor güzel motor kasayı gayet iyi taşıyor, sanırım belli bir yıldan önceki dizel motoru 3 silindirlki ve azla yakıyor.

Teşekkürler bırçet 1,3 motor hmm iyi diyosun yol tutuşu neden vasat ya viraja kaçla girdiğinde güvenli bi dönüş sağlıyorsun :) Kayınvalide İyi araba kullanıyor yol tutuşu çokmu kötü dediğin kadar :(
  • quote:

Yol tutuşu vasattır.

Alıntıları Göster
    uzun yol çekilmez. ş. içinde iyidir. yol tutuşu vasattır. konforlu değildir, yol sesi içeri alır, dizeli az yakar

bu benim kişisel görüşüm; araç birde ha uçtu ha uçacak gibi gözüküyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eoudoxias

uzun yol çekilmez. ş. içinde iyidir. yol tutuşu vasattır. konforlu değildir, yol sesi içeri alır, dizeli az yakar

bu benim kişisel görüşüm; araç birde ha uçtu ha uçacak gibi gözüküyor.

Alıntıları Göster
    Peki bu ayarda bu fiyat aralığında başka hangi arabayı önerirsiniz arkadaşlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gopluumit

Toprağım arabanın çapı belli , güzel bir yol tutuşu beklememek lazım.

Frenler idare eder. Kullanımı keyiflidir , seri araçtır. Yol tutuşta çok zorlamaya gelmez yani yoksa şehir içinde öyle yolda gezinme durumları yoktur.

Hız limitleri dahilinde kullanılırsa sıkıntı çıkartmaz.

15 18 civarına Nissan Primera olabilir, Polo olabilir, eski kasa Punto olabilir. Skoda Fabia olabilir. Fabia iyide olur hatta.
  • quote:

quote:

Frenler idare eder. Kullanımı keyiflidir , seri araçtır. Yol tutuşta çok zorlamaya gelmez yani yoksa şehir içinde öyle yolda gezinme durumları yoktur.

15 18 civarına Nissan Primera olabilir, Polo olabilir, eski kasa Punto olabilir. Skoda Fabia olabilir. Fabia iyide olur hatta.

Teşekkürler dostum söylediklerini değerlendiricem :) 1.3 iyi diyosun şehir içi kullanılıcak araba senede 1 kere oda yaparsa bulgaristana git gel yapar oda çok sıkıntı değil :)

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler dostum söylediklerini değerlendiricem :) 1.3 iyi diyosun şehir içi kullanılıcak araba senede 1 kere oda yaparsa bulgaristana git gel yapar oda çok sıkıntı değil :)

Alıntıları Göster
    getz sert süspansiyonlu sağlam-ağır kasalı iyi yol tutan bi araçtır.ufak görünmesine bakmayın eradan 60kg ağır.
    ön düzen tıkırtı yapabilir kronik sorunu yok.

• motorlar saçma ve verimsiz..

1.3 gls'nin motoru 1348 cc 1.6 vergisi veriyorsunuz..0-100 11,5 saniye bu motora göre çok iyi ancak azami sürat 166 km/h..
    1.5 vgt veya crdi dizel motorlardan emin olmamakla birlikte birisi 7,5-8 litre gibi komik bir rakam yakiyor şehiriçinde. getz kullanıcıları başlığından bilgi alabilirsin.

bende 15-16 bin liraya kadar sırf model yılı yeni diye getzlere bakmıştım ancak konfor, yol tutuş, sürüş keyfi sunabilecek bir araç gibi durmuyor bana kalırsa.
  • 15-18 bandında coltlara bak derim.Bulursan 99-00 golf olabilir.Getz çok yaramaz.Çok yakar az kaçar hesabı Eski corsalara da bak derim.Manuellerinin sürüşü çok yumuşaktır.citroen C2 de olabilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-sahibinden-keyfine-satilik-arac-84911752/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-ilk-sahibinden-garaj-arabasi-87365000/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-en-tatli-rengiyle-92-hp-c3-87316020/detay#

• Parasının karşılığını veren, pek süsü ve konforu olmayan, otomatik vitesli değilse yakıtta kullanıcısını çok üzmeyen, içi ferah kutu gibi ama biraz tombul (1200kg civarı) bir arabadır. Bende 2010 model 1.4 lpg'lisi var yaklaşık 30.000kmdir kullanıyorum ve bagaj dışında sıkıntım yok tavsiye ederim. Kronik arızası olmamakla beraber sert plastik yüzünden göğüs kısmından ses gelmesi beklenen bir durumdur.
  • 2010 model hyundai getze sahibim aracım 1.4 dohc benzinli model bütçeyi bilmiyorum fakat alınacaksa benzinli de 1.3 yerine 1.4 motor,dizel de ise 1.5 crdi yerine 1.5 vgt alınmalıdır.Crdi ve 1.3 benzinli motor makyajsız kasa da kaldı 2006 veya 2007 olması lazım makyaj yedi ön farlar değişti ve motor seçenekleri değişti vgt motor 4 silindir ve turbo sistemi daha farklı 1.5 crdi motordan az yakıyor. araba için yorumlarıma gelirsek araç 1.4 atmosferik bi araç için seri olması dikkat çekiyo en sevdiğim yönü motor ve iç hacmi.dışarıdan küçük durmasına rağmen iç mekan çok ferah.ayrıca çok sevimli duruyor dıştan. en sevmediğim yönü yalıtım kötü ve araç donanım fakiri benım ki boş donanım abs yok arka camlar manuel aynalar manuel. var olanlar tek hava yastığı ön 2 cam elektrikli cd çalar var direksiyon ayarlanabiliyor. far ayarı var. yol tutuş süspansiyon sert olduğu için yok kötü değil. lastik tabanı 185 yapılırsa daha da iyileşir.ama sert süspansiyon sayesinde araç yolu çok hissettiriyor konfor azalıyor. bunun dışında söylemek istediğim direksiyon konforlu değil iç mekan kalitesi de vasat kısaca parasının arabası yüksek model sağlam bir araba istiyorsanız donanım önemli değil ise getz iyi bi araba. şehir içi faresi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frank W. -- 24 Mayıs 2012; 8:46:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

15-18 bandında coltlara bak derim.Bulursan 99-00 golf olabilir.Getz çok yaramaz.Çok yakar az kaçar hesabı Eski corsalara da bak derim.Manuellerinin sürüşü çok yumuşaktır.citroen C2 de olabilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-sahibinden-keyfine-satilik-arac-84911752/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-ilk-sahibinden-garaj-arabasi-87365000/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-en-tatli-rengiyle-92-hp-c3-87316020/detay#
    Yaklaşık 1 yıl Getz 1.3 Gls kullandım. Yakıtı fazla baştan söyleyeyim. Lpg ile kullanmanızı tavsiye ederim. Motor hacmine göre iyi performans veriyor.
    1.3' e göre kalkışları iyi. 1 yıl boyunca yıllık bakım haricinde usta yüzü görmemişti arabam. Konfor olarak da sizi tatmin eder. Şu an 15.000 tl civarında araba baksam yine Getz alırım. 4 cam otomatik, elektrikli aynalar, sis farı gibi özellikler mevcuttu. İç hacmi geniş ayrıca.
    Şehir içi kullanım için ideal araç. Uzun yol da yaparsınız. Yalnız 120-130' u geçmenizi tavsiye etmem. En fazla 160 yapmıştım.

Bunların haricinde sormak istediğiniz konu olursa bilgim kadar cevaplarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: erzi

Yaklaşık 1 yıl Getz 1.3 Gls kullandım. Yakıtı fazla baştan söyleyeyim. Lpg ile kullanmanızı tavsiye ederim. Motor hacmine göre iyi performans veriyor.
    1.3' e göre kalkışları iyi. 1 yıl boyunca yıllık bakım haricinde usta yüzü görmemişti arabam. Konfor olarak da sizi tatmin eder. Şu an 15.000 tl civarında araba baksam yine Getz alırım. 4 cam otomatik, elektrikli aynalar, sis farı gibi özellikler mevcuttu. İç hacmi geniş ayrıca.
    Şehir içi kullanım için ideal araç. Uzun yol da yaparsınız. Yalnız 120-130' u geçmenizi tavsiye etmem. En fazla 160 yapmıştım.

Alıntıları Göster
    tam 22 gün önce 2006 model 1,5 vgt yenı kasa yenı motor getz satın aldım
    araçtan şu an için çok memnunum
    bakımını yaptırdım motor bakımını 160 tl yaptırdım
    memnunum dogrusu...

• quote:

Orijinalden alıntı: erzi

Alıntıları Göster
    Şehir içi kullanım içi gayet mantıklı bir araç ufak tefek heryere girip çıkar
    Dizelinin yakıtıdaa gayet ekonomiktir.
    Getz modelleri içinde tek tavsiye etmeyeceğim otomatik vitesi neden ?Yakıttan gerçekten yakıyor benzinlisi (zaten dizel otomatik yok )
    Çok aşırı öntakım vs ıvır zıvır masraf çıkarmaz.
    Genel anlamda beklentilerini karşılayan orta kalem bir araçtır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Delgado

Şehir içi kullanım içi gayet mantıklı bir araç ufak tefek heryere girip çıkar
    Dizelinin yakıtıdaa gayet ekonomiktir.
    Getz modelleri içinde tek tavsiye etmeyeceğim otomatik vitesi neden ?Yakıttan gerçekten yakıyor benzinlisi (zaten dizel otomatik yok )
    Çok aşırı öntakım vs ıvır zıvır masraf çıkarmaz.
    Genel anlamda beklentilerini karşılayan orta kalem bir araçtır.

Alıntıları Göster
    Dün de ben Getz'i hiç düşünmediğimi farkettim. 4 silindirli makyaj yemiş kasalardaki 1.5 vgt dizel motorun çok iyi olduğunu farkettim. Açıkçası düz vites alıp. 100-120 bandında hızlara razı olan birisi için Getz'in çok yakacağını düşünmüyorum. Hacim büyük bir sorun ama o motor performansı iyi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: b42.ozturk

Dün de ben Getz'i hiç düşünmediğimi farkettim. 4 silindirli makyaj yemiş kasalardaki 1.5 vgt dizel motorun çok iyi olduğunu farkettim. Açıkçası düz vites alıp. 100-120 bandında hızlara razı olan birisi için Getz'in çok yakacağını düşünmüyorum. Hacim büyük bir sorun ama o motor performansı iyi duruyor.

Alıntıları Göster
    Güncel..

• quote:

Güncel..

Alıntıları Göster
    Dizelleri az yakar çok kaçar dayımda var bir kaç kez kaçırmıştım kullanması çok zevkli seri bir araba abs hemen hemen her modelinde var lpg li olursada iyidir
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.