Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (870. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 868869870871872
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: nevzatmatematik

Merhabalar.7 Aydır 2004 model 1.3 benzinli Getz GLS kullanıyorum.Dün depoyu fulledim ve şehir içi ortalama kilometrede 0,260 TL yaktığını gördüm.Artık Gaz taktırmayı düşünüyorum.Gaz nasıl olur avantajı varsa dezavantajları neler olabilir.Bu konuda varsa tecrübelerinizi yada fikirlerinizi okumak isterim.Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

Tek dezavantajı zaten küçük olan bagajında simit depo kullanıp stepneden vazgeçmek ya da stepne taşınmaya devam edilecekse bagajdan vazgeçmek... Onun dışında Getzlerde Lpg den dolayı bir şikayet duymadım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatihcaliskan78

Arkadaşlar 2006 getz sahibiyim özellikle yaz aylarında arka kapılarındam gıcırtı sesi geliyor.Tuttum makina yaağıyla yağladım gıcırtı en az 3 kat arttıı.Sonra güzelce temizledim.Sıvı gres yağıyla speylediler 1 aydır tık yok.Dün yine başladı.Öyle tozlu bi yolumda yok.Böyle sıkıntısı olup kalııcı çareler bulan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Kapı gıcırtısı bende de var. Sanırım sık kullanmamaktan oluyor. Gress yağı çare etmiyor. Ben 10 tl lık sprey yağlardan aldım. bir süre çözüm sağlıyor ancak dediğiniz gibi 1-2 ay sonra 70 model arabadan çıkmayan bir kapı gıcırtısı başlıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: socialworker

quote:

Orjinalden alıntı: fatihcaliskan78

Arkadaşlar 2006 getz sahibiyim özellikle yaz aylarında arka kapılarındam gıcırtı sesi geliyor.Tuttum makina yaağıyla yağladım gıcırtı en az 3 kat arttıı.Sonra güzelce temizledim.Sıvı gres yağıyla speylediler 1 aydır tık yok.Dün yine başladı.Öyle tozlu bi yolumda yok.Böyle sıkıntısı olup kalııcı çareler bulan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Kapı gıcırtısı bende de var. Sanırım sık kullanmamaktan oluyor. Gress yağı çare etmiyor. Ben 10 tl lık sprey yağlardan aldım. bir süre çözüm sağlıyor ancak dediğiniz gibi 1-2 ay sonra 70 model arabadan çıkmayan bir kapı gıcırtısı başlıyor.

Benim de sol arka kapım da çok nadir de olsa ses yapıyor. Son 5 ayda 2 ya da 3 defa ses yaptı sadece. Kullanma oranı etkili olabilir, zira sol arka kapı en az kullandığım kapı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semb -- 3 Temmuz 2009; 14:53:07 >
  • kapılardan gelen ses yagsız olunca oluyor. devamlı yagsız oldugunda servise itmektense, internetten siprey gres aldım onu kullanıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: getz_crdi88

Arkadaşlar hepinize selamlar bir sorum olucak herkese Shell Vpower diesel +GTL mazotu kullanan oldumu? Lemans 24 yarıslarında kullanılan yakıtmıs ben bıkere kullandım sankı daha ıyı yanıo gibi 20 liralık aldıgımda normalde 145km menzıl dıyen gosterge bu sefer 160km dedı. bu yakıtı uzun yolda kullanan yada tam istatisliğini tutan bır arkadasımız varmı burda herkese hayırlı cumalar...

daha 100 km felan kullandım,
    şimdilik iyi gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: nevzatmatematik

Merhabalar.7 Aydır 2004 model 1.3 benzinli Getz GLS kullanıyorum.Dün depoyu fulledim ve şehir içi ortalama kilometrede 0,260 TL yaktığını gördüm.Artık Gaz taktırmayı düşünüyorum.Gaz nasıl olur avantajı varsa dezavantajları neler olabilir.Bu konuda varsa tecrübelerinizi yada fikirlerinizi okumak isterim.Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

bana göre en büyük dezavantajı kapalı otoparklara girememek

alışveriş merkezlerine sık sık gidiyorsanız çok park sorunu yaşayabilirsiniz tabi bunun herkez için önemi aynı olmayabilir benim gibi
  • Orjinalden alıntı: nevzatmatematik

Arkadaşlar Gaz taktırmaya karar verdim gibi.Bu model GETZ de LPG kullana arkadaş var mı acaba.Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum
  • merhabalar sizin yorumlarınız okuya okuya bende getzli oldum...1.4 benzinli 2006 model 30.000 kmde sıralı sistem tüp işli vaziyette..çift airbag...yol bilgisayarı 4 cam otomatik. kazasız orjinal isletmesi bile takılmamış....14.500 tlye aldım...fiyatı değerlendirirseniz sevinirim. kimi çok uygun diyor..kimisiz pahalı diyor... birde tüp ile şehir içinde 0,170 yaktı normalmidir teşekkürler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joyviva -- 4 Temmuz 2009; 0:31:34 >
  • arkadaşlar getz dizelde kullanma kılavuzuna göre yakıt filtresinde su olduğunu belirten uyarı ışığı seyir halinde bazen yanıp sönüyor, devamlı yanmıyor, yakıt filtresinde su olduğunu mu gösterir bu, araca zararı olurmu devamlı kırmızı yanmadığı sürece, gerçi bu ışık bir yükseltiden hızlı geçtikten sonra yanmaya başladı, filtredeki suyla mı alakalı bilemiyorum, bilen sayın arkadaşlardan yanıt bekliyorum
  • herkese slm arkadaşlar joyviva valla bana sorarsan cok iyi almışsın sıralı sistemde var km de cok iyi allah gülele güle kazasız belasız binmek nasip etsin valla herkes bişey aldıktan sonra bişeyler sçyler yok bana deseydin yok o paraya daha iyisiniz alırdık bu bana bile oldu herkes sallar bişeyler takma kafana
  • quote:

Orjinalden alıntı: joyviva

merhabalar sizin yorumlarınız okuya okuya bende getzli oldum...1.4 benzinli 2006 model 30.000 kmde sıralı sistem tüp işli vaziyette..çift airbag...yol bilgisayarı 4 cam otomatik. kazasız orjinal isletmesi bile takılmamış....14.500 tlye aldım...fiyatı değerlendirirseniz sevinirim. kimi çok uygun diyor..kimisiz pahalı diyor... birde tüp ile şehir içinde 0,170 yaktı normalmidir teşekkürler....

hayırlı olsun güle güle kullan kazasız belasız
  • Yeni araç alan hyundai ci arkadaşlara kazasız belasız sürüşler diliyorum allah güle güle iyi günlerde kullanmayı nasip etsin....
  • Teşekkürler arkadaşlar saolun...Allah hepimize kazasız belasız günler versin.....
  • bende 2006(yeni kasa)14.800 e aldım...tüpsüz hem de...ben iyi aldım diyordum...sen hayli iyi almışsın..yalnız beninki km:17 binde.........abs yok....
  • quote:

Orjinalden alıntı: realisth

arkadaşlar getz dizelde kullanma kılavuzuna göre yakıt filtresinde su olduğunu belirten uyarı ışığı seyir halinde bazen yanıp sönüyor, devamlı yanmıyor, yakıt filtresinde su olduğunu mu gösterir bu, araca zararı olurmu devamlı kırmızı yanmadığı sürece, gerçi bu ışık bir yükseltiden hızlı geçtikten sonra yanmaya başladı, filtredeki suyla mı alakalı bilemiyorum, bilen sayın arkadaşlardan yanıt bekliyorum

Filitrenizi biran önce temizletin. Yakıt pompası bozulursa pahalıya patlar size. Filitreyi ve depoyu söküp temizliyor servis yanlız çeyrek depoya yakın mazotun boşa gidecek bu temizlenme sürecinde. Depo boşken gidersen daha iyi olur.
  • slm arkadaslar ben de 1.4 dohc benzinli 2007 model 17bindeki aracı 16 milyara aldim samsundan.
    yani sizler uyguna almişsiniz tabi aractan araca değişir
  • quote:

Orjinalden alıntı: realisth

arkadaşlar getz dizelde kullanma kılavuzuna göre yakıt filtresinde su olduğunu belirten uyarı ışığı seyir halinde bazen yanıp sönüyor, devamlı yanmıyor, yakıt filtresinde su olduğunu mu gösterir bu, araca zararı olurmu devamlı kırmızı yanmadığı sürece, gerçi bu ışık bir yükseltiden hızlı geçtikten sonra yanmaya başladı, filtredeki suyla mı alakalı bilemiyorum, bilen sayın arkadaşlardan yanıt bekliyorum

valla yakıt filtresinin sul dolduğunu gösterir bir uyarı olduğunu sanmıyorum açıkçası

zaten kolay kolay dolmaz ve her bakımdada değiştikleri için sorun olacağını sanmıyorum

en iyisi bir servise göstersen iyi olur arabayı
  • merhaba getz sahipleri,arkadaşlar yarın bir araca bakacağım gökmavisi rengindeboya değişen hiç bişey yok çok temiz sıfır gibi nerdeyse,2008model 110 beygirlik olanlardan yaklaşık 8000 kmde.garanti kapsamında srrvise sokacağım okey verirse 19500 e almayı düşünüyorum,sizce fiyat nasıl özellikle dikkat etmem gereken bir yer yada bir durum varmıdır?teşekürler.Bende en kısa zamanda aranıza katılacağım eğer nasip olursa.arac dizel arkadaşlar yazmayı unutmusşum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadbul -- 6 Temmuz 2009; 21:41:08 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadbul

merhaba getz sahipleri,arkadaşlar yarın bir araca bakacağım gökmavisi rengindeboya değişen hiç bişey yok çok temiz sıfır gibi nerdeyse,2008model 110 beygirlik olanlardan yaklaşık 8000 kmde.garanti kapsamında srrvise sokacağım okey verirse 19500 e almayı düşünüyorum,sizce fiyat nasıl özellikle dikkat etmem gereken bir yer yada bir durum varmıdır?teşekürler.Bende en kısa zamanda aranıza katılacağım eğer nasip olursa.arac dizel arkadaşlar yazmayı unutmusşum.

110 beygirlik az km'de iyi fiyata bulmuşsun.serviste motor onayı alırsın.kaportaya da baktır.zaten 8000 km'de araç bi sorun çıkacağını zannetmem.garantisinin bozulmamış olması senin açından iyi tabiki
  • quote:

Orjinalden alıntı: jacks
    quote:

Orjinalden alıntı: sadbul
    merhaba getz sahipleri,arkadaşlar yarın bir araca bakacağım gökmavisi rengindeboya değişen hiç bişey yok çok temiz sıfır gibi nerdeyse,2008model 110 beygirlik olanlardan yaklaşık 8000 kmde.garanti kapsamında srrvise sokacağım okey verirse 19500 e almayı düşünüyorum,sizce fiyat nasıl özellikle dikkat etmem gereken bir yer yada bir durum varmıdır?teşekürler.Bende en kısa zamanda aranıza katılacağım eğer nasip olursa.arac dizel arkadaşlar yazmayı unutmusşum.

110 beygirlik az km'de iyi fiyata bulmuşsun.serviste motor onayı alırsın.kaportaya da baktır.zaten 8000 km'de araç bi sorun çıkacağını zannetmem.garantisinin bozulmamış olması senin açından iyi tabiki

+1...

Sıfır gibi araçtır... İlk sahibi acemi de değilse problem olmaz...
  • 
Sayfa: önceki 868869870871872
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.