Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (921. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 919920921922923
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birşey daha eklemek istiyorum. Madem eski bir benzinli kullanıcısısınız.

2200 devirde bir üst vitese geçin. Gaza ne kadar az basarsanız aracın o kadar az yaktığını görürsünüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Orjinal teyp ise biz sökemeyiz servis söker dediler
    Yarın bir kaç servise telefon edip soracağım

Evet ön paneli servis söküyor sonra siz teybin kablolarını montajlattıktan sonra servise gidiyorsunuz. Servis yeni teybin montajını yapıyor. Benden 20 tl ve kırılan tırnak için 1 tl mi ne almışlardı.

Fakat teyp bağlanıp serviste montaja gidene kadar ön panel sökülü olduğundan ne dörtlü ne sinyal kullanamamıştım, çalışıyordu. Mesafede uzaktı. Nasıl zorlandığımı anlatamam.
  • arkadaslar lpgli getz kullanan var mi? taktirmak istiyorum ama hiçbir bilgim yok lütfen yardim
  • quote:

Orijinalden alıntı: JimBeam

quote:

Orijinalden alıntı: semb

quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels
    eurodiesel

gtl ye pra yetmez

zaten 3 kuruş avantajı olcak onuda alıyor zaten

Şu sıralar trafik çok sıkışık, 20 dakikalık yolu 1 saatte zor alıyoruz. Yakıt tüketimi de haliyle epey arttı. O bakımdan GTL/ eurodizel kıyaslamasını yapamıyorum. Galiba fiyatıyla aynı hesaba geliyor... :((

Ben GTL kullanmaktan vazgeçtim. Araç 20 KR yakıyor. Külliyen zarar yani cebe

Bir dahaki depoda Total Excellium kullanmayı düşünüyorum.

ben depoyu dün fulledim 44.3 litre aldı ve 650 km gitti hepsi şehir içi ve çoğuda 5km gitgel kısa mesafe

yukardada yazdığım gibi bizim burdaki bi shellden almaya başlayalı beri baya yol yapabiliyorum artık

adam hakikaten dürst sanırım

çünük 2 istasyon daha var aldığım ve oradakiler bu kadar yol yapmıyor

sırf yeşil olduğu için rengini normal mazotla ayırt edilebiliyor diye

2 sene excelium kullandım bi işe yaramıyor çaıkçası

shell daha güzel

• quote:

Orijinalden alıntı: yecoskunsu

arkadaslar lpgli getz kullanan var mi? taktirmak istiyorum ama hiçbir bilgim yok lütfen yardim

ben yaklaşık 1 aydır kullanıyorum aracı 0 km ve brc lpg kiti ile aldım şu anda 980 km henüz motor çok yeni olduğundan yakıtı çok düşük değil şehir içinde şu an için 21 krş gibi bir rakam tüketiyor ancak senelerdir bir çok aracım oldu ve hepsine lpg işlemi yaptırdım ve hepsi brc idi ve çok memnun kaldım . performansından hiç bir şey kaybetmiyor bundan emin olabilirsin tabi montajı iyi yapılmış bir sistem için . söyleyebileceklerim bu kadarumarım yardımcı olmuşumdur......
  • quote:

quote:

quote:

eurodiesel

gtl ye pra yetmez

Şu sıralar trafik çok sıkışık, 20 dakikalık yolu 1 saatte zor alıyoruz. Yakıt tüketimi de haliyle epey arttı. O bakımdan GTL/ eurodizel kıyaslamasını yapamıyorum. Galiba fiyatıyla aynı hesaba geliyor... :((

SAYIN JİM BEAM: BANA GTL DİZEL ALMAMI HATTA YERİNİ YAZMIŞTINIZ NEDEN VAZGEÇTİNİZ? BENDE ALMAYAYIM O ZAMAN. SEBEBİNİ AÇIKLARSANIZ MEMNUN OLURUM.
    SELAM VE SAYGILARIMLA.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dved
    öncelikle teyp hayırlı olsun dediğin gibi kablo renkleri vs bellidir ve de kitapçıkta neyin ne olduğu yazıyor.
    araçlarımızdaki müzik sistemi 4 adet mono hoparlörden oluşuyor ne yazıkki twetter takmanız pekde işe yaramaz
    bunun yerinde teybinizinde çıkışı kuvvetli olduğu için mid takım alıp komple hoparlör ve tweteer seti edinmenizi tavsiye ederim.
    eğer bütçeniz daha fazlasına imkan verir ise component set ve bir mid anfisi almanız daha kaliteli bir ses elde etmenizi sağlayacaktır
    tweeter lar ise ön kapılarda eğer ayna yanında yuva varsa oraya takılabilir ancak arka kapıda mecburen kapı panzotunu delmek gerekecektir....

Detay cevap için teşekkürler
    Akşam işten geç çıktığımdan ve de uzun yol benzin masrafından ötürü her zaman aracla işe gitmediğimden halen montaj yapamadım
    Bugun mahalledeki elektronikçiye sordum Mntaj yapıyorlar 20 TL

Şu anda anfi almayı düşünmüyorum
    Amacım net temiz ses duymak
    Evde ses çıkaran her kolona tweeter takarım ben
    Müzik seti, TV , net ses olmadan dinleyemem..
    Şimdi araba + teyp aldım bunda da net ses duymak istiyorum

Belki ilerde hoparlör değiştirebilirim Yalnız GETZ orj hopörler kaç watt onu bilmiyorum
    Tavsiye ettiğin hopörlere örnek verebilir misin?

Aracın bir kısmını kredi ile aldığım için masrafa girmek istemiyorum..

almış olduğunuz oto teyp in ses karakteristiği nominal ölçülerde ve oldukça güzel bir cihaz ancak dediğim gibi aracın üzerindeki hoparlörler istediğiniz temiz ve net sesi almanızı engelleyecektir aracın üzerindeki hoparlörler 15 watt lık ve mono hoparlörlerdir. bu nedenle tweeter takmanız istediğiniz ses kalitesini almanızı sağlamayacaktır.

önerime gelince almış olduğunuz cihazın çıkışı 4*50 watt dır 1 pre amf çıkışı mevcuttur yani aracınızda rms 40 watt veren 4 mid takımı almanız haline istediğiniz temiz ve tatminkar ses seviyesine ulaşmış olursunuz önerebileceğim hoparlörlerden biri bu dur

http://www.hepsiburada.com/pioneer-tsa172c-oto-hoparlor/productDetails.aspx?categoryid=26090&productid=otayttsa172c#tablnk

ancak örnekleri arttırılabilir

saygılarımla

• Selam Getz sahibi arkadaşlar,

Yeni bir ileti açmadan soruma cevap bulmak isterdim fakat, 307 sayfanın içinde aramak çok uzun zamanımı alacağından kısaca sormak istedim.

1.5 VGT kullanıcılarından ricam: Şehir içi / Karma / Şehir dışı değerleri nedir acaba? Performansından da memnun musunuz aracın? CRDI ile arasında yakıt ve performans bakımından çok fark var mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
  • Bende 2006 Getz 1.3 benzinli var 5 ay oldu alalı şehir içi yol bilgisayarı sürekli 8,8lt/100 km gösteriyor.Yani hiç değişmiyor aracı hem yavaş hem agresif kullanıyorum ama aynı bu değerin değişmesi için aca ne kadar süre aynı şartlarda kullanmak gerekiyor acaba bilgisi olan varmı?

Bir de aracın hem motor temizliği hem cilalatmak istiyorum bu konuda tavsiyede bulunacak varmı?Teşekkürler.
  • arkadaşlar 2003 model benzinli getzimin 40.000 bakımı için gaziemir çakırlara yollattım arabayı.normal bakım 117 tl.dediler.normal bakımda sadece yağ değişiyor galiba tam bilmiyorum.telefonla aradılar ön fren bitmiş değişecek.klima filtresi değişcek.rot balans yapılacak.performans artırıcı yağ da koyacaklarmış.hepsi 359 tl dediler.sizce nasıl bir fiyat.
  • çok para

balata dediğin serviste bile 60 lira civarı etti 180

filtre 30 lira etti 210

perf arttııcı yağa felan gerek yok

balans ayarıda 20 lira etti 230

bu para bile fazla olnlara
  • quote:

Orijinalden alıntı: yecoskunsu

arkadaslar lpgli getz kullanan var mi? taktirmak istiyorum ama hiçbir bilgim yok lütfen yardim

http://forum.donanimhaber.com/m_17596462/tm.htm

sanırım sorularının cevaplarını buradan bulabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris43544354

Çok teşekkür ederim. Amin, cümlemize.

Sanırım haklısınız. 9 senedir benzinli (2000 model honda civic 1.4 is) araç kullanmaya alışkın biri olarak, daha sakin ve dizel kullanımında daha uygun şekilde araç kullanmaya alışmam gerekiyor. Bir de aracın halkalı - mecidiyeköy arası sabah-akşam en yoğun trafikte günde ort. 70 km bu şekilde yol yapmasının fazla yakıt tüketmesinde önemli katkısı var sanırım..
    Ama yine de arkadaşlarımın kendi araçlarında (clio ve polo dizel araçları olarn arkadaşlarımın) bahsettiği değerlerden (ş.içi ort. tüketim max. 5.5 lt/100 km, bir depoyla ş.içi 900 km, ş.dışı 1100-1200 km yol) ötürü benim de aracımın dizel olmasından dolayı bu değerlerde yakar diyerek bir beklentiye girdim. Ancak bizim araçlarda ortalama değer sanırım 6-6,5 lt/100 km seviyelerinde, ama bu da bu performansa/çekişe ve buna bağlı sürüş zevkine değer bir fazlalık sanırım

Demekki bu hafif sallantı durumu da normal. Buna da alışırız ozaman zararı yoksa Şunu da belirtmek isterim ki araç gerçekten beklentilerimin çok ötesinde iyi bir araç çıktı. Yol tutuşu, fren performansı, konfor düzeyi, sessizliği, iç mekan genişliği ve özellikle de motor performansı olarak gerçekten başarılı.

Tekrar ilginize teşekkür ederim.. başka görüş ve önerisi olan arkadaşlar varsa yorumarını bekliyorum.

aracınız hayırlı olsun,
    bizim araçları 950 kg lık larla kıyaslamayalım, hem daha ağır hemde daha fazla güç üreten bir motor var ve sonuç böyle. sakin kullanımda ortalama 800 km gidebilirsin şehir içinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: kingboysan

quote:

quote:

quote:

eurodiesel

gtl ye pra yetmez

SAYIN JİM BEAM: BANA GTL DİZEL ALMAMI HATTA YERİNİ YAZMIŞTINIZ NEDEN VAZGEÇTİNİZ? BENDE ALMAYAYIM O ZAMAN. SEBEBİNİ AÇIKLARSANIZ MEMNUN OLURUM.
    SELAM VE SAYGILARIMLA.

Aslında performans olarak memnunum. Ancak aracım 20 KR yakmaya başlayınca birde diğer firmaları denemek istedim. Henüz mazotum bitmedi, bitince sadece yakıt tüketimine dikkat edip paylaşacağım.

• quote:

quote:

quote:

öncelikle teyp hayırlı olsun dediğin gibi kablo renkleri vs bellidir ve de kitapçıkta neyin ne olduğu yazıyor.
    araçlarımızdaki müzik sistemi 4 adet mono hoparlörden oluşuyor ne yazıkki twetter takmanız pekde işe yaramaz
    bunun yerinde teybinizinde çıkışı kuvvetli olduğu için mid takım alıp komple hoparlör ve tweteer seti edinmenizi tavsiye ederim.
    eğer bütçeniz daha fazlasına imkan verir ise component set ve bir mid anfisi almanız daha kaliteli bir ses elde etmenizi sağlayacaktır
    tweeter lar ise ön kapılarda eğer ayna yanında yuva varsa oraya takılabilir ancak arka kapıda mecburen kapı panzotunu delmek gerekecektir....

Detay cevap için teşekkürler
    Akşam işten geç çıktığımdan ve de uzun yol benzin masrafından ötürü her zaman aracla işe gitmediğimden halen montaj yapamadım
    Bugun mahalledeki elektronikçiye sordum Mntaj yapıyorlar 20 TL

Şu anda anfi almayı düşünmüyorum
    Amacım net temiz ses duymak
    Evde ses çıkaran her kolona tweeter takarım ben
    Müzik seti, TV , net ses olmadan dinleyemem..
    Şimdi araba + teyp aldım bunda da net ses duymak istiyorum

Belki ilerde hoparlör değiştirebilirim Yalnız GETZ orj hopörler kaç watt onu bilmiyorum
    Tavsiye ettiğin hopörlere örnek verebilir misin?

Aracın bir kısmını kredi ile aldığım için masrafa girmek istemiyorum..

almış olduğunuz oto teyp in ses karakteristiği nominal ölçülerde ve oldukça güzel bir cihaz ancak dediğim gibi aracın üzerindeki hoparlörler istediğiniz temiz ve net sesi almanızı engelleyecektir aracın üzerindeki hoparlörler 15 watt lık ve mono hoparlörlerdir. bu nedenle tweeter takmanız istediğiniz ses kalitesini almanızı sağlamayacaktır.

önerime gelince almış olduğunuz cihazın çıkışı 4*50 watt dır 1 pre amf çıkışı mevcuttur yani aracınızda rms 40 watt veren 4 mid takımı almanız haline istediğiniz temiz ve tatminkar ses seviyesine ulaşmış olursunuz önerebileceğim hoparlörlerden biri bu dur

http://www.hepsiburada.com/pioneer-tsa172c-oto-hoparlor/productDetails.aspx?categoryid=26090&productid=otayttsa172c#tablnk

saygılarımla

SAYIN DVED: BENDE ARACIMI SIFIR ALDIM,ARACIN ORJİNAL TEYP'İNİ DEĞİŞTİRMEDEN SADECE HOPARLÖRLERİ DEĞİŞTİREREK SES KALİTESİ VE SEVİYESİNİ YÜSELTEBİLİRMİYİM, BU KONUDA DETAYLI YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM? SELAM VE SAYGILARIMLA

2010 1.5 CRDİ 88HP 4AB,EPS,ABS,SR AÇIK MAVİ GETZ.

• Sayın kingboysan,

Yalnızca hoparlörleri değiştirmenizi tavsiye etmem. Hem boşu boşuna para vermiş olursunuz, hemde ses kalitesini yükselteceğini düşünmüyorum.

Onun yerine eğer aracınıza kıyabiliyorsanız kaliteli CD çalar, amfi ve kompenantlarla iyi bir ses kalitesi alabileceğinizi düşünüyorum.
  • quote:

çok para

balata dediğin serviste bile 60 lira civarı etti 180

filtre 30 lira etti 210

perf arttııcı yağa felan gerek yok

balans ayarıda 20 lira etti 230

bu para bile fazla olnlara

sorma ya aynen dediğin gibi kazığı yedik valla.faturadaki fiyatlar aynen şöyle
    40.000 periyodik bakım:78,40
    ön fren balata :67,40
    polen filtresi :45,50
    balans :20,00
    özdüzen :20,00
    balata temizleme : 7,00
    mekanik işçilik :14,70
    performanslı yağ :70,00
    ve ıvır zıvır şeyler le birlikte 352,25 tl tutlu 40.000 bakımı. imkanım olsa sadece 117 tl ye normal bakımını yaptırır balata ve hava filtrelerini başka yerde değiştirirdim.bana çok pahalı geldi.

• Aracınız 2003 model, garanti kapsamında değil.

Ben aracım garanti kapsamından çıktığı anda bir daha bakım için servise uğramam.

Hyundai diğer markalara göre çok uygun ama yinede çok para...
  • Ben ses sistemi hakkında birşey sormak istiyorum.

Aracımın kasetçalarlı teybini, pioneer 4x50 w destekli cd çalarlı teyp ile değiştirmiştim.

Hoparlörleri değiştirmeden amfi taktırsam daha iyi bir ses alabilirmiyim. Birde bu amfi nereye takılıyor fiyatı nedir, monatajı nasıldır?
  • quote:

almış olduğunuz oto teyp in ses karakteristiği nominal ölçülerde ve oldukça güzel bir cihaz
    ancak dediğim gibi aracın üzerindeki hoparlörler istediğiniz temiz ve net sesi almanızı engelleyecektir
    aracın üzerindeki hoparlörler 15 watt lık ve mono hoparlörlerdir.
    bu nedenle tweeter takmanız istediğiniz ses kalitesini almanızı sağlamayacaktır.

önerime gelince almış olduğunuz cihazın çıkışı 4*50 watt dır 1 pre amf çıkışı mevcuttur
    yani aracınızda rms 40 watt veren 4 mid takımı almanız haline istediğiniz temiz ve tatminkar ses seviyesine ulaşmış olursunuz önerebileceğim hoparlörlerden biri bu dur

saygılarımla

Montajı bugun yaptırdım eski teybe göre ses kalitesinde artış var

Önerin cok güzel valla bayıldım teşekkürler..
    Bu kolonlar anfisiz çalışır sanıyorum
    Yalnız HB daki pioneer kolonların çapları bizim GETZ lere uyar mı?
    HB daki resme göre yanında tweter tarzı parçalar da var.
    Tweeter için kapılarda delik mi açılacak veya başka bir yöntem mi..
    Tweeter Delikleri Servise mi açtırayım yoksa oto elektirikçiye mi..?
     ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 7 Kasım 2009; 21:44:48 >

• 
Sayfa: önceki 919920921922923
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.