Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (961. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 959960961962963
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkese iyi tatiller... pazartesiye kadar kendimi "off" konumuna alıyorum...
  • sayin arabadaşlar
    arabanın sol tarafında cizikler 4ü gecti
    hepsi ufak tefek ama insanın canını sıkıyor tabi
    2 sorum olacak
    1. kaskodan yaptirsam kasko delinir mi?
    2. kendim yapsa lokal boya onerir misiniz ve ne kadara patlar?
    tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: yecoskunsu

sayin arabadaşlar
    arabanın sol tarafında cizikler 4ü gecti
    hepsi ufak tefek ama insanın canını sıkıyor tabi
    2 sorum olacak
    1. kaskodan yaptirsam kasko delinir mi?
    2. kendim yapsa lokal boya onerir misiniz ve ne kadara patlar?
    tesekkurler

Arkadaşım;

1. Kasko sigortalarında "mini hasar onarımı" başlığı altında kloz bulunur. Bu mini güvence küçük çapta vuruk, ezik, sürtme tarzı hasarları kaskoyu delmeden (hasarsızlık indirimi bozulmadan) yapılabilir. Sizin bahsettiğiniz çiziklerin boyutu kaç cm? Çünkü kendi kaskomda (Ankara Sigorta) 25-30 cm. gibi boyuttan fazla hasarı mini onarımdan saymıyor. Kasko yapan sigortacıyla konuşup kabul ettirmeye dene.

2. Kendin yada usta bir boyacıya yaptırsan da boyamak orijinali bozmaktır. Yani boyanınca ileride getzi şayet satmayı düşünürsen alıcılar muhtemelen uzak durabilirler. Yok ben satmayacağım dersen yaptırabilirsin. Araban metalik renk ise boyanın tutma ihtimali daha zor oluyor. Bir müddet sonra güneş, yağmur, sıcak-soğuk gibi dış etmenlerden ötürü yama yapılan yada lokal olarak boyanan bölge güneşte kendini belli edebiliyor. Çiziğin fotoğrafını ekleyebilirsen durumunu daha net değerlendirebilirim.

• Arkadaşlar arabaların ufak tefek çizikleri önemli değil..Kimse arabada 3-5 çizik var da diye almamazlık yapmaz.Araba çok kötü çizikse bile 300-500 bilemedin 1000 tl ucuza gider o da arabnın boyası kötü durumda falan ise.Sen kendin rahatsızsan da yaptırmanda sakınca yok derim çünkü bu araba boyandı diye arabanı mı satamıcaksın?:O zaman bütün kazalı boyalı arabalar satılmazdı.Öyle bişey yok.Ama ufak tefek çok derin olmayan çizikler pasta ve cila ile kapanabiliyor bu şekilde kapttığımm çizikler oldu yA DA servisten orjinal boyasını alıp kendim rötuş yaptığım da oldu tampona falan..Arabaların en fazla azcık fiyatı iner satılmaz diye bişeyyok bana göre arabanın motoru nasıl kullanıldığı yani şasesi gibi şeyleri daha önemli ..
  • çizik bu şekilde

• Arkadaşlar bi sorum olcak, benim arabanın yol bilgisayarında tüketim 7.9 lt/100km gösterio. Bu normal mi acaba? Kendim ölçmedim, biliorm yol bilgisayarı da tam doğru sonuç vermio ama bana fazla yakıo gibi geldi. Sizin yol bilgisayarındaki değer nedir? Arabamı şehir içi kullanıyorum.(arabam 46bin km de).
  • Aracının devir saati çubuğu kademeli kalkıp kademeli inen getz varmıdır? Bu bir arızaya işaretmidir? Tecrübesi olan arkadaşlar paylaşabilirse sevinirim. 300 sayfadan fazla olmuş bu topic,tamamına bakamadım. Konu geçtiyse özür dilerim.
    Kazasız belasız..
    (2006 dizel)
  • Senin kırmızı Getzin tampon ve yakın çevresini iyice büyütüp baktım.Burda çizik bile yok sen bunları başka bir yere sürtmüşsün büyük ihtimal ya başka bir araba tamponuna ya da başka bir nesneye ya da tam tersi senin arabana dokunmuşlar.Şimdi yapcağın şey çok basit
    1-İyi MARKA BİR PASTA ALIP ARABANI İYİCE YIKAYIP KURULADIKTAN SONRA O BÖLGELERE PASTAYI UYGULA O SÜRTME VE ÇİZİKLER İLK ETAPTA EN AZ 100 DE 50 KAYBOLCAKTIR ARKASINDAN CİLA YAP CİLA DA O BOZUK KISIMLARI İYİCE İNCELTİR VE BÖYLECE GÖRÜNTÜ BAYA DÜZELİR
    2-BUNLARI GÜZELCE YAPTIKTAN SONRA GEÇMEYEN KISIMLARI İSE SERVİSTEN ARABANIN ORJİNAL BOYASINI BİR KAVANOZA AL ÜCRETSİZ VERİYOLAR İNCE BİR RESİN FIRÇASIYLA O BOYADAN Bİ KAÇ KAT GÜZEL BİR İŞÇİLİKLE SÜR 2 DAKKADA KURUR SONUÇTA BU GÖRÜNTÜDEN 100 90 ORANINDA KURTULURSUN YAKINDAN BAKINCA ANLAŞILIR SADECE ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: pulvo47

Aracının devir saati çubuğu kademeli kalkıp kademeli inen getz varmıdır? Bu bir arızaya işaretmidir? Tecrübesi olan arkadaşlar paylaşabilirse sevinirim. 300 sayfadan fazla olmuş bu topic,tamamına bakamadım. Konu geçtiyse özür dilerim.
    Kazasız belasız..
    (2006 dizel)

renault 21 marka aracımızda başımıza gelmişti. tam hatırlamıyorum ama sanırım usta gaz telini değiştirdiğini söylemişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: punisher-26

Arkadaşlar bi sorum olcak, benim arabanın yol bilgisayarında tüketim 7.9 lt/100km gösterio. Bu normal mi acaba? Kendim ölçmedim, biliorm yol bilgisayarı da tam doğru sonuç vermio ama bana fazla yakıo gibi geldi. Sizin yol bilgisayarındaki değer nedir? Arabamı şehir içi kullanıyorum.(arabam 46bin km de).

eğer kısa mesafe ve çok dur kalk kullanıyorsan normal bi değer bana göre

benim arabada kışın 8 lt yakıyor

yazında 7 ltye felan düşüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: pulvo47

Aracının devir saati çubuğu kademeli kalkıp kademeli inen getz varmıdır? Bu bir arızaya işaretmidir? Tecrübesi olan arkadaşlar paylaşabilirse sevinirim. 300 sayfadan fazla olmuş bu topic,tamamına bakamadım. Konu geçtiyse özür dilerim.
    Kazasız belasız..
    (2006 dizel)

valla bne hiç görmedim duymadım açıkçası

bir sorun olma ihtimali yüksek tabii
  • Benzinde 8 litre normal. yaz kış 1-1.5 litre oynayabilir. Ancak dizel ise o yakıt çok fazla.
  • arkadaslar selam.

Abim araba almaya niyetlendi.İlk arabası olacak hyundai getz 1.4 doch düşünüyoruz acaba bu araba nasıldır kullananlar yardım edebılırse sevinirim.Çok sorun çıkartırmı yardım edersenız sevınırım..
    Birde 1.4 doch la digerleri arasındaki farklar nedir ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre1834

arkadaslar selam.

Abim araba almaya niyetlendi.İlk arabası olacak hyundai getz 1.4 doch düşünüyoruz acaba bu araba nasıldır kullananlar yardım edebılırse sevinirim.Çok sorun çıkartırmı yardım edersenız sevınırım..
    Birde 1.4 doch la digerleri arasındaki farklar nedir ???

321 sayfa başlığı varsa gözünü kapatıp alabilirsin.

Benzinli alacaksanız tüp taktırmayı göze alın, benzini çok yakıyor.
    Çocuklu ailelerde bagaj sorunu olur bunun dışında severek kullanacağınız şirin, fazla sorun çıkarmayan, ciddi kronik sorunları olmayan bir arabadır.
    Piyasası iyidir, alım-satımda sıkıntı yaşamazsınız.

• herkese selamlar

uzun zamandır giremiyordum nete. çok ilerlemiş konular :)

sizlere hem birşeyler söyleyip hem de soriym diyorum.

2008 benzinli getzimizi 5 ocakta 16500 km deyken 30000 bakımına soktuk yıl dolduğu için. Antifriz, polen filtresi falan koydurtmayıp 180 tl civarıydı sanırım aldık arabayı geri.

şimdi gelelim sorulara;

bizim komşunun eski kasa benzinli getzini 30000 bakımına aynı yere götürdü (adını şimdilik vermiyorum) 10 km test sürüşü yapmışlar. Sinir olmuştu. Bana da normal geldi...

Bizim arabayı servise indirip geri çıkartmışlar sadece. Hangisi doğru??

5 şubatta da istanbuldaki kar yüzünden arabayı 2 hafta sürmeyip alarmı açık bırakınca akü zayıfladı. daha fabrika çıkış aküsü. yol yardımı aradım, akü takviyesi yaptılar. garanti devam ettiği için ücret talep etmediler.

Debriyaj son zamanlarda çok yukardan kavrıyor. balatalar aşınsa uyarırlardı diye düşünüyorum ama aklımdan da soru işaretleri kalkmıyor. neredeyse 1cm içinde kavrıyor. normal midir?

Arabayı dün akşam sokak lambasının altına parkettim. kaputta boya çatlakları ve damarlanmaları farkettim. susuzluktan kurumuş toprak gibi bir kısım. yaklaşık 5 cm2. Arabayı oto şampuanıyla süngerle yıkıyoruz. Sadece serviste tazyikli suyla yıkandı (!) (yıkanmak denirse. basıyor suyu).

Boya da garanti kapsamına giriyor mu önce sizlere danışym istedim. ya da nasıl bir işlem yapılabilr. Hatırladığım kadarıyla eski sayfalarda eski kasa getzlerden birinin boyası soyulmuştu. bizimkinin sonu da mı öyle olacak?

yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler, kazasız sürüşler.

• Niyet 0070 hocam, boya koruma yaptırmak yararlı olabilir. bir de branda kullanıyorsanız üzerinde ıslak tutmamak lazım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: semb

Niyet 0070 hocam, boya koruma yaptırmak yararlı olabilir. bir de branda kullanıyorsanız üzerinde ıslak tutmamak lazım...

Branda kullanmıyorum. Boya koruma sonaxta şimdi baktım da nettet 300 $ üstünde. peki bu işlem yapılırsa şu anki boya çatlakları da hallolur mu? kazasız sürüşler
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2008getz1979

Senin kırmızı Getzin tampon ve yakın çevresini iyice büyütüp baktım.Burda çizik bile yok sen bunları başka bir yere sürtmüşsün büyük ihtimal ya başka bir araba tamponuna ya da başka bir nesneye ya da tam tersi senin arabana dokunmuşlar.Şimdi yapcağın şey çok basit
    1-İyi MARKA BİR PASTA ALIP ARABANI İYİCE YIKAYIP KURULADIKTAN SONRA O BÖLGELERE PASTAYI UYGULA O SÜRTME VE ÇİZİKLER İLK ETAPTA EN AZ 100 DE 50 KAYBOLCAKTIR ARKASINDAN CİLA YAP CİLA DA O BOZUK KISIMLARI İYİCE İNCELTİR VE BÖYLECE GÖRÜNTÜ BAYA DÜZELİR
    2-BUNLARI GÜZELCE YAPTIKTAN SONRA GEÇMEYEN KISIMLARI İSE SERVİSTEN ARABANIN ORJİNAL BOYASINI BİR KAVANOZA AL ÜCRETSİZ VERİYOLAR İNCE BİR RESİN FIRÇASIYLA O BOYADAN Bİ KAÇ KAT GÜZEL BİR İŞÇİLİKLE SÜR 2 DAKKADA KURUR SONUÇTA BU GÖRÜNTÜDEN 100 90 ORANINDA KURTULURSUN YAKINDAN BAKINCA ANLAŞILIR SADECE ..

tesekkur ederim soylediklerini uygulayacağim

• devir saatinde kademeli olarak inip kalkma olayını benim araçtada 18 binde yapmıştı.servise götürdüm ve sayaçların olduğu kadranı söküp yeni kadran taktılar komple.çipliymiş içi o yüzden komple değiştirdiklerini söylediler o zaman.garantin devam ediyorsa garantiden yapıyorlar.hemen götür değiştirsinler.
  • arkadaşlar bu arada bende jant kapaklarımı garantiden değiştim.benimkindede soyulmalar olmuştu garantisi bitmeden değiştirdim.gıcır gıcır oldular ::))
  • 
Sayfa: önceki 959960961962963
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.