Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (975. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 973974975976977
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • (( en ufak kasise girince baya hissediliyor sebebi nedir ))

arkadaşım bu araç böyle aynı citroen c5 gibi en ufak çukurda hissediliyor . fiat palio albea ya falan binmişliğim var hiç biri bu kadar sert değil .
  • bundan önce 2001 accent vardı onda böyle birşey yoktu kasise girdiğini bile hissetmiyordum ama bunda çok sert lastik havalarıyla alakalı olabilirmi sizce
  • Selam Arkadaşlar,
    Öncelikle herkese merhaba kuzenim SIFIR araba alacak onunla birlikte 1 haftadır internet bayi ikinci el gezdik vakit buldukça en doyurucu bilgileri bu sitede buldum emeği geçen herkese teşekkürler.
    1- En son accent eramı getz mi düşündük taşındık kapıştık ben era dedim çünkü aile arabası olarak kullanacak ama aile 3 kişilik olduğu için ve genelde şehir içi kullacağından bagaj küçüklüğüde sorun değil dedi ve getz de karar kıldı bu konuda sizden bir yorum alabilirsem çok sevinirim
    2- Sizin alırken şu modeli şu özelliği mutlaka olsun yada şu donanım aldım ama vereceğin paraya değmez v.s diyebileceğiniz neler var (abs mutlaka olacak)? ortalama hesapla yılda 10.000 km geçmeyeceği için ve ilk fiyatı düşük olacağından Kesine yakın benzin düşünüyoruz kararsız kaldığımız nokta donanım seçimi ekonomimiz kısıtlı olduğu için iki donanımdan birini seçmemiz mantıklı olacak 1.4 DOHC GLS HY KLM yada 1.4 DOHC GLS ÇHY KLM http://www.hyundai.com.tr/tr/Content.aspx?id=aracozellikler&tid=2&model_id=2&menu_id=21&ordercolumn=1.1
    iki donanım arasındaki fazlalıklar
    - Ön Sis Farları
    - Arka Spoiler
    - Yolcu Hava Yastığı ve Aktif Gergili Emniyet Kemerleri
    - Arka koltuk katlanma özelliği
    - Bagajda Sabitleme Filesi
    - Bagaj İçi Kapanabilir Eşya Taşıma Bölgesi
    - Güneş Gözlüğü Saklama Bölmesi
    3- her iki donanımdada Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit ve Alarm yok gözüküyor yani bu kapıyı anahtarla kitleyip açcağımız anlamına geliyor sanırım bunu ekletme şansımız olurmuki ?
    4- model fiyat tespitimiz doğrumu fiyat listesinde tam ne olduğu anlaşılmıyor
    Model 1.4 DOHC GLS HY KLM : Fiyat Listesinde karşılık gelen 1.4 DOHC AB AC ABS :23.500 TL
    Model 1.4 DOHC GLS ÇHY KLM : Fiyat Listesinde karşılık gelen 1.4 DOHC DAB AC ABS : 25.100 TL
    Buna birde eklenebliyorsa Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit eklenecek
    Donanım Listesi :http://www.hyundai.com.tr/tr/Content.aspx?id=aracozellikler&tid=2&model_id=2&menu_id=21&ordercolumn=1.1
    Fiyat Listesi :http://www.hyundai.com.tr/tr/Content.aspx?id=fiyatlistesi&menu_id=241
    Şimdiden Teşekkürler

• 23 500 tl olan ab ac abs olanı tavsiye ederim. bende de 2008 i var sıfır almıştım 31500 oldu en ufak bi sorun çıkmadı..Getzler iyi tercih bence. çift airbagli olanı almaya gerek yok bana kalırsa.Ama dizel de alabilirsiniz bu da bir başka konu.Benim getz çok yakmıyor şehir dışı sakin kullanımla 5i le 5 .5 en fazla 6 o da kışın veya yazları aşırı scakta. şehir içi ise kısa mesafaerlde 7-7.5 arası. uzun mesafelerde 6 -6.5.Araba az yakıyor aslında ama benzin pahalı ha dizel ucuz mu 3 lira yı geçti o da.Sonuç eraları da kullandım o da çok iyi araba lastik ebatları 15 olduğu için daha az sarsılıyor ama getzler daha seri ve park etmesi kolay.bagaj konusuna gelince aslında getzlerin bagajı küçük ama ben 2 kişi olduğum için koltukları katlayınca 900 litre bagajım oluyor ve ne istediyesem taşıdım bugüne kadar.Sonuç 21500 e almıştım 2007 de arabamı şimdi aynısı 23 500 bence doğru seçim ilk defa sıfır araba alıcak biri için..kesinlikle 30 binin üzerinde para verip pejo citoren reno ve ford almamak bence en doğru karar.Bundan sonra yine ihtiyacıma göre sedan veya hatchback c segmenti bir araba alırım ama getzimi asla unutaamam çünkü hem çok dayanıklı seri ve çok sorunsuz arrabalar getzler..Bir de son bir şey 30 bin ve üzeri para verebilceksen 36 bin e yeni kia cerato var sedan veya kia yeni ceed ler var onları tavsiye ederim hyundai de bulduğum bütün iyi özelliklerin fazlası bu iki arabada var..

• uzaktan kumanda bayi nin servisi hemen takabilir hiç sorun olmaz o problem değil orjinalinden farksız oluyor ben taktırdım.diğer bir konu söylediğim iki donanımda da bir fark yok sadece bir hava yastık fazla 25 100 olanda o yani bir hava yastığına para verceksin ben alırken 1000 tl fark vardı bunun dışındakiler çok önnemli değil ön sis farı da sonradan takılabiliyor ama siz bilirsiniz sonuçta.fiyat listesi doğru..
  • arkadaşlar 2005 (2004 üretimi) standart donanım 1.3 gls getz imi bugun 13000 TL ye sattım sizce fiyat iyimi?
    Araç 62000 de bi kaç yerinde lokal boya var.
  • hayırlı olsun

60bin bakımı yapılmadıysa gayet iyi fiyat
  • quote:

Orijinalden alıntı: dramaguen

arkadaşlar 2010 1.5 dizel getz alıdık en ufak kasise girince baya hissediliyor sebebi nedir

Showroomda daha diri dursun diye lastik havalarını baya fazla basıyorlar. Lastik havalarını kontrol ettirin.
  • Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar
    bütçe olarak 30.000 geçemiyecek olursak accent almaya karar verdik getz de accent de gerçekten parasının hakkını fazlasıyla veriyor 18.000 ikinci el alacağına 25.000 e sıfır almak ( üstelik iyi bir araba ) çok daha mantıklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

arkadaşlar 2010 1.5 dizel getz alıdık en ufak kasise girince baya hissediliyor sebebi nedir

Showroomda daha diri dursun diye lastik havalarını baya fazla basıyorlar. Lastik havalarını kontrol ettirin.

en ideal lastik havaları kaç olmalı sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4polat

quote:

Orijinalden alıntı: semb

Ankara'da nerden buluruz acep polen filtresi...

Hocam ben geçmişte Şaşmaz'da Japon yedek parçacılarından birinden almıştım. Tüm Sanayi bölgelerindeki Japoncularda bulunur...

teşekkür ederim...
  • Günaydın arkadaşlar. Herkese hayırlı haftalar. Bol kazançlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

en ideal lastik havaları kaç olmalı sizce

araba yüklü geziyosa sürekli 34 basıyıordum ben

ama boş ise 30-32 felan
  • Merhaba,Foruma giriş neden degişti?Direkt olarak bizim sayfalara giremiyorum.Ancak son mesajı atan arkadaşın profiline girip-oradan son mesaja gidip o şekilde sayfalara ulaşabiliyorum.Sizde de durum böyle mi?
  • Hayır değişen bir şey yok
    Normal olarak foruma her zaman ki gibi girebiliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels
    araba yüklü geziyosa sürekli 34 basıyıordum ben

ama boş ise 30-32 felan

Getzler her zaman yuklu sayılır 110 kg ufacık arabaya 30 bar yetmez zaten
    ben de 34 vurmuştum 2 ay önce halen park halinde dururken sanki inik gibi duruyor özellikle ön lastikler.
    Ama sarsıntıyı içeri fazla verme sebebi de bu olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Hayır değişen bir şey yok
    Normal olarak foruma her zaman ki gibi girebiliyorum

sanırım arkadaşın demek istediği getz sayfasına giriş değişti

direkt girmek için

bi alt kısımda modeller özel diye bi yer var

oda getze tıklayıp getzle ilgili olan sayfadan giriş yapılıyor artık
  • Daha önce de yazmıştık ama bir daha soran arkadaşlar için yazıyorum.Getzlerde benzinli modeller için ön ve arka 30 bar,dizellerde ise 32 bar lastik basıncı gerekiyor..Daha fazla basmak için arabada sürekli 4 kişi seyehat etmeniz gerekir ya da araba da ekstra ağırlık yük taşımanız gerekir arabanın kapı içinr bakarsanız ingilizce olarak yazmaktadır.3 kişiye kadar 30 diye vs..Yüksek basınç ayarlamayı tavsiye etmiyorum hissettiğim kadarıyla yol tutuşu olumsuz etkliyor ancak 30 dan şaşmazsanız ve lastikleriniz yeniyse her türlü viraja limitler içinde rahatça girip çıkabiliyorsunuz 35 bin km yi yaz kış istanbul izmir ve sahil boyunca anamura kadar test etmiş olarak söylüyorum.Uşaklıyım eşimde anamurlu olduğu için her yaz ege ve akdeniz karış karış dolaşıyoruz.Bu arada daha önce forumda bashi geçti mi emin değiliö ancak getzlerde ayrı bir hararet göstergesi yok bunun sebebi olarak bir motordan anlayan makine mühendisi arkadaş getzlerde bosch marka motor kullanılmakta ve dünyanın en sağllam dayanıklı motorlarından biri deyip bu arabalara hararet yaptıramazsın demişti kendi deneyimlerime göre de snırım doğru her yazz akdenizin sıcağında gölgede 43 güneşte 50 derece de toros dağlarının her türlü virajında ve arabayı oldukça zorlayarak kullanmama rağmen örnek çift çıkış bir yol ve ben önümdeki c segmetteki arabaları ya da benim arabam seninkini geçer diye çabalayan bazı diğer markalaları özellikle 2. viteste 6000 devirlere gelerek ya da 4.viteste son devir gücüyle geçerek denemeler yaptım ama arabamda en ufak bir hararet belirtisi olmadığı gibi bu arada klima falan da çalışyıodu çoğu zaman arkadaşlar bence hyundai sağlam araçlar yapıyor.Zaten duyduüğuma göre dünyada ilk kez 6 yıl garanti veren ya da 150 bin mi öyle bişey duymuştum firmaymış doğrusunu siz sözlyeyin tam hatırlayamadım.Neyse demek istediğim hararet konusunda fikirleriniz nedir?

• bugün lastikçiye götürdüm arabayı önler 50 arkalar 60 bar basmış adamlar bende amortisörden kuşkulanmıştım
  • arkadaşlar ben 1 hafta oldu arabayı alalı 580 kilometre yaptım yol bilgisayarı yakıt tüketimi 6.6 olarak gösteriyor agresif kullanmıyorum sakin kullanıyorum 2500-3000 devir arası kullanıyorum arabam 1.5 88 beygir sizce normalmi yoksa biraz fazlamı yakıyor anlayamadım
  • 
Sayfa: önceki 973974975976977
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.