Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (926. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 924925926927928
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JackDaniels

2005 modelde bikaç çeşit var

hangisi seninki

mp3lümü acaba

sis farı yoksa açıkçası o para etmez 14-15 edeceği

mp3 lü.. sahibi araç full dedi, yalnız sunroof yok(aracın arkasında gls diye yazıyor).. ayrıca fiyata ne kadar etki eder bilmiyorum ama 15 lik çelik jant taktırmış..dediğiniz gibiyse bayağı kazık yiyecekmişiz anlaşılan..internet fiyatları insanı hep şaşırtıyor, aynı modelin benzer kilometredeki emsallerine internette genelde 17, 17,5 hatta yer yer 18 ve daha fazla gibi fiyatlar verilmiş..
    cevap için teşekkürler..
    sis farının fiyata etkisi ne kadardır? yani sis farı varsa 16 eder mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAWASH WOLF

quote:

Orijinalden alıntı: ihsan1987

Merhaba arkadaşlar aracımın yakıt değerlerini yazmak istedim.Lastik havaları 35 iken uzun yolda 4.5 lt.33 yaptıgımda ise 5lt oluyor.35 ikende aracta titreme oluyor o yüzden 33 den yukarı cıkmanızı önermiyorum.Köy yolun rampalı virajlı yollarda ise 7 lt yakıyor.Calıştırıp 1 km gidiyorum gelliyorum.Yani sadece sehir içi karışık yerlerde ise 6.5 lt.Sanırım değerlerim normal gibi gözüküyor.Bu degerler arac boşken olan değerlerdir.

Uzun yolda 4,5 lt yi nasıl yakıyorsunuz ?
    Hız ve devir saati hangi durumda seyir halindesiniz ?

Karadeniz sahil yolunda yapıyorum ordu giresun ordu samsun arası.Lastik havaları 35 iken 4.5 lt değer gosteriyor.33 de iken 4.9-5 lt değerini görüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: bond777

quote:

Orijinalden alıntı: derebeyii

quote:

Orijinalden alıntı: bond777

2006 vgt motorlu dizel getzimizde son 1 yıldır cekis sorunu vardı, hep en iyi yerden gece 10dan sonra mazot almama ragmen.

depo sokulup temizlenice duzelmisti pislik cikmamasina ragmen, son zamanlarda tekrar basladi

Belli bir süre kullanımdan sonra araba gitmemeye baslıyodu.

aklinizda olsun sol arka camurlun icinde depo havandirmasi varmis ve oraya arasira su tutulup havandirmanin acilmasi gerekiyormus.

diger yandan depo kapagindada sorun varmis, yenisini siparis ettiler.

depo kapaginin internetteki parca resimlerinde bir hava deligi var tam cıkıntının ortasında, bendekinde ise delik filan yok...

yeni kapagi takincaya kadar depo kapagini cikarip gezdim, araba ucmaya basladi resmen,

aklinizda olsun, herseyini duzgun yapmıslarda bir depo kapagini birde sert gaz pedalini iyi yapamamislar hyundai muhendisleri...

bende merak ettim bu havalandırmayı, çünki bende çekişin azaldığını düşünüyorum.

depo kapagını cikarip biraz gezin, eger fark varsa sol arka camurlugun hemen ic tarafina basincli su tutturup yeni depo kapagi gelene kadar bekleyin benim gibi, hala gelmedi zira benimki

sonunda depo kapagim geldi, cok fazla deneyemesemde kullandıgım kadariyla eskiden cok cok farklı

sorun oldugunu soyle anlayabilirsiniz, eger motor ısındıktan sonra araba gaz pedalina 1-2 saniye gecikmeli reaksiyon veriyor, 10-15 dk lik kullanımdan sonra hantallasarak gaz pedali tas gibi oluyorsa ya kötü mazot yada depo kapağında sorun var demektir.

ayrıca sol arka camurluk icindeki depo havandirmasininda temiz kalmasi icin yıkamalarda o camuluga özellikle su tutulmasinda fayda var

• quote:

Orijinalden alıntı: geceumudu44

quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

2005 modelde bikaç çeşit var

hangisi seninki

mp3lümü acaba

sis farı yoksa açıkçası o para etmez 14-15 edeceği

mp3 lü.. sahibi araç full dedi, yalnız sunroof yok(aracın arkasında gls diye yazıyor).. ayrıca fiyata ne kadar etki eder bilmiyorum ama 15 lik çelik jant taktırmış..dediğiniz gibiyse bayağı kazık yiyecekmişiz anlaşılan..internet fiyatları insanı hep şaşırtıyor, aynı modelin benzer kilometredeki emsallerine internette genelde 17, 17,5 hatta yer yer 18 ve daha fazla gibi fiyatlar verilmiş..
    cevap için teşekkürler..
    sis farının fiyata etkisi ne kadardır? yani sis farı varsa 16 eder mi?

internettek ifiyatlara aldırma şişirme hepsi

araç full değil

yalan söylemiş adam

tek airbag ve abs vardır

bir üst modelinde 4 airbag ve sis farı abs ile sunroof asimetrik katlanan koltuk vs vardır

yani aralarında baya donanım farkı var

yani sadece sisfarı ile olmuyor sis farı ilk bakışta donanım farkını anlatır diye sormuştum

• Çok teşekkür ederim kardeşim, malatya piyasasından mı nedir 2. eller bir türlü ucuzlamadı gitti... herkes tuttuğuna tutturuyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geceumudu44 -- 16 Kasım 2009; 21:59:12 >
  • bond 777 konuyu kontrol etmelerini servisten istemeyi düşünüyorum da nasıl anlatabilirim diye düşünüyorum, kendilerinin verdiği özel bir isim var mı bu duruma.
  • quote:

Çok teşekkür ederim kardeşim, malatya piyasasından mı nedir 2. eller bir türlü ucuzlamadı gitti... herkes tuttuğuna tutturuyor...

çevre illere bak bence

çok çok 500 lira extar masrafın olur ama daha donanımlı vs arabna alırsın belki aynı paraya
  • quote:

Çok teşekkür ederim kardeşim, malatya piyasasından mı nedir 2. eller bir türlü ucuzlamadı gitti... herkes tuttuğuna tutturuyor...

çevre illere bak bence

çok çok 500 lira extar masrafın olur ama daha donanımlı vs arabna alırsın belki aynı paraya
  • Günaydın beyler
    Bayramda İzmir-İstanbul-İzmir yapacağım benim Kırmızıyla. Yolda Getz görürsem selektör yaparım. Umarım içinizden biriyle karşılaşırız
  • Merhaba getzdaşlar.

Aracında hava saati kullanan var mı? Nasıl doğru ölçüyor mu? Bir tanede ben alıcam 3-5 lira ama yanlış ölçüyorsa hiç yanaşmıyacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 19 Kasım 2009; 20:31:09 >
  • Bunu kullanıyorum kullanan arkadaşların yorumuna bakılırsada iyi bir ürün tavsiye ederim.

http://www.hepsiburada.com/kalem-tip-lastik-hava-olcme-saati-571409/productDetails.aspx?categoryid=262977&productid=otm571409

Benzinliktekiyle hava basınca tek tekeri ölçüyorum.Eger fazla ise hava bombasını ayarlayıp oyle hava basııyorum.Ben bu ürünü kullanıyorum gayet memnun ve doğru ölçtüğüne inanıyorum.
  • Bir şey sorcam
    Ben 3000 devirle en fazla 100 km hız gidiyorum
    Megane , fiestaya biniyorum onlar 2500 devire gelmeden 100 - 120 km yapıyorlar
    3000 devirde 130 km gidiyor
    Bu farkın sebebi nedir?
    1,4 benzinli
  • Beygir farkı şanzıman dişli oranları farkı vs. En önemli fark benzinli ile dizeli kıyaslıyorsanız çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 19 Kasım 2009; 23:42:50 >
  • valla ben megane ların düşük devirde yüksek hız yaptığına hayatta inanmam eğer 6-7 vites değilse

benim gördüğüm en düşük devir hız perf oranı renolardadır
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Bir şey sorcam
    Bu farkın sebebi nedir?
    1,4 benzinli

Dizelse normaldir. Bizim dizellerde 3000 devirde 140 km hız yapıyor.
  • 3000 devirde
    benzinli megan 100-110
    dizel megane 130-140
  • quote:

Bir şey sorcam
    Bu farkın sebebi nedir?
    1,4 benzinli

Benzinli araçlarda 3000 d/dk.'da araç ortalama 90-100 km/s hız yapar. Benim dizel getz 2000 d/dk.'da 5.vites ile 90 km/s hız yapıyor.

Amcamın 1984 model Honda Accord 1.6 benzinli aracı 2000 d/dk.'da 90 km/s hız yapıyordu. Demek ki şanzmandaki vites oranları fark attırıyor.

Aynı şekilde önceki tofaş grubu ve tempra grubu arabalarımda 2800 d/d.'da 90 km/s. hız yapıyordum.
  • quote:

Bir şey sorcam
    Bu farkın sebebi nedir?
    1,4 benzinli

devir olayı tamamen arabadan arabaya değisiyor. dişlile, motor büyüklüğü, motor teknolojisi, içindeki program.. her aracın deviri kendisine özeldir. yani bi 1,4 megane ile 1,4 getz in 2500 devirdeki ürettikleri güç aynı değildir. megane kullanmadım, bilmiyorum ama sunu diyebilirim; bizde benzinli 2005 model bi nissan pathfinder vardı (2,5 benzinli motor vardı) 3. viteste 3000 devirde 110u görebiliyordunuz. 100/km de 18lt yakıt tüketiyordu bu arada (sehir içinde öyleydi).
  • Arkadaşlar Getz GLS aracımı boya koruma ve iç-dış bakım yaptıracam, İzmir'de Karşıyaka çevresinde bildiğiniz güvendiğiniz ya da tecrübe ettiğiniz oto bakımcı var mı?
    Bir de bu işin piyasası ne kadardır?
    Sonax'ta sordum sadece boya koruma, cila için 280 TL istediler, burada meşhur Karşıyakalı oto yıkamacı da komple bakım (tavandan-tabana) 240 TL istedi.
    Bir de seyyar dolaşanlar var, evinin önünde yapıyorlar onlarda 80-100 lira falan istiyolar fakat onlara pek güvenemedim.
  • dizel araçta 2000 devirde 90 km hızla en az yakıt tüketimini gerçekleştirebilirmiyiz demek oluyor bu?
    dizel aracı 2000 devirde tutmak ilerde bir sorun çıkarır mı ?
  • 
Sayfa: önceki 924925926927928
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.