Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (928. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 926927928929930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 2004 hyundai getz 1.3 gls sahibiyim... aracım 59binde...
    yağını değitireceğim ama ne marka kullanmam gerekli bilmiyorum bu konuda bilgi verirseniz sevinirim...
  • yağ markası önemli değil numarası uygun olsun yeter.

Önemli olan aracınız 60 bine gelmiş. tüm kayışların(triger çok mühim) ve tüm yağların değişmesi gerek.
  • Arkadaşlar getz kullananlar olarak size danışmak istiyorum. İlk defa araba alacağım. Araba için 20-22 bin ytl ayırabilirim. Ama 0 km Getz mi alsam yoksa o paraya 2.el polo-focus gibi bişeymi alsam karar veremedim. 2.elede çok güvenemiyorum ve getzin siyahı çok hoşuma gidiyor. ne dersiniz bu konuda. (Alacağım araba otomatilk vites olacak)
  • Benimkinden de bir ses geliyor kayış sesi gibi ne bilem sürtme sesine benziyor
    Daha cok ilk çalıştırdığım zamanlar..
  • Arkadaşlar hyundainin garantili araçlar için kış bakım kampanyasından bilgisi olan varmı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

yağ markası önemli değil numarası uygun olsun yeter.

Önemli olan aracınız 60 bine gelmiş. tüm kayışların(triger çok mühim) ve tüm yağların değişmesi gerek.

bildiğim kadarıyla 15*40 kullanılıyor...
    bakımını 60 bine gelmeden yaptırmalımıyım???
    bide 60bin bakımı fiyat olarak nedir??? neler değiştirilmeli???
  • quote:

Orijinalden alıntı: freshwind

Arkadaşlar getz kullananlar olarak size danışmak istiyorum. İlk defa araba alacağım. Araba için 20-22 bin ytl ayırabilirim. Ama 0 km Getz mi alsam yoksa o paraya 2.el polo-focus gibi bişeymi alsam karar veremedim. 2.elede çok güvenemiyorum ve getzin siyahı çok hoşuma gidiyor. ne dersiniz bu konuda. (Alacağım araba otomatilk vites olacak)

arkadaşım seninde dediğin gibi 2.el de garanti yok... bende 2004 getz var ve sorunsuz bir araç... bakımlar dışında masrafı yok...
    benim aracım açık mavi ve ilk fırsatta( nakit olarak :D ) aracımın rengini siyaha çevireceğim... çok tatlı duruyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ednc39

Arkadaşlar hyundainin garantili araçlar için kış bakım kampanyasından bilgisi olan varmı acaba

altunizade uçar'dan celil beyle görüştüm 7 aralıkta başlayacak dedi.
  • o zaman ben arabayı ondan önce servise götürmeliyim

garantisi bitmeden şu sağdan soldan gelen sesleri kestirmem lazım

liste baya uzun umarım yaparlar sorun çıkarmadan
  • aracın özelliklerinde abs yazmıyo. o zaman 4 hava yastığı da yoktur diyorsun. bugün araca bakmaya gidicem.

abs ve sunroof yoksa kaç para eder bu araç. ne kadar vermek lazım?

quote:

Orijinalden alıntı: JimBeam

quote:

Orijinalden alıntı: _KUZEY

Getz almak üzereyim. ancak bu araçların piyasasını bilmiyorum

bi araç var. 2007 1.5 dizel , 4airbag+klima 88hp 80bin km

14.000 konuştuk fiyat. 4-5 parçada boya var. değişen yok.

fiyat nasıl sizce. bu araç bu paraya iyi mi?

Yalan!!

4 havayastığı varsa sunroof ve abs de olması gerekiyor. Yani yeni kasa en full versiyonudur. 14000 TL ye ben o araçtan 14 tane alırım.

• Aracın 15 bin bakımını yaptırdım.. Daha önce benzinli model için ayrıntıları yazan bir arkadaş vardı, ihtiyaç olur diye ben de dizelinkini yazıyorum...

hava filtresi- 19,4
    yağ filtresi- 12,27
    yağ tapa contası- 0,79
    yağ boşaltma tapası- 4,47
    balata spreyi- 6
    motor yağı- 85
    işçilik- 78,4

toplam: 206,33

kdv dahil 243,47 TL

Aracı bırakırken ekstra değişmesi gereken parça olursa haber verin diye not bırakmıştım. Bir tek polen filtresinin dolduğunu değişmesi gerektiğini söylediler. Şimdilik değiştirmedim. Yaza yakın piyasadan bulup kendim değiştirmeyi düşünüyorum. Teklif ettikleri boya korumayı da yaptırmadım...

Tek fark olarak, el freni biraz sertleşmiş ve biraz daha yukarıda kavrıyor. Onun dışında fark göremedim. Zaten bir problemi de yoktu arabanın

Yağ olarak, shell 10-30 koymuşlar, inşallah yanlış değildir... 5 lt yağ konulduğu yazıyor faturada...

Bu arada, yağ dışında herşeyin adedi 1 görünürken işçiliğe 1,6 adet yazmışlar.

HERKESE İYİ BAYRAMLAR...
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar ist

slm arkadaşlar benim 2004 getz aracım var az bişey aracı düşürmek istiyom sizce 3.mm 3.5mm daha iyi yakışıır bizim getz lere aracın üstünde 14 celik jant var sizce 3.mm 3.5mm olmalı bi sitede 3.5mm maxtrac maraka cıkma helozyon yay buldum 3.5mm benim getz uyarsa almayı düşnüyom fiyatıda makul 100 lira yayların resmin koydum işn cıkar yardımcı olursanız cok sevincem şimiden tşkr

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

benim aracımda 3.5 cm eibach pro kit var 1.5 cm düşürdü pro kit olduğu için 15 inc jant kullanıyorum 185 55 15 bence yeterli

14 lerle gozune düşmemiş gibi gelebilir ama fazla düşürme bu halde bile altı heryere vuruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: csnv1903

quote:

Orijinalden alıntı: freshwind

Arkadaşlar getz kullananlar olarak size danışmak istiyorum. İlk defa araba alacağım. Araba için 20-22 bin ytl ayırabilirim. Ama 0 km Getz mi alsam yoksa o paraya 2.el polo-focus gibi bişeymi alsam karar veremedim. 2.elede çok güvenemiyorum ve getzin siyahı çok hoşuma gidiyor. ne dersiniz bu konuda. (Alacağım araba otomatilk vites olacak)

arkadaşım seninde dediğin gibi 2.el de garanti yok... bende 2004 getz var ve sorunsuz bir araç... bakımlar dışında masrafı yok...
    benim aracım açık mavi ve ilk fırsatta( nakit olarak :D ) aracımın rengini siyaha çevireceğim... çok tatlı duruyor...

Dediğin gibi fiyatıda çok uygun şu an 22000 ytlye sıfır otovites getz var. Ama çevremden bu araba o kadar etmez diyenler ya polo 2.el al yada alcaksan i20 al diyenler var. Ama i20 otovites şu an 30000 ytl civarı ki çok para. Bana 22000 ytlye sıfır araba çok uygun gibi geliyor. Sanırım getzlerin üretimi 2010 da bitecek diye bu bu kadar uygun. Arkadaşlar yardım edin karar veremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freshwind -- 26 Kasım 2009; 15:47:32 >
  • Arkadaşlar,

2007 Model Dizel 1.5 Getz aracıma Xenon far kiti aldım. Ancak Role'si arızalı çıkınca iade ettim. Kısacası Xenon ile ilgili netteki yazıları okuyunca caydım da denilebilir. Aracımın Far aydınlatması hoşuma gitmiyor. Beyaz Ambul almak istiyorum. Önerebileceğiniz bir marda ve modeli varsa yazarsanız sevinirim. İyi Bayramlar.
  • yorum icin tşk fazla düşürmeye gerek yok anlaşılan
  • slm ibrahim valla dostum bende narva h4 beyaz ampul var hic memlun degilim allahtan parklar beyazda az bişey beyaz görünüyo bide önnü fazla göremezsin ben aldıma pişman oldum maddi durum varsa kaliteli bi xezon tak bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimalp

Arkadaşlar,

2007 Model Dizel 1.5 Getz aracıma Xenon far kiti aldım. Ancak Role'si arızalı çıkınca iade ettim. Kısacası Xenon ile ilgili netteki yazıları okuyunca caydım da denilebilir. Aracımın Far aydınlatması hoşuma gitmiyor. Beyaz Ambul almak istiyorum. Önerebileceğiniz bir marda ve modeli varsa yazarsanız sevinirim. İyi Bayramlar.

beyaz ampulün aydınlatması iyi değil bana göre

sarı daha uygun

bende osram silverstar var ve memnunum gibi

açık sarı rengi var

ama daha iyisi istiyosan

osram nightbraker alıcaksın

baya iyi olduğunu söylüyorlar
  • kurban bayraminiz mübarek olsun herkese hayirli bayramlar iyi gezmeler
  • İyi Bayramlar arkadaşlar.
    HiD H4 Xenon far kiti aldım üründe arıza çıktı geri yolladım. Beyaz ampulde iyi değilse o zaman xenon kit mi alayım ?
  • öncelikle herkese iyi bayramlar,

bayram sonu arab almaya karar verdim ve yaptığım araştırmalar sonucu getz de karar kıldım.

1.4 DOHC AB AC ABS 23.700 TL. almayı düşündüğüm model bu ancak farklı tavsiyeleriniz varsa bilmek isterim.
    ayrıca alırken lpg dönüşüm kiti taktırmak istiyorum. kaç km sonunda parasını amorti eder bilemiyorum ama uzun vadede tasarruflu olacağı kesin.
    güzel bir görüntü için metal kaplama seti almayı planlıyorum.
    sizden ricam hem ekonomi hem güzel bir görüntü için varsa tavsiyelerinizi bildirmeniz.
    bir de ilk arabam olcağı için dikkat etmem gereken hususlardan bahsedersiniz memnun olurum.
    herkese iyi sürüşler.
  • 
Sayfa: önceki 926927928929930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.