Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim plakanın bulundugu birtek resim bulabildim. Akçakocadan ankaraya donerken otobanda biraz hız yapmıştım birkaç sinegi telef etmişiz Araba biraz kirli yani ama idare edin artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Se®k@n -- 17 Şubat 2006 23:56:55 >
  • plaka yakışmış walla, ama sinek konusunda, birkaç lafı yanlış, 7 sülalerini yapıştırmışın walla tampona
  • yaw roy sizin excel e ne oldu sattınızmı.

yoksa karizmayı zedeliyo diye listedenmi sildin
  • quote:

Orjinalden alıntı: royartar

plaka yakışmış walla, ama sinek konusunda, birkaç lafı yanlış, 7 sülalerini yapıştırmışın walla tampona

Aslında ön tamponun komple sinek dolu oldugu hali biliyorum ben ama fotografını cekmemiştik. Otobandan bolu tafarlarına giderken yazın baya sinek oluyor

Bu arada bu benim plaka aldıgımdan beri boyle, sonradan bir degişiklik yapmadım. Sadece plakalıklar degişti. Artık neziroglu yerine kuruçayırlı yazıyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: @ng@r@lı

quote:

Orjinalden alıntı: royartar

plaka yakışmış walla, ama sinek konusunda, birkaç lafı yanlış, 7 sülalerini yapıştırmışın walla tampona

Aslında ön tamponun komple sinek dolu oldugu hali biliyorum ben ama fotografını cekmemiştik. Otobandan bolu tafarlarına giderken yazın baya sinek oluyor

Bu arada bu benim plaka aldıgımdan beri boyle, sonradan bir degişiklik yapmadım. Sadece plakalıklar degişti. Artık neziroglu yerine kuruçayırlı yazıyor.

ARKADAŞLAR PLAKALARI SONRADAN KARE YAPTIRMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİYOR._??

• quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

yaw roy sizin excel e ne oldu sattınızmı.

yoksa karizmayı zedeliyo diye listedenmi sildin

karizma olayları benden uzak, öyle huylarım yoktur sadece maddi bi sıkışıklık vardı onu sanayideki akrabama bıraktım satıcak, acayip talipi çıkmış maslak oto hyundai 4 4,5 diyordu burda 7 civarı gitmek üzereymiş ondan çıkardım bende satılcak bugün yarın diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roy -- 18 Şubat 2006 13:00:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mfsert

ARKADAŞLAR PLAKALARI SONRADAN KARE YAPTIRMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİYOR._??

Valla dedigim gibi ben arabayı aldıgımdan beri kare plaka zaten. Sonradan kare plaka yaptırmak için neler gerekli inanki hiç bilmiyorum.
  • ya bi muameleci bulup bu işi yaptırtmak lazım, orjinalleri sökücektir orda yeni kare bastırtıp mühürletirken eski söktüklerinizi kesiceklerdir.. artık öyleymiş, ondan sonra gelip takıcak bişi yok yani muameleci varsa problem olmaz, aracı aldığınız yerin muamelecisine bile söyleseniz yapar, plaka ücreti alırlar ama app 150 civarı diye biliyorum normal plakalar ne kadar fikrim yok
  • normal plaka bastırma ücreti en son 65 lira idi bildiğim.ama muameleciye kalırsa 100 lira alır herhal.istanbulda anadolu yakasında bostancı civarlarında imiş plaka bastırılan yer.
  • arkadaşlar benim getz niye bu kadar çok yakıyo anlamadım 9200 km de 100 km de 10.5 lt benzin yakıyo böyle giderse ben bu getzi satarım
  • halbuki 3000 devirde değiştiriyom vitesleri fazlada zorlamıyom ama anlamadım 7 litre nasıl yaktırıyonuz valla anlamadım
  • Arkadaşlar karışmak gibi olmasın ama, okudum da benzinliler nerdeyse içiyormuş benzini. Bende 1.4 polo var (2004) Şehir içi en fazla 7 lt, şehirler arası da en az 5,4 lt yaktı.
  • Orjinalden alıntı: dkarizmatik aşk ve araba güzel şeyler

• Getzoloji fiyattan şikayet etmiş. Haklıdır.
    İleri Batılı ülkelerde bu uygulamalar cezalandırılıyor. Ama unutmayın, yüzde 170'lere varan haksız vergilerden dolayı 8 ban YTL'lik araca 20 bin YTL'ye biniyoruz.
    Kokuyu alan fiyat kırıyor. Bazı firmalar ise yine haklısın, Toyota, Honda, VW v.s. fiyattan asla taviz vermediler.

Bununla beraber benim de ilk aracım 2006 Getz, bu aracı 1.3'ten daha iyi yakıt ekonomisi var (DOHC) sloganı ile sattılar. Bir arkadaşımın 1.3 GLS aracı 8/9 lt ortalama yakarken yanyana giden ben de 11.2 lt'lik yakıt sarfiyatı var. Rodajdan sonra yüzde 10 azalsa bu 9,5/10 lt anlamına gelir ki, RESMEN DOLANDIRILMIŞIM.

Ben aracımı satmak niyetiyle almadım ama rahatça gezemiyorsam, ortada yine ayıplı bir hizmet söz konusudur. Bu durumda olsanız. siz ne yapardınız?
  • Mfsert kardeş...Uzun bir zamandır şirkette i.net bağlantılarında sorun var.Bu yüzden...Evdeki Bilgisayarı öğrenci olan kayınçoya verince anca i.net cafelerden yazabiliyorum....
    quote:

Orjinalden alıntı: mfsert

ANGARALI NEREDE OKUDUN YAWWW... GERÇEKTEN BÖYLE BİŞEY VARSA SÜPER OLUR YAWW..

KRD. EREĞLİ KARDEŞ NERELERDESİN __??? HİÇ SESİN ÇIKMIYOR_!!
  • Yakıt ölçümlerimin, geçen haftaya kadar tamamının yanlış olduğunu öğrendim.Çünkü pompa otomatik attıktan sonra depo tam 5,5 litre benzin aldı.Otomatik atmadan sonra yavaş yavaş doldurmak gerekiyor.Aksi takdirde benzin taşıyor ve tam dolu hissi veriyor.
    En son bu şekilde ağzına kadar emin olarak full doldurdum.O zamandan bu zamana, aracın az yakması için aşırı derecede kasıyorum.İbre yarım ile 3/4 çizgilerinin tam ortasında ve yaptığım 295 Km.Bunun 120 Km'si uzun yol diğeri hep şehiriçi...
    Bu sefer %100 oranında doğru bir ölçüm yapacağım...Kesin...
  • yaw ben anlamıyorum benimki niye 7.3 yakıyor 1.3 benzinli o zaman? ki hızlı ve devirli kullanıyorum.. sizin dediklerinize göre 8 de yaksa ekonomik olsa gerek ki 7.3 gayet iyi, aracım 6200 km de.

bu arada, arkadan gelen takırtılar için dün gittiğim serviste gayet güzel full taşıyo elemanların yetişemiyor olmasına rağmen ilgilendiler, test ettiler, YAPTILAR.. tekrar test ettiler, çok memnun kaldım tık yok, bi tık var mesela ama o getz lerin arka amortisörlerinin başlarının yağlanmasıyla ilgili, kaldıramadılar arabayı o yüzden 10000 bakımında yağlatıcam onları, yani ben bile zor duyuyorum o sesi, neyse.. konuya gelim

ilgilendiler bir güzel, çıktım... bugün öğlen saatlerinde bir telefon geldi, maslak oto, servisim + aldığım yer, bir bayan müşteri hizmetlerinden dünki yapılan işlemleri sıraladı ve bunlardan şu anda şikayetçimisiniz hala problem yaşıyormusunuz hayır şu an için memnunum dedim, tekrarlarsa lütfen bize iletin tekrar sizi buraya davet edip bir problem çıktığında ilgilenebileceklerini, tekrarlanan problem olursa kesinlikle çekinmeden onlara başvurmamı belirttiler, şaşırdım ve memnun kaldım açıkçası bu kadar ilgili bir servis hizmeti.. daha sonra teşekkür edip bir problem olduğunda geleceğimi belirterek kapattım, sizin gittiğiniz servislerde bu kadar ilgilimi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roy -- 18 Şubat 2006 22:12:36 >

• @royatlar; 10bin bakımı dahil 4 defa servise gittim şimdiye kadar. 4 defa da cep telefonumdan servis hizmetlerinden memnunmusunuz, bir şikayetiniz varmı diye aradılar.
    Hatta son aradıklarında ankaradan kutahyaya gidiyordum şehirlerarası yolculuk yaparken denk geldi, bende sagdan yavaş giderken konuşdum, baya komik oldu yani
    Hatta arabam sapasaglam suan sehirlerarası yoldayım dedim telefondaki bayana ve servisten memnuniyetimi belirttim, o da iyi yolculuklar dedi

Neyse senin arkadan gelen sesin nedeni neymiş. Servis naptıda halletti merak ettim simdi?
  • arka kapak içerden açılan, takırtı yapıyordu özel kauçuk bir maddeyle kapağı sabitlemişler yana hareket etmiyor artık o aradaki boşlukları kapatmışlar..

bu bagajda sağda soldaki gözlerin kenarları takırdı yapıyordu halletmişler, plaka nın arkasına denk gelen tam ufak bir kare kapak var onu sökmüşlerdi sonra takır tukur hiç susmuyordu onun da arkasını kauçukla kaplamışlar ses %98 kesilmiş ama %2 var, bundan iyisi şam da kayısı..

+ dedilerki arka süspansiyon problemi değil, sadece amortisörlerin başlarında bazen ufak takırtı oluyo o tipik getz problemiymiş yani bu süspansiyon değişme olaylarıyla alakası yok, onun yağlanması lazımdı ama bütün servis taşıyordu ben arabamı zor soktum, bütün bu kaldırma aletleri de doluydu kaldıramadılar beklemedim ben de, onu yağlicaklar uçlarını o kadar ama önemli değil o kadarı, gayet temiz iş görüyorlar walla diğer sesler inanılmaz fark etti oh be dedim takır tukur ses geliyordu özellikle iç kapak ve plaka arkasındaki kapaktan elle basınca bile tak tuk oynuyodu maşallah.. şimdi yapmışlar arkadan tık yok sadece sağ arka dan bi tık geliyo çok nadir dinlemek lazım hususi onun da sebebi dediğim gibi yağlanması gerekiyormuş, 10000 de yaptırıcam ben de.. yani ciddi olanları halletmişler allah razı olsun.. ama bu servisler iyi oldumu insanın iç huzuru oluyor yaw arabaya karşı, eski servisim 1 kere aramazdı oda hyundai yetkili servisiydi ama böyle güzel hizmetleri bu kadar ilgisi yoktur takırtıdır olur o kadar der kestirip atardı, bir merkezi kilit taktırmıştım eski hyundai ye kapılar oynamaya başladı çukurlarda daha sonra, yani servis iyi olunca insan gerçekten memnun oluyor.. şimdi birşey olsa nasılsa servis halleder diye rahatça düşünebiliyorum, honda aracımızın da servisi mastlak çiftkurtlar oda aynı şekilde gayet ilgili, belki şimdi de ilgili olmuştur benim eski hyundai servisi ama beni kaçırdı tanıdık olmasına rağmen, emin ol 20 tane falan minibüs vardı serviste, ki çok büyük bir servis, tusconlar falan saymıyorum arabalar çerez kalıyor, elemanlar koşarak hizmet veriyordu ama yinede çok ilgiliydiler, benim için önemlisi bu. Adam mesela peşinen dedi beyefendi sizi bekletmek zorunda kalabiliriz o tıkırtı o kadar mühim değilse 10000 de zaten kaldırılır yağlanır yoksa şimdi sizi bekletmek zorunda kalırız dedi, bence buda önemli orda 2 saat bekleyip maalesef yer açamıyoruz deseydi cıngar çıkarırdım bende problem değil diye çıktım kısaca.
    Ben tıkırtılara uyuzum ama bendekiler mesela, bu aracın içini sallayan asvalt cinsleri var dümdüz ama arabanın heryeri oynuyor sanki, rınrınrın arkadan sesler geliyordu şimdi tık etmiyor çok şükür.. istanbul da olup servisinden memnun olmayanlara MASLAK OTO yu gerçekten tavsiye ederim " şimdi reklamlar " gibi oldu ama memnun olanlar söylerse olmayanlara yardımcı oluruz

• hadi yaw. Bende bozuk asfalta ve stabilize yollara girince arka kapak ve bagaj kapısı taraflarından sesler geliyor hakkaten. Şimdiye kadar pek rahatsız etmedigi için önemsememiştim ama çözümü dedigin kadar kolaysa bende bir servise gotureyim. Kauçuk gibi bişeyle sabitlesinler bizim bagaj ustu plastik zımbırtıyı.

Valla bu forum cok iyi oluyor. Arabanın ne sorunu oldugunu ben anlayamasam bile royartar gibi arkadaslar farkediyor ve bende gidip yaptırıyorum valla Sagolasın rayartar
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.