Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (867. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 865866867868869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Evren

Selam arkadaslar hayırlısı ıle 2 hafta once getz aldım 1.4 otomatık vıtes.Alarmı ekstra taktırdık aldıgımız yere adamlar cok hassas ayarlamıslar bızım yapabılecegımız bırsey yokmu?

bu arada klube benıde eklersenız sevınırım :D

hayırlı olsun

alarmın üstünde yada içerdeki kutuda felan bi düğme olması lazım sağa sola çevirip hassasiyet ayarı yapılıyo

en azından eskiden öyle idi şimdikileri bilmiyorum ama pek
  • quote:

Selam arkadaslar hayırlısı ıle 2 hafta once getz aldım 1.4 otomatık vıtes.Alarmı ekstra taktırdık aldıgımız yere adamlar cok hassas ayarlamıslar bızım yapabılecegımız bırsey yokmu?

Evren arkadaşım;

Alarmın hassasiyetini ayarlamak için alarm modülüne bağlı ayrı kibrit kutusu büyüklüğünde bir kutu vardır. Kutu tahminen şoför kapısının yanındaki döşeme altında (göğüslük altında sol ayak tarafında) takılır. Bu kutudan da anten çıkar. Kutunun üzerinde vida görünümlü ve düz tornavida döndürülebilen hassasiyet ayar düğmesi vardır. Bu düğmeyi sağa yada sola döndürerek alarmın algılamasını azaltabilirsin. Mesaja fotoğraf eklemeye çalıştım. Fotoğrafta alarm hassasiyet ayarlama düğmesini kırmızı yuvarlak daire içerisinde göstermeye çalıştım.

Umarım anlaşılabilir olmuştur.

• quote:

Orjinalden alıntı: *bulut*

quote:

Evren arkadaşım;

Alarmın hassasiyetini ayarlamak için alarm modülüne bağlı ayrı kibrit kutusu büyüklüğünde bir kutu vardır. Kutu tahminen şoför kapısının yanındaki döşeme altında (göğüslük altında sol ayak tarafında) takılır. Bu kutudan da anten çıkar. Kutunun üzerinde vida görünümlü ve düz tornavida döndürülebilen hassasiyet ayar düğmesi vardır. Bu düğmeyi sağa yada sola döndürerek alarmın algılamasını azaltabilirsin. Mesaja fotoğraf eklemeye çalıştım. Fotoğrafta alarm hassasiyet ayarlama düğmesini kırmızı yuvarlak daire içerisinde göstermeye çalıştım.

Umarım anlaşılabilir olmuştur.

Tesekkür ederim dostum aynen dedıgın gıbı cıktı,yer olarakta sıgorta panelının ıcınde yan tarafa dogru yerlestırmısler :D

Cok ama cok sagol bulut
  • herske slm arkadaşlar bende 2004 benzinli getz var alanı 1 sene olcak son 7 aydır arıza lambam yanıyodu neyse gitik bi arkasımızın servisine baktırdık dedi oksijen sensörün arızalı dedi fazla arabdan anlamdıhım icin cünkü ilk arabam oldugu icin dedim hallet ozman neyse sabah aldı arabyı aksam getrdi halloldu dedi 15 gün sonra ışık bidaha yandı yine götürdük arabyı yine aynı arazı verdi bu 3 4 kere git gel sürdü en son lanet ettim ama yakıt cok gidiyodu baktım olcak gibi degil bizim enişte az cok anlar ona dedim hallet bunu oda bi arkadasından cıkma orjin getz sensörü filan aldık neyse onlarıda taktırdık 15 gün sonra cumartesi günü ışık yine yandı cok uyuz oldum aldım arabayı sanayiye gitim tek basıma adama dedim abi böyle böyle neyse taktı cihaza arızayı bulcak dedi elektirk tesisatın arızalı dedi bana dedim yap ozman eminmisin dedi adam evet dedm fiyatı sordum şok oldumdedi 1.5 2 milyar tutar tesisat degişmek tabi ben tamamen yıkıl dım adam kalsınmı yapalımı dedi dedim ben sana döncem yaww ben okadar parayı nerden bulayım baygı moralim bozuldu arkadaşlar cagırdım enişteyi al şu arabı bu ışık sönmeden bana getirme dedim kanser gibi 7 aydır ugrasıyom deli olcam arkadaşlar eyer bu konular hakında bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyom ya o arıza bitcek yada arabayı satcam bu gidişler eyer yardımcı olursanız cok sevirim arkadaşlar neyin nerden cıkcagı belli olmaz aranızda mutlak bu işlerden ve uzun zmandır getz kullana vardır ve ya basına gelen varsa yardımcı olursa cok memlun olcam şimdiden tşkr hayırlı mutlu günler arkadaşlar kib aeo olun
  • quote:

hayırlı olsun,
    kazasız belasız güle güle kullanın
  • quote:

Orjinalden alıntı: serdar ist

herske slm arkadaşlar bende 2004 benzinli getz var alanı 1 sene olcak son 7 aydır arıza lambam yanıyodu neyse gitik bi arkasımızın servisine baktırdık dedi oksijen sensörün arızalı dedi fazla arabdan anlamdıhım icin cünkü ilk arabam oldugu icin dedim hallet ozman neyse sabah aldı arabyı aksam getrdi halloldu dedi 15 gün sonra ışık bidaha yandı yine götürdük arabyı yine aynı arazı verdi bu 3 4 kere git gel sürdü en son lanet ettim ama yakıt cok gidiyodu baktım olcak gibi degil bizim enişte az cok anlar ona dedim hallet bunu oda bi arkadasından cıkma orjin getz sensörü filan aldık neyse onlarıda taktırdık 15 gün sonra cumartesi günü ışık yine yandı cok uyuz oldum aldım arabayı sanayiye gitim tek basıma adama dedim abi böyle böyle neyse taktı cihaza arızayı bulcak dedi elektirk tesisatın arızalı dedi bana dedim yap ozman eminmisin dedi adam evet dedm fiyatı sordum şok oldumdedi 1.5 2 milyar tutar tesisat degişmek tabi ben tamamen yıkıl dım adam kalsınmı yapalımı dedi dedim ben sana döncem yaww ben okadar parayı nerden bulayım baygı moralim bozuldu arkadaşlar cagırdım enişteyi al şu arabı bu ışık sönmeden bana getirme dedim kanser gibi 7 aydır ugrasıyom deli olcam arkadaşlar eyer bu konular hakında bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyom ya o arıza bitcek yada arabayı satcam bu gidişler eyer yardımcı olursanız cok sevirim arkadaşlar neyin nerden cıkcagı belli olmaz aranızda mutlak bu işlerden ve uzun zmandır getz kullana vardır ve ya basına gelen varsa yardımcı olursa cok memlun olcam şimdiden tşkr hayırlı mutlu günler arkadaşlar kib aeo olun

bu konularda yetkili servise gitmek daha faydalı olur,
    yağ vs. değişimlerinde özel servise gidilebilir ama
    arıza lambası yandığı gibi durumlarda sanayiler de çoğu zaman çözüm bulamıyorlar diye forumda okuyoruz,
    tercih senin
  • slm arkadaslar bende 1.4 16v dohc var benzinli
    sizden bezin sarfiyatınızı öğrenmek istiyorum
  • Orjinal lastiklerim 175-65-14
    Yenilerken Atracta 185-60-14 düşünüyorum.Sakıncası varmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: yecoskunsu

slm arkadaslar bende 1.4 16v dohc var benzinli
    sizden bezin sarfiyatınızı öğrenmek istiyorum

Ankara'da az yoğunluklu trafikte bu aralar 7.2-7.8 civarlarında sarfiyat var...
  • quote:

Orjinalden alıntı: incele

Orjinal lastiklerim 175-65-14

Ben de yenilerken aynı ölçüleri düşünüyorum. Bir sakınca oluşturacak kadar değişim söz konusu değil...
  • 1 cm.i takmayın kafaya orjinal ebat neyse odur doğru.toyo proxeste kampanya var.onuda bi düşünün made in japan.Şu an ankara trabzon geldim tam 1 depo 780 km gitti öyle ekonomi yapmadım gösterge 6.1 gösteriyordu.Sabah trabzondan ankaraya akşam ankaradan trabzona geldim arçta 4 yetişkindik yakıt bu.Ancak tek sürücü olduğumdan gayet yoruldum.Getzler güzel ama şehir içi arabası.Uzun yoolda yüksek segment araçla gitmek lazım.Getzle uzun yol değil.Çok başım ağırdı çokkk.
  • quote:

Orjinalden alıntı: incele

Orjinal lastiklerim 175-65-14

sakıncası şöyle var bence

getzin jantlar zaten dar 5.5tu sanırım ve 185 lastik aldığında yanaklar iyice şişecek

haa teknik olarak bir sorun oluşturmayabilir ama bence görüntü olarak çok kötü oluyor

birazda o yüzden jant alırken 6 jant aldım
  • quote:

Orjinalden alıntı: getz61

1 cm.i takmayın kafaya orjinal ebat neyse odur doğru.toyo proxeste kampanya var.onuda bi düşünün made in japan.Şu an ankara trabzon geldim tam 1 depo 780 km gitti öyle ekonomi yapmadım gösterge 6.1 gösteriyordu.Sabah trabzondan ankaraya akşam ankaradan trabzona geldim arçta 4 yetişkindik yakıt bu.Ancak tek sürücü olduğumdan gayet yoruldum.Getzler güzel ama şehir içi arabası.Uzun yoolda yüksek segment araçla gitmek lazım.Getzle uzun yol değil.Çok başım ağırdı çokkk.

ş.içi B segmenti
    ş.dışı uzun yol için C ve üzeri segment derim ben
  • bencede ama c segmenti sevmiyorum d veya e derim
  • quote:

1 cm.i takmayın kafaya orjinal ebat neyse odur doğru.toyo proxeste kampanya var.onuda bi düşünün made in japan.Şu an ankara trabzon geldim tam 1 depo 780 km gitti öyle ekonomi yapmadım gösterge 6.1 gösteriyordu.Sabah trabzondan ankaraya akşam ankaradan trabzona geldim arçta 4 yetişkindik yakıt bu.Ancak tek sürücü olduğumdan gayet yoruldum.Getzler güzel ama şehir içi arabası.Uzun yoolda yüksek segment araçla gitmek lazım.Getzle uzun yol değil.Çok başım ağırdı çokkk.

Ankara- İstanbul arası otoban olduğu halde benim de başım çok ağrıdı. Eylülde, Ankara- İzmir yapıcam. İdare edicez artık...
  • koltuk yapısından sanırım

yoruyor çaıkçası biraz
  • şimdi getz yüksek dar ve kısa olması itibarıyla uzun yol düşmanı.Şehirden dışarı çıklmaz.getz çok güzel şehir içi arabası.Uzun yolda tavsiye etmem çünkü tecrübe çok yaptım .Getzleri 150.000 km test etme fırsatı buldum.Bütün iyi ve kötü yönlerini bildiğimi zannediyorum...
  • arçeliğin minibarı sipariş ettim ama kısmetime sadece teşhir kalmış dün almışlar son 6nın 5 taneyi

3gün önce açtım dedi adam eğer beğenmezsen gönderirsin dedi

bu paraya başka yerdede bulamadım en ucuz 170 lira

bakalım gelsinde
  • 2006 model lpg li getz'im var. 5000 km önce atiker sıralı sistem lpg takıldı.
    aracı sabahları ilk çalıştırdığımda devir kendiliğinden 2000 e yükseliyor(ben basmıyorum gaza) sonra 10 saniye içinde 1000 devire kadar düşüyor. devir yükselmesi esnasında, gaza basıyormuşum gibi bir ses geliyor.
    bir daha da olmuyor..
    bu devrin kendiliğinden yükselmesi bir soruna mı işarettir, yoksa olması gereken normal bir şey midir?
  • quote:

şimdi getz yüksek dar ve kısa olması itibarıyla uzun yol düşmanı.Şehirden dışarı çıklmaz.getz çok güzel şehir içi arabası.Uzun yolda tavsiye etmem çünkü tecrübe çok yaptım .Getzleri 150.000 km test etme fırsatı buldum.Bütün iyi ve kötü yönlerini bildiğimi zannediyorum...

uzun yol düşmanı sözüne katılmıyorum.getz sınıfında gayet oturaklı ve konforlu bi araba. ama bakın sınıfında diyorum.kendi adıma konuşuyorum şehir içi başka şahir dışı başka arabaya binecek kadar zengin değilim.getze binen birçok arkadaşımızın daha alt modellerden getze geçtiğini düşünüyorum. daha düşük modelli, klimasız, her tarafından takur tukur ses gelen arabalarla nasıl yolculuk yapıldığınıda biliriz galiba.bence getze haksızlık yapmayalım.yiğidi öldür hakkını yeme. bizde biliriz vw passatla uzun yol yapmayı ama şartlar bunu gerektiriyor ne yapalım.
  • 
Sayfa: önceki 865866867868869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.