Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (948. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 946947948949950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2004 modellerin bakımları 10000 kmde birdir

yani 70ve 80dede bakıma girmeli

yağlar ve filtreler dğeişir

ama polen filtresi vsde değişmesi gerekebilir

valla bne serviste yaptırıyorum

sonuçta yılda 8000 km yol yapıyorum

yılda bir fazladan 100 lira fazla versem bi sorun olmaz yani bana göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: bref

quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

arkadaşlardan biri i3 taktı getzine

90-95 lirayamı ne almıştı

i3de güzel ama h serisinin yerini tutamaz açıkçası

Tabiki tutmaz nede olsa üst model 220 hız sınırında i3 82T 190 km sınırında bir lastik. Ayrıcı bazı kıyaslama testlerinde 1. olmuş H serisi, oda çok güzel bir lastik. fakat çokda para vermek istemiyorum çünkü mütevazi bir araç kullanıcısıyım aracı çok zorlamam yüksek hızda yapmadığım için İ3 düşünüyorum. Aslında siz NOKIAN deyince tekra inceledim yeni modellerini. (Yada MICHELIN ENERGY serisinden de olabilir.)
    Saygılarımla.
    NOKIAN H

Bu arada DEFENDER alan ihg70 arkadaşada hayırlı olsun. RABBİM kazasız belasız kullanmanızı nasip eylesin.
    Bir ara bende niyetlenip incelemiştim, gerçekten güçlü bir araç. Hele önünde vinç varsa harikulade olur.

Arkadaşlar merhaba,
    Neden "Bridgestone" marka lastikleri araştırmadığınızı anlayamadım açıkçası. Özellikle de Turanza ER300 modeli üzerinde durmamanız şaşırttı.. Nokian hakkında olumlu yorumlar duysam da, türkiyede pazar payı ve bayi sayısı az olan, %100 ithal (bridgestone yerli üretimdir) ve test sıralamalarında ER300 modelinden aşağıda olan bir lastiğe (testlerde ER300 ya1. ya 2. çıkmakta) neden daha fazla para verip alacak olmanızı ve önermenizi anlayamadım..
    tabi ki tercih meselesi, ama ilginç geldi bana.. tercih sizin tabi..
    Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TT

yağ markasının yanında standartlarına da bakılması gerektiğini okudum,

castrol magnatec SL sınıfı(2001 sonrası), bu linkteki ise SM sınıfı(2004 sonrası)

bu sebeple kafam karıştı ben de magnatec düşünüyordum ama bu konuda raştırma yapınca SM, SL falan öğrenince kafam iyice karıştı.

bir de şu var yağ filtresini ve yağı kendim alsam değiştirtsem daha iyi olmaz mı?

ve yağ filtresini orjinal mi almalıyım yoksa muadil yan sanayi mi?

teşekkürler

Yag fılıtresının kesınlıkle orjınalini kullnmanı tavsıye ederım, yag olarakta kalıtelı yaglardan herhangı bırını kullanbılrsın.
    Hava fılıtresı orjınal olmasada olur ama fıyat farkı yok. Hava fılıtresının orjınalı 12 yan sanayı 10 TL o yuzden onunda orjınalını kullnmanı tavsıye ederım.
  • Orjinal jant kapağı alabileceğimiz internet adresi biliyormusunuz?
    Ben bulamadımda.

Bide biyerde okudum jant kapağı için boya varmış, doğrumudur?
  • Bu durumda orjinal parça için ille de servise mi gitmeliyim. ayrıca yağ için kendi yağımı kendim alsam servise gitsem onlar da filtreler+işçilik yapsa kabul ederler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TT

Bu durumda orjinal parça için ille de servise mi gitmeliyim. ayrıca yağ için kendi yağımı kendim alsam servise gitsem onlar da filtreler+işçilik yapsa kabul ederler mi?

kabul ederler

5 litre yağ alıp gidebilirsin

4.5 lite alıyor getz
  • bu durumda avantajlı olurum diye düşünüyorum... yağ olarak da şu shell formula aklıma yattı SM standardıyla en son standart buymuş.
  • Herkese selam arkadaşlar. Bende 2005 model 85 bin. km. de crdi getz aldım. Alalı kısa süre olmasına rağmen çok memnunum. Sizlere sormak istediğim birkaç birşey var;

1. 3 silindir motorla 4 silindir motorun farkı nedir? sadece güç (beygir gücü) farkı mı var acaba? yoksa değişik farkları mevcut mu bu motorlar arasında?

2. Serviste ne marka motor yağı kullanılıyor ve bu hyundai dizel araçlar için tavsiye edilen motor yağı hangisidir?

3. Lastik hava basıncı şehir içi ve şehir dışı ortalama kaç olmalı ? 28 mi 30 mu yoksa daha yüksek mi olmalı? şimdiden çok teşekkürler.
  • 2 numaralı soru için bugün konuştuğum hyundai sahibi bir tanıdık shell dedi.
    3 numaralı sorunun cevabı sanırım kullanma klavuzunda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerem2018

Herkese selam arkadaşlar. Bende 2005 model 85 bin. km. de crdi getz aldım. Alalı kısa süre olmasına rağmen çok memnunum. Sizlere sormak istediğim birkaç birşey var;

1. 3 silindir motorla 4 silindir motorun farkı nedir? sadece güç (beygir gücü) farkı mı var acaba? yoksa değişik farkları mevcut mu bu motorlar arasında?

2. Serviste ne marka motor yağı kullanılıyor ve bu hyundai dizel araçlar için tavsiye edilen motor yağı hangisidir?

3. Lastik hava basıncı şehir içi ve şehir dışı ortalama kaç olmalı ? 28 mi 30 mu yoksa daha yüksek mi olmalı? şimdiden çok teşekkürler.

4 sılındırlı olanlar vgt denilen daha yenı motorlar ve daha sesız , daha guclu motorlar 3 sılındrlı olanlara gore.Her servıs farklı marka yag kullanıyor önemlı olan numarası. 3 sılindırlı dızel motorlara yasanılan yerler İstanbul gıbı çok soguk olmayan yerler ıse 15W/40 yaglardan bırını kullanabılrsınız.Benım arabayı goturdugum 3 farklı servıste 3 farklı marka yag kullanıyordu mobıl,shell ve castrol hangsıyle anlasmıslarsa artık.
  • sevgili getz severler şuan itibariyle aranıza katılmış bulunuyorum getzim yok ama getz almayı düşünüyorum
    bence ideal bi araba şehiriçi kullanımı için( ne yazıkki bütçemiz kısıtlı 12-13 arası getz bulabilirmiyim acaba)
  • hoşgeldin ben de yeni 2004 model 1.3 GLS aldım 12500TL ye 67bindeydi full donanım.

bu sebeple bulabileceğini düşünüyorum istediğin fiyata...
  • 2006 Hyundai Getz 1.4 cc 97 hp fiyatı 15.500 iyi mi arkadaşlar ?? arka camlar otomatik
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lukany

2006 Hyundai Getz 1.4 cc 97 hp fiyatı 15.500 iyi mi arkadaşlar ?? arka camlar otomatik

Eğer araç temiz bakımlı km si düşük masrafsızsa 14000 ila 15750 arası piyasası var benzer aracı 14800 e 1 ay önce sattım.
  • Bu arada geçenlerde lastiğim patladı, simit depo LPG olduğu için stepne yoktu ben de 1 yıl önce aldığım arabada öyle duran lastik tamir köpüğünü denedim sonuç mükemmel, lastiği anında şişirdi hem de taş gibi.
    Stepnesi olup da acil işi olan için bile tavsiye ederim.
    Fakat köpüğü uygulamadan önce lastiğe girmiş herhangi bi parça varsa önce onu çıkarmak gerekiyor, ben çıkarmadan bastım tam donmamasına rağmen yarım saatten fazla götürdü beni-ki daha da fazla götürür eminim.
    Daha önce 7.5 liraya almıştım şimdi HB'de kargo bedava 9 TL.
    http://www.hepsiburada.com/stac-italy-lastik-tamir-edicisisirici-sprey-lastik-tamirine-son-091153/productDetails.aspx?categoryid=262977&productid=otm091153
  • Normal bir fiyat. O fiyatlarda km. si düşük 1.5 crdi 2005 model rahat alırsın. biraz daha araştır derim. gerçi tercih senin
  • arkadaşlar 12-13 arası bir fiyata getz satmak isteyen var mıdır?
    varsa alıcısı hazırdır bilginize:)
  • nasıl bi getz düşünüyorsun acaba

ona göre yani

o praya pek eli yüzü düzgün bir araç olmaz çünkü
  • o paraya olabilcek olanları değerlendirip en iyisi almak
    bende farkındayım 2000 daha olsa çok daha iisi alınabilir ama
    maalesef yok
    12-13 arası bulabilirsem alan satan razı olduğu sürece sıkıntı yok
  • 12-13 gibi alınabilecek arabada ya takla olur yada kilometre aşırı olur. Serviste satmaya kalktılar bana 2005 model dizel getz 400 bin km. de idi. Peşin 12 lira demişlerdi. Ama toplu orjinal km. si düşük muayyer bir araç ortalama 14.500 ile 16.500 civarı olur.
  • 
Sayfa: önceki 946947948949950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.