Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (888. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 886887888889890
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Evren

quote:

Orijinalden alıntı: quiet_dead

servisle ilgili bir soru sormuştum ama kimseden cevap gelmedi istanbulda hangi servis iyidir ve 15 bin km bakımını ne kadara yaptırmıştınız?

Hocam avrupa yakasında sanayinin orda Hyundai Maslak var adamlar cok ıyı ve uygun fıyatlı harun bey var kı mukemmel bı usta.

öneriniz için çok teşekkür ederim arayıp bir fiyat alırım bakalım ne kadar söyleyecekler
  • dün sabah arabayı fiat servcise bıraktım boya koruma için

bide motor koruma yaptılar çil çil oldu araba

maguare ürünleri kullanıyolarmış çok derin olmayan çiziklerin hepsi gitti baya çizik vardı ince

bi resimleri çekebilirsem koyarım 3 yıldır resimlerini çekmemiştim arabanın
  • az önce çektim bikaç re4smini

çok ışık vardı pek iyi olmadı ama

• buda motorun yeni temiz hali

• aracım geçen cuma günü tuvtürk te muayenesi yapıldığından beridir garip bi ses çıkartmaya başladı. muayeneden önce o tarz bir ses çıkarmadığından adım gibi eminim..

ses elektrik devrelerinin çalışmasıyla başlıyor. yani illaki motorun çalışması gerekmiyor haa motor çalıştıktan sonrada ses devam ediyor. ses sanki kaset saran bir kasetçaların çıkardığı ses gibi. ara ara geliyor. devamlı olarak değil. bazen çok kısa sürüyor bazende uzunca. kaputu açıp baktığımda motorun sol tarafından yani cam suyu ile power steering(adını tam hatırlamıyorum) bölmesinin o taraflarından geliyor.

ne olabilir ki acaba bu. dediğim gibi tuvtürkten önce bu sesi duymadığıma yemin bile ederim ama ondan sonra iki defa arabamı kullanışımda bu sesi duyuyorum. bu adamlar ne yaptılarda araba mı bozdular???

araç 1.3gls
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

buda motorun yeni temiz hali

Çok süper olmuş. Benim arabanında ihtiyacı var acilen motor temizliğine. Birde fiyat olarak ne kadar tuttu ?
  • ARKADAŞLAR:BEN ARACIMI YENİ ALDIM ANCAK LASTİK VE CANT KONUSUNDA KAFAMDA SORU İŞARETİ OLDUĞUNDAN HEP GÖRDÜĞÜM GETZ'LERE BAKARIM.
    BUGÜN BUCA/İZMİRDE BİR GETZ GÖRDÜM LASTİK:185X55X15 R 82 V İDİ ÖNDEN ARKADAN VE UZAKLAŞARAK BAKTIM VE BENDE 185 DÜŞÜNÜYORDUM ANCAK BU GÜN VAZGEÇTİM ÇÜNKÜ TABİRİ CAİZSE:40 NUMARA AYAKKABI GİYEN BİRİNE 45 NUMARA AYAKKABI GİYDİRMİŞ GİBİ DURUYORDU. GERÇEKTEN YAKIŞMIYOR VE KESİNLİKLE VAZGEÇTİM. ALAŞIMLI JANT TAMAM ANCAK 14 İNÇ YANİ ORJİNAL ÖLÇÜLERİNDE OLMALI DİYORUM. TABİ BU BENİM GÖRÜŞÜM. HEM YAKIT SARFİYATINI ARTIRIR HEMDE YARDIMCI ORGANLARA(AKS,ŞAFT,AMORTİSÖR,BALATA VE KAMPANAYA YÜK GETİRİR ÖMÜRLERİNİ KISALTIR. +YÜKLÜ OLDUĞUNDA ARKALAR ÇAMURLUĞA SÜRTEBİLİR DİYE FİKİRLERİMİ AKTARMAK VE SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM. BENDE GÖRMEDEN ÖNCE 185X65X14 R 82 T DÜŞÜNÜYORDUM ANCAK VAZGEÇTİM BU KONUDAKİ GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİZİ YAZARSANIZ FAYDALI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.TÜM ARKADAŞLARIMA SAYGI VE SEVGİLERİMLE.

2010 4HY 1.5CRDİ ABS AC SR AÇIK MAVİ

• jACK DANIELS
    Fiyat bilgisi bekliyoruz senden..
  • Arkadaşlar
    2007 getzime üzerindeki hoparlörden en iyi ses alacağım bir oto teyp tasviyesi yapar mısınız
    USB veya card girişli tercihimdir.
    Çıkış gücü max kaç wat olmalı?
    Getzlerin hoparlörleri kaç watt?
    12 taksitli ve MAX 230 TL bütçe ayırabiliyorum.
    Önerilere ihtiyacım var
    İlk aracım bu..

Mesela bu ürün için ne dersiniz?
    LG 5900 TIKLAYIN
    # Önden USB girişi
    # 53W X 4 ses çıkış gücü MOSFET
    # Çıkarılabilir ön panel
    # CD-DA/R/RW, MP3, WMA, AAC(CD-text, ID3 Tag, WMA Tag) okuyabilme özelliği
    # RDS’li FM/AM radyo
    # 24 kanal radyo hafızası
    # 10 kayıtlı + 2 ayarlanabilir EQ
    # 4 kanal amfi çıkışı (2V)
    # Sub-woofer çıkışı
    # Dijital XDSS Plus
    # 24bit D/A çevirici
    # Uzaktan Kumanda
    # Kırmızı ve Beyaz ekran ışığı seçeneği
    # Yeşil ve Kırmızı tuş renk seçeneği
    # MP3 optimizer
    # Önden Aux girişi
    # Hızlı şarkı seçebilme özelliği (Quick Jump)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 24 Ağustos 2009; 23:29:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kingboysan

ARKADAŞLAR:BEN ARACIMI YENİ ALDIM ANCAK LASTİK VE CANT KONUSUNDA KAFAMDA SORU İŞARETİ OLDUĞUNDAN HEP GÖRDÜĞÜM GETZ'LERE BAKARIM.
    BUGÜN BUCA/İZMİRDE BİR GETZ GÖRDÜM LASTİK:185X55X15 R 82 V İDİ ÖNDEN ARKADAN VE UZAKLAŞARAK BAKTIM VE BENDE 185 DÜŞÜNÜYORDUM ANCAK BU GÜN VAZGEÇTİM ÇÜNKÜ TABİRİ CAİZSE:40 NUMARA AYAKKABI GİYEN BİRİNE 45 NUMARA AYAKKABI GİYDİRMİŞ GİBİ DURUYORDU. GERÇEKTEN YAKIŞMIYOR VE KESİNLİKLE VAZGEÇTİM. ALAŞIMLI JANT TAMAM ANCAK 14 İNÇ YANİ ORJİNAL ÖLÇÜLERİNDE OLMALI DİYORUM. TABİ BU BENİM GÖRÜŞÜM. HEM YAKIT SARFİYATINI ARTIRIR HEMDE YARDIMCI ORGANLARA(AKS,ŞAFT,AMORTİSÖR,BALATA VE KAMPANAYA YÜK GETİRİR ÖMÜRLERİNİ KISALTIR. +YÜKLÜ OLDUĞUNDA ARKALAR ÇAMURLUĞA SÜRTEBİLİR DİYE FİKİRLERİMİ AKTARMAK VE SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM. BENDE GÖRMEDEN ÖNCE 185X65X14 R 82 T DÜŞÜNÜYORDUM ANCAK VAZGEÇTİM BU KONUDAKİ GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİZİ YAZARSANIZ FAYDALI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.TÜM ARKADAŞLARIMA SAYGI VE SEVGİLERİMLE.

Eski Getz'imde 195x55x15 lastik ve 15 jant vardı. Şuan dükkandayım foto yükleyemiyorum. Akşam eve gittiğimde fotoğraflarını atarım. Gayet memnundum.

Not:İnternette büyük harfle yazmak bağırmak anlamına geliyor.

• JimBeam,''Eski getzi'' derken sen onu satıp yenisini mi almıştın?
    Herkeze Hayırlı günler.
  • 2006 model Benzin+LPG li vardı. Standarttı. ABS falan hiçbirşey yoktu. Onu satıp 2007, Full diye bilinen 4HY ABS SR modelinin dizelini aldım. Gayette memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

jACK DANIELS
    Fiyat bilgisi bekliyoruz senden..

korumaya 100 lira verdim motor koruma eşantiyon oldu tanıdık olduğu için

gebzedeki fiat servisi kampanya yapmıştı

20 günden önceye randevu vermiyolar yoğunluktan

ama sanırım artık oparaya yapmıyolar

kampanyalı fiyatmı vermiştik vs dediler bilemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingboysan

ARKADAŞLAR:BEN ARACIMI YENİ ALDIM ANCAK LASTİK VE CANT KONUSUNDA KAFAMDA SORU İŞARETİ OLDUĞUNDAN HEP GÖRDÜĞÜM GETZ'LERE BAKARIM.

185/65/14 değilde 185/60/14 almalısın

65 kalın gelir eskisine göre

ben jantları geniş aldım

çünkü bu lastikler bitince 185/60/14 alıcam arabaya yere rahat bassın diye

• quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Arkadaşlar
    2007 getzime üzerindeki hoparlörden en iyi ses alacağım bir oto teyp tasviyesi yapar mısınız
    USB veya card girişli tercihimdir.
    Çıkış gücü max kaç wat olmalı?
    Getzlerin hoparlörleri kaç watt?
    12 taksitli ve MAX 230 TL bütçe ayırabiliyorum.
    Önerilere ihtiyacım var
    İlk aracım bu..

Mesela bu ürün için ne dersiniz?
    LG 5900 TIKLAYIN
    # Önden USB girişi
    # 53W X 4 ses çıkış gücü MOSFET
    # Çıkarılabilir ön panel
    # CD-DA/R/RW, MP3, WMA, AAC(CD-text, ID3 Tag, WMA Tag) okuyabilme özelliği
    # RDS’li FM/AM radyo
    # 24 kanal radyo hafızası
    # 10 kayıtlı + 2 ayarlanabilir EQ
    # 4 kanal amfi çıkışı (2V)
    # Sub-woofer çıkışı
    # Dijital XDSS Plus
    # 24bit D/A çevirici
    # Uzaktan Kumanda
    # Kırmızı ve Beyaz ekran ışığı seçeneği
    # Yeşil ve Kırmızı tuş renk seçeneği
    # MP3 optimizer
    # Önden Aux girişi
    # Hızlı şarkı seçebilme özelliği (Quick Jump)

orj teybi değişme derim ben şahsen

orj hoparlörleri pek bi işe yaramıyo başkasınıda takmaya kalktınmı başa dert alıyosun rersmen

o yüzden böyle git boşada masraf yapma bence

ben yaptım aldım başıma dert

eskiden en azından teyp dinleyebiliyodum şimdi dinleyemiyorum bile artık

çalınacak diye kafayı söküyorum ama bu seferede kısa mesafe kull için geri takmaya üşeniyorum

teypsiz kaldık anlayacağın

• Teyp değişeceksen hoparlörleri mutlaka değişmen lazım. En azından öndeki ikiliyi değişmek gerekiyor. Lg teyp orjinalindan kat kat iyidir. sana tavsiyem 2 de pioneer hoperlör taktırman öne. Arkaları sonrada değişirsin. Ben öyle yaptım çok farketti ses kalitesi. Zaten 2 hoparlör 70-80 tl arası birşey.
  • SAYIN JACK DANİELS: BU KONUYU DAHA DETAYLI AÇMAK İSTİYORUM:185 LASTİĞİN YERE BASAN GENİŞLİĞİ:YANİ:18,5CM OLDUĞUNA GÖRE.
    BİZİM ORJİNAL ÜZERİNDEKİ LASTİĞİMİZ:175: YANİ,17,5CM DEĞİLMİ!BEN ARADAKİ 1 CM.Yİ ARAÇ ÜZERİNDE ÇOK GENİŞ GÖRDÜM VE ŞAŞIRDIM 1CM NASIL BUKADAR GENİŞ GÖSTERİR DİYE. YADA BEN CE:17.7 VE 18.5 FARKLI YERİN ÖLÇÜSÜ OLABİLİRMİ.
    EĞER YUKARIDAKİ RAKAM VE YER DOĞRUYSA:185 ARAÇ ÜZERİNDE FAZLA GENİŞ DURUYOR? SELAMLAR.
  • şimdi araç üzerindemi jant üzerindemi geniş duruyor bu fark önemli

1 cm zaten bir taraftan değil 2 taraftan

yani normalden 0,5 cm büyük ve buda öyle anormal bi görüntü oluşturacağını sanmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

şimdi araç üzerindemi jant üzerindemi geniş duruyor bu fark önemli

1 cm zaten bir taraftan değil 2 taraftan

yani normalden 0,5 cm büyük ve buda öyle anormal bi görüntü oluşturacağını sanmam

BEN ARAÇ ÜZERİNDE DÜN GÖRDÜM 185X55X15 LASTİK VE 15 JANT VARDI :BANA ARAÇ ÜZERİNDE DIŞARI TAŞMIŞ BİR GÖRÜNTÜ VARDI? HOŞ GELMEDİ GÖZÜME. SELAMLAR
  • jantın çıkıntılı durması offset iyle alakalı bi durum

offset ne kadar uzunsa jant okadar dışarı çıkar

maalesef herjantta offset aynı olmuyor

misal benim araçtada lastik hafif taştı 175 olmasına rağmen çünkü jantın offseti fazla

tanımı
    Offset (ET)

Jantın araca oturma yüzeyiyle, jantın orta ekseni arasındaki mesafenin mm cinsinden ifadesidir.
  • 
Sayfa: önceki 886887888889890
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.