Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (939. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 937938939940941
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ATHIRSIZI33

2010 GETZ ALDIM START DİZEL 21.250 ALDIM NE DERSİNİZ?
    15-16 000 TL İKİNCİ EL ARABA ALACAIMA DİYE DÜŞÜNDÜM.

Hayırlı olsun...
    Emin olun fiyatına göre çok iyi araba aldınız...
  • Katılıyorum. Sınıfına göre fiyat performans değerlendirmesi açısından bencede en iyisi getz'dir. Ama malesef insanlar hyundai'ye dolayısıyla getz'e ucuz araba gözüyle bakıyorlar. 1997 tipolara 11-12, 1997-1998 polo ve corsalara 13-14 bin TL veren insanlarımız, yeni nesil motor ve birçok donanımı olan 2008 1.4 26 bin km'deki getzime 15.000-TL'ye zor verdiler.

quote:

Orijinalden alıntı: syshpos

quote:

Orijinalden alıntı: ATHIRSIZI33

2010 GETZ ALDIM START DİZEL 21.250 ALDIM NE DERSİNİZ?
    15-16 000 TL İKİNCİ EL ARABA ALACAIMA DİYE DÜŞÜNDÜM.

Hayırlı olsun...
    Emin olun fiyatına göre çok iyi araba aldınız...

• Ercdmr

Bence siz hem benzinli hemde otomatik vites alın, araba kaymak gibi gidiyor, ne vitesle uğraşıyorsun ne dişli gıcırtısı.

quote:

Orijinalden alıntı: ercdmr

2008 benzinli getz'im de benzer problemi yaşıyordum. Bazen haftada 1 bazen ayda 1 olmak üzere, sadece 1'den 2 ye geçerken debriyaja basmış olmama rağmen sanki basmamışım gibi dişlilerin hırıltısı geliyordu. Sürekli tekrarlamadığı ve servise gittiğimde söylememe rağmen ilgi görmediğim için herhangi bir işlem yapmadım, zaten aracımı da sattım. Bana kalırsa çok basit bir problem var ama servisler tüm şanzımanı indirebilirler o yüzden sende üstüne düşme.

quote:

Orijinalden alıntı: fero1616

ARKADAŞLAR MERHABALAR BENİM BİR SORUM OLACAKTI.DEBRİYAJ PEDALINA BASIP 2 VİTESE GEÇİRİRKEN ARACIN MOTOR BÖLÜMÜNDEN BİR HIRILTI GELİYOR.AMA BUNU HER ZAMAN YAPMIYOR ÇOĞUNLUKLA SABAHLARI TEKRARLIYOR.SADECE BİRİNCİ VİTESTEN İKİNCİ VİTESE GEÇERKEN BUNU YAPIYOR BUNUN HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA BENİMLE PAYLAŞIRSA SEVİNİRİM.(DEBRİYAJ SETİNİDE BU YÜZDEN DEĞİŞTİRMDİM FAKAT AYNI SES YİNEDE GELİYOR) CEVAPLAYAN ARKADAŞLARIMA ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER

• quote:

Orijinalden alıntı: JimBeam

Sayın Kemalb,

Dizel Getz kullandığınızda söylediklerinizin çoğunun yanlış olduğunu görürsünüz. Sizin serviste çalıştırdığınız dizel araç muhtemelen motoru ısınmamıştır. Soğuk motorlu dizel araçlar biraz sesli çalışırlar. Ancak ısındıklarında belli belirsiz bir ses gelir.

Ayrıca hiçbir zaman benzinli bir Getz ile, 4 silindirli dizel Getz'i geçemezsiniz.

İki senede 100 lira az ödeyeceğim diye dizelin keyfinden vazgeçmeniz iyi olmamış. Sağlık olsun, Getz parasını sonuna kadar hakeden, güzel ve sevimli bir araçtır.

Güle güle kullanın. Allah kaza bela göstermesin.

Çok teşekkürler, aslında konu şu, şimdi açıklayayım onu da herkes bilsin.
    Benim genel olarak dizel arabalara karşı sempatim hiç yoktur. Dizel arabalarda otomatik vites istersiniz, bi üst motor seçeneğine zorlarlar.
    Zaten son olarak dizelin fiyatıda nerdeyse benzine yaklaştı o da ayrı. Sonuç itibariyle kendim Mondeo aldım, o da benzinli. Genelde uzun yola kullanıyorum, bu Getzi de eşime aldım. Doğrusunu diyeyim şimdi size, otomatik vites seçeneğinin Dizelde karşılığı olsa idi, ben yinede dizel alırdım. Onu açıkça belirteyim, burdaki tartışma içinde aslında küçük ayrıntılarla arkadaşların dedikleri daha doğru, yani Getz de dizel seçilebilir bir fiyat aralığında o doğru. Ama Mondeo arabada dizel diye bir üst motor seçeneği ve fiyat farkı tam 17000 TL. Durum bazı arabalarda da böyle. Ama Getz dizel seçeneğinin en büyük eksisi otomatik vites seçeneğinin sunulmamış olması. Zaten baktım ve konuştum araba alırkende, bütün bayanlar otomatik benzinliyi seçiyor. o yüzden bir pişmanlığım yok, benzinliyi de seviyorum. Bu arada size birşeyi kesinlikle itiraf edeyim. Ben bi haftadır benim Mondeo yu bıraktım, otomatik Getzi kullanıyorum. Çok beğendim, dıştan küçük gibi, ama içi geniş ve kullanımı çok rahat.

Bir arkadaşımız dizel benzinliyi geçer falan demiş, valla benim araba seçimlerimde yarış güç yoktur, kasa konfor ve keyifli sürüş vardır. Biz arabayla bi yere gitmeye çalışan kişileriz, öyle araba seçerken çok fazla öbürünü geçeyim, onun önünde parende atayım türünden arabalar seçmediğimiz için, bu araba biz keyifli sürüşü farkettik, önemli olan kazasız belasız kullanmak. Bilmiyorum gördünüzmü, otomatik vitesi çoğu arabadan daha şık görünümlü ve 1,2 vites seçenekleri dahi var. Sonuçta satarkende böyle dizel meraklıları çok olduğu için, otomatik vites araba koydunuz mu kapıya, anında satılıyor, hemde dizel fiyatına. O aşamada da bi sorun yok. Alan kullanan herkese hayırlı olsun.

• bence getz sınıfına göre sorunsuz ve fiyat/performans olarak alınası bir araç
    ancak türkiyede vitrini daha hala düzelmedi
    absli 2 hava yastığı ve kliması olan bir getzi fiyat olarak eski pololara, tipolara,corsalarla bir tutan zihniyete

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuci -- 29 Aralık 2009; 19:16:25 >
  • ilk arabam yani şu an ki arabam olan getzi almamak için kırk takla attım... :D
    ailem getz alalım diye tutturdu... görünüşü itibariyle sevimli bir araç...
    gel gelelim benim araba ile ilgili olan araştırmalarım (eş,dost,akraba...) sonucunda büyük çoğunluk hyundai mi boşver işe yaramaz gibi şeyler söylediler...
    bende bunları duydum ya... istemem getz falan diye yırtınıyorum... :D ama parayı veren düdüğü çalar hesabı... para ailemden çıkacağı için onların dediği oldu ve 2004 model 1.3 gls getz sahibi oldum...
    ilk arabam olduğu için midir bilmiyorum ama iyi ki de ailemin dediği olmuş diyorum...
    tam bir öğrenci arabası diyebilirim... :D
    tüm getz kullanıcılarına kazasız belasız sürüşler...
  • quote:

araba değiştireceksen tam sırası..hem sıfırlar çok uygun hem 2.el çok hareketli..bende 5 gün önce verdim getzimi meganeIII aldım..renault tercihimde oyak çalışanı olmamın büyük etkisi oldu ama eski bir clio kullanıcısı olarak servis kalitesinden çok memnundum, bunun da etkisi var tabi. Araç tercihleri kullanıcıya göre değişebilir, sorunlar, problemler araçlara göre çok/az olarak farklılık gösterebilir ama servis kalitesi her zaman her yerde aynı olması gerek. O yüzden bence iyi huzurlu bir kullanım için servis ve hizmet kalitesi olan firmaların araçlarını kullanmak daha mantıklı.

quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

aslında bende soğudum aranbadan

1-2 gündür chevy cruze a bakıyorum netten

yarın felan bide yakındna bakarım

onların serviste kötüdür kanımca ama arabası güzele benziyor

açıkçası şuan için hyundaide alabileceğim hiçbir araba yok

yarın tekrar servise götürecem arabayı

geçen tel çaıp fırçaladım

halelttik dediğiniz hiçbi sorunu halletmedi,niz bu nasıl iş diye vs

onlarda yeniden getirin dedi

yarın götürecem bakalım ne olacak

valal değişmeyi düşünmüyorum ama aklım karıncalanmöadı değil

megane3 üde düşündüm ama otomatiği yok sanırım şuan

göremedim listede

bu saatten sonra otomatik alacağım açıkçası

%95 şehir içi kullanıyorum arabayı

o yüzden manulle işim olmaz

ama bu arada cruzedan soğudum

arabanın yorumları kötü

sanırım sorunluda bir araç çünkü kullanıcılar hep sorunlu olduğunu söylüyor

ama kimsede sorunu şu demiyor

nedense bi gizlilik var

• ayrıca

zaten bu getzide aynı böyle bi durumda almıştım

paliom vardı çok yakıyodu

aralık 25 gibi gittim hyundaiye fiyat vs sorum

23500 demişlerdi

kendi arabamı satamadım ha diye tabii

sonra 15 ocakta bi daha gittim fiyatlar ne oldu diye bakmaya

25250 ye aldım çıktım getzi

şansıma o aralar faiz düşmüştü

arabayı pahalı almam rağmen faiz düştüğü için 600 lirada avantajım olmuştu

yine öyle bi karıncalanma dönemindeyim sanırım

ama bu sefer acele etmeyeceğim açıkçası
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalb

quote:

Sayın Kemalb,

Dizel Getz kullandığınızda söylediklerinizin çoğunun yanlış olduğunu görürsünüz. Sizin serviste çalıştırdığınız dizel araç muhtemelen motoru ısınmamıştır. Soğuk motorlu dizel araçlar biraz sesli çalışırlar. Ancak ısındıklarında belli belirsiz bir ses gelir.

Ayrıca hiçbir zaman benzinli bir Getz ile, 4 silindirli dizel Getz'i geçemezsiniz.

İki senede 100 lira az ödeyeceğim diye dizelin keyfinden vazgeçmeniz iyi olmamış. Sağlık olsun, Getz parasını sonuna kadar hakeden, güzel ve sevimli bir araçtır.

Benim genel olarak dizel arabalara karşı sempatim hiç yoktur. Dizel arabalarda otomatik vites istersiniz, bi üst motor seçeneğine zorlarlar.
    Zaten son olarak dizelin fiyatıda nerdeyse benzine yaklaştı o da ayrı. Sonuç itibariyle kendim Mondeo aldım, o da benzinli. Genelde uzun yola kullanıyorum, bu Getzi de eşime aldım. Doğrusunu diyeyim şimdi size, otomatik vites seçeneğinin Dizelde karşılığı olsa idi, ben yinede dizel alırdım. Onu açıkça belirteyim, burdaki tartışma içinde aslında küçük ayrıntılarla arkadaşların dedikleri daha doğru, yani Getz de dizel seçilebilir bir fiyat aralığında o doğru. Ama Mondeo arabada dizel diye bir üst motor seçeneği ve fiyat farkı tam 17000 TL. Durum bazı arabalarda da böyle. Ama Getz dizel seçeneğinin en büyük eksisi otomatik vites seçeneğinin sunulmamış olması. Zaten baktım ve konuştum araba alırkende, bütün bayanlar otomatik benzinliyi seçiyor. o yüzden bir pişmanlığım yok, benzinliyi de seviyorum. Bu arada size birşeyi kesinlikle itiraf edeyim. Ben bi haftadır benim Mondeo yu bıraktım, otomatik Getzi kullanıyorum. Çok beğendim, dıştan küçük gibi, ama içi geniş ve kullanımı çok rahat.

Bir arkadaşımız dizel benzinliyi geçer falan demiş, valla benim araba seçimlerimde yarış güç yoktur, kasa konfor ve keyifli sürüş vardır. Biz arabayla bi yere gitmeye çalışan kişileriz, öyle araba seçerken çok fazla öbürünü geçeyim, onun önünde parende atayım türünden arabalar seçmediğimiz için, bu araba biz keyifli sürüşü farkettik, önemli olan kazasız belasız kullanmak. Bilmiyorum gördünüzmü, otomatik vitesi çoğu arabadan daha şık görünümlü ve 1,2 vites seçenekleri dahi var. Sonuçta satarkende böyle dizel meraklıları çok olduğu için, otomatik vites araba koydunuz mu kapıya, anında satılıyor, hemde dizel fiyatına. O aşamada da bi sorun yok. Alan kullanan herkese hayırlı olsun.

zaten getzde otomatik benzinli ile manuel dizel aynı fiyata satılır 3 aşağı 5 yukarı

1,2 vites seçeneği tam otomatik olan her arabada vardır

özellikle tiptronik diye millete havalı havalı sattıkları arabalar aslında otomatik değil

otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlardır

bir arbanın vitesinde 1-2 yoksa o araba tam otomatik değildir

benim bildiğim kadarıyla(1-2 markada bu rum farklı olabilir ama bu durum genelde böyledir)

• quote:

Orijinalden alıntı: csnv1903

ilk arabam yani şu an ki arabam olan getzi almamak için kırk takla attım... :D
    gel gelelim benim araba ile ilgili olan araştırmalarım (eş,dost,akraba...) sonucunda büyük çoğunluk hyundai mi boşver işe yaramaz gibi şeyler söylediler...
    bende bunları duydum ya... istemem getz falan diye yırtınıyorum... :D ama parayı veren düdüğü çalar hesabı... para ailemden çıkacağı için onların dediği oldu ve 2004 model 1.3 gls getz sahibi oldum...
    ilk arabam olduğu için midir bilmiyorum ama iyi ki de ailemin dediği olmuş diyorum...

hayırlı olsun öncelikle

alınmış alınmıştır ama almadan önce keşke bir fikir sorsaydın

bana göre 2005 ocak öncesi satılan nerdeyse tüm getzler yani kasetli olanlar sorunlu araçlar

bu yüzden tanıdığım kimseye aldırmam bu arabayı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: csnv1903

ilk arabam yani şu an ki arabam olan getzi almamak için kırk takla attım... :D

hayırlı olsun öncelikle

alınmış alınmıştır ama almadan önce keşke bir fikir sorsaydın

bana göre 2005 ocak öncesi satılan nerdeyse tüm getzler yani kasetli olanlar sorunlu araçlar

bu yüzden tanıdığım kimseye aldırmam bu arabayı

üstad sağolasın... bu konuda bende çok şey duymuştum... aracı alırken hatır gönül vasıtasıyla aldık... yani güvene dayalı bi alışveriş oldu...
    aynı konuyu alacağım kişiye de söyledim... yanlış hatırlamıyorsam disklerde ki bir problemden bahsediyorlardı... aldığım kişi arabasına aşık bi adam olduğundan en ufak seste bile servise götürdüğünü söyledi... hatta servis yetkilisi akrabası olduğundan gece gündüz kafasını şişirdim dedi... :D
    aracı aldıktan sonra tanıdığım bir ustaya götürdüm ve her hangi bir problemin olmadığını söyleyince gönül rahatlığıyla aracıma adapte olmaya çalıştım...
    aracı aldığımdan beri 4 uzun yola çıktım yaklaşık 900 km kadar ve hiç bir sorun çıkarmadı... yada acemi olduğum için bir sorun algılayamadım...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

merhaba arkadaşlar şu kış bakım günleri geçmeden arabayı servise götürmeyi düşünüyoruz ama biri şöyle bir şey diyerek aklımızı karıştırdı.

2008 benzinli düz vites 1.4 getz

15000 bakımına 12737 km (sene dolduğu için) girdi. Şimdi 16500 km'de yani 1 senede yaklaşık 4000 km yapmışız. bakıma gitmene gerek yok baharda gidersin dedi. sizce olur mu böyle birşey garanti dışı kalır mı? bir de araba bizim ilk arabamız yani acemiliğimizi attık 3-4 ayda. ocakta servise gidiymmi yoksa baharda mı?

herkese iyi seneler...

valla ben geçen sene 1.5 yıl sonra bakıma gittim

ve bi sorun olmadı

teşekkürler yorumun için ben yazdığından "baharda gidebilirsin" diye anlıyorum başka bir fikir verecek arkadaş yok mu? dizel benzinli tartışması çok alevli gidiyor :) benzinde bugün gördüm 3,41 olmuş heralde seneye 4 lira seviyesinden alıcaz

• sizin yorumlarınızı daha önce okumadığım için geçtiğimiz günlerde hem dizel hemde manuel olan bir araba almıştım zaten ama bir dahaki seçimim benzinli mondeo olur :P

quote:

Ercdmr

Bence siz hem benzinli hemde otomatik vites alın, araba kaymak gibi gidiyor, ne vitesle uğraşıyorsun ne dişli gıcırtısı.

quote:

2008 benzinli getz'im de benzer problemi yaşıyordum. Bazen haftada 1 bazen ayda 1 olmak üzere, sadece 1'den 2 ye geçerken debriyaja basmış olmama rağmen sanki basmamışım gibi dişlilerin hırıltısı geliyordu. Sürekli tekrarlamadığı ve servise gittiğimde söylememe rağmen ilgi görmediğim için herhangi bir işlem yapmadım, zaten aracımı da sattım. Bana kalırsa çok basit bir problem var ama servisler tüm şanzımanı indirebilirler o yüzden sende üstüne düşme.

quote:

Orijinalden alıntı: fero1616

ARKADAŞLAR MERHABALAR BENİM BİR SORUM OLACAKTI.DEBRİYAJ PEDALINA BASIP 2 VİTESE GEÇİRİRKEN ARACIN MOTOR BÖLÜMÜNDEN BİR HIRILTI GELİYOR.AMA BUNU HER ZAMAN YAPMIYOR ÇOĞUNLUKLA SABAHLARI TEKRARLIYOR.SADECE BİRİNCİ VİTESTEN İKİNCİ VİTESE GEÇERKEN BUNU YAPIYOR BUNUN HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA BENİMLE PAYLAŞIRSA SEVİNİRİM.(DEBRİYAJ SETİNİDE BU YÜZDEN DEĞİŞTİRMDİM FAKAT AYNI SES YİNEDE GELİYOR) CEVAPLAYAN ARKADAŞLARIMA ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER

• Benim sempatim de dizele karşı değil zaten. Benim sempatim (dizelin sesi, hızı, ivlemenmesi vs bunları soyutluyorum) araç alırken katlanabildiğim yaklaşık 3 binlik ekstra ödemenin, yıllarca aracı kullanırken 3.40-TL yerine verdiğim 2.75-TL'lik %25'lik olumlu yakıt farkının ve %20 gibi daha az yakıt tüketiminin bana 3 binin çok üzerinde artı bir getiri olarak geri dönmesine.

Tüm özellikleri aynı olan bir araçtaki dizel/benzin tercihi ekonomiklik ve Manuel/Otomatik tercihide rahatlık açısından tercihe bırakılmıştır. Hayatta her güzel şeyin bir bedeli olduğu gibi ekonomik olan dizel araçların bedeli de, kullanım rahatlığı sunan otomatik araçların bedeli de aynı aracın benzinli ve manuel versiyonlarına göre fazladan ödenen ekstra paralardır. Bu durumda insanlar paralarına ve beklentilerine göre tercih yaparlar. Tabiki zevkler ve renkler tartışılmaz, tabiki herkesin ekonomisi ve araçtan beklentileri aynı değildir ve bu yüzdendirki zaten üreticiler aynı araca farklı motor seçenekleri, yakıt seçenekleri ve vites seçenekleri koyuyorlar. Ama burada önemli olan kişinin ekonomisiyle birlikte beklentilerini oluşturan şartları doğru algılamasıdır.

Ben aracımı alırken sadece ekonomik kullanımı dikkate aldığım için sadece ekonomikliğin yani dizelin bedelini ödemeyi göze aldım, otomatikliğin yani rahatlığın alırkenki ve sonrasında kullanırkenki ekstra bedeli bana ağır gelirdi.

Saygılar,

quote:

quote:

Sayın Kemalb,

• merhaba arkadaşlar bir kaç gün içinde aranıza katılıyorum.2004 model 1.3 gls siyah renk 74000km.de getz alıyorum.ankaradayım.araç ank.aracı fiyat olarak 14000tl.dendi.uygunmu?ilk defa getz alıyorum.arkadaşlar bu aracın yakıt tüketimi nasıl?lpg de performansı nası?beni acil bilgilendirirseniz sevinirim.elimde 2000 model trendline vw bora var lpg.li takas düşünüyoruz.benim aracı verip üzerine 4500tl.alıcam fiyat durumu nasıl?tşk.ler
  • 2008 model 26 bin km 1.4 benzinli tertemiz getzimi 15.000-TL'ye 1 hafta önce sattım. Gerisini sen düşün artık.

quote:

Orijinalden alıntı: sniperxx

merhaba arkadaşlar bir kaç gün içinde aranıza katılıyorum.2004 model 1.3 gls siyah renk 74000km.de getz alıyorum.ankaradayım.araç ank.aracı fiyat olarak 14000tl.dendi.uygunmu?ilk defa getz alıyorum.arkadaşlar bu aracın yakıt tüketimi nasıl?lpg de performansı nası?beni acil bilgilendirirseniz sevinirim.elimde 2000 model trendline vw bora var lpg.li takas düşünüyoruz.benim aracı verip üzerine 4500tl.alıcam fiyat durumu nasıl?tşk.ler
  • quote:

2008 model 26 bin km 1.4 benzinli tertemiz getzimi 15.000-TL'ye 1 hafta önce sattım. Gerisini sen düşün artık.

quote:

merhaba arkadaşlar bir kaç gün içinde aranıza katılıyorum.2004 model 1.3 gls siyah renk 74000km.de getz alıyorum.ankaradayım.araç ank.aracı fiyat olarak 14000tl.dendi.uygunmu?ilk defa getz alıyorum.arkadaşlar bu aracın yakıt tüketimi nasıl?lpg de performansı nası?beni acil bilgilendirirseniz sevinirim.elimde 2000 model trendline vw bora var lpg.li takas düşünüyoruz.benim aracı verip üzerine 4500tl.alıcam fiyat durumu nasıl?tşk.ler

Siz deyim yerindeyse "Bedava"ya vermişsiniz. Araç Start donanımlı mıydı ?

• starttı herhalde, klima+tek airbag vardı. üstelik alimünyum jant ve yeni p6 lastikleri vardı. malesef yeni araç alımım nedeniyle çok kısa vaktim vardı satmak için, kısa vakitte de almak için arayan kişilerin ciddiyetsiz teklifleri yüzünden makul bir fiyatta anlaşamadık ve 15 bin TL'ye takasa vermek zorunda kaldım.

quote:

quote:

2008 model 26 bin km 1.4 benzinli tertemiz getzimi 15.000-TL'ye 1 hafta önce sattım. Gerisini sen düşün artık.

quote:

• Arkadaşlar Getz Fan Club yayın hayattına son vermiş.

http://www.getzfanclub.com/
  • quote:

starttı herhalde, klima+tek airbag vardı. üstelik alimünyum jant ve yeni p6 lastikleri vardı. malesef yeni araç alımım nedeniyle çok kısa vaktim vardı satmak için, kısa vakitte de almak için arayan kişilerin ciddiyetsiz teklifleri yüzünden makul bir fiyatta anlaşamadık ve 15 bin TL'ye takasa vermek zorunda kaldım.

quote:

quote:

quote:

4 Cam otomatikse Start değildir veya kapı kolları gövde rengiysede Start değildir. Burda satacağınızı söyleseydiniz benim akrabayada araba arıyoruz. Hemen alabilirdi aslında...

• 
Sayfa: önceki 937938939940941
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.