Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (997. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 995996997998999
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tuzla içmelerde özel reno servisine gittim
    Biraderin tanıdığı bir servis şefi vardı ona gittim bildiğin bir hyndai servisi var mı diye
    Ben yaparım dedi
    Tanıdık olunca güvenip verdim

http://www.orsaoto.net/
    Servis bu.
    Yağ 53 TL
    filtreler
    hidrolik yağ
    ve ses yapan kayışların ayarlanması genel kontroller
    sızıntının giderilmesi
    işçilik 70 TL
    top 163 TL verdim bugun
    İşçilik fazla gibi geldi
    tanıdık diye indirim de yaptım dedi.
    tek fark ettiğim motor sesi azaldı gibi sanki..
    Öğlene tamamlanmış arayıp haber verdiler
    Akşam iş çıkışı aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Tuzla içmelerde özel reno servisine gittim
    Biraderin tanıdığı bir servis şefi vardı ona gittim bildiğin bir hyndai servisi var mı diye
    Ben yaparım dedi
    Tanıdık olunca güvenip verdim

http://www.orsaoto.net/
    Servis bu.
    Yağ 53 TL
    filtreler
    hidrolik yağ
    ve ses yapan kayışların ayarlanması genel kontroller
    sızıntının giderilmesi
    işçilik 70 TL
    top 163 TL verdim bugun
    İşçilik fazla gibi geldi
    tanıdık diye indirim de yaptım dedi.
    tek fark ettiğim motor sesi azaldı gibi sanki..
    Öğlene tamamlanmış arayıp haber verdiler
    Akşam iş çıkışı aldım.

Balıkesirde bu tip işçiliklere 20-30 lira gibi alıyorlar. 1 ay önce yağ değişimi, yağ filtresi, hava filtresi, motor yağ haznesinin özel sıvı ile temizlenmesi, yağ katkısı, balata temizliği ve genel kontroller 120 lira tuttu. İşçilik olarak 20 lira yazmışlar. Hemde çok titiz ve temiz çalışıyorlar. Herhalde yetkili servise gitsek 300 liradan aşağı almazlardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: kerem2018

quote:

Orijinalden alıntı: baris43544354

Arkadaşlar, servise sormadan etmeden neden ve nasıl bu kadar net konuşabiliyorsunuz anlamak mümkün değil. ben 2008 dizel getz aracımın 45.000 km bakımını daha yeni yaptırdım ve sizlerle paylaştım (az yukarda görebilirsin), neden hala bilmeden sormadan böyle şeyler yazıyorsunuz gerçekten anlamsız... AYRICA tiske ARKADAŞIMIZ BUJİ OLMAYACAĞINI BELİRTMİŞ NEDEN OKUMADAN YORUM YAPIYORSUNUZ, BU DA AŞIRI ANLAMSIZ...

@BIXIMAN
    SİZE KATILIYORUM, bence de arada çok çok fark olmayacaktır, 50-60 TL fark için değmez bence, tabi SORMAKTA FAYDA VAR!!...

Yani kayışın kopacağını ve takla atacağını bile bilsem ş..r...siz servise gitmem. Hiçkimsenin de gitmesini önermem. teşekkürler

Kusura bakma arkadaşım senin canın veya aracında taşıdığın insanların canı senin için fazla bir önem arz etmeyebilir yazdığın mesajdaki KIRMIZI olan alanlardan ben onu çıkardım. Ancak ben eşimi 2 yaşındaki çocuğumu taşıdığım bi anlamda kendi ve sevdiklerimin canını taşıdığım aracıma gözüm gibi bakarım.. Varsın 200 Tl lik bakım serviste 300 Tl olsun , yeri gelir o aradaki 100 TL lik fark benim ve sevdiklerimin canını bağışlar ,

Özel servis ile yetkili servisin arasındaki fiyat farkı geri kazanılır , ancak sevdiklerin elinden gitti mi sabahlara kadar çalış geri gelmez...!!!

Nasıl ki diş çektirirken berber de değil , dişçide diş çektiriyorsak , servis işi de böyledir. Tabi ki pahalı olacak , servis açmak kolay mı ??? çalışan personel, sabit giderler sanayide ahmet ustanın dükkanından fazla tutacağı için fiyatları da pahalı olacaktır.

Tabi ki senin görüşün ister servise götür , ister xyz ustaya götür , ancak hiçkimseye gitmemesini önermek biraz fazla kaçmış.....!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIXI MAN -- 28 Mayıs 2010; 8:15:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

quote:

Orijinalden alıntı: kerem2018

quote:

Orijinalden alıntı: baris43544354

Arkadaşlar, servise sormadan etmeden neden ve nasıl bu kadar net konuşabiliyorsunuz anlamak mümkün değil. ben 2008 dizel getz aracımın 45.000 km bakımını daha yeni yaptırdım ve sizlerle paylaştım (az yukarda görebilirsin), neden hala bilmeden sormadan böyle şeyler yazıyorsunuz gerçekten anlamsız... AYRICA tiske ARKADAŞIMIZ BUJİ OLMAYACAĞINI BELİRTMİŞ NEDEN OKUMADAN YORUM YAPIYORSUNUZ, BU DA AŞIRI ANLAMSIZ...

@BIXIMAN
    SİZE KATILIYORUM, bence de arada çok çok fark olmayacaktır, 50-60 TL fark için değmez bence, tabi SORMAKTA FAYDA VAR!!...

Yani kayışın kopacağını ve takla atacağını bile bilsem ş..r...siz servise gitmem. Hiçkimsenin de gitmesini önermem. teşekkürler

Kusura bakma arkadaşım senin canın veya aracında taşıdığın insanların canı senin için fazla bir önem arz etmeyebilir yazdığın mesajdaki KIRMIZI olan alanlardan ben onu çıkardım. Ancak ben eşimi 2 yaşındaki çocuğumu taşıdığım bi anlamda kendi ve sevdiklerimin canını taşıdığım aracıma gözüm gibi bakarım.. Varsın 200 Tl lik bakım serviste 300 Tl olsun , yeri gelir o aradaki 100 TL lik fark benim ve sevdiklerimin canını bağışlar ,

Özel servis ile yetkili servisin arasındaki fiyat farkı geri kazanılır , ancak sevdiklerin elinden gitti mi sabahlara kadar çalış geri gelmez...!!!

Nasıl ki diş çektirirken berber de değil , dişçide diş çektiriyorsak , servis işi de böyledir. Tabi ki pahalı olacak , servis açmak kolay mı ??? çalışan personel, sabit giderler sanayide ahmet ustanın dükkanından fazla tutacağı için fiyatları da pahalı olacaktır.

Tabi ki senin görüşün ister servise götür , ister xyz ustaya götür , ancak hiçkimseye gitmemesini önermek biraz fazla kaçmış.....!!!

@ BIXIMAN
    Sana tamamen katılıyorum.

@ kerem2018
    Bazen insanlar sinirlenerek, gaza gelerek fazla iddalı ve had hudut tanımayan kelimeler kullanabilip hataya düşebiliyor, sizinki de malesef biraz böyle olmuş. Bukadar sinirlenmenize gerilmenize gerek yok, burda fikir alış verişi yapıyoruz, karşı fikirlere saygı duymanızı beklerdim..

Unutmayın ki yetkili servisler özellikle garantili araçların servis hizmeti açısından çok büyük avantaja sahiptir (tecrübeye binayen yazıyorum), çünkü garantisi devam eden araçlarda şikayet konusu olan parçalar tereddütsüz ve ücretsiz değişir. İçiniz rahat olur, çok daha az para verirsiniz ama aldığınız hizmet ödediğiniz parayla kıyas edilemeyecek kadar azdır (geçen haftaki tecrübeme binayen yazıyorum, sabit ve belgelidir..)
    Ayrıca; her yetkili servisin de dört dörtlük hizmet sunacağını da savunmuyorum. Bu duruma karşılık da örneğin bu forumdan (veya benze başka forumlardan) bilgi edinilip hareket edilinebilir. Sonuçta yaşanmış / tecrübeye binayen edilen tavsiyeler çok büyük nimettir, ve ben de bundan faydalann kişiler arasındayım, tecrübelerimi de aktardım..

Garantisi olmayan biten/iptal olan araçlar içinse özellikle bu forumdan tavsiye edilen yetkili servislerle görüşmekte ve fiyat almakta fayda olduğunu düşünüyorum, özel servisler kadar olmasa da ortalama 50-70 TL farkla aracın bakımını uygun fiyata yine yapıyorlar, ve en önemlisi yaptıkları işin arkasında duruyorlar, muhatap bulabiliyorsunuz, kullandıkları parçalar belli vs.. Bazen ağır bakımlarda fiyat farkı daha fazla (örn. özel 500 ver yeter der, yetkili 700 ister) olsa da, adı üstünde, ağır bakım, en ufak hatada sonuçlar da ağır olacaktır...

Farklı bir boyut katmak gerekirse, sizin "ş.r...z" diye nitelendirdiğiniz yetkili servisler sayesinde binlerce insan ekmek yiyor, öyle kolay olsaydı tesis kurmak inanın fiyatlar özel servislerden bile ucuz olurdu (rekabet kanunu), yani bu tip aşırı gereksiz hitaplarda bulunmanıza gerek yok, özel servislerde insanlar ekmek peşindeyse yetkili servislerde çalışan insanlar da ekmek peşinde, onların şerefleriyle oynamayın bence, çok yanlış..

Kendinizin, aracınızda taşıdığınız insanların canını önemsemiyorsanız, başka insanlaın yanlış yönlendirmeye hiç ama hiç hakkınız yok.. siz 50-60 tl nin hesabını bir cana karşılık yapabilirsiniz, ama insanları bu yönde yönlendirmeniz çok çok büyük hata malesef...

İşini iyi yapan özel servisler elbetteki var, ama malesef yüzdeye vurulduğunda azınlık durumdalar, bunu kamuoyu araştırmalardan (ssk lı eleman çalıştıran özel servis işletmelerini incelemeniz bile yeterlidir) bulabilirsiniz..

Saygı ve anlayış dolu forumlar dilerim,

Saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris43544354 -- 28 Mayıs 2010; 11:01:27 >

• Merhabalar,

Ben getz almaya kararverdim .Fakat kararımda benzinli otomatik mi ,dizel mi alayım kararsız kaldım.Bu konuda önerileriniz ne olur?Ne almalıyım arkadaşlar.
    Tabii ekonomik olsun isterim ,ama öte yandan eşimde otomatik olsun istiyor.Siz ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SANCTUM

Merhabalar,

Ben getz almaya kararverdim .Fakat kararımda benzinli otomatik mi ,dizel mi alayım kararsız kaldım.Bu konuda önerileriniz ne olur?Ne almalıyım arkadaşlar.
    Tabii ekonomik olsun isterim ,ama öte yandan eşimde otomatik olsun istiyor.Siz ne dersiniz?

Hocam, eşinizin de kullanacağını düşünerek otomatik benzinli alın derim. aynı durum bende de var, eşim maalesef kullanamıyor. çünkü dizel araç özellikle kalkışlarda acemiler için problem yaratıyor. çok yüksek bir ivmeyle kalkış yaptığı için öndeki araca vurmamak için özel çaba sarfetmek gerekiyor. eşim ilk kez aracı kullandığında aracın seriliği karşısında dehşete düştü...

sadece siz kullanacaksanız dizelden şaşmayın derim. ekenomi için dizel, eşler de kullanabilsin diye otomatik benzinli almak gerek diye düşünüyorum. ya da benzinli alıp lpg taktıracaksınız. illa da dizel alıcam derseniz i20'nin dizel otomatiği var sanırım. bir de ona bakın...

• Ben görevim gereği İstanbuldayım 3 yıldır. Eşime 2007 de benzinli getz aldım 97 ps 2008 model ve istanbul trafiğinde şu an kullanıyor 2 yıllık pratikler sonucu zaten bi kaç ayda öğrettim ama şu an çok iyi kullanıyor otomatik alıp bi sürü benzin masrafı olcağına dizel veya normal benzinli alın derim zor mor öğretirsin o kadar da abartmayın biz nasıl öğreniyorsak bayanlar da öğreniyor biraz sabırlı olun derim.Hem vitesli öğrenen ilerde her türlü aracı da kullanır ama otomatik öğprenen alışan başka bi araç türü kullanamaz bunu da biliyorsunuzdur.Nacizane tavsiyemdir herkese kazasız sürüşler arkadaşlar...
  • Uzun bir aradan sonra uzun yol yaptım.
    Geçen hafta Antalya'ya (Serik) gidip geldik.
    Araçta 4 kişiydik, 3 yetişkin 1 çocuk, bavullar, çantalar , poşetler.
    Gidiş-dönüş, antik şehir gezmeleri vs gezme toplamda 1700 km yol yaptık.
    Ortalama 4.6 litre motorin yakmışız 100 km'de.
    Yani 4 kişinin 1700 km gezmesi 240 lira gibi bir maliyetle oldu. (veya km'de 14 kuruş diyebiliriz).

2006'da aldığım arabamı hala zevkle kullanıyorum.
  • selam arkadaşlar 25 mayısta 2005 model benzinli getz aldım bana bişey tuhaf geldi arabada kontak anahtarı kapalıyken benzin göstergesi görünüyor normalde kontak çevrildiğinde gösterir diye biliyorum. acaba bir sorunmu var? yanıtlarsanız sevinirim
  • Kontak kapalı iken göstergeler çalışmaz bende böyle
    Bence elekt sisteminde sorun var gibi.
  • Bendede göstergeler çalışmıyor ama kilometre saatiyle hava derecesi gözüküyor kontak anahtarı üzerinde olmadığında.

2007 model aracım.
  • mrb arkadaşlar... 2007 dizel getz vgt sahibiyim. aracım 90 binde... bugün gün içinde tesadüfi olarak aracımın sesini duyan bir usta motorun çok ses yaptığını, rektefiye isteyebileceğini söyledi(sekmanlar, halatlar vb. bitmiş dedi sadece sesi dinleyerek)..bu aşırı ses normal midir? rektefiye kaça mal olur? daha borcunu bile bitirmedim:((
  • quote:

Orijinalden alıntı: geceumudu

mrb arkadaşlar... 2007 dizel getz vgt sahibiyim. aracım 90 binde... bugün gün içinde tesadüfi olarak aracımın sesini duyan bir usta motorun çok ses yaptığını, rektefiye isteyebileceğini söyledi(sekmanlar, halatlar vb. bitmiş dedi sadece sesi dinleyerek)..bu aşırı ses normal midir? rektefiye kaça mal olur? daha borcunu bile bitirmedim:((

ne rektefiyesi arkadaşım.90 binde nerde görülmüş rektefe:)güldürmesin ustan insanı.bence sen başka bir ustaya daha göster.
  • Olurmu hiç 90.000 de rektefe sen bir 190.000 daha gidersin düzenli kullanır ve bakımlarını yaptırırsan.
  • Merhaba,

Eylülayında 2009 model GETZ 1.4 DIHC 4 hava yastığı klima sunroof modelinden aldık. Aracımız benzinli.
    Ortalama yakıt tüketimimiz şehir içi 100 km. 6.4- 6.6 litre arası.
    Şehir dışında 5.0 civarına düşeibiliyor.

Arabamızdan çok memnunuz ancak amortsörleri biraz sert ve bagajın üst rafından tıkırtı geliyor.

Bazen arka fren disklerinden uğultu benzeri bir ses geliyor (sabahları veya serin havalarda kalkışlarda). Bu normal mi?

Teşekkür ederim.
  • 1.5 dizel getz ortalama kaç kurus yakıyor

birde bu aracın yeni kasaları hangi tarihten itibaren baslıyor ve kaç tl ye kadar bulabilirim bilgi verirseniz sevinirim
  • arkadaşlar geçen ay 2006 1.4 doch aldım 72 binde . en son bakımı nezaman yapıldı bilmiyorum yağı suyu vs. iyi demişti usta nezaman bakım yaptırmalıyım. birde geri vitese geçerken bazen takılıyo geçmiyo sizdede oluyormu
  • Seslerden şikayet eden arkadaşım sesler tamamen normal amortisörler de normal serttir. Diğer arkadaşım ; rektefe isteyebilir demiş rektefe şart dememiş hyundai servise götürmeden hiç bişey yaptırma servisteki ustaya götür hyudainin kendi adamları baksın ...90 binde rektefe gerekmesi için arabanın çok kötü aşırı yıpratılmış şekilde kullanıllması lazım benim bildiğim hyundai bosch motor kullanıyor ve bu motorlar dünyadaki en iyi en dayanıklı motorlardandır..Burda aynı motoru kullanan taksiici arkadaş var sitemizsde kia ceratosu var 450 bin i geçmiş bişey yok arabada..
  • Merhaba Arkadaslar 1,4 DOCH 2006 97 Beygir aracım suan 44 Binde arabam Kağıthanede oturmaktayım 45Bin Bakımı için heryerden fiyat aldım BARIS4343 Nickli arkadasımızın önerdiği maslak hyundai tayyip bey dahil heryer 260 tl fiyat verdi.

http://www.coskunoto.com.tr/default.asp?page=4

Aracımın 30Bin bakımın yapıldıgı yer burası 195 tl dedi kağıthaneden gelecegınız ıcın 150 tl yaparız dedi kredi kartına taksıt de varmıs sizleri bilgilendırmek istedim tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bandwidth

Merhaba Arkadaslar 1,4 DOCH 2006 97 Beygir aracım suan 44 Binde arabam Kağıthanede oturmaktayım 45Bin Bakımı için heryerden fiyat aldım BARIS4343 Nickli arkadasımızın önerdiği maslak hyundai tayyip bey dahil heryer 260 tl fiyat verdi.

http://www.coskunoto.com.tr/default.asp?page=4

Aracımın 30Bin bakımın yapıldıgı yer burası 195 tl dedi kağıthaneden gelecegınız ıcın 150 tl yaparız dedi kredi kartına taksıt de varmıs sizleri bilgilendırmek istedim tesekkurler.

Bilgilendirme ve paylaşım için teşekkürler

Demekki neymiş, yetkili servisler de çok çok uygun fiyatlar verebiliyormuş

Fiyat gerçekten inanılmaz uygun, benim aracım dizeldi sizinki benzinli, fark bundan diyecem ama benim tavsiye ettiğim yer dahil herkes dizel araçla aynı fiyat (260)vermiş size de, yani yüksek vermiş heryer, ilginç..

Kaçırmayın bu fiyatı derim, sanırım kampayaları falan var. Geçen gün Hyundai Elmas'tan mesaj geldi, baya bi indirim yapmışlar onlarda işçilikte ve malzemede. oraya da bi sorun dicem ama bundan daha az olamz sanırım, ama evinize çok çok yakın olur, bu da avantajlı olur.

Saygılar.

• 
Sayfa: önceki 995996997998999
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.