Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (863. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 861862863864865
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Camlara film işi tam bir muamma... Eskiden Ankara'da trafik çevirmelerinde polis memurları, anahtarı takıp söküyodu bi kısmını yasak diye. Ama son zamanlarda hiç böyle birşeye denk gelmedim. Sanırım uğraşmayı bıraktılar...

Ben şahsen çok koyu camları olan arabaları hiç sevmiyorum. İçinde ne olduğu az da olsa görülmesi lazım...

Yaşı 30'ların üstünde olanlar hatırlar. 12 Eylül darbesinden sonraki dönemde, çevirmelerde direkt olarak arabanın iç ışığı açılırdı. Bi açma da başına ne geliyo bak...

Tamam, arabanın içi kabak gibi görünmesin ama güneşlikle halledilebilir... En güzeli elbette renkli cam... O da yoksa, koyu olmamak kaydıyla film çekilmeli...

• quote:

Orjinalden alıntı: serdar ist

slm arkadaşlar ben aracıma jant aldım maddi sıkıntı yüzünden 14 jant alabildim arabnın kendi lastiklerin taktırdım üstüne bu modifye işlerinden anlamdıgım icin jant lastiklerden dışa dogru taşma yaptı tabi sürtmede cok oldu bu yüzden aldıgım yerdende bi bilgi vermediler gitim adamlara sordum bu nedne böyle diye dediler jantın modeli böyle geri alsınlar diye biraz camur yaptım yemediler size jantın bilgilerini vermek istiyom.anma genişligi.6.0 bijon aralık ölcüsü 100.off-set derinligi 35mm. jantı tam kaplamak icin ne yapa bilrim anlıyan arkadaşlar bilgilendirirseler sevinirim hatta bi resism koyayım yorumlar daha iyi olur heralde

aynı durum bendede var

sebebi 6" olması genişliği(orjinalleri 5 idi yanılmıyorsam)

lastik genişliği ufak kalıyor

en az 185 lastik alman gerekiyor jantı örtmesi için

bide jant çamurluklardanda taştı önden bende buda offsetinden kaynaklanıyor

hem offseti uygun hem ucuz hemde güzel jant bulamadığım için

offsetten taviz verdim mecburen ama okadarda sırıtmıyor

o yüzden şimdilik kullanıyorum lastiklerin işi bitince bi dahakine 185 lastik alıcam

• quote:

Orjinalden alıntı: ozden61

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

JackDaniels su güneşlikler hakkında bana birazdaha bilgi verirmisin.Bagaj camına ikisini yan yana koyunca güzel görünüyor mu.Sadece arka camına film çektirip bagaj camına çektirmeyen varmı.Tekrardan teşekkür ederim.

valla ben 3-4 yıl öyle kullandım

kötü göründüğünü düşünmedişm hiç

geçen gün bütün camlara film çektirdim artık gerekte kalmadı

sadece arka cama film bence kötü olur

film ler hayırlı olsun. ben güneslik kullanıyorum ve film yaptırmayı düsünüyorum. film trafikte yasak degilmi. oyle duyuyoruz sagdan soldan...
    film ler hangi marka kaca yaptırdın. icten baktıgında dısarı, dıstan baktıgında iceri gorüsü nasıl

35 numara film

amerikan malı lumro mu ne idi markası

içerisi görünüyor koyu sevmişyorum ben

açık renk arabayada yakışmıyor sşyah felan olsa

arkadaşınkinede yapmıştık

önce 20 numara yaptılar zifir siyah ben bunu istemem dedim benimkine 35 numara yaptık

gayette eyi oldu

180 liraya yaptırdım

yasak değil muayenede hafif kusur yazıyolar sadece

eskisi gibi değil artık çok arbada görüyorum valla film

• Arkadaşlar camlar filmli olarak 1 yıldır geziyorum. Orta derece koyulukta film var. Ön taraftakiler önden gelen ışık yüzünden belli oluyor ama arkadakiler yüzünü cama yaslayınca gözüküyor. Filmin en önemli kusuru arkadaşlar hava kararınca dışarı iyi gözükmüyor. Hatta geri geri giderken dar yerlerde camı indirmek zorunda kalıyorum. Ama yazın harika oluyor. Polisler tarfik çevirmede hiç bir şey demediler. Çünkü artık bir çok arabada var. Gazete de okuduğum kadarıyla filmin yasak olması kaza anında yan camın kırılması zorlaştığı için kaza anında arabadan çıkmak zor oluyormuş. Sebebi bu diye yazıyor. Ama bana görede artısı mesala İstanbul da kap kaççılar arka cama demir bilye atıp kırıyorlardı. Sen önde otururken arka camdan çantanı alıp kaçıyorlardı. Bunu engeller artı güneşten korunursun ve ailen arkada rahat oturur. Artısı olduğu kadar eksiside var. Kullanmak size kalmış.

• yağ olayını servisinle bir görüş kabul ederlerse dışardan al ucuza gelir bakımı ankara akbak'da yaptırdım

quote:

Orjinalden alıntı: Niyet 0070

kaynaci

"2006 model getz benzinli aracımın 30 000 km bakımını yaptırdım yapılanları ve masrafı sizle paylaşayım...

hava filtresi, bujiler, yağ filtresi, yağ değişimi, yağ tıpası , fren kontrol

yağı kendim götürdüm servise 10-40 opet 4 lt. ( 50 tl )

125 + 50 yağ = 175 tl.

dikkatimi çeken birşey oldu ön fren balataları değişir diye bekliyordum ama iyi olduğunu değişmesine gerek olmadığını söylediler buda 45 000 bakımına kadar gideceği ilk 15 bin bakımda ön balatalar değişmişti buda şunu gösteriyor fabrikasyon balatalar dandik

birde polen filtresi değişmesi gerektiği söylendi 45 ytl + kdv pahalı geldi biraz değiştirtmedim dışardan uygun alınabilecek bir yer varmı "

hocam ben 2008 benzinli için sordum indirim günlerinde 277 lira dediler.istanbulda mısın? yağı dışarıdan almak 100 lira fark ettiriyorsa biz de dışarıdan alalım

• Arkadaşlar debriyaj balatası ile ilgili soru sordum sanırım bilen yok Hiç değiştiren var mı, kaça, ve kaç km de değiştirdi yazabilir mi?
  • jack 185.60.14 bi kac arkadaş tavsiyede bulundu bırıston turanza er 300 h 82 serisi yanakları geniş dediler belki o kapata bilirmiş şimdi lastigin resmin koycam bilgili arkadaşların yprumunu bekliyom şimdiden tşkr

• resme fela ngerek yok

beğendiğin yada almayı düşündüğün lastik varsa bayiye gidip taktır bi bak

sonuçta lastiği takmakla lastik kullanılmış olmaz

daha öncelerdede dediğim gibi ben nokian alıcam

ama bu dediğim nerden baksan 2 yıl sürer

çünkü 1.5 yıl oldu lastikleri alalı daha 8000 km yaptım
  • Baskı balatayı yanlış hatırlamıyorsam 340 tl gibi bir fiyata değiştirdim, 70.000 bakımı yaptırmıştım ama aracın kmsi 74.000 idi. Serviste normal bakım dahil 610 tl ödedim. 2-3 ay oldu değişeli.
  • merhaba arkadaslar ben önceden de sormuştm ama sadece 1 cevap alabildm, tekrar sormak istiyorum yardımcı olrsanz sevinirim
    bnde 2005 crdi getz var ve jant&lastik almak istiyorum, 15" yada 16" arasnda kararsız kaldım, acaba bu ikisi arasnda konfor ve
    yakıt bakımından ne kadar fark olur, benim gönlüm 16" den yana ama tücrübel arkadaşlardan da fikir almak isityorum,
    birde alacağım lastiğin kalnlığı ne kadar olmalı aracın fazla yakıt harcamaması için, teşekkürlerr şimdidenn.....
  • ne kadar büyürse lastik konfor düşücektir 15'' ideal bana göre getz için hem konfor düşmez hemde yakıt artmaz 16'' e hiç gerek yok bence
  • debriyaj balatasında sorun mu var ? varsa nereden anlarız ?

quote:

Orjinalden alıntı: matman

Arkadaşlar debriyaj balatası ile ilgili soru sordum sanırım bilen yok Hiç değiştiren var mı, kaça, ve kaç km de değiştirdi yazabilir mi?
  • crdi 88 hp aracımı yeni almıştım, uzun yola gittim 90-100 km ortalama sürat ile 5.1 ortalama maot harcadım araçda iki kişi var dı, bu değerler sizinkilerle örtüşüyomu acaba?
  • Benimkide aynen senin değerlerinle aynı.
  • 5,1
  • 3.9 fabrika verisine göre değer fazla değilmi, gerçi çok fark yok, arada yokuş yukarı solladığım arabalaır da hesaba katarsak:)
  • eğer 4.vites 70 km hızla hiç rampa çıkmazsan düz yolda felan 4 küsür yakıyor
  • ilk aldığımda tek kişi denemiştim, düz yolda 5 vites 70-80 arası 3.5 yaktı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: hellomoto

ilk aldığımda tek kişi denemiştim, düz yolda 5 vites 70-80 arası 3.5 yaktı...

5.vites 70-80 aralığında sürersen biraz devirsiz kalır motor ama
  • selamlar arkadaşlar

yeni araç alanlara hayırlı olsun

birşey danışıcam cep telefonunda navigasyonu olupta kullanan var mı? varsa kontör olayı nasıl oluyor?
  • 
Sayfa: önceki 861862863864865
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.