Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (908. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 906907908909910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: freefall

önerilerin için sağol....

peki fiyat/performans hani kıs lastiği arkadaşlar?

ben michelin alpine kullanıyorum hem kuru hem ıslak hem karda istanbulda yetiyor

kar performansı biraz daha düşük diğer lastiklere gore ama kuru havada daha sessiz istanbulda zaten çok fazla kış olmadığı için bu şartlar için en uygunu :)

ayrıca şunu soyliym kar performansı biraz duşukten kasttım fren mesafesi en fazla 1 metre oynar :)
  • Merhaba arkadaşlar, en fazla maksimum 15 bine kadar bir araç almayı düşünüyorum. 2000-2002 polo veya hyundai getz şu an ağır basan araçlar. Getz alacak olsam hangi modeli almamı tavsiye edersiniz? Şu anda üniv. son sınıf öğrencisiyim. Pek fazla yol yapma durumum yok, dizel e gerek yok. 1,3 ile 1,4 arasında ne gibi farklar var? Hangisi tercih edilmeli? Modeline ve km'sine göre hangisine ne kadar vermek uygundur? Son olarak da son zamanlarda aranızda 2. el getz alan var mı?
    Allah kazasız, belasız binmek nasip etsin hepinize.

Saygılar..
  • getz 1.4 alman faydana olur hem garantisi devam ediyodur hemde 1.3 olanları perf olarak biraz düşük gelir sana

yalnız 15bine ynei kasa biraz zor olsada en alt model felan olur onuda ne kadar beğenirsin bilemem
  • Merhaba arkadaşlar dun arabayı dere kenarına bir yere bıraktım.Sabah kalktıgımda soğuk bir hava vardı ve tüm camlar bugu olmuştı.Silecek fıskiyesini calıştırdıgımda çalışmadı.Belki donmuştur dedim.Suan 25 derece sıcak bir hava var hala calışmıyor demekki donmamış.Çalıştırdıgımda arabanın altına akıyor su camlara gelmiyor.Burada bir tanıtık ustaya sordum boru kopmuş dedi.Gormem lazım 5-10 bişey tutar,görmeden birşey soyleyemem dedi.Servise götüreyimmi.Garantiden hallettirebilirmiyim.Yada bu hortum tam olarak nerededir kendim kontrol edip halledebilirmiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Creative52 -- 5 Ekim 2009; 11:45:06 >
  • garantiye girer muhakkak çünkü eskiyen aşınan bişey değil fıskiye

götür sefvise yapsınlar 5 dakikada

kayı bile açmazlar büyük ihtimal
  • ARKADAŞLAR SAYGILAR BENİM SORUNUM DEBRİYAJ PEDALINA BASTIIMDA SES GELMESİ, SANIRIM DEBRİYAJ SETİ ARIZALANDI. DEĞİŞTİRMEM GEREKİYOR HERHALDE. FİYATI KONUSUNDA BİLGİSİ OLAN VARMI VE ORJİNALİNİN İSMİ NEDİR. CEVAPLAYANLARA ŞİMDİDİDEN TEŞEKKÜRLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihsan1987

Merhaba arkadaşlar dun arabayı dere kenarına bir yere bıraktım.Sabah kalktıgımda soğuk bir hava vardı ve tüm camlar bugu olmuştı.Silecek fıskiyesini calıştırdıgımda çalışmadı.Belki donmuştur dedim.Suan 25 derece sıcak bir hava var hala calışmıyor demekki donmamış.Çalıştırdıgımda arabanın altına akıyor su camlara gelmiyor.Burada bir tanıtık ustaya sordum boru kopmuş dedi.Gormem lazım 5-10 bişey tutar,görmeden birşey soyleyemem dedi.Servise götüreyimmi.Garantiden hallettirebilirmiyim.Yada bu hortum tam olarak nerededir kendim kontrol edip halledebilirmiyim.

benzeri bişeyi bende yaşadım cam suyu deposunun yanında fıskiye motoru var oraya giren kablo çıkmıştı bi sende kontrol et istersen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onursumer

quote:

Orijinalden alıntı: freefall

önerilerin için sağol....

peki fiyat/performans hani kıs lastiği arkadaşlar?

ben michelin alpine kullanıyorum hem kuru hem ıslak hem karda istanbulda yetiyor

kar performansı biraz daha düşük diğer lastiklere gore ama kuru havada daha sessiz istanbulda zaten çok fazla kış olmadığı için bu şartlar için en uygunu :)

ayrıca şunu soyliym kar performansı biraz duşukten kasttım fren mesafesi en fazla 1 metre oynar :)

ben de getz'de michelin alpine a2 kullanıyordum.
    genel anlamda en sessiz ve konforlu kış lastiğidir diyebilirim.
    hatta yazlık orjinal hankook'lardan sonra araba kışlık lastiklerle adeta pamuk tarlasında gibi yumuşacık ilerliyodu.
    ama çetin kış şartlarında (bol kar ve buz) michelin (bence düz paralel sırt deseni nedeniyle) yolu kavramakta zorlanıyordu.
    imzamdaki yeni araç için Goodyear UltraGrip Extreme almaya karar verdim.
    ama güzergahın çok karlı ve buzlu değilse üst düzey konforu nedeniyle kesinlikle michelin alpin derim. üstelik şimdi a3'ü de çıkmış sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: fero1616

ARKADAŞLAR SAYGILAR BENİM SORUNUM DEBRİYAJ PEDALINA BASTIIMDA SES GELMESİ, SANIRIM DEBRİYAJ SETİ ARIZALANDI. DEĞİŞTİRMEM GEREKİYOR HERHALDE. FİYATI KONUSUNDA BİLGİSİ OLAN VARMI VE ORJİNALİNİN İSMİ NEDİR. CEVAPLAYANLARA ŞİMDİDİDEN TEŞEKKÜRLER

özellikle geri vitese taktığındamı geliyor bu ses

baskı balata oluyor sanırım o
  • googlede getz yazdığım zaman getz kulubü gelirdi şimdi gfc geliyor.Getz kulubune donanım haber den giriyorum ne oldu da böyle oldu.
  • slm arkadaşlar daha önce de sordum cevap veren olmadi.erzurum şartlari için uygun kişlik lastik ariyorum tavsiyelerinizi ve dikkat etmem gerekenleri söyler misiniz?
  • Sorunu Buldum sizce kendim nasıl halledebilirirm.Bu hortumu sıfırtan kendim alıp yapabilirmiyim.Servise 25 km uzaktayım sadece bunun için gitmek istemiyorum.

• boruların arasına uygun bi birleştirme apartı yapabilirsin.içlerine küçük plastik yada metal bi boru sokup birleştirebilirsin

şimdi aklıma geldi evde kullanılan fısfıslı camsil şişelerinin içindeki plastik borudan bi parça kesip iki boruyu birleştirirseniz yararı olur sanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _By_BoSs_ -- 6 Ekim 2009; 15:52:07 >
  • O hortumlar 2-3 tl birşey servise gidilmez onun için
  • quote:

Orijinalden alıntı: fero1616

ARKADAŞLAR SAYGILAR BENİM SORUNUM DEBRİYAJ PEDALINA BASTIIMDA SES GELMESİ, SANIRIM DEBRİYAJ SETİ ARIZALANDI. DEĞİŞTİRMEM GEREKİYOR HERHALDE. FİYATI KONUSUNDA BİLGİSİ OLAN VARMI VE ORJİNALİNİN İSMİ NEDİR. CEVAPLAYANLARA ŞİMDİDİDEN TEŞEKKÜRLER

600tl gibi bir maliyetten söz edilmişti bir ara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yecoskunsu

slm arkadaşlar daha önce de sordum cevap veren olmadi.erzurum şartlari için uygun kişlik lastik ariyorum tavsiyelerinizi ve dikkat etmem gerekenleri söyler misiniz?

goodyear ultragrip extreme tavsiye ederim erzurum için.
    2009 sonbaharında üretilmiş yeni bir seri.
    üstelik istersen çivi de takılabiliyor.
  • tesekkür ederim teğmenim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sborten

quote:

Orijinalden alıntı: yecoskunsu

slm arkadaşlar daha önce de sordum cevap veren olmadi.erzurum şartlari için uygun kişlik lastik ariyorum tavsiyelerinizi ve dikkat etmem gerekenleri söyler misiniz?

goodyear ultragrip extreme tavsiye ederim erzurum için.
    2009 sonbaharında üretilmiş yeni bir seri.
    üstelik istersen çivi de takılabiliyor.

valla goodyear ug7 almıştım 3 sene önce kuzenin iki arabasına

biri megane biri getzdi otomatik

reklamda udi kayak yerine tırmanıyodu hani o model lastikle

kuzen meganeda arbanın hiç yola tutunamadığındna şikayet edip durdu

üstelik ist gibi yerde qama gittiği yerde kar biraz fazla idi ve yokuş vs çoktu

ama dayım getzde hiç şikayet etmedi

goodyeara mesaj attım ama onlarda hiç umursamadı

geri dönmediler bile bende koprkuyorum açıkçası gy dan artık bi işe yararmı acep diye

belki bu seri iyidir bilemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackDaniels -- 6 Ekim 2009; 23:15:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ihsan1987

Sorunu Buldum sizce kendim nasıl halledebilirirm.Bu hortumu sıfırtan kendim alıp yapabilirmiyim.Servise 25 km uzaktayım sadece bunun için gitmek istemiyorum.

Arkadaşım kopan iki parçanın arasına sıvı geçirgenliği olan ince bir poru ya da hortumu sıkıca geçirirsen idare eder bir süre seni...örnek vermek gerekirse ; parfüm şişelerinin içinde ince uzun plastik bi hortum vardır,biraz daha kalınını bulabilirsen olabilir.

• Yardım eden arkadaşlara teşekkür ederim dahaca zaman bulamadım yapmaya.Ayrıca durduk yere nasıl koptu bu hortum anlamadım.
  • 
Sayfa: önceki 906907908909910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.