Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (955. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 953954955956957
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkeze iyi günler

Getz 'e spor yay takan oldumu acaba aranızda bana bu konuda bir bilgi verebilcek birisi olursa çok iyi olur bu aralar bu işe fena kafayı takmış durumdayım aracın yol tutuşundan hiç memnun değilim virajlarda savruluyor araç.

Spor yay takıpta memnun kalan varsa çok farkettiriyorsa yol tutuşunu hemen yaptırcam.

Maliyeti ne kadar olur bunun acaba?

Birde aracın lastikleri 175 65 14 bunları değiştirip 185 65 14 yapmak nasıl olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canvarol -- 10 Şubat 2010; 19:28:02 >
  • http://www.sahibinden.com/45000_km_de_2003_model_hyundai_getz_1_3_gls-67WQQaXQQ14598143WQQpXQQdisplayitem

Arkadaşlar bu aracı almak istiyorum fakat çok yakıyor söylentileri yüzünden çekimser kalıyorum. Bagajının küçük olmasına rağmen hoşuma gittiği için bagajını önemsememeye başladım fakat çok yakarsa lpg taktırmam gerekir. Zaten küçük olan bagaj hacmini bir de lpg tankı koyup temelli daraltırsam hiç olmaz. Arabayı çok sık kullanmayacağım, senede 10.000 yapamam bile. Bu durumda benzin sarfiyatı canımı sıkarmı.

Araca gelince; araçta 2 hy, abs, yol bilgisayarı, deri direksiyon, sis farı, elektrikli ayna ve 4 elektrikli cam var. 13.200e anlaştık. Masraf olarak da sağ ön çamurlukta boya gerektirmeyecek hafif bir göçük var o kadar. Boyaya zarar vermeden düzeltilebilir yani. Başka da hiç bir kazası kusuru yok. Araç ilk sahibinden ve yetkili servis bakımlı. Ne dersiniz mantıklı bir iş mi yapmış olurum?

• Aracı alırken iyice baktırın. Sanki ön çamurlukta boya varmış gibi duruyor. Tabiki resimden gölge farkından falanda olabilir ama hiç kazası yok denen araçlar bazen pert cıkabiliyor.
  • Peki bunların yakıtı nasıl?
  • Ben dizel kullanıyorum.Tabi benzinli litre fiyatından dolayı fazla yakacaktır. Lpg taktırırsanız çok rahat edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: quiet_dead

Herkeze iyi günler

Getz 'e spor yay takan oldumu acaba aranızda bana bu konuda bir bilgi verebilcek birisi olursa çok iyi olur bu aralar bu işe fena kafayı takmış durumdayım aracın yol tutuşundan hiç memnun değilim virajlarda savruluyor araç.

Spor yay takıpta memnun kalan varsa çok farkettiriyorsa yol tutuşunu hemen yaptırcam.

Birde aracın lastikleri 175 60 14 bunları değiştirip 185 60 14 yapmak nasıl olur?

Aracın lastik ebatları söylediğiniz gibi değildir. 175/65 r 14 olmalı. Jant ile beraber yeni lastik alacaksanız en iyi ölçü 185/55 15
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Orijinalden alıntı: quiet_dead

Herkeze iyi günler

Birde aracın lastikleri 175 60 14 bunları değiştirip 185 60 14 yapmak nasıl olur?

Aracın lastik ebatları söylediğiniz gibi değildir. 175/65 r 14 olmalı. Jant ile beraber yeni lastik alacaksanız en iyi ölçü 185/55 15

Doğru söylüyorsunuz yanlış yazmışım ben mesajımda uyarınız için teşekkürler.

Yeni jant almıycam yine saç jant olcak sadece 185 yapmayı düşünüyorum ve yol tutuşu için yay takmak istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: On7_li

http://www.sahibinden.com/45000_km_de_2003_model_hyundai_getz_1_3_gls-67WQQaXQQ14598143WQQpXQQdisplayitem

Arkadaşlar bu aracı almak istiyorum fakat çok yakıyor söylentileri yüzünden çekimser kalıyorum. Bagajının küçük olmasına rağmen hoşuma gittiği için bagajını önemsememeye başladım fakat çok yakarsa lpg taktırmam gerekir. Zaten küçük olan bagaj hacmini bir de lpg tankı koyup temelli daraltırsam hiç olmaz. Arabayı çok sık kullanmayacağım, senede 10.000 yapamam bile. Bu durumda benzin sarfiyatı canımı sıkarmı.

Araca gelince; araçta 2 hy, abs, yol bilgisayarı, deri direksiyon, sis farı, elektrikli ayna ve 4 elektrikli cam var. 13.200e anlaştık. Masraf olarak da sağ ön çamurlukta boya gerektirmeyecek hafif bir göçük var o kadar. Boyaya zarar vermeden düzeltilebilir yani. Başka da hiç bir kazası kusuru yok. Araç ilk sahibinden ve yetkili servis bakımlı. Ne dersiniz mantıklı bir iş mi yapmış olurum?

Valla araba gayet temiz gözüküo fiyatı da iyi eğer gerçekten dediğiniz gibi araçta boya yada herhangi sorun yok ve gerçekten 35bin km deyse alınabilir. Benzin konusunda da elbette fazla yakacaktır, dizel yada lpgli gibi olmaz. Duyduğum kadarıyla bizim araçların benzinlileri fazla yakıomş. Benim araba dizel o yüzden kesin bişey söyleyemiycem benzinli hakkında. Ama dizeli tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: On7_li

http://www.sahibinden.com/45000_km_de_2003_model_hyundai_getz_1_3_gls-67WQQaXQQ14598143WQQpXQQdisplayitem

arkadaşım o fiyatlara alınabilecek en güzel araba bence. artı olarak özellikleri iyi, klima, hy, abs vb... rengi artı. Çamurluktaki göçük pek önemli değil. basitçe halledilir. Kilometresi oldukça düşük. masrafsız güzel bir araba bulmuşsun. bence al derim. ancak benzin litrede pahalı olduğu için lpg taktırırsan çok memnun kalırsın. ama 2.000-2.500 lira daha verebilirim diyorsan dizel öneririm. ama bu arabada güzel ve temiz. şimdiden hayırlı olsun.

• Araç resimlerden temiz görünüyor.

Lpg yi de dert etmeyin. Simit tanklı bir lpg ile bagaj sıkıntısı yaşamazsınız. Stepne yerinede lastik tamir edici sprey alırsınız.

Bunun gibi
  • Arkadaşlar bu arada hızlı viraj dönerken bozuk zemin üzerinden geçtiğimde direksiyon tıkırdıyor.

Sebebi ne olabilir?
  • Getzlerin hepsinde direksiyonda tıkırtı olduğu söyleniyor. Stabilize yola girip teyibi kapatında tıkırtı geliyormuş. Zannedersem fabrika çıkışı ile ilgili bir sorun. Direksiyon kutusundan ses yapıyormuş. Garanti kapsamında halledilebilir.
  • Sorun ses değil. Ses gelmiyor sadece yoldaki bozuklukları elimde hisediyorum. Yani direksiyon titriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Sorun ses değil. Ses gelmiyor sadece yoldaki bozuklukları elimde hisediyorum. Yani direksiyon titriyor.

Balans ayarı yapılması gerekir direksiyon titremesinin nedeni balans ayarının kaçmasıdır.
  • Düz yolda titreme yapmıyor, balans ayarsızlığından olan titreme değil bu.

Sadece hızla girilen viraj da yol bozuksa, bozuk olan kısımdan geçerken ki tekerlek tepkisini direksiyonda hissediyorum. Sanki tekerlek engelden uçarak geçiyormuş gibi bir güvensizlik hissi yaşatıyor. Fakat viraj düzgünse hiçbir sorun yaşamıyorum.

15bin-17bin km dir rot ayarlarına bakılmadı bu arada.

Benim korkum acaba direksiyon kutusunda falan arıza varmıdır? Direksiyon kutusu arızalanmasının belirtileri ne bilmiyorum ama maliyetli olduğunu biliyorum.
  • Yüksek ihtimalle direksiyon kutusu veya rotillerden gelen bir tıkırtı. Kontrol edilmesi gerek. Balans ayarı ile alakası yok.
  • Yoldaki bozukluğu belli bir oranda hissetmeniz normal bir durum markalara göre değişmekle birlikte bütün araçlarda hissediliyor,ancak çok fazla kayma yaşanıyor ise rot başlarını ve plastik takozlarını kontrol ettirmenizde yarar var.
  • Yoldaki çukurdan çok tümseklerde tıkırtı oluyor. Ve özellikle rampa tırmanırken. Araç çok büyük bir kayma yapmıyor, sanki çok ufak bir boşluk hissediyorum ve birazda titreme.

Ayrıca düz yolda sabit hızda sağa sola çekme yok, fren yaptığımda da çekme yapmıyor.
  • ön takımda veya direksiyonda boşlukta olabilir en iyisi iyi bir rot balanscıya gösterin size sorunlu parçayı söyleyecektir.
  • 
Sayfa: önceki 953954955956957
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.