Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (944. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 942943944945946
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • f/p si değilde ben olsam nokian h serisi alırım

f/p si de 1

yani hem pahalı hem kaliteli

jantı değişmeyeceksen yani 15 yapmıyacaksan ebatıda değişmenin bence bi mantığı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

Arkadaşlar 2005'te sıfır aldığım aracımın lastiklerini hiç değiştirmedim, arabam 35000 kmde olduğu için pek eskimemişlerdi ama son zamanlarda yol tutmamaya başladı, yeni lastiklere bakıyorum, forumda genelde Bridgestone TURANZA ER300 tavsiye edilmiş, şimdi iki-üç sorum olacak:
    1) Bu lastiği kullanıp memnun olan var mı?
    2) Bizim Getzlerin standart ölçüsü 175/65 R14 , bunu değiştirmenin yol tutuş-konfor açısından bir anlamı var mı? (tecrübe etmiş biri var mı?)
    3) Jant kapakları soyuldu (malum herkeste oluyor) yeni jant kapakları tahmini ne kadar (yan sanayi düşünüyorum)
    4) Bir de İzmir/Çiğli organize sanayide bildiğiniz-tanıdığınız (merhametli ) Hyundai özel servisi var mı?
    5) Başka tavsiye edeceğiniz f/p'si iyi lastik var mı?
    beş oldu idare edin

Aracınızın garantisi devam ediyorsa soyulan jant kapklarını garanti kapsamında değiştiriyorlar..
    Ben değiştirmiştim.. (Kdz.Ereğli Hyundai Simge)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafakilic -- 9 Ocak 2010; 8:54:47 >

• Garantiye giriyorsa o zaman servise gideyim. 4 yıldır garantimiz bozulmasın diye yetkili servislere soyuluyoruz bari bi teselli olur.

Ölçüye dokunmayım o zaman şimdi bi de jant masrafı çıkmasın.
  • Bugün hava yağdı yağacaktı. Yağarsa yağsın yağmur altında da yıkarım dedim ve işte bizimki. 1 kat da cila attım.

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██
  • @biuu
    Araba beyaz mı, gri gibi de duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orijinalden alıntı: ILTERIS45

ben de sattım getzimi imzamdaki arabamı aldım.şehir içinde park sorunu yaşıyorum.ilk göz ağrımdı getz 3.5 yıl boyunca sadece bakım için gittim servise 1 tane bile sorun yaşatmadı bana tekeri bile patlamadı hiç allahtan akrabama verdim arasıra görürüm ..sizleri bilmiyorum ama gerçekten cok seviyordum getzi insan nedense ilk arabasına bir başka bağlanıyor

kaça aldın acaba

bu arabayıda düşündüm ilk başta ama çok sorunlu olduğunu yazıyorlar forumda

kullanıcılarda yazıyor ama kimse sorunlarından bahsetmiyor

hep gizliyorlar sorunlarını

sorunu var ben bile 5 sorun tespit ettim diyorlar

ama nedir o sorun deyince kimsede çıt yok

o yüzden bakmadan eledim

33500 e aldım ls sini şuana kadar kronik bir sorunu ortaya çıkmadı yani cruze başlığında 3-5 kişide lıkırtı sesleri geliyordu onlarınki de garantiden değişmiş ve şuan sorun yok diolar ben de hiç ses yok mesela sürekli parke taşlı yollarda kullanıyorum ilçede.bir de lpg taktıranlar motor ışığının yanması gibi bir problemden bahsediyolardı onu da halletmişler sanırım. valla ben cruze başlığını baştan beri okudum yine de aldım yani öyle sorunlu değil araç zaten opel motoru var arabada ecotec motor ...ayrca sürüşü cok zevkli ilk 3000 km den sonra performansını gösteriyormuş ben daha 100 km deyim

• şuanki fiyatlar şişirme diyolar

millet baya ucuza almış zamanında

belki düşürürlerse yine listeme alırım
  • aralık ayında baya bir indirim vardı ben 17" jantlı metalik rengi 33500 e aldım liste fiyatı 36800 dü ..fiyatların düşeceğini zannetmiyorum artık çünkü araba baya satılıyo hatta ben alırken benim arabaya 2 kişi talip oldu
  • valla keyfi bilir artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

@biuu
    Araba beyaz mı, gri gibi de duruyor.

Araç beyaz. Havada kara kara bulutlar olunca onun rengine bürünmüş.

Saat 5 gibi çektim resmi, karanlığa kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 9 Ocak 2010; 19:41:30 >
  • 35 gün once Askere gittim.15 gün sonra araba ile yarım saat gezildi.20 gün hiç çalıştırılmadı.İzne geldim kontağı çevirince ısıkların hiçbiri yanmıyordu.Aracı alalı tam 2 sene oldu.Askere gitmeden her gun calışıyordu demekki omru bitti.Tanıdık oto elektirici vardı.Durumu anlattım akü alıp geldik arabaya akuden akuye kabloları bagladı aracı calıştırdım 15 dakika gezdim stop edp calıştırdıgımda sorun olmadı.Arkadaş zararı olmaz arabaya dedi ne kadar doğru bilmiyorum.Ücret istemedi 5 tl verdi ben yinede.Usta birliğine gideceğim, geldiğimde aynı sorunla birdaha karşılaşacağım buyuk ihtimal.
  • arabada sonradan takılan alarm vs varsa enerji tüketen o yüzdendir sanırım

onları bi şekilde engellemeye

yada haftada bir birisinin arabayı biraz çalıştırıp aküyü şarj etmesi lazım
  • konunuzu bir süre rahatsız edeceğim ama bir duyuru yapmak istiyorum:

otomobil genel bölümüne girmeyen kullanıcılar için duyurumu yapmak istiyorum.
    http://forum.donanimhaber.com/m_36922111/mpage_1/fromTicket_/key_//tm.htm
    eğer ki yukarıdaki linke bakarsanız akaryakıt zamlarına karşı yapılan bir protestoyu görürsünüz.
    desteklerinizi esirgemezseniz sevinirim.
  • Dun uzaktan kumanda taktırmak için Kartal OTO sanayiee gittim
    Cam kaldırma modullerinin getzlere uygun olmadığını sigorta attırırsa camların acık kalabilceğini söyledi
    en fazla 2 - 3 ay içinde sorun cıkartır dedi
    Şu anda sadece merkezi kilit taktırdım

Kapılar zaman zaman kapanmıyordu doğan kapı motoru alıp taktırdım 10 TL
    Polen hava filtresini değiştirttim 10 TL
    Ön konsol kıpırdıyordu onu sağlamlaştırdım
    Direksiyonu sona kadar sağa - sola cevirince motorun solunda bir kasnak duruyor
    "Direksiyon pompası arızalı sona kadar kırma" dedi. 200 den fazlaymış fiyatı.
    Yazın bakım zamanında yaptırırım.

30 TL işçilik verdim.

Şimdi şu araba anahtarını uzaktan kumandaya monte ettirmeye sıra geldi
    Gittiğim usta biz yapmıyoruz dedi.

Akünün yeşil ışığı hiç yanmıyor
    Aküyü ölçtürdüm ışık önemli değil Akü gayet güzel dedi.
    Volt normal çıktı 12,6 V
    Araba çalışırken de 14,3 V

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 10 Ocak 2010; 11:05:04 >

• günaydin getzciler
    22 ocakta arabami erzurumda bi garajın içine bırakacağim ve 18 gün hiç çalişmayacak.aracım benzinli 2007 model sizce bir sorun yaşar miyim?
    malum buralar cok soğuk geceler -15 dereceye düşüyor. bir de akü durumu tabi aracim 3 yilini doldurdu hala orijinal akü
  • Tiske;

Uzaktan kumandanın fotoğrafını çekip foruma koyabilir misin? Hatta kumandanın içini açıp her iki kapağın fotoğraflarını ekleyebilirsen net olarak ortaya çıkartabiliriz.

Bu şekilde anahtarla uzaktan kumandayı birleştirme için bir şeyler düşüneyim! Daha önceki arabamda anahtarla kumandayı birleştirmiştim.

Bunun için anahtarın siyah renkli bakalitten yapılmış dolgu yerini motorlu taş makinesinde traşladım. Ta ki sadece metal anahtar kalıncaya kadar. Böylece çıplak olarak metal anahtar kaldı. Sonra bu metal ucun gövdeye bakan kısmına matkapla vida deliği açtım. Uzaktan kumandanın ucundaki oyulmamış anahtarını çıkartıp orijinal metal anahtar ucunu takıp vidayla sıkıştırdım. Gayet sağlam ve şık oldu. Dışarıdan bakılınca hiç işlem yapıldığı belli olmadı.

Belki senin kumanda üzerinde böyle bir işlem yapılabilirse iyi olur.
  • hiçbirşey olmaz merak etme. Benim akü 6 yıl oldu, getzim 2004 model;
    lastiklerimde hala güzel 60,000 km oldu aslında değiştirmeliyim;
    cuma günü 60000 bakımını sanayide yaptırdım, ilk defa servisi terk ettim,
    çunkü servis 720tl gibi bir rakam verdi sanayide 200tl malzeme 200tl işçiliğe bitti.
    bu arada 1,3 benzinli
  • bende ticari h-100 den sonra binek olarak 2010 model otomatik vites mp3 çalar teyp klimalı aracımı plaka+sigorta hariç 20.300 e aldım.
    araç malzeme olarak da iç ferahlığı olarakda hoşum gitti. yakıt durumunu ölçemedim ama fulledikten sonra 260 km full uzun yolda tek çizgi azaldı tam full doldurduğumda anlayacağım ne yaktığını. bu paraya bu kaliteyi ne fiatta ne renoda ne de başka modellerde alma imkanı olmadığını gördüm.
    üstelik 5 sene garanti bu da boru diğil yani :==)) sonuç olarak memnun kaldım araçtan.

memnun olmadığım tek şey lastikleri 165/65/14 geldi ve hangok marka yazlık lastik le verdiler
    halbuki sitelerinde 175/65/14 yazıyor ve bilgi olarakda 4 mevsim demişlerdi yazlık verdiler. bu tek eksik gördüüğüm taraf.

araçta olmayan
    sis farları
    çelik jant
    uzaktan kumandalı açma kapama

bunları sonradan yaptırmak istiyorum yaptıranlar kaça yaptırdıklarını kaça aldıklarını söylerlerse memnun olurum.

teşekkürler.

• @ihsan1987 2-3 yazdır arabam 1 ayı aşkın süre garajda hiç çalıştırılmadan durdu, alarm da açık vaziyette ama geldiğimde hiç bir sıkıntı yaşamadım. Aküm bir kez boşaldı onda da dörtlüler açık unutulmuştu, sabaha kadar akü boşalmış.

@TiSKE Arabamı 4 yıldır, cam kaldırma modülleriyle kullanıyorum daha tık demedi, onu diyen adam sallamış sana.
  • @TiSKe, arkadaşımızın dediği gibi bende uzun süredir kullanıyorum hiçbir problem yok. Sanırım bilmiyor takmayı yada elinde o an parça olmadığı için salladı
  • 
Sayfa: önceki 942943944945946
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.