Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (899. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 897898899900901
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yakıta etki eder ama öyle ciddi rakamlar etmez ettiğini hissetmessin kendini üzmeye gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: erginbay

selamlar herkese,uzun bir aradan sonra tekrar getzime kavuştum sayılır, artık hafta içi getz hafta sonu başka bir araç, neyse şimdi bakımı geldi tekrardan, 120 bin, bunun da ağır bakımı olduğunu biliyorum, fiyat olarak 765 en düşük olur üstüne ne kadar çıkar bilemeyiz diyor servisler, şimdi garantiside bitti aracın, artık servise gitmeyip de iyi bir özel servise mi götürsem acaba, ve de adana da iyi hyundai özel servisi bilen varmıdır.
    Bu aralar kampanya falan olucak mı bilgisi olan varmı, servis günleri falan.

valla çok farkediyor sanırım

350 civarına dışarda yaptırılabiliyor

dışarda yaptır bence
  • arkadaşlar bazıları 19 eylüle kadar servislerde bayram indirimi var diyordu..sordum..yok öyle bir şey diyor mersin derya....
  • Ben bir şey öğrenmek istiyorum
    Hiç getzin ön konsolunda modifiye yapan var mı?
    Mesela bizim araçların ön konsolları klasik teyp gözlüdür.
    Hepsinin bir arada toplandığı bir aksesuar veya kontrol tablosu gibi birşey yaptıran gördünüz mü?
  • Merhabalar..

2008 model 1.4 motor Getz imin 3 gün önce 15.000 KM bakımını beylikdüzündeki AS Gündüzler Yetkili servisinde yaptırdım.

Değişen parçalar ;

1-Magnetec Motor Yağı 4L 75 TL
    2-Yağ Filtresi(Binek Bnz) 6.91 TL
    3-Hava Filtresi 6.04 TL
    4 -Polen Filtresi(Ac c03+Getz) 45.50 TL
    5-Yağ Boşaltma Tapası (Ela02) 1.43 TL
    6-Yağ Tapası Contası 0.64 TL
    7-Balata Spreyi 7.00 TL
    8-Sarf Malzeme 7.00 TL
    9-Camsil 2.50 TL
    10-15.000 Km Periyodik Bakım İşçilik 88.80 TL

Bunlar değişenler.

Toplamda 234.30 Lira paramı aldılar....

• 15.000 bakımında polen filitresi değişir mi hiç? Polen filitresini sakın serviste değiştirmeyin serviste kdv dahil 54 tl ödüyorsunuz polen filitresi için ama dışarıda 10 tl. Aracın kullanma klavuzuna bakarak kendiniz değiştirebilirsiniz polen filitresini. Orjinal polen filitreside öyle ahım şahım birşey değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Ben bir şey öğrenmek istiyorum
    Hiç getzin ön konsolunda modifiye yapan var mı?
    Mesela bizim araçların ön konsolları klasik teyp gözlüdür.
    Hepsinin bir arada toplandığı bir aksesuar veya kontrol tablosu gibi birşey yaptıran gördünüz mü?

bne ne gördüm ne duydum

geyz bu konuda tercih edilen bi model değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: xiamen

15.000 bakımında polen filitresi değişir mi hiç? Polen filitresini sakın serviste değiştirmeyin serviste kdv dahil 54 tl ödüyorsunuz polen filitresi için ama dışarıda 10 tl. Aracın kullanma klavuzuna bakarak kendiniz değiştirebilirsiniz polen filitresini. Orjinal polen filitreside öyle ahım şahım birşey değil.

çok tozlu bi ortamda kullanıldıysa değişir sonuçta

ben en çok balata spreyine gıcık oluyorum

ne işe yaradığı belli olmayan bişey
  • Herkese merhaba,
    arkadaşlar 2006 yılından beri getz sahibiyim ve bu forumun üyesiyim.
    yıllar hızla aktı geçti ve bizim getz de 3 yaşını doldurdu.
    aile de genişleyecek yakında.dolayısıyla bizim getzi hem model hem de kasa olarak değiştirip geliştirmemiz gerekiyor.
    İşte siz sevgili dostlardan bu noktada değerli görüş ve tecrübelerinizi rica ediyorum.

Yeni araç alımımda 2 seçenek arasında sıkışıp kaldım.

1) 2006 model VW Jetta 2.0 TDI 140 beygir COMFORTLINE - 30.000 km.de (Vw servisinin test aracı - hatasız orjinal)
    henüz daha pazarlık yapmadık 40.000 TL. istiyolar

2) 2010 model sıfır km.de TOYOTA COROLLA 1.4 D4D COMFORT - Liste fiyatı 39.250 TL.

ALDIĞIM OTOMOBİLE EN AZ 3 YIL BİNECEĞİM. AMA SATARKEN DE FAZLA ZORLANMAYACAĞIM BİR ARAÇ İSTİYORUM.
    Not : 2.0 'ın vergisi sorun değil.
    Açıkçası benim gönlüm 2.0 TDI 140 hp 320 nm tork diyo ama mantığım 0 km. toyota diyor.

Siz ne önerirsiniz ?

• jetta çok para

biz arkadaşa 2005 passat highline dsg 2.0 dizel 75000 km de 50 liraya aldık arabada yok yok

o arabaya o para yazık açıkçası

toyotanında şeklini hiçmi hiç beğenmiyorum

i30ların sw ları çıkmış onada bi bak istersen
  • quote:

Orijinalden alıntı: sborten

Herkese merhaba,
    aile de genişleyecek yakında.dolayısıyla bizim getzi hem model hem de kasa olarak değiştirip geliştirmemiz gerekiyor.
    İşte siz sevgili dostlardan bu noktada değerli görüş ve tecrübelerinizi rica ediyorum.

1) 2006 model VW Jetta 2.0 TDI 140 beygir COMFORTLINE - 30.000 km.de (Vw servisinin test aracı - hatasız orjinal)

2) 2010 model sıfır km.de TOYOTA COROLLA 1.4 D4D COMFORT - Liste fiyatı 39.250 TL.

ALDIĞIM OTOMOBİLE EN AZ 3 YIL BİNECEĞİM. AMA SATARKEN DE FAZLA ZORLANMAYACAĞIM BİR ARAÇ İSTİYORUM.
    Açıkçası benim gönlüm 2.0 TDI 140 hp 320 nm tork diyo ama mantığım 0 km. toyota diyor.

Siz ne önerirsiniz ?

Merhaba sborten,
    Uzun zamandır sen de benim gibi fazla uğramıyorsun kulübe. Taşlı Tokat yollarında epey eskittin Getzi anlaşılan...
    Soruna gelince önerim kesinlikle Toyota olur. Sebeplerine gelince, bence; 1-Onca para verdikten sonra alınacak araç bence kesinlikle sıfır araç olmalı. 2-Toyota'nın sorunsuzluğu. 3-Alırken ve kullanırken daha ekonomik olması...
    Yani kısacası mantığın çok doğru söylüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozzy_s

Aslında şoför olarak bu zıplama benim hoşuma bile gidiyor. Bu yaştan sonra lunaparka mı gideceğim diyorum kendime.
    Şaka bir yana yeni lastiklerle 500km yol yaptım, süspansiyona olumlu katkısı olmuş olmalı, çünkü benim getzin zıplaması kayboldu.

30bin bakımında helix 15w 50 yağ koymuşlar, bu yağ fazla kalın gelmez mi?
    Bakımdan önce şehirdışında 5,5 gösteren yol bilgisayarı, aynı kullanım tarzımla 6,2 nin altına indiremedim.
    Bakalık sorun lastiklerde mi bakımda mı?

Servisle görüştüm, bir yanlışlık olmuş diyerek arabayı servise aldılar ve 5w30 koydular.
    Yağı değiştirdikten sonra araba çok sessiz ve atak oldu. 15lik yağ motoru epey kasmış.

Şuan tek derdim arabanın rölantide çılgın gibi benzin tüketmesi.
    Sıcak motorda ve devir 800de iken yol bilgisayarı 20 l/km gösteriyor.
    İyi yanı motor hiç stop etmiyor
    Tak vitese gaza basmadan 1,2,3,4 araba hızlanarak gidiyor.
    Keşke motor koruma yaptırmasaydım. Kimbilir neyi arızalandı.
    Keşke motor koruma yaptırmasaydım.

• değerli getz kullanıcıları

2005 model 50.000 km de kazasız boyasız, crdi gls getz almak üzereyim, aracın tek eksiği lastikleir eski fiyat olarak da
    15000 tl ye anlaştık ne dersiniz uygun mudur?
  • mp3lümü kasetlimi sunroof varmı
  • dizel getzime yakıt katkısı siparişi verdim. internette hyundainin bazı modellerinde depodaki izolasyon maddesine zarar verdiğini okudum. bunun aslı varmı. yakıt katkısı kullanan varmı
  • quote:

Herkese merhaba,

Siz ne önerirsiniz ?

tabiki sıfır araç. en azından ilk sen binceksin ayrıca toyotanın sorunsuzlugu meshur

• selam 4polat.
    hakikaten uzun zamandır fırsat olup da giremedim foruma.
    allaha şükür bi kaza, darbe olmadı ama Saygıdeğer (!) belediye başkanımızın kapatmadığı çukurlar yormuş olabilir haliyle getzimi
    Walla kasa ve model yükseltip sedan alalım dedik ama kararsız kaldım açıkçası.
    getzden memnundum aslında. hiç bir sorun çıkarmadı bana şimdiye kadar.
    periyodik bakım dışında servise hiç uğramadım desem yeridir. (açıkçası getzi alırken bu kadar sorunsuz olacağını hiç ummuyordum, yanılttı beni )
    bundan sonraki aracımda hız sabitleme ve dijital klima olsun mutlaka diye düşünüyodum aslında.
    ama bakınca mesela ne i30'da ne de corolla dizelde hız sabitleme opsiyon olarak bile sunulmuyo
    i 30 zaten hb olduğu için düşünmedim.
    geriye kalanlar ise:
    megan : renault işçiliği ve malzeme kalitesizliği katlanılabilir gibi değil.
    focus : ikinci eli zayıf. titanium donanımıyla fiyatı 43 bine vuruyo.
    civic : dizel motoru yok ama buna rağmen dizellerden daha pahalıya satılıyo.
    corolla : hız sabitleme dizelde sunulmuyor. ama comfort modelinin (dij.klima ve cc yok) fiyatı çok cazip (39 bin) ve ikinci eli oldukça güçlü. ayrıca sınıfının en az yakan ve sorunsuz aracı.
    jetta dizele değinmiyorum bile. fiyatı (sıfırının) astronomik. servis kalitesi çok eleştiriliyo.ve nedense jetta 2.elde bora kadar bile tutulmuyo taşrada.
    sanırım sonunda seni ve mantığımı dinleyip corolla alacam. hayırlısı artık. bakalım.
    selamlar

quote:

Orijinalden alıntı: 4polat

quote:

Herkese merhaba,

Siz ne önerirsiniz ?

Merhaba sborten,
    Uzun zamandır sen de benim gibi fazla uğramıyorsun kulübe. Taşlı Tokat yollarında epey eskittin Getzi anlaşılan...
    Soruna gelince önerim kesinlikle Toyota olur. Sebeplerine gelince, bence; 1-Onca para verdikten sonra alınacak araç bence kesinlikle sıfır araç olmalı. 2-Toyota'nın sorunsuzluğu. 3-Alırken ve kullanırken daha ekonomik olması...
    Yani kısacası mantığın çok doğru söylüyor.

• tavsiyen için sağol özden61.
    galiba ben de senin dediğin gibi yapıcam.
    selamlar

quote:

Orijinalden alıntı: ozden61

quote:

Herkese merhaba,

Siz ne önerirsiniz ?

tabiki sıfır araç. en azından ilk sen binceksin ayrıca toyotanın sorunsuzlugu meshur

• araçta kullanılan elektrikli herşey Yakıta ekstra olarak yansır tabiki. ama önemsenecek miktar değildir bu. Cam açık yola gitmek veya lastik havalarınızın ayarsız olmasına göre etkisi çok azdır bu elektrik sisteminin yakıta etkisi. Aküden alıyor yakıtı etkilemez diye birşey olmaz. Aküden aldığını araç ilk çalıştığında tekrar yerine koyar zaten. bozuk bir akü, alternatörü fazla zorlayıp ısınacağı için yakıt tüketimini artırır. onuda anlarsınız zaten marş basmamasından.

quote:

Orijinalden alıntı: derebeyii

iyi de motor çalışmyorken de, içeriye hava veren fan çalışmaya devam ediyor, aküden alıyor olmasın.

quote:

Orijinalden alıntı: semb

Yav arkadaşlar bişey öğrendim: fan bile yakıt tüketimine olumsuz etki yapıyormuş. farların çalışması da öyle... fan derken, aracın içine hava verenden bahsediyorum. motor fanı olsa neyse...

hatta bizim forumda da başka bir başlıkta, motorlu her alet yakıt tüketimini arttırır deniyor. Elektrik alternatörden çekildiği içinmiş.

bu da okuduğum yerin linki

• MERHABALAR.2005 GETZİMİN SİS FARI AMPULLERİNİ DEĞİŞTİRECEĞİM.AMPULLER NASIL DEĞİŞİYOR ÇAMURLUK İÇİNDEKİ DAVLUMBAZ SÖKÜLEREK Mİ YOKSA ÖNDEKİ KAPAK ÇIKIYOR MU?BİLGİSİ OLAN VARSA AYDINLATSIN LÜTFEN.
  • 
Sayfa: önceki 897898899900901
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.