Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (988. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 986987988989990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kerem2018

quote:

Orijinalden alıntı: hamditerzioglu

arkadaşım 2006 1.5 crdi 2300 km de 18 000 liraya arkadaşım satıyor arabanın herşeyine kefilim

2006 model dizel bir aracın 2300 km. de olması çok garip. sıfırdan motor mu yaptırılmış acaba ? çünkü 2005-2006 olup 100 bin den aşağı bulmak çok zor. 400 bin km. de olanını bile gördüm. Birde 2006 model araç için o fiyat çok fazla ve abartı. 16.500 gibi normal bir fiyat.

Benimki 2006 model dizel ve 43.000 km'de
    Tertemiz.
  • Arkadaşlar bir türlü orjinal yağ ve hava filtresi bulamadım.

Yetkili Servis bana bu parçaları satar mı?

Yoksa dışarıya parça satmıyoruz mu der?
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Arkadaşlar bir türlü orjinal yağ ve hava filtresi bulamadım.

Yetkili Servis bana bu parçaları satar mı?

Yoksa dışarıya parça satmıyoruz mu der?

parça satmıyolar malesef.
  • VALLA BEN SERVİSTEN ALIYORUM MAZOT HAVA YAĞ FİLTRESİ
    YAN SANAYİLERİ BİLE VAR SERVİSTE :))) VE KENDİM DEĞİŞİYORUM

YAĞ FİLT. :6.5 TL
    HAVA FİLT. :16 TL OLMASI LAZIM
    MAZOT FİLT. :45 TL (ORJ.)
    MAZOT FİLT. :20 TL (YAN SAN.)
  • Demek ki servisten servise fark var. Ben nereden bulacağım peki bu filtreleri. İlle de adı sanı belli olmayan filtreler mi takacağız.
  • VALLA JAPON MALI YADA KORE MALI OLSUN ALACAĞIN FİLTRE
    ONUDA ARAŞTIRISIN PARÇACILARDAN
  • quote:

Demek ki servisten servise fark var. Ben nereden bulacağım peki bu filtreleri. İlle de adı sanı belli olmayan filtreler mi takacağız.

yağın filitrenin orjinalimi olur biuu:)al castrol yağ,tak bi tane normal yağ filitresi.ne farkeder bu ürünler.haa arabanın yürüyen aksam parçaları olsa hemfikirim senle orjinal takmakla ama bunlarda hiç bir sıkıntı olmaz.tüm diğer araçlar da zaten dışardan bu ürünleri kullanıyor.bi bizim araçlar 5 yıl garantisi biliyorsun.
  • ARKADAŞLAR MAZOT FİLTRESİ ORJİNAL BULMAYA ÇALIŞIN DA
    DİĞERLERİNİN ÖNEMİ YOK DENECEKKADAR AZ PİYASADA ORJ.BİREBİR AYNI ÜRÜNLER VAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

Demek ki servisten servise fark var. Ben nereden bulacağım peki bu filtreleri. İlle de adı sanı belli olmayan filtreler mi takacağız.

yağın filitrenin orjinalimi olur biuu:)al castrol yağ,tak bi tane normal yağ filitresi.ne farkeder bu ürünler.haa arabanın yürüyen aksam parçaları olsa hemfikirim senle orjinal takmakla ama bunlarda hiç bir sıkıntı olmaz.tüm diğer araçlar da zaten dışardan bu ürünleri kullanıyor.bi bizim araçlar 5 yıl garantisi biliyorsun.

Benim garanti bitti bende soluğu dışarıda alacağım.
    Ne bileyim yağ otomobilin kanı derler ya filtre de orjinal olsun dedim.
    Madem yağ filtresi önemli değil diyorsunuz aldıralım bir tane.
    Birde il merkeze 90 km uzaktayım arkadaşlara sorduruyorum, arabayı görmeden filtre veremeyiz diyorlarmış. Herhalde filtrenin tipine numarasına bakacaklar.
  • arkadaşlar geçen gün sinirle yumruk attığım göğüs havalandırma paleleri kırıldı..
    fiyatı nedir bilen var mı?
  • Arkadaşlar merhaba,

Getz'in rüzgar sürtünme katsayısını (cw) bilen yok mudur??
  • Bugün itibariyle getzim 66666 km oldu. hemen belgeleyeyim dedim. yolun kenarına çektim arabayı, tüketimi de 6.6 yapmaya deneyecektim ama zaman yoktu. bide yolda göz göze geldiğim birinin resmini ekleyeyim dedim :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozden61 -- 4 Mayıs 2010; 21:17:52 >
  • Fakat aracın plakası çok ilginç. Tek harf 5 hane rakam. İst. olsa anlarım. Samsun da var mı böyle plaka ya?
  • Nasıl yakıyorsunuz 4.5 LT ortalama anlamıyorum. Ben 4. viteste 70 le giderken ancak böyle gidebiliyorum. Tabi sonra dayanamayıp basıyorum. 7 LT civarlarında yakıyor aracım.
  • selamlar,

2006 4 silindirli 88 bg dizel var ve ilk sahibiyim. 72.000 km de..
    son 5-6 aydır araç soğukken ilk çalıştırmada sarsıntılı çalışıyor. çalıştıktan sonra bi süre motordan düzensiz sesler geliyor. fakat motor ısınınca bu ses kalmıyor. servise bunu bi türlü anlatamadım çünkü arabayı servise götürdüğümde araç yol almış olduğundan motor sıcak oluyor ve bu sorun oluşmuyor.
    sebebi ne olabilir? çok iyi kullandım. merkezi pompalardan sürekli iyi yakıt aldım. eurodizelden şaşmadım hatta çıktığından beri shell gtl dizel kullanıyorum. shell gtl ile alakalı olabilir diye son 2-3 depoda eurodizel aldım yine değişmedi.

aracın gidişinde çekişinde hiç bir sorun yok. maşşallahı var hatta.

cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _eagle_ -- 5 Mayıs 2010; 1:55:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JimBeam

Nasıl yakıyorsunuz 4.5 LT ortalama anlamıyorum. Ben 4. viteste 70 le giderken ancak böyle gidebiliyorum. Tabi sonra dayanamayıp basıyorum. 7 LT civarlarında yakıyor aracım.

arabada cocuk olunca 90 ı gecmemeye bakarım. ilk aldıgımda bende basardım ama güvenli yol olunca. ist-ankara arası 185 yaptım banamısın demedi araba. cocuk olunca daha bi güvenli gitmeye basladım. bizim arabalarımız emsallerine göre agır olunca haliyle azcık fazla yakıyor onlardan.
  • Arkadaşlar,haziran ayında 2 haftalık tatil gezisi planlıyoruz.Arabada 2 kişi ve bolca bagaj olacak.Gerçi bizim arka koltukları katlayıp bagaj hacmi bayaca artsa da,aklımdan yine de acaba katlamak yerine onlara nasıl olsa gezi boyunca ihtiyacım olmayacak diye,komple söksem mi diye geçiriyorum.
    Bu şekilde agırlık ta bir miktar azalacagından yakıt sarfiyatınıda azaltır diye düşündüm.Az da olsa etkiler sonuçta.Bu şekilde denemesi olan başka biri var mı? Hayırlı günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: opxito

Arkadaşlar,haziran ayında 2 haftalık tatil gezisi planlıyoruz.Arabada 2 kişi ve bolca bagaj olacak.Gerçi bizim arka koltukları katlayıp bagaj hacmi bayaca artsa da,aklımdan yine de acaba katlamak yerine onlara nasıl olsa gezi boyunca ihtiyacım olmayacak diye,komple söksem mi diye geçiriyorum.
    Bu şekilde agırlık ta bir miktar azalacagından yakıt sarfiyatınıda azaltır diye düşündüm.Az da olsa etkiler sonuçta.Bu şekilde denemesi olan başka biri var mı? Hayırlı günler.

Ben olsam kolay kolay böyle bişey yapmam herhalde. İnsan kendini panelvan kulllanıyo gibi hisseder... Ağırlığa da çok etki etmez zannımca. Hem ne zaman nerede neyin lazım olacağı belli olmaz...
  • Arkadaşlar herkese merhaba bugün bayiiden Hyundai GETZ 1.5 VGT ABS + Tek Hava Yastağı ,Olan Model için 26.000 Fiyat aldım.Hediye olarak Alarm,Kapı Kumandası ve Ekranlı park sensörü veririz dediler.İzmir'de oturuyorum sizce aldığım fiyat nasıl.İnternet sitesindedede fiyatlar güncelleniyor diyor.Siz nedersiniz bu fiyata alabileceğim en güzel araba sanırım.Biraz fiyat konusunda tereddütlerim var acaba daha ucuza alabilirmiyim diye onuda alan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim

Teşekkürler.Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackcold1907 -- 5 Mayıs 2010; 18:42:55 >
  • Şükür bugün aracımın yağını değiştirdim.

Castrol 10 w 40 4lt 60tl.
    Hyundai hava ve yağ filtresi. 20 tl
    Jant kapaklarını da sprey boya ile boyattım harika oldu. 5 tl

Bu arada.Hyundai yetkili servisi bana filtreleri sattı. Fakat sonradan bir baktım kocaman made in TURKEY yazıyor.

Servislerde yan sanayici olmuş, hayret valla.

Herşey bitti kapakları takalım gidelim derken bir baktım benim ön lastik (mişlen ) yanaktan oyulmuş. Fakat patlak değil, patlamaya hazır.. Nasıl canım sıkıldı anlatamam. Şimdi durduk yerde git iki tane lastik al. Allah'tan yarılmadan farkettik, kötü bir kazaya sebebiyet verebilirdi.
  • 
Sayfa: önceki 986987988989990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.