Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (992. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 990991992993994
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Benim de şehir için ortalamam 26 Lt benzin ile ortalama 370 Km yol yapmak... Aracı kullanım kitapçığında belirttiği gibi 2500-3000 devir aralıklarında kullanıyorum , kalkış yaparken fazla gaz vererek değil hafif gaz tepkileri ile hareketlendiriyorum. Şu an için yol bilgisayarında ortalama tüketim değerim 7.3 olarak gözüküyor.

Tüketimi aşırı etkileyen faktör bence hava filtresi... Bakımdan sonra aracın tüketimi bu seviyelere geldi , daha önce 7.9 civarında bir tüketim vardı

Ayrıca bilgisi olanlar bana yardımcı olabilirmi... ???

2006 model 50.000 Km de 1.4 Dohc araç sahibiyim. aracın ikinci sahibi durumundayım.Sorunum araç direksiyonunun sert olması , bazen manevralar sırasında Reno 9 kullanıyormuşum gibi oluyor... araştırmalarımda 2006 model araçlarda EPS sisteminde problem olduğu ve garanti kapsamından değiştiği bilgisini aldım. 2006 model 1.4 Getzler de Eps li direksiyon sistemi bulunuyor mu ?

Böyle bir durum hakkında bilgisi olan var mı ?

2006 kasaların tamamı epsli.. ayrıca eps'yi garantiden değişmiyorlar, yani çıkarmıyorlar. sadece tamir ediyorlar.. direksiyonu sert yapmalarının sebebi getz küçük ama ağır olduğu için yüksek hızlarda virajlarda sert manevra yapılmasını engellemek..
    benim de eps'den baya sıkıntım oldu, gittim geldim yaptıkları şey aracın altına inip vidaları sıkmak gevşetmek.. başka yapabilecekleri bişey yok..

direksiyonu lastik basınçlarını standart maksimum yük ayarında yaparak rahatlatabilirsin: yani dizel için 33, benzinli için 32 falan falan tahminim..

üst modellerde getzden kaldırdılar..

• Günde 5 kere girip okuyorum konuyu , en azından bir yazım bulunsun diye öylece atıyorum mesajı :)
    İnşallah eylül gibi buradaki yerimi alacam bende :)
    2006 ve sonrası dizel 70-80-90 bin km civarı servis bakımlı bir getz düşünüyoruz.

Kesin konuda yazıyordur ama dizel bir getz in ağır bakımları nelerdir, yani 4-5 yıllık ve 70-80 bin km de bir dizel araç alırken neyi göz önünde bulundurmak lazım . Motor ömrü bitmiş midir mesela ? yada nasıl sorunlarla karşılaşılabilir ?

hep oku oku olmuyor aklıma takılanları bende sorayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRaMbLeN

Günde 5 kere girip okuyorum konuyu , en azından bir yazım bulunsun diye öylece atıyorum mesajı :)
    İnşallah eylül gibi buradaki yerimi alacam bende :)
    2006 ve sonrası dizel 70-80-90 bin km civarı servis bakımlı bir getz düşünüyoruz.

Kesin konuda yazıyordur ama dizel bir getz in ağır bakımları nelerdir, yani 4-5 yıllık ve 70-80 bin km de bir dizel araç alırken neyi göz önünde bulundurmak lazım . Motor ömrü bitmiş midir mesela ? yada nasıl sorunlarla karşılaşılabilir ?

hep oku oku olmuyor aklıma takılanları bende sorayım

Motor ömrü bitmez dizel öyle 90-100.000 de geçenlerde bir arkadaşıma 206 HDI 1.4 araç aldık araç 345.000 km de idi çoğunu uzun yolda yapmış motoruda bitik falan değildi daha 400.000 e kadar gider eğer düzgün kullanılırsa.

• Getz sahibi bi arkadaşım adına soruyorum. Bu aracın ortalama fiyatı nedir?

2005 model klimalı dört cam otomatik abs var tek hava yastığı var 80 bin km de hiç kazası yok her şey orijinal bu güne kadarki tüm bakıları servisten içinde hiç sigara içilmedi. 1500 motor...
  • 30.000 km için

%80 Şehir Dışı %20 Şehir içi ortalama değerlerdeki Benzinli, Dizel ve LPG karşılaştırması;

Benzinli 7,2 lt/100km = 8.100 TL
    LPG 9,2 lt/100 km = 5.520 TL
    Dizel 5,2 lt/100 km = 4.758 TL

Amortisman düşünülürse LPG kendini kısa sürede amorti ediyor. Bu değerlerde hemfikir olursak Aracıma LPG taktıracağım. LPG'nin performansa etkisini ve yüksek hızlardaki yakış değerlerini merak ediyorum. 120 - 130 km hızla giderken LPG nasıl yakar?
  • bahsettiğin araba dizel galiba
    14000-15000 lira eder dediğin gibi ise
  • quote:

Orijinalden alıntı: atilgan26

30.000 km için

%80 Şehir Dışı %20 Şehir içi ortalama değerlerdeki Benzinli, Dizel ve LPG karşılaştırması;

Amortisman düşünülürse LPG kendini kısa sürede amorti ediyor. Bu değerlerde hemfikir olursak Aracıma LPG taktıracağım. LPG'nin performansa etkisini ve yüksek hızlardaki yakış değerlerini merak ediyorum. 120 - 130 km hızla giderken LPG nasıl yakar?

lpgde performans arama.. 5.viteste son gazda araba 110-120 zor yapıyor.. oysa ben dizelde 3.viteste 120ye çıkıyorum

kafadan bir vites büyütüyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ffmsahin -- 12 Mayıs 2010; 21:36:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ffmsahin

quote:

Orijinalden alıntı: ercankilic

Bılgı almak ıstedığım bır kac sorum olacak arkadaslar;

1-Aracım Lpg lı olmasına rahmen cok yaktıgını dusunuyorum.20 lıralık gazla ortalama 100 kılometre gıdıyor ılk calıştırma benzını dahıl.şehır ici.Izmıtlıyım burda lpg fıyatı 1,92 .Sızce bu deger normalmı?Bırde yol bılgısayırında sureklı 9,2 olarak gosterıyor.bu deger cok degılmı?

2-Gostergede motor arıza lambası bazen yanıyor.ılk sahıbı lpg den dolayı dedı. servıste sıldırmıs ama yınede yanmaya devam edıyor.zararı olurmu? yanmaması ıcın ne yapılabılır?

3-15 lıra verıp değiştirdiğim polen fılıtresıne rahmen klimayı actığımda koku yapıyor(soğukken) Başka bilmediğim filitre dahamı var dıye duşunuyorum.

Yardımlarınızı deneyım ve bılgılerınızı beklıyorum.

dostum polen filtresi 2 tane var, altlı üstlü ikisini de değiştirmen gerek. ayrıca filtreleri çıkardıktan sonra içindeki tozu atması için 4-5 dakka son kademede çalıştırman gerekiyorki içerde olan tozu dışarı atsın

Arkadasım makına bakımcısıyım.kendım soktum degıştirtim.

• arkadaşımda 150 hp lik 2,0 vectra gt var lpg ile süper performanslı 15 - 16 kuruş yakıyor ben anlamadım bu işi. 97 hp lik bir araç hem daha az yakmalı, o kadar olmasada performans o kadar düşmemeli. zira tüplü doğan ile 130 basmıştım.

Birde merak ediyorum. 88 dizel, 110 dizel ve 97 benzinli arasında performans kıyaslaması nasıl?
  • quote:

quote:

30.000 km için

lpgde performans arama.. 5.viteste son gazda araba 110-120 zor yapıyor.. oysa ben dizelde 3.viteste 120ye çıkıyorum

Yok canım daha neler. Benim LPG li Getzim 190 KM hız yapıyordu LPG de iken.

Birde ffmsahin,

Bende 4HY-sunroof kısacası en dolu versiyonlu dizel Getzimi 19.500 TL den satıyorum. Dediklerinize göre ben az fiyat istiyorum. Yükseltmeli miyim fiyatımı ??

Aracın ilanı,

http://www.sahibinden.com/57_000_km_full_donanim_-12WQQaXQQ25196276WQQpXQQdisplayitem

• quote:

Orijinalden alıntı: hamditerzioglu

bahsettiğin araba dizel galiba
    14000-15000 lira eder dediğin gibi ise

Teşekkür ederim cevap için... Evet, araç dizel...
  • Benim de dik yokuş yollarda birkaç defa başıma gelmişti.Özellikle geri viteste aşırı bir balata kokusu kapladı etrafı hatta arabanın içini.Burada da paylaşmıştım.Eski sayfalarda bu konuda yorumlar da yapmıştı arkadaşlar.

quote:

Orijinalden alıntı: semb

Debriyaj konusunda yanıt veren arkadaşlara teşekkür ediyorum. Servise de gösteririm tabi. Yalnız yine de kullandığım diğer araçlarda olmaması ve bunda olması kafamı kurcalıyor ona hala bi yanıt bulabilmiş değilim...
  • quote:

arkadaşımda 150 hp lik 2,0 vectra gt var lpg ile süper performanslı 15 - 16 kuruş yakıyor ben anlamadım bu işi. 97 hp lik bir araç hem daha az yakmalı, o kadar olmasada performans o kadar düşmemeli. zira tüplü doğan ile 130 basmıştım.

Birde merak ediyorum. 88 dizel, 110 dizel ve 97 benzinli arasında performans kıyaslaması nasıl?

2.0 vectra 1250 kg, 97lik getz binyüzküsür kilo.. kasa ağır anlayacağın çekmiyor tüple.. 88 dizelin performansı çok iyi yakıtı diğerlerine göre az, 97lik benzinliden daha iyi yokuş yukarı çıkar ve yük çeker, bunun sebebi dizelin torku benzinliden kuvvetlidir, ve dizel turbodur (VGT motor) benzinli değil..
  • quote:

Orijinalden alıntı: JimBeam

quote:

quote:

30.000 km için

Birde ffmsahin,

Bende 4HY-sunroof kısacası en dolu versiyonlu dizel Getzimi 19.500 TL den satıyorum. Dediklerinize göre ben az fiyat istiyorum. Yükseltmeli miyim fiyatımı ??

Aracın ilanı,

http://www.sahibinden.com/57_000_km_full_donanim_-12WQQaXQQ25196276WQQpXQQdisplayitem

evet yükseltmelisin, 19900den aşağı çekme fiyat zaten.. sebebi, 4hy abs olması ve tüp farkından dolayı...
    4hy abs sıfırında 1500 tl fark vardı sunroofda 1000tl falandı, şimdi 2.elinde 1500 tl desen tüp de 1500 tl, kafadan 1.500 fark olması lazım zaten, buda 19900den aşağı olmaz diye düşünüyorum.. aracın modeli sadece kasko fiyatını arttırıyor getzin, model çok önemli değil yani, önemli olan aldığın arabada yok yok olması.. tek dezavantaj hyundainin hyundai sahibi olmayanların olumsuz marka imajı.. satarken biraz dert oluyor ama getzde problem olmuyor sanırım... amiral gemisi getz ile era hyundainin

• quote:

quote:

quote:

30.000 km için

Birde ffmsahin,

Aracın ilanı,

evet yükseltmelisin, 19900den aşağı çekme fiyat zaten.. sebebi, 4hy abs olması ve tüp farkından dolayı...
    4hy abs sıfırında 1500 tl fark vardı sunroofda 1000tl falandı, şimdi 2.elinde 1500 tl desen tüp de 1500 tl, kafadan 1.500 fark olması lazım zaten, buda 19900den aşağı olmaz diye düşünüyorum.. aracın modeli sadece kasko fiyatını arttırıyor getzin, model çok önemli değil yani, önemli olan aldığın arabada yok yok olması.. tek dezavantaj hyundainin hyundai sahibi olmayanların olumsuz marka imajı.. satarken biraz dert oluyor ama getzde problem olmuyor sanırım... amiral gemisi getz ile era hyundainin

bu fiyata alan olurmu dersen, sen fiyatı çek alan olursa satarsın, yoksa binersin.. zaten ne zaman arabadan memnun olsan satmayı düşünmesen mutlaka başkalarının ağzı sulanır pazarlık bile yaparlar, ne zaman satmaya kalksan ihtiyacın olsa herkes kendini kenara çeker fiyat kırmak için, almamak için binbir mazeret gösterirler..

bi arkadaş 1.1 motor uno yu 3.500e aldı, hiç hesapta yokkken satılık yazdı verirlerse satarım dedi 5000 tl fiyat çekti, pazarlıkla yeni evli sadece arabam olsun işe binip gideyim diyen bi hıyara pazarlıkla 4800e sattı, adam parayı hanımının bileziklerini bozdurup vereyim dedi, arkadaş bozdurma bilezikleri bana para lazım değil altın versen de olur dedi, kuyumcunun alış fiyatından hesapladılar, bilezik olarak ödedi, 1 hafta sonra altının fiyatı çıktı arkadaş altınları sattı 5100 tl cebe koydu...

hemde arabaya masraf bile yapmamıştı, temiz para...

• quote:

quote:

quote:

quote:

30.000 km için

Birde ffmsahin,

Aracın ilanı,

bu fiyata alan olurmu dersen, sen fiyatı çek alan olursa satarsın, yoksa binersin.. zaten ne zaman arabadan memnun olsan satmayı düşünmesen mutlaka başkalarının ağzı sulanır pazarlık bile yaparlar, ne zaman satmaya kalksan ihtiyacın olsa herkes kendini kenara çeker fiyat kırmak için, almamak için binbir mazeret gösterirler..

bi arkadaş 1.1 motor uno yu 3.500e aldı, hiç hesapta yokkken satılık yazdı verirlerse satarım dedi 5000 tl fiyat çekti, pazarlıkla yeni evli sadece arabam olsun işe binip gideyim diyen bi hıyara pazarlıkla 4800e sattı, adam parayı hanımının bileziklerini bozdurup vereyim dedi, arkadaş bozdurma bilezikleri bana para lazım değil altın versen de olur dedi, kuyumcunun alış fiyatından hesapladılar, bilezik olarak ödedi, 1 hafta sonra altının fiyatı çıktı arkadaş altınları sattı 5100 tl cebe koydu...

hemde arabaya masraf bile yapmamıştı, temiz para...

Şans işi birazda. Ama güzel para kazanmış ufak meblalarla...

• Hıyar demeseniz daha şık olacaktı. Ben de önceki arabamı maalesef yalan söyleyen birine ucuza verdim. Yok ilk arabamız olacak yok emekliyiz dediler; bir hafta sonra satışa gidince adamın üzerine kar koyarak aracı başkasına sattığını öğrendik. Benim zararım belki bin lira oldu ama hakımı da helal etmiyorum. Ortalık yalan dolancıyla dolmuş. Sırf bu yüzden şimdiki aracımı satarsam şahsa değil bayiye satmak istiyorum, takasa sayıp yine sıfır alıcam. Hayatta paradan önemli şeyler de var...
  • epeği bir araştırmadan sonra yakıt tüketimi düşündüğümde (zira senede 30 - 40 bin km yapacağım) dizel araç zorunluluğu doğdu. Aracımı, aldığım şartlarda dizel bir araçla takas edebilir yada satabilirim.

Renk: Füme
    Model: 1.4 DOHC HY KL
    Model: 2007
    KM: 45.800
    Kasa: %99 (ön kaputta yoldan taş sekmiş fındık kadar çökük, sol çomurluk zor farkedilen bi ezilme, sağ arka çamurluk çok az sürtülmüş) Değişen ve düzeltilen parça yok. Hiçbir kazası ve sorunu yok.
    Ön lastikler %80 Arka lastikler %70
    1 bakım hariç (İlk sahibi bayan renoult servisinde çalıştığı için ucuz olacağından bakımın birini orada yaptırmış bu nedenle servis garanti kapsamı dışında kalmış) En son bakımı 45.000 de yapılmış.
    Muayene 2012 ye kadar.
    Sigorta masrafı yok. Aynen devir edilecektir.
    26 Plaka
    16.250 liraya almıştım.
    16.250 + 70 (noter satış bedeli) + 15 (sigorta) = 16.335 tl :)

• quote:

Orijinalden alıntı: semb

Hıyar demeseniz daha şık olacaktı. Ben de önceki arabamı maalesef yalan söyleyen birine ucuza verdim. Yok ilk arabamız olacak yok emekliyiz dediler; bir hafta sonra satışa gidince adamın üzerine kar koyarak aracı başkasına sattığını öğrendik. Benim zararım belki bin lira oldu ama hakımı da helal etmiyorum. Ortalık yalan dolancıyla dolmuş. Sırf bu yüzden şimdiki aracımı satarsam şahsa değil bayiye satmak istiyorum, takasa sayıp yine sıfır alıcam. Hayatta paradan önemli şeyler de var...

öyle de müdür, takasta 2 kere kazık yersin, 1=aracı satarken 1-1.5 milyar düşüğe satarsın, 2-diğer aracı alırken 1-15 lira fazla para ödersin.

• quote:

epeği bir araştırmadan sonra yakıt tüketimi düşündüğümde (zira senede 30 - 40 bin km yapacağım) dizel araç zorunluluğu doğdu. Aracımı, aldığım şartlarda dizel bir araçla takas edebilir yada satabilirim.

Renk: Füme
    Model: 1.4 DOHC HY KL
    Model: 2007
    KM: 45.800
    Kasa: %99 (ön kaputta yoldan taş sekmiş fındık kadar çökük, sol çomurluk zor farkedilen bi ezilme, sağ arka çamurluk çok az sürtülmüş) Değişen ve düzeltilen parça yok. Hiçbir kazası ve sorunu yok.
    Ön lastikler %80 Arka lastikler %70
    1 bakım hariç (İlk sahibi bayan renoult servisinde çalıştığı için ucuz olacağından bakımın birini orada yaptırmış bu nedenle servis garanti kapsamı dışında kalmış) En son bakımı 45.000 de yapılmış.
    Muayene 2012 ye kadar.
    Sigorta masrafı yok. Aynen devir edilecektir.
    26 Plaka
    16.250 liraya almıştım.
    16.250 + 70 (noter satış bedeli) + 15 (sigorta) = 16.335 tl :)

Umarım istediğiniz fiyata müşteri bulabilirsiniz. Hayırlısı olsun.

• 
Sayfa: önceki 990991992993994
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.