Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (960. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 958959960961962
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

garantisi bitmediyse servise götür yapsınlar

yoksada bi elektrikçiye göstersen eyi olur
  • araç 2004 model, garanti yok yani...

bakalım bir elektrikçiye göstericez artık...
  • Arkadaşlar günaydın, çalışan herkese hayırlı işler...

Bu sabah ilginç bir problem keşfettim. Şimdik şöyle oluyor

Teyp dinliyorum mesela. Teybin sesi 17 de. Kontağı kapatıp açıyorum ses direk 0 da açılıyor. Nereleri kurcaladıysam çözüm bulamadım. Her seferinde aynı problem. Son çare akü kutup başını sökecektimki, size bir danışayım dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JimBeam

Arkadaşlar günaydın, çalışan herkese hayırlı işler...

Teyp dinliyorum mesela. Teybin sesi 17 de. Kontağı kapatıp açıyorum ses direk 0 da açılıyor. Nereleri kurcaladıysam çözüm bulamadım. Her seferinde aynı problem. Son çare akü kutup başını sökecektimki, size bir danışayım dedim.

benimki de kontağı kapattıktan sonra tekrar marşa basınca sesi kısılmış bir şekilde açılıyor. 0 değil ama 8-9 seviyesinde. özellikle yapılmış bir uygulam olduğunu düşünüyorum.
  • Eskiden benimde öyleydi ama 0 olması çok garip değil mi ya ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

bu 110bg lik getzden kullanan varmı acaba

pek piyasada görünmüyor satılık vs

alanmı yok satanmı

bi sorunu varmıdır

belki benimkini satıp ondan alabilirm

çok kararsızım bu aralar açıkçası

Merhaba Jack,Benim araç 110'luk İmzamdaki gibi.Herhangi bir sorun yok.Ben de 88'lik kullanmadım hiç.Kıyas yapacak durumda degilim.
    Kataloglarda yakıt sarfiyatı ayni(eşit) gösterilmiş.Fakat ben biraz kısa mesafe kullandıgımdan herhalde olacak ki sanki biraz fazla yakıyor gibi.
  • quote:

Eskiden benimde öyleydi ama 0 olması çok garip değil mi ya ?

Ayarlardan olmasın o değişiklik. bi kurcalamak lazım. gerçi öyle ahım şahım özellikleri de yok ki...
  • Çok kurcaladım ama bulamadım. Birde teypte TA VOL kısmı var onuda hiç çözebilmiş değilim. Onu keşfeden var mı aramızda?
  • Arkadaşlar selam.geçen sene jantları değiştirirken BARUM diye bir lastik kampanyalı dediler inandık taktık.continin ürünüymüş.başka yerde rot balans yaptırdım fakat yapan arkadaş abi nerden bu lastikleri kalitesiz dedi.şimdi 1 yıl oldu yüksek süratte araç yolda belli belirsiz geziyor.solladığım araca doğru fazla yanaşmıyorum korkudan.direksiyona sıkı sıkı yapışmama rağmen bir gezinti var.lastikçi arkadaş onlardan almadım diye çamur attı sandım umursamadım önce ama bu BARUM denen lastik araç kullanma keyfimi kaçırdı.değiştirmekte fayda görüyorum.lassa impetus revo gündemde ne dersiniz?
  • quote:

Çok kurcaladım ama bulamadım. Birde teypte TA VOL kısmı var onuda hiç çözebilmiş değilim. Onu keşfeden var mı aramızda?

TA >>> "Traffic Annoucement"
    Çoğu gelişmiş ülkede kullanılıyor ama Türkiye'de bir-iki tünel dışında kullanım alanı yok. Yanii onu OFF konumunda tutabilirsiniz.

Kullanım amacı "Acil trafik çağıları ve önemli tarfik anonslarını" almaktır. O anda teypte hangi kaynaktan ne dinlerseniz dinleyin, acil bir çağrı geldiği anda teyp, eğer TA On konumunda ise TA yayının frekansına otomatik olarak geçer.
  • Merhaba bugün getz aracımı kumandadan kapılarını açıp bindim alarm çaldı,ses kapatma tuşuna bastım alarm kesildi ama 4-5 defa sinyal geldi tekrar alarm çaldı bende tekrar tuşlara bastım ama nereye bastığımı tam bilmiyorum camın kenarındaki alarm ışığı mavi şekilde devamlı yanıyor hiç sönmedi,Kapatıp açtım kontagı çıkarttım tekrar taktım kapıları falan tekrar kapatıp açtım düzelmedi...Sizce ne yapmalıyım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: semb

quote:

benimki de kontağı kapattıktan sonra tekrar marşa basınca sesi kısılmış bir şekilde açılıyor. 0 değil ama 8-9 seviyesinde. özellikle yapılmış bir uygulam olduğunu düşünüyorum.

Teyp açıldığı anda hangi seviyeden istiyorsanız o seviyeden açılacak şekilde set edilebiliyor. İlk aldığım zamanlar bende bundan şikayetçiydim (2006 yılı ). O zamanlar yapmıştım bunu ama şimdi nasıl yaptığığımı hatırlamıyorum, malum çok zaman geçti.. Power düğmesiyle yapılıyordu galiba... Denemem lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: tweety arda

Arkadaşlar selam.geçen sene jantları değiştirirken BARUM diye bir lastik kampanyalı dediler inandık taktık.continin ürünüymüş.başka yerde rot balans yaptırdım fakat yapan arkadaş abi nerden bu lastikleri kalitesiz dedi.şimdi 1 yıl oldu yüksek süratte araç yolda belli belirsiz geziyor.solladığım araca doğru fazla yanaşmıyorum korkudan.direksiyona sıkı sıkı yapışmama rağmen bir gezinti var.lastikçi arkadaş onlardan almadım diye çamur attı sandım umursamadım önce ama bu BARUM denen lastik araç kullanma keyfimi kaçırdı.değiştirmekte fayda görüyorum.lassa impetus revo gündemde ne dersiniz?

conti çok kaliteli ürün değilki zaten bide 2. kalitelisini aldın

neyse olan olmuş

sanırım havalar çok soğuk olduğundan zaten o lastikte çok serttir normalde

yola tutunamıyor araba

havalar ısındığında bi nebze yumuşayıp yol tuumaya başlayacaktır klanımca

ama değişeceksen alacağın lastik nokian h serisi olmalıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: shadow99tr

Merhaba bugün getz aracımı kumandadan kapılarını açıp bindim alarm çaldı,ses kapatma tuşuna bastım alarm kesildi ama 4-5 defa sinyal geldi tekrar alarm çaldı bende tekrar tuşlara bastım ama nereye bastığımı tam bilmiyorum camın kenarındaki alarm ışığı mavi şekilde devamlı yanıyor hiç sönmedi,Kapatıp açtım kontagı çıkarttım tekrar taktım kapıları falan tekrar kapatıp açtım düzelmedi...Sizce ne yapmalıyım..

arabanın içindeykenmi yaptın bu işleri acaba

hareket sensörü vs varsa o yüzden alarm işi karışmış olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orijinalden alıntı: shadow99tr

Merhaba bugün getz aracımı kumandadan kapılarını açıp bindim alarm çaldı,ses kapatma tuşuna bastım alarm kesildi ama 4-5 defa sinyal geldi tekrar alarm çaldı bende tekrar tuşlara bastım ama nereye bastığımı tam bilmiyorum camın kenarındaki alarm ışığı mavi şekilde devamlı yanıyor hiç sönmedi,Kapatıp açtım kontagı çıkarttım tekrar taktım kapıları falan tekrar kapatıp açtım düzelmedi...Sizce ne yapmalıyım..

arabanın içindeykenmi yaptın bu işleri acaba

hareket sensörü vs varsa o yüzden alarm işi karışmış olabilir

Hayır arabanın dışında oldu ama sonra arabaya bindikten sonra ışığı söndürebilmek içinde uğraştım belki onunda etkisi olabilir..Valla canım sıkıldı şimdi..

• quote:

Orijinalden alıntı: ihg70

quote:

Çok kurcaladım ama bulamadım. Birde teypte TA VOL kısmı var onuda hiç çözebilmiş değilim. Onu keşfeden var mı aramızda?

Çoğu gelişmiş ülkede kullanılıyor ama Türkiye'de bir-iki tünel dışında kullanım alanı yok. Yanii onu OFF konumunda tutabilirsiniz.

Kullanım amacı "Acil trafik çağıları ve önemli tarfik anonslarını" almaktır. O anda teypte hangi kaynaktan ne dinlerseniz dinleyin, acil bir çağrı geldiği anda teyp, eğer TA On konumunda ise TA yayının frekansına otomatik olarak geçer.

Teşekkür ederim. İzmir-Aydın otoyolunda Selahattin Tüneli var. O tünele girdiğimdede uyarı yayını veriyorlardı. Orda işe yarar herhalde.

• quote:

Kendi sorumu kendim cevaplıyorum. Adamlar kullanım klavuzu yapmışlar bende kaç gündür düşünüyorum nasıl olur diye. Orayı incelemek aklıma gelince problemi çözdüm. Belki birgün birisine lazım olur diye anlatayım.

Teyp açıkken POWER düğmesine basılı tutuyorsunuz. Sonra ses yazısı yanıp sönüyor, burdaki ses düzeyini ayarlıyorsunuz. Artık son sesteyken bile kapatıp açarsanız ses sizin belirlediğiniz düzeyde açılıyor.

Güzel bir özellikmiş.

• Aracı çalıştırdıktan sonra motordan cikk cikk kayış sesi geliyor sanki... ısındıktan sonra da ses kesiliyor bi 10 dk sonra... bu kayış sesi nerden gelebilir ?
  • quote:

quote:

Kendi sorumu kendim cevaplıyorum. Adamlar kullanım klavuzu yapmışlar bende kaç gündür düşünüyorum nasıl olur diye. Orayı incelemek aklıma gelince problemi çözdüm. Belki birgün birisine lazım olur diye anlatayım.

Teyp açıkken POWER düğmesine basılı tutuyorsunuz. Sonra ses yazısı yanıp sönüyor, burdaki ses düzeyini ayarlıyorsunuz. Artık son sesteyken bile kapatıp açarsanız ses sizin belirlediğiniz düzeyde açılıyor.

Güzel bir özellikmiş.

Ben demiştim

quote:

Teyp açıldığı anda hangi seviyeden istiyorsanız o seviyeden açılacak şekilde set edilebiliyor. İlk aldığım zamanlar bende bundan şikayetçiydim (2006 yılı ). O zamanlar yapmıştım bunu ama şimdi nasıl yaptığığımı hatırlamıyorum, malum çok zaman geçti.. Power düğmesiyle yapılıyordu galiba... Denemem lazım.

• quote:

quote:

Uzun yoldayken benim için çok tehlike yaratan bir dügme oldu.Şöyle ki,seyir halinde bir taraftan da teybi kurcalamıştım.Malum bazı kesimlerde istasyonlar kayboluyor ,belki yerel bir şeyler yakalarım diye.
    Bu sefer aniden patlama şeklinde yüksek bir sesle irkilmek zorunda kaldım.İlk önce sesin dışardan gelen bir kaza sesi felan diye algılama oluyor.Arabada bulunan diger kişiler de sıçradılar dogal olarak.

Neden bu böyle ayarsız bir şekilde ,aniden yüksek sesle açılıyor anlayamadım.Bu olay 2 -3 defa degişik zamanlarda oldu.

• 
Sayfa: önceki 958959960961962
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.