Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (882. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 880881882883884
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kingboysan

ARKADAŞLAR: BENİM EVDE MP3 ÇALARIM VAR ANCAK KABLOSU YOK. SORUM ŞU: SALI GÜNÜ 20104HVY,ABS,AC,SR1.5 CRDİ ARACIMI ALDIĞIMDA BU BAĞLANTI KABLOSU VERİLİYORMU ? YENİ ARAÇ ALAN ARKADAŞLAR AÇIKLARSA MEMNUN OLURUM. SELAMLAR.

kablo vermezler sanırım zaten usb girişidir bağlantı

görmedim ama

mep3e şarkıları nasıl atıyorsunki kablo yoksa
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

ARKADAŞLAR: BENİM EVDE MP3 ÇALARIM VAR ANCAK KABLOSU YOK. SORUM ŞU: SALI GÜNÜ 20104HVY,ABS,AC,SR1.5 CRDİ ARACIMI ALDIĞIMDA BU BAĞLANTI KABLOSU VERİLİYORMU ? YENİ ARAÇ ALAN ARKADAŞLAR AÇIKLARSA MEMNUN OLURUM. SELAMLAR.

görmedim ama

SAYIN JACKDANİELS: SANIRIM YANLIŞ ANLADINIZ.BENİM KABLOM VAR ANCAK ONUN ARABANIN USB GİRİŞİNE UYGUN OLUP OLMADIĞINI BİLMİYORUM NASIL ANLAYABİLİRİM .?
  • ARKADAŞLAR: BU LASTİK VE JANT KONUSUNDA BİLİYORUMKİ ÇOK SORU İŞARETİ VAR HERKESİN KAFASINDA,
    BEN ARACIMIN LASTİĞİ ESKİDİĞİNDE DEĞİŞTİRİRKEN JANTLARIDA ALAŞIMLI OLARAK DEİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM. ANCAK KONUYU BİLEN VE MEREKI OLAN ARKADAŞLARLA BİLGİ PAYLAŞIMINDA BULUNMAK İSTİYORUM!
    ŞÖYLEKİ: ARAÇ ÜZERİNDEKİ (ALAŞIMLI OLMAYAN) JANTI LASTİKSİZ AĞIRLIĞINI ÖLÇMEK VE O AĞIRLIĞI GEÇMEYEN ALAŞIMLI JANT OLMALI DÜŞÜNCESİ İLE:(175x65x14 82T) BU ORJ. LASTİĞİMİZ. BURADA 175:YERE BASAN KISIM. 65:YANAK YÜKSEKLİĞİ. 14inç:JANT ÇAPI 82:YÜK ENDEKSİ. T:HIZ ENDEKSİ OLARAK İFADE EDİLİYOR
    BEN YUKARIDAKİ ÖLÇÜLERDEN SADECE 175 OLANINI YANİ YERE BASAN GANİŞLİĞİ 185 YAPARAK DİĞERLERİ AYNI KALMAK ŞARTIYLA YANİ YERE BASAN KISMI 10 MM GENİŞLETMİŞ OLACAĞIMI DÜŞÜNMEKTEYİM. BU KONUDA YORUM VE GÖRÜŞLERİNİZİ ALMAK İSTERİM.? SELAMLAR.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JimBeam

Sanırım eski sahibi ilanı kaldırmayı unuttu. Sizin aracınızda hayırlı uğurlu olsun. Birgün buluşup Getzleri kardeş yapalım

SAYIN JİMBEAM:(Getzleri kardeş yapalım) DİYORSUNUZ FAKAT ARABANIZI BİR SİTEDE İLANIN VERİLİŞ TARİHİ:15 AĞUSTOS OLARAK 22.500 DEN SATILIK GÖRÜNÜYOR. ÖNCE ŞAŞIRDIM TEKRAR BAKTIM DOĞRU. TABİKİ TAKDİR SİZİN HAYIRLI MÜŞTERİLER DİLERİM. SELAMLAR.

Satma gibi bir düşüncem yok sadece bir iddia üzerine koydum ilanı.
  • quote:

quote:

quote:

görmedim ama

SAYIN JACKDANİELS: SANIRIM YANLIŞ ANLADINIZ.BENİM KABLOM VAR ANCAK ONUN ARABANIN USB GİRİŞİNE UYGUN OLUP OLMADIĞINI BİLMİYORUM NASIL ANLAYABİLİRİM .?

kingboysan dostum ben de yeni getz aldım 2010 model, usb kablosunu da verdiler yanında, kablonun bir ucu ufak diğer ucu bildiğin usb dişi bağlantı noktası..

• quote:

Orijinalden alıntı: semb

quote:

Orijinalden alıntı: JimBeam

quote:

Orijinalden alıntı: discrepancy

Bence gayet güzel, fiyatı da bana makul gözüktü bu arada sizin arabayı kaça satttınız

Kendi aracımı 16.500 TL ye satmıştım. Yani üzerine 2000 TL ekleyip en fulunden dizel almış oldum. Çokta doğru karar verdiğime inanıyorum. Az önce geldim baya dolaştım. Benzinli ile dizel arasında baya bir performans farkı var. işte yeni aracım

Hayırlı olsun... Dizel olması çok iyi, renk de güzel...

Teşekkür ederim semb. Biraz fazla yaktı sanırım biraz yüklendim torka kapılıp

• quote:

Orijinalden alıntı: biber2006

quote:

quote:

quote:

görmedim ama

kingboysan dostum ben de yeni getz aldım 2010 model, usb kablosunu da verdiler yanında, kablonun bir ucu ufak diğer ucu bildiğin usb dişi bağlantı noktası..

SAYIN BİBER 2006: 2010 LAR İLE İLGİLİ BİR SORUM DAHA OLACAK:MOTOR SİLİNDİR KAPAGİNIN ÜZERİNDE YAZI OLAN BÖLÜM NİKELAJLIMI ? BAKAR VE CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM

• quote:

quote:

quote:

görmedim ama

diyorum ya o giriş usb girişi şklindedir muhakkak bu yüzden uyar kanımca

• quote:

ARKADAŞLAR: BU LASTİK VE JANT KONUSUNDA BİLİYORUMKİ ÇOK SORU İŞARETİ VAR HERKESİN KAFASINDA,
    BEN ARACIMIN LASTİĞİ ESKİDİĞİNDE DEĞİŞTİRİRKEN JANTLARIDA ALAŞIMLI OLARAK DEİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM. ANCAK KONUYU BİLEN VE MEREKI OLAN ARKADAŞLARLA BİLGİ PAYLAŞIMINDA BULUNMAK İSTİYORUM!
    ŞÖYLEKİ: ARAÇ ÜZERİNDEKİ (ALAŞIMLI OLMAYAN) JANTI LASTİKSİZ AĞIRLIĞINI ÖLÇMEK VE O AĞIRLIĞI GEÇMEYEN ALAŞIMLI JANT OLMALI DÜŞÜNCESİ İLE:(175x65x14 82T) BU ORJ. LASTİĞİMİZ. BURADA 175:YERE BASAN KISIM. 65:YANAK YÜKSEKLİĞİ. 14inç:JANT ÇAPI 82:YÜK ENDEKSİ. T:HIZ ENDEKSİ OLARAK İFADE EDİLİYOR
    BEN YUKARIDAKİ ÖLÇÜLERDEN SADECE 175 OLANINI YANİ YERE BASAN GANİŞLİĞİ 185 YAPARAK DİĞERLERİ AYNI KALMAK ŞARTIYLA YANİ YERE BASAN KISMI 10 MM GENİŞLETMİŞ OLACAĞIMI DÜŞÜNMEKTEYİM. BU KONUDA YORUM VE GÖRÜŞLERİNİZİ ALMAK İSTERİM.? SELAMLAR.

ben jantları değiştim ve 14" x 6" jant taktım

bu yüzden lastikler ıfak kaldı 175 olanlar

çünkü lastikleri önce almıştım

ama bi dahaki sefere 185 65 14 alıcam

sende öyle yapmalısın bence 175 ince kalıyor

amaaa jantı eskisi gibi 5.5 alırsan bu seferede 185 lastik geniş kalacaktır ve janttan çok taşıp kötü görüntü olacaktır

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: biber2006

quote:

quote:

quote:

görmedim ama

SAYIN BİBER 2006: 2010 LAR İLE İLGİLİ BİR SORUM DAHA OLACAK:MOTOR SİLİNDİR KAPAGİNIN ÜZERİNDE YAZI OLAN BÖLÜM NİKELAJLIMI ? BAKAR VE CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM

Nikelajlı değil motor kapağım

• Meraba arkadaşlar bende 2006 model getz var 1.5 88bg modellerinden..20 TL' lik mazotla ortalama 80-90 km bi yol yapıyor..birgün serviste bi accent kullanıcısıyla konuştum..onda 110 bg lik 1.5 accent vardı..20 tl lik mazotla 120-130 kim yol yaptığını söledi ortalama.. neden bukadar fark var benim arabammı çok yakıyor anlamadım..arabayı performanslıda kullanmıyoruz çok yaksın?? 88 bg modeli olanlarda nekadar yaktığını yazarsa sevinirim :)
  • Ben yeni aldım. Aldığımdada biraz vardı içinde, onu kkulanıyorum. Hesapladığım zaman burda yazacağım. Ama bir gerçek var ki araç dizele göre biraz fazla yakıyor sanki
  • Şehiriçinde %6-6.5 yaktıgına göre 2.69 dan alınan eurodizel veya Sheelin yeni çıkan GLT si ile 20 tl ile yapılabilecek yol 115-124 km dir.Sadece 80-90 km yapması için çok fazla dur kalk yapılıyordur.
  • Jack'ın da dedigi gibi ben de genelde Shell den kullanıyorum.Bazen de Opet ten.Tatilde iken de çıkarken Shellden fullemiştim.lt' si 2.35 ten.Yolda Milasta Opetten 2.56 dan tekrar aldıgımda biraz kızmıştım niye pahalı diye.halbuki daha sonradan 2.70 rakamı görünce anladım Petrolde yine bir şeyler oldugunu.
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: opxito

Merhaba,Bu sene 3 haftaya yakın tatil yapma fırsatım oldu.Arabayla gezmeyi de sevdigimden bir yerde fazla takılmadan Ege bölgesini dolaşalım dedik.İstanbul-Ören-Bodrum(Yalıkavak)-Didim-Menderes(Gülümdür)-Alaçatı-Foça-Dikili-Akçay-(Çanakkale üzerinden)- İstanbul.
    2431 km yol yapışım,129 lt eurodizel için 339 tl harcamışım.Yani sarfiyatım %5.30 lt ve 1 km'de 0.14 tl ye tekabul ediyor.
    Paylaşayım dedim.

BİRDE YAKITI HANGİ İSTASYONLARDAN ALDINIZ? HANGİSİ DAHA PERFORMANSLI ?DEĞERLENDİRDİNİZMİ? PAYLAŞIRSANIZ MEMNUN OLURUM.

• quote:

Orijinalden alıntı: trockok

Meraba arkadaşlar bende 2006 model getz var 1.5 88bg modellerinden..20 TL' lik mazotla ortalama 80-90 km bi yol yapıyor..birgün serviste bi accent kullanıcısıyla konuştum..onda 110 bg lik 1.5 accent vardı..20 tl lik mazotla 120-130 kim yol yaptığını söledi ortalama.. neden bukadar fark var benim arabammı çok yakıyor anlamadım..arabayı performanslıda kullanmıyoruz çok yaksın?? 88 bg modeli olanlarda nekadar yaktığını yazarsa sevinirim :)

20 lt mazot 2,69 lt fiyatı ile 7,44 litre yakıt yapar, ortalama tüketim 100 km de 7,44 lt demektir,
    eğer 120 km yol gidiliyorsa, ortalama tüketim 6,2 gibi olmalı ki bu da gayet makul bir ortalama.

bana göre senin tüketim fazla, ya kısa mesafe ve dur kalk çok yapıyorsun yada bir sorun var.

daha önce de yazdım, benim uzun dönem ortalamam 5,3 idi ilk 2 sene böyle geçti, şimdi 6 lt gibi yakıyorum, ya araçta bir sorun var ya da bende bir değişiklik oldu, aslında trafik kalabalıklaşınca eskisi gibi sakin kullanamaz oldum.

• getz in az yakması için sakinleştirici iğne yapılması gerek.
  • 20 liralık ölçümlerle sağlıklı sonuç alınmaz
    tavsiyem gırtlağına kadar tabir edilen dolu depo ile 250-300 km yol yaptıktan sonra
    tekrar depoyu tam doldurup ne kadar doldurduysanız o kadar yakmışsınız demektir,
    bence en iyisi bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: trockok

Meraba arkadaşlar bende 2006 model getz var 1.5 88bg modellerinden..20 TL' lik mazotla ortalama 80-90 km bi yol yapıyor..birgün serviste bi accent kullanıcısıyla konuştum..onda 110 bg lik 1.5 accent vardı..20 tl lik mazotla 120-130 kim yol yaptığını söledi ortalama.. neden bukadar fark var benim arabammı çok yakıyor anlamadım..arabayı performanslıda kullanmıyoruz çok yaksın?? 88 bg modeli olanlarda nekadar yaktığını yazarsa sevinirim :)

kullanım tarzlarınız aynımı

aynı yoldamı gidip geliyosunuzda senin araç fazla yakıyor acaba
  • ARKADAŞLAR:BU 1000 KM.LİK RODAJ IN NASIL YAPACAĞIMI BANA AÇIKLAYABİLİRMİSİNİZ. AYRICA SON ZAMANLARDAKİ DİREKSİYON SERTLİĞİ KONUSUNU AÇALIM İSTİYORUM. 0 ARACIMI YARIN ALACAĞIM YORUM VE ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM? SELAMLAR.
  • quote:

ARKADAŞLAR:BU 1000 KM.LİK RODAJ IN NASIL YAPACAĞIMI BANA AÇIKLAYABİLİRMİSİNİZ. AYRICA SON ZAMANLARDAKİ DİREKSİYON SERTLİĞİ KONUSUNU AÇALIM İSTİYORUM. 0 ARACIMI YARIN ALACAĞIM YORUM VE ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM? SELAMLAR.

Hafta sonu çanakkaleden istanbula gittim geldim ve istanbul içinde 2 saati aşkaın araç kullndım, kesinlikle tkerar söylüyorum... Aracın direksiyonu kullanım kolaylığı sağlamyacak kadar sert!!! ben tek elle düşük hzılarda direksiyonu kontrol edemiyorum, mutlaka iki el kullanmam gerekiyor, bu da vites değiştirmelerimi geciktiriyor... Şimdi bunları özellikle yazıyorum aracını almadan bi bak çünki aldıktan sonra geri dönüşü yok!!!
    Bu arada bi de era.14 benzinli kullndım, ve bizimkinden iyi bir sistemi vardı...
    Ve koskaca bir otomobil üreticisi bu kadar rezalet bir direksiyon sisteminli bi arabaya sunmuş ve kimsenin çıtı çıkmamış, test sürüşlerini okudum tek bir kelime edilmemiş!!! ya biz araba kullanmadık hiç ya da bunlar bu işi bilmiyorlar!!!

• 
Sayfa: önceki 880881882883884
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.