Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (935. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 933934935936937
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2010 yılı getz üretiminin son yılı olacakmış sanırım. YerineH800 diye bir model çıkacakmış. 6-7sene sonra ölü fiyata gider diye endişeleniyorum doğrusu. Gerçi ben daha fazla kullanmayı düşünüyorum. Yani öyle kısa zaman aralıklarında araba değiştirmek bana göre değil. Satarkende eski aracım gibi kolay satabilmem lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endorphine -- 20 Aralık 2009; 14:16:21 >
  • Bulut kardeşim , Bilgiler çok faydalı teşekkürler

İlk mesajında tezat var gibi
    Önce taktırdım yazdın SOnra da taktırmamamın sebebi diye alt paragraf var

Şimdi senin araba uzaktan kumanda ile cam ve kapılar otomatik kapanıyor mı?
    Modul taktırmadıysan nasıl kapanıyor?
    Kapı ve camlar ın hepsi nasıl kapanacaksa öyle yaptıracam.

ilk Mesajımda gösterdiğim ürünler 80 TL ye geliyor.
    Bu ürünleri alıp Hyundai servisine götürsem takarlar mı?
    Ya da hyundai servisinde varsa onlardakini mi taktırayım
    Zaten başka konular için de gideceğim..
  • arkadaşlar 5 ocakta dizel getzimi teslim alıcam forumun büyük kısmını okudum rodaj hakkında ve başka bilmem gereken önemli husus varsa bilgilendiriseniz sevinirim.rodaj hakkında hiçbirşey bilmiyorum şimdiden göstereceğiniz hassasiyete teşekkürler.hayırlı geceler...
  • rodaj uygulamak şart değil

ama ilk 1000 km yüksek devir ve ani frenlerden kaçınmaya çalış yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Bulut kardeşim , Bilgiler çok faydalı teşekkürler

İlk mesajında tezat var gibi
    Önce taktırdım yazdın SOnra da taktırmamamın sebebi diye alt paragraf var

Şimdi senin araba uzaktan kumanda ile cam ve kapılar otomatik kapanıyor mı?
    Modul taktırmadıysan nasıl kapanıyor?
    Kapı ve camlar ın hepsi nasıl kapanacaksa öyle yaptıracam.

ilk Mesajımda gösterdiğim ürünler 80 TL ye geliyor.
    Bu ürünleri alıp Hyundai servisine götürsem takarlar mı?
    Ya da hyundai servisinde varsa onlardakini mi taktırayım
    Zaten başka konular için de gideceğim..

Tiske kardeşim;

Anlatımım biraz iç içe girmiş sanırım.

Arabamda sadece uzaktan kumanda var. Kapıları kilitlemek için kullanıyorum.
    Cam kaldırma modülü taktırmadım, hala takılı değil.

Resmi Hyundai servisinin elinde bulunan uzaktan kumanda kiti takılmıştı.

Senin alacağın kiti de takabilirler. Ancak kiti satın almadan önce istersen telefonla Hyundai servisine sor; senin satın alıp götüreceğin kiti takarlar mı ve bu kitin garantisini kendileri verirler mi? (Ben uzaktan kumanda kitini servisten satın aldığım için kitin garantisini de kendileri veriyorlar.)

• Bir arkadaşım navigasyon sistemi ile ilgili aradı. Garmin Nuvi 250 modelinin İstanbul'da sorunsuz olarak çalıştığını söyledi.
    İstanbul'da salt adres bulmada sorunusuz çalışan deneyimlediğiniz başkaca navigasyon marka ve modeli var ise benimle paylaşmanızı rica edeceğim.
  • Hyundai MALTEPE TUNALAR servisine aşağıdaki gibi mail attım cevapları da aşağıda.

1. Bazen motoru ilk çalıştırdığımda motordan kayış veya conta sürtme sesine benzer kısa süreli ( 5 - 6 sn ) bir ses geliyor, 2 vitesten sonra ses yok oluyor,
    A . DIŞ KAYIŞLARINIZ GEVŞEK OLABİLİR KONTROL EDİLMESİ GEREKİYOR.

2.Uzaktan kumanda takılacak dışardan cam ve kapılar otomatik kitlenecek ( Aşağıda linkini ve resmini verdiğim ürünler ) veya sizde GETZ e uygun olan sistem varsa o da olur
    B) SİZ GETİRİSENİZ İŞÇİLİK MALİYETİ 125+ KDV OLUR BİZ TAKARSAK KOMPLESİNİ 275+ KDV OLUR

3.Ön orta konsol , vitesin olduğu konsol ile tam birleşmiyor,Teyibin ve klima düğmelerinin olduğu ön konsol butonlara ( klima - rezistans düğmeleri ) basınca kıpırdıyor gevşeklik var.
    C) GEREKEN KONTROLLERİ YAPIP SIKILAŞMASINI SAĞLAYA BİLİRİZ.

4. Ön şoför koltuk sırt dayama yeri öne alınca ayar tutmuyor yaslanınca koltuk sırt kısmı geri kaçıyor,
    D) KOLTUĞUN SIRT İSKELETİ DEĞİŞE BİLİR TAHMİNİ FİYATI 1,000 TL DİR.(PARÇA FİYATI)

Şimdi Ben ne yapayım

• 4. seçeneğe verdikleri cevap çok komik olmuş. Sanayide işinin ehli ustalarca daha ucuza yapılabilir gibi.
  • yeni üyeyim deneme için y<azyorum gezt sevenlere sevgiler
  • benim dizel gezt 20.000 de km de 8-8.5 lit re yakıyor okunan ve yazılan litreleri duyunca servise gitsem iyi olacak galiba arabayı alalı 2 ay oldum çok yakıyor gibi
  • merhaba arkadaşlar, kısa bir süre önce 2007 vgt dizel getz sahibi oldum.. bir sorunumu sizinle paylaşmak istiyorum.. mp3 çekme cd leri okumuyor ve error 5 diye hata veriyor, ancak orijinal cd leri okuyor.. bazı forumlarda cd kalitesinden kaynaklandığını, bazı forumlarda yakma hızından kaynaklandığını, kimi yerlerde ise mp3 ün gözünün temizletilmesi gerektiği söyleniyor.. bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.. şimdiden teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: geceumudu44

merhaba arkadaşlar, kısa bir süre önce 2007 vgt dizel getz sahibi oldum.. bir sorunumu sizinle paylaşmak istiyorum.. mp3 çekme cd leri okumuyor ve error 5 diye hata veriyor, ancak orijinal cd leri okuyor.. bazı forumlarda cd kalitesinden kaynaklandığını, bazı forumlarda yakma hızından kaynaklandığını, kimi yerlerde ise mp3 ün gözünün temizletilmesi gerektiği söyleniyor.. bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.. şimdiden teşekkürler..

Arabanız hayırlı olsun... Müzikleri veri cdsi yerine mp3 cdsi olarak kopyaladığında gayet güzel okuyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: wengller

arkadaşlar 5 ocakta dizel getzimi teslim alıcam forumun büyük kısmını okudum rodaj hakkında ve başka bilmem gereken önemli husus varsa bilgilendiriseniz sevinirim.rodaj hakkında hiçbirşey bilmiyorum şimdiden göstereceğiniz hassasiyete teşekkürler.hayırlı geceler...

Aracınız şimdiden hayırlı olsun... Allah kaza bela vermesin inş...
    Forumu okuduysan yeterli bilgiye sahipsin demektir...
    Bir de aldığın zaman kullanma kılavuzuna göz atarsan iyi olur...
    Aklıma gelmişken şunu da söyleyeyim, bozuk veya taşlı yollarda arka taraftan ses geliyorsa bil ki plakalıktandır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakir48

benim dizel gezt 20.000 de km de 8-8.5 lit re yakıyor okunan ve yazılan litreleri duyunca servise gitsem iyi olacak galiba arabayı alalı 2 ay oldum çok yakıyor gibi

valşla kullandığın bölge ve mesafeye göre değişir

misal doğuda veya soğuk bi yerde isen ve kısa mesafe kullanıytorsan değerler normal

ben istanbuldayım ve 5 km git gel kullanıyorum günde 8 litre yakıyor
  • Arkadaşlar daha önce bu konu burada konuşulmuştu ama kararsız kaldım. Bizim ön silecekler 55- 35 cm. 35 yerine alttaki 38'lik olur mu? Bir de kullanan varsa bu markayı, kalitesi nasıldır?

38 cm'lik
    http://www.hepsiburada.com/ProductDetails.aspx?categoryid=264013&productid=otm470020

55 cm'lik
    http://www.hepsiburada.com/ProductDetails.aspx?categoryid=264013&productid=otm470026

Edit:
    Sonradan bir de bunları gördüm...

35 cm'lik
    http://www.hepsiburada.com/dreamcar-inwells-banana-silecek-universal-380-mm.-20043/productDetails.aspx?categoryid=264013&productid=otev20043

55cm'lik
    http://www.hepsiburada.com/dreamcar-inwells-banana-silecek-universal-550-mm.-20048/productdetails.aspx?categoryid=264013&productid=otevotev20048

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semb -- 22 Aralık 2009; 14:19:18 >

• 38 lik alma büyük geliyor

ben vette aldım aslında 3 silecek parası ama mmenunum

ama bunlarda iyi siliyosa laınabilir
  • Vette dahil hepsini kullandım. Bir tek tiger dimond diye bir marka var ondan memnun kalmadım, yanlar havada kalıyordu.

İnvelsler 55-38 çok güzel oturuyor, modacar da aynı şekilde.

Hangisi ucuz ise onu al.

Ben bir daha 55-35 almayacağım 55-38 daha çok alanı temizliyor.

Benim şuan 55lik invels, 38lik modacar,performans harika ötesi. Fakat ikisinide aynı marka alman daha iyi olur içeriden daha güzel görünüyor orta kısımları.

Ayrıca: 1 aydır yağmur kaydırıcı kullanıyorum park halinde gerek olmasa silecekleri söküp atacağım, çünkü gerek kalmıyor sileceğe

Şaka bir yana yağmur kaydırıcı ne kadar faydalı birşeymiş anlatmam. Araç hızı 80 km yi bulduğunda en şiddetli yağmurda bile gece gündüz kesinlikle silecek kullanmıyorsun,gece daha rahat görüş imkanın oluyor. Çok soğukta öten sileceklerim artık ötmüyor. Amma abarttın demeyin ama ilk kullandığımda içeriden baktığımda sanki arabanın ön camı yoktu.

Eğer hepsiburadadan sipariş edeceksen 5 tl daha ver yağmur kaydırıcı herhangi bir ürün al. Ön cama 10 kere sık bezle dağıt tamamdır. 2-3 haftada tekrarla. Benim kullandığım ürün bu.

http://www.hepsiburada.com/cbs-yagmur-kaydirici-30-gun-840063/productDetails.aspx?categoryid=264013&productid=otm840063

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 22 Aralık 2009; 16:10:03 >

• Sağolun arkadaşlar, en kısa zamanda deniycem bunları inşallah... 38'lik de taşarsa en fazla giden 5 TL olur.
  • bendeki 38lik önde taştı fitile oturdu

arkadada cam bombeli olduğu için üstteki kısmı temizleyemedi

o yüğzden bu seferkinde 35lik aldım
  • Benim aracım eski kasa taşma falan yok. Bence ikisinide modacar al sıkıntı çekmezsin. Ama invelsin orta bölümü çok tatlı duruyor ayrı konu.

@jackdaniels Ön cama taktığınız 38liğin markası neydi merak ettim. Birde banana sileceklerden bahsediyoruz değil mi?

Benim arka cam 35 de olsa 38 de olsa üstten biraz silmeden bırakıyor. Cam bombeli olduğu için normaldir deyip önemsemiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 933934935936937
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.