Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
32.737
Cevap
114
Favori
2.554.655
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Getz >> ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      33 Mesaj
      05 Mart 2010 00:30:38
      BİDE MAZOT FİLİTRESİNİN KAFALIĞINA TAKILI OLAN KLİPSLİ HORTUM BULABİLECEĞİM BİYER VARMI ACABA
      2005 CRDİ
      |
      |
      05 Mart 2010 11:18:49
      quote:

Orijinalden alıntı: görsoy

tiriger in 60 000 yada 5 yılda degiştiğini duymuştum acaba km yimi beklesem çelişkide kaldım yıl olarak dolmuş sizce ne yapmalıyım

eğer uzun süre kullanacaksan arabayı bu mayısta felan indirim günleri olur serviste

orda trigeri vsde değiştir bence

benim arabada 45000de 50 olunca bende değişecem

dizelde maliyet 750 lira civarı

benzinlide 600 felan civarı tutar

indirim vs yapılınca 450-500e çıkar servisten araba sanırım
      |
      |

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
      SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
      SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
      HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS
    • Yarbay
      16874 Mesaj
      05 Mart 2010 11:30:35
      quote:

ayrıca lastikler eski yeni olarak 185 6014 takrırsam herhangi bir sıkıntı yaratırmı

orj jantlar biraz dar olduğu için yanaklar çok şişecektir

o yüzden yine 175 taktır bence
      |
      |

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
      SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
    • Yarbay
      16874 Mesaj
      05 Mart 2010 11:39:17
      quote:

Orijinalden alıntı: hamditerzioglu

ARKADAŞLAR 2005 DİZEL 16"JANT TAKMAK İSTİYORUM KALDIRIRMI ACABA

kaldırır sorun değil

17 takan bile var ama ben takmam şahsen

arabanın ön zaten yeterince ağır

eğer asfalt vs yoksa yada çok çukur vs dolanıyosan

jant ve lastiklerin hasar görmemesi içten bile değil açıkçası
      |
      |

• Onbaşı
      33 Mesaj
      05 Mart 2010 18:43:09
      14" buldum 300 lira
      teşekkürler
      nasıl olmuş acaba?

|
      |
      06 Mart 2010 01:06:44
      teşekkürler beni aydınlattın mayısa kadar idare eder ozaman ben getzi sevdim uzun süre kullanmayı düşünüyorum o yüzden herşeyininin tamam olması istiyorum ama masraflar ağır olacak gibi
      |
      |
      06 Mart 2010 08:45:43
      quote:

Orijinalden alıntı: hamditerzioglu

14" buldum 300 lira
      teşekkürler
      nasıl olmuş acaba?

güzel

hayırlı olsun
      |
      |

• Yarbay
      16874 Mesaj
      06 Mart 2010 08:50:05
      quote:

teşekkürler beni aydınlattın mayısa kadar idare eder ozaman ben getzi sevdim uzun süre kullanmayı düşünüyorum o yüzden herşeyininin tamam olması istiyorum ama masraflar ağır olacak gibi

bn lastikleri daha önce aldığım için jant aldığımda yeni janta dar oldular tabii

lastklerin işi bitince 185 alıcam

yeni jantlarım 6"

orjinaller 5.5" genişliğinde idi
      |
      |

• Er
      10 Mesaj
      06 Mart 2010 11:06:49
      benim arka sis farının kabloları çıkık sıradan elektirikçiler yapamadı yada işim var dediler kimiside tamponu sökmek gerekiyor dediler şu an öyle duruyor ben aracı aldığımda öyle idi gerçekten arka sisin kablolarını baglamak için tamponmu sökülmesi gerekir anlayamadım
      |
      |
      06 Mart 2010 16:44:08
      quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Aracı çalıştırdıktan sonra motordan cikk cikk kayış sesi geliyor sanki... ısındıktan sonra da ses kesiliyor bi 10 dk sonra... bu kayış sesi nerden gelebilir ?

Sorunuza yanıt gelmemiş ama sorun mu* diyeyim yoksa normal mi? diyeyim bilemicem aynısı benim aracımda mevcut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _RAGGA_ -- 5 Mart 2010; 16:45:28 >
      |
      |
      06 Mart 2010 18:30:27
      quote:

Orijinalden alıntı: _RAGGA_

quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Aracı çalıştırdıktan sonra motordan cikk cikk kayış sesi geliyor sanki... ısındıktan sonra da ses kesiliyor bi 10 dk sonra... bu kayış sesi nerden gelebilir ?

Sorunuza yanıt gelmemiş ama sorun mu* diyeyim yoksa normal mi? diyeyim bilemicem aynısı benim aracımda mevcut

Kayış sesinin gelmesi tabiki de normal bir durum değil.

Sesin bir çok kaynağı olabilir.

Triger, gergi kayışları veya bilyeleri, şarz dinamosundan dahi kaynaklanabilir. Bence servise ya da ustaya gösterin.

Aracınız kaç km de. Trigeri değişti mi?
      |
      |
      06 Mart 2010 22:24:40
      Kayış sesi, kayışın gerginliği ile de alakalı olabilir. En iyisi servise göstermek.
      |
      |
      07 Mart 2010 00:07:27
      arkadaşlar 2004 getz'e atiker marka lpg kiti taktırmayı düşünüyorum taktıranlar var ise sorunlarını veya memnuniyetlerini bildirirlerse sevinirim SAYGILAR
      |
      |
      08 Mart 2010 05:18:09
      Arkadaşlar herkese merhaba. Yeni araç alanlara hayırlı olsun.

Geçen haftayı arabanın boyasındaki sadece benim görüpte kimsenin göremediği boya çatlağına takmışken, cumartesi öğlen park halindeki aracımıza çarptılar.

Olay şöyle oldu;

Eve öğlen yeni gelmiştim annemi de alıp babama gidicektik. GÜM diye bir ses duydum ardından alarm çalmaya başladı. Ben cama gidene kadar alarm sustu. Arabada zaten tam gözükmüyordu camdan ama bizimkinin arkasında daha yağmur yağmazken silecekleri çalışan yeni kasa focus gördüm. Sonra bizim evin önünden indi aşağı bayan şöför. Başka biryerden ses gelmiştir dedim ama araba evin önünden geçerken de plakasını aldım.
      Babama gitmek için dışarı çıktım ki sol arkadan çarpmış. Şimdi işteyim yarın resimleri yüklerim.
      Doğru bir hareket değildi ama ağzıma ne gelirse söyledim. O ara bizim apartmana yabancı birileri gelmiş annemle karşılaşmışlar, yanlış geldik deyip yan apartmana girmişler beni de görüp duyuyorlar tabi. Meğerse onlarmış çarpanlar.
      Fotoğraf makinası için eve girdim çıktım arabanın orda daha önce tanımadığım biri kağıda yazmış "arabana çarpan araç" diye plakasını modelini bana verdi kağıdı. Allah razı olsun ondan da. O sinirle yüzüne de doğru düzgün bakmadım şimdi görsem tanımam ayıp olur çocuğa.

Arabayı aşağı sokağa çekmiş. Sanki ben çarpmışım gibi telefonumu bıraktım. Hem bizimkinin hasarını hem de onun hasarını fotoğrafladım.

2 saat kadar sonra aradı. Arayan sigortacı arkadaşıymış "Gelin tutanak tutalım kusurumuzu kabul ediyoruz" dediler. Eğer bize çarptı kaçtı diye tutanak tutsaymışım bizim sigortadan hasarsızlık indirimimiz yanıyormuş. Lanet olsun dedim bidaha gittim eve tutanakları imzaladık, belgeleri aldık.

Bir de "Biz baktık kimse yoktu çevrede" diyor. Ulan kapının arkasında mıyız hemen gelelim. 5 dk. erken çıksaydık hiç görmeyecektik kaçacaktınız. "Arabamızda kağıt kalem yoktu not bırakamadık" diyor bir de. Yandaki SÖZDE KOMŞUmuz olup olaya yardımcı olacak eve gelmişsin. Evden al kağıt kalem yaz ŞER......!!!!!
      Tutanağı da sigortacı kadın doldurdu ama bence yanlışlar var bakalım yarın aracı götürünce ne olacak? Tekrar mı doldurtacaklar?

Ayrı bir dert de şöyle; Eureko dan kaskoluyuz. Eureko Uçar servis anlaşmalı servisimiz değil diyor. Uçar anlaşmalıyız diyor. Ne yapacam anlayamadım. Yarın Uçardan kaşeli imzalı belge istiym diyorum anlaşmalı servis olduklarına dair. Yoksa experin peşine koşucaz, parayı cebimizden ödüycez...

Uzun yazdım ama sinirim geçmedi daha. Kusura bakmayın Sabah işten çıkiym servise gidicez bakalım ne olacak sonumuz?

Herekese iyi haftalar, kazasız günler
      |
      |

• Yüzbaşı
      367 Mesaj
      08 Mart 2010 11:00:13
      Arkadaşlar 45bin bakımı yaptıracak arkadaşlara bilgi olsun, az önce yaptırdım 312 tl tuttu. Parayı verirken içim acıdı ama yapcak da bişey yok
      |
      |
      08 Mart 2010 11:37:46
      quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

Arkadaşlar herkese merhaba. Yeni araç alanlara hayırlı olsun.

Geçen haftayı arabanın boyasındaki sadece benim görüpte kimsenin göremediği boya çatlağına takmışken, cumartesi öğlen park halindeki aracımıza çarptılar.

Olay şöyle oldu;

Eve öğlen yeni gelmiştim annemi de alıp babama gidicektik. GÜM diye bir ses duydum ardından alarm çalmaya başladı. Ben cama gidene kadar alarm sustu. Arabada zaten tam gözükmüyordu camdan ama bizimkinin arkasında daha yağmur yağmazken silecekleri çalışan yeni kasa focus gördüm. Sonra bizim evin önünden indi aşağı bayan şöför. Başka biryerden ses gelmiştir dedim ama araba evin önünden geçerken de plakasını aldım.
      Babama gitmek için dışarı çıktım ki sol arkadan çarpmış. Şimdi işteyim yarın resimleri yüklerim.
      Doğru bir hareket değildi ama ağzıma ne gelirse söyledim. O ara bizim apartmana yabancı birileri gelmiş annemle karşılaşmışlar, yanlış geldik deyip yan apartmana girmişler beni de görüp duyuyorlar tabi. Meğerse onlarmış çarpanlar.
      Fotoğraf makinası için eve girdim çıktım arabanın orda daha önce tanımadığım biri kağıda yazmış "arabana çarpan araç" diye plakasını modelini bana verdi kağıdı. Allah razı olsun ondan da. O sinirle yüzüne de doğru düzgün bakmadım şimdi görsem tanımam ayıp olur çocuğa.

Arabayı aşağı sokağa çekmiş. Sanki ben çarpmışım gibi telefonumu bıraktım. Hem bizimkinin hasarını hem de onun hasarını fotoğrafladım.

2 saat kadar sonra aradı. Arayan sigortacı arkadaşıymış "Gelin tutanak tutalım kusurumuzu kabul ediyoruz" dediler. Eğer bize çarptı kaçtı diye tutanak tutsaymışım bizim sigortadan hasarsızlık indirimimiz yanıyormuş. Lanet olsun dedim bidaha gittim eve tutanakları imzaladık, belgeleri aldık.

Bir de "Biz baktık kimse yoktu çevrede" diyor. Ulan kapının arkasında mıyız hemen gelelim. 5 dk. erken çıksaydık hiç görmeyecektik kaçacaktınız. "Arabamızda kağıt kalem yoktu not bırakamadık" diyor bir de. Yandaki SÖZDE KOMŞUmuz olup olaya yardımcı olacak eve gelmişsin. Evden al kağıt kalem yaz ŞER......!!!!!
      Tutanağı da sigortacı kadın doldurdu ama bence yanlışlar var bakalım yarın aracı götürünce ne olacak? Tekrar mı doldurtacaklar?

Ayrı bir dert de şöyle; Eureko dan kaskoluyuz. Eureko Uçar servis anlaşmalı servisimiz değil diyor. Uçar anlaşmalıyız diyor. Ne yapacam anlayamadım. Yarın Uçardan kaşeli imzalı belge istiym diyorum anlaşmalı servis olduklarına dair. Yoksa experin peşine koşucaz, parayı cebimizden ödüycez...

Uzun yazdım ama sinirim geçmedi daha. Kusura bakmayın Sabah işten çıkiym servise gidicez bakalım ne olacak sonumuz?

Herekese iyi haftalar, kazasız günler

Geçmiş olsun. Hem suçluymuş hem güçlü. Gelip özür dileyeceğine "Kağıt, kalem yok" ne demek ??
      |
      |

• Yarbay
      3513 Mesaj
      08 Mart 2010 11:56:29
      quote:

Orijinalden alıntı: punisher-26

Arkadaşlar 45bin bakımı yaptıracak arkadaşlara bilgi olsun, az önce yaptırdım 312 tl tuttu. Parayı verirken içim acıdı ama yapcak da bişey yok

Neler değişti bu fiyat içinde.. ??
      |
      |
      08 Mart 2010 12:34:29
      quote:

Orijinalden alıntı: JimBeam

...

Geçmiş olsun. Hem suçluymuş hem güçlü. Gelip özür dileyeceğine "Kağıt, kalem yok" ne demek ??

Sağol hocam. Verdik servise şimdi. Anlaşmalıyız dedi bakalım sonu ne çıkacak. En iyi ihtimalle haftasonu alırsınız dedi. Parçalar onarılacakmış. Raporda karşı taraf suçunu kabul etmiş olsa dahi tramer bana da suç bulabilirmiş (ihtimaller dahilinde) dedi.

Ford un çarpmadan dolayı sağ ön kapısı düzgün çalışmıyordu. Bizim Getz iyi dağıtmış fordu

Bu da resimler

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Niyet 0070 -- 8 Mart 2010; 12:40:40 >
      |
      |

• Yarbay
      2404 Mesaj
      08 Mart 2010 13:43:36
      Arka çamurluk düzeltilir. Tampon değişir.

Banada ..üzün birisi çarpmıştı. Hemde baya şiddetli. Bizim Getz'de Hondayı fena dağıtmıştı. Onun aracı pert oldu. Ben sadece arka tamponda hasar vardı.
      |
      |
      08 Mart 2010 14:51:35
      Niyet 0070 geçmiş olsun. Bu sabah kırmızıda geçen bir dişi öküze de az kalsın ben göbekten vuracaktım. Allah'tan yeşil yanınca temkinli gaza basmışım. Ne yazık ki kırmızıda geçmeyi marifet sanan bi toplumuz var. Böyle hergün bi sürü kaza atlatıyoruz. Allah korusun, kazasız belasız sürüşler herkese...
      |
      |

Reklamlar
sohbet
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
3,859
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.