Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (832. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 830831832833834
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: JimBeam

Arkadaşlar benim yakıt düştü. Özellikle LPGli Getz'in yakıtını merak edenler için..

75 TLlik gaz aldım. Full depo ve sıralı sistem olduğu için yakıt bitene kadar kullandım. LPG bitip araba benzine geçtiğinde tam olarak 480 km yol yapmıştım. Buda 0,156 TL gibi bi rakama denk geliyor.

195 taban lastik ve 15 çelik jant olmasa biraz daha düşebilir yakıt.

fena değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaTRiX

Arkadaşlar sıfır GETZ Dizel fiyatı soran var mı bayilere? Fiyatlar ne civarda?

fiyatlar çok istikrarsız dostum.. anlatmaya kelimeler yetmez.
  • quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

arkadaşlar dün telefonuma mesaj geldi

kaynak otonun yan kuruluşu meydan oto dudulluda yeni yer açmış

açılış şerefine %25 indirim yapıyola

ama gerçek indirim

karalar ve uçarı aradım 325 lira istediler bneim arabya

orası 241 lira istedi

üstelik arabayı evden alıp bakımı yapıp getirip bırakıyorlarmış

kartım kesilsin haftaya çağıracam

inşallah arabanın içinde seni de alır götürürler.. sonra arabayı çaldırma da
  • quote:

Orjinalden alıntı: Niyet 0070

merhaba arkadaşlar. bizde kasım 2008'de 2008 model 2.el benzinli getz aldık. kayıt olmadan önce yaklaşık 2007'den itibarenki sayfaları okuyup üye olmaya karar verdim.

bu bizim ilk arabamız geçen sayfalarda amortisor sesi,direksiyon vs. şikayetleri var. ben acemiyim diye mi anlayamıyorum, yoksa bizim arabada sorun mu yok bilemiyorum ama bilmeden zarar vericem diye de çok tırsıyorum. "merhaba" mesajından sonra başınızı bayağı bir ağrıtmayı düşünüyorum şimdiden haberiniz olsun. iyi günler...

sorunlarını anlatırken karşılaştığın problemin detayları ile, o sorunla ilgili yaptıklarını ve yapmayı düşündüklerini de yazarsan ilerleyen yorumlarda, bizim için faydalı olacaktır yardımcı olmaya çalışırken..

bu arada bu işin en zevkli tarafı: duygularını ve düşüncelerini de işin içine katman.. süper oluyor, rahatlarsın..

• quote:

Orjinalden alıntı: Niyet 0070

JimBeam ve martygetzfly teşekkür ederim. Bir bilgi veriym. İşyerinden bir arkadaşın 2005 veya 2006 eski kasa benzinli getzi 30.000 bakımına girdi neler değişti bilmiyorum ama 350tl demişler tanıdık vasıtasıyla falan 300tl'ye inmişler bilginiz olsun. Servis muhabbeti açılmışken başınızı da ağrıtmaya başliyim.

Bakım aralıkları 15.000 katları veya sene devriyesinde ya, bizim araba büyük ihtimalle 15.000 km civarlarında 30.000 (2.bakım)'a girecek. şu an 30.000'de hangi parçalar değişiyor bilmiyorum ama mesela bujiler, kayışlar vs. değişmesi lazım diyelim. araba normalde 15.000'de olduğu için değiştirirler mi yoksa arabanın yaptığı km. olarak 30.000 olunca mı değiştirirler?

2) Biz arabayı genelde hafta sonları 5km git 5km gel olarak yaklaşık 20km. kullanıyoruz. Kullanma kılavuzunda "8km.den az sık kullanımlarda daha sık servise getirin" deniyor. sizce bu tabloya göre servise 6 veya 8 ayda bir gitmeme gerek var mı?

Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler iyi günler...

2 nolu bölümde bahsettiğin şeyler kullanım klavuzunda AĞIR KULLANIM KOŞULLARI olarak belirtiliyor. kullanım klavuzunda ağır koşullarda sık değiştirmen gerektiği falan yazıyor ama gerek yok sık sık bakıma gitmeye.

sadece yapman gereken: (zaten aracı sürekli kullanacağın için arabada olan en ufak olumsuzluğu farkedebilir hale geleceksin)

düzenli aralıklarla (haftada bir veya uzun yola giderken):
    1-aracın yağını kontrol et: dizel araçların yağ rengi sürekli simsiyahtır buna aldanma, yagım kirlendi falan sanma sakın. dizel yağın özelliği o, ısınınca renk değiştiriyor bir daha da rengi açılmıyor.
    motoru 3 dakika kadar çalıştır ve sonra kontağı kapat, 5 dakika kadar sonra da motor yağına bak, seviyesi normalse sorun yok. bu 3 dakka 5 dakka olayına da takılma, anla yani, ortalama söyledim.
    yağın seviyesini kontrol ettikten sonra, yağ çubuğundaki yağı parmaklarının arasına al ve ez, yağın içini hissetmeye çalış, eline demir tozu falan geliyormu, demir tozu varsa ve yağ çok katı ise yağın bozulmuş demektir. en kısa sürede değiştirmen gerekir. yağdaki demir tozu çok azsa ve yağın kıvamı katı değilse merak etme, yağ filtresi demir tozlarını tutar, korur motoru.

• quote:

Bence aracınızı kendiniz götürün. Yolda herhangi birşey olduğunda bu Hyundai'nin özel bi hizmeti değil sonuçta. Bu servisin kendi yapmış olduğu bi hizmet ve sizi tanımıyoruz diyebilirler.

jimbeam, ben de jackdaniels'ı sağlamcı biri olarak tanırdım forumdan.. fiyatta 3 kuruş indirimi görünce ayakları yerden kesildi, uçak modunda..) bu gazla başına bişey gelecek diye korkuyorum aracın..

çalmasınlarda gerisi önemli değil, kaskosu vardır yaptırır. çalarlarsa, 1 ay arabaya binemeyecek...

hey Jack, RİSKE GEREK YOK DOSTUM, o dediğin servis olayları falan TAMAMEN BİR BOŞLUK..... adamlar yeni açmış zaten diyorsun, benim de arka tamponu duvara vurdular, yazık günah.. DİBİ GÖRÜNMEZ KUYU...

atasözü:Adama sormuşlar, senin ensen niye kalın diye.. demişki:KENDİ İŞİMİ KENDİM GÖRÜYORUM DA ONDAN..

• quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Bence aracınızı kendiniz götürün. Yolda herhangi birşey olduğunda bu Hyundai'nin özel bi hizmeti değil sonuçta. Bu servisin kendi yapmış olduğu bi hizmet ve sizi tanımıyoruz diyebilirler.

fazla komplo teorili film izlemeyin arkadaşlar

zor olur sizin için sonra hayat çekilmez böyle

• quote:

Para kazanmanın en zor olduğu dönemde yaşıyoruz. Ben vermem kimseye aracımı, kendim götürürüm kendim teslim alırım.

HELAL...
  • quote:

Orjinalden alıntı: beatle

Merhaba arkadaşlar..Ben de dün itibariyle bir Hyundai Getz 1.5 CRDI sahibiyim.Aranıza katılmış olmaktan dolayı mutluyum.Benim birkaç sorum olacaktı.Yardımcı olursanız sevinirim.Aldığım araba 2004 model.Bu model hakkında bilgisi olan arkadaş var mı?Performansı,yakıt tüketimi ne kadardır?Ben uzun zamandır Getz'in peşindeydim ve sonunda aldım.Arabamın görünürde bir problemi yok.Servise soktum,orada da birşey çıkmadı.İlk arabam olduğu için açıkçası araç bakımı konusunda da biraz cahilim:)Bana bu konularda yardımcı olur musunuz?

dostum sıkıntı yapma, rahat ol, sakinleş.. yavaş yavaş kullan arabayı, bakım bakım gerekirse yaparsın..çok acele etme.
  • quote:

Araç 92000de..Ayrıca bu araç güvenlik paketliymiş.Aldıktan sonra hemen bir servise götürüp yağını değiştiricem.Sanırım önce bu yapılıyormuş:)Daha sonra diğer eksiklerini de hallederim.Önerebileceğiniz bir servis var mı?

yanlış hatırlamıyorsam senin araba 10bin kmde bir bakım görüyor olması lazım. bakımlarda da sadece yağ, hava filtresi, yağ filtresi değişiyordu.. birde 30bin 60bin 90bin 120bin de ana bakımları olması lazım..

sordunmu alırken, senin arabanın 90bin bakımı yapılmışmı? yapılmışsa bakım yaptırmana gerek yok, zaten 2bin km geçmiş, gıcırdır yani hava filtresi falan.

eğer yaptırmamışlarsa 90bin bakımını yaptır. bizim araçlarda 60bin, 90bin, 120bin bakımı önemli.. diğer bakımlarda değişmeyen parçalar değişiyor yani..

servise sor hangi parçalar değişmesi gerekiyor diye ve fiyat al ne kadar tutar diye.. sanayide de sor orjinali takarsanız ne olur neye patlar falan diye.. fiyat baya oynar.

hangi şehirdesin?

• Aracın eski kasa değil mi? 60.000 de triger kayışı değişmiş mi onuda öğren.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ffmsahin

quote:

Araç 92000de..Ayrıca bu araç güvenlik paketliymiş.Aldıktan sonra hemen bir servise götürüp yağını değiştiricem.Sanırım önce bu yapılıyormuş:)Daha sonra diğer eksiklerini de hallederim.Önerebileceğiniz bir servis var mı?

yanlış hatırlamıyorsam senin araba 10bin kmde bir bakım görüyor olması lazım. bakımlarda da sadece yağ, hava filtresi, yağ filtresi değişiyordu.. birde 30bin 60bin 90bin 120bin de ana bakımları olması lazım..

sordunmu alırken, senin arabanın 90bin bakımı yapılmışmı? yapılmışsa bakım yaptırmana gerek yok, zaten 2bin km geçmiş, gıcırdır yani hava filtresi falan.

eğer yaptırmamışlarsa 90bin bakımını yaptır. bizim araçlarda 60bin, 90bin, 120bin bakımı önemli.. diğer bakımlarda değişmeyen parçalar değişiyor yani..

servise sor hangi parçalar değişmesi gerekiyor diye ve fiyat al ne kadar tutar diye.. sanayide de sor orjinali takarsanız ne olur neye patlar falan diye.. fiyat baya oynar.

hangi şehirdesin?

İstanbul'dayım.Bana bütün bakımlarının yapıldığını söylediler.Fakat ben yarın bir servise götürmeyi düşünüyorum yine de..Çünkü,yağ kaçırdığını söylediler.Bunu yaptırmayı düşünüyorum.Bir de,tam olarak hatırlamıyorum ismini ama,gösterge bölümünde bir ışık yanıyor hep,EBD mi neydi ismi.Bir uyarı ışığıymış.Bunun sönmesi gerekiyormuş,onu yaptırıcam.Değişmesi gereken parçalar varsa onları da değiştiricem.Tavsiyelerin için teşekkürler..

• quote:

Orjinalden alıntı: ffmsahin

quote:

jimbeam, ben de jackdaniels'ı sağlamcı biri olarak tanırdım forumdan.. fiyatta 3 kuruş indirimi görünce ayakları yerden kesildi, uçak modunda..) bu gazla başına bişey gelecek diye korkuyorum aracın..

çalmasınlarda gerisi önemli değil, kaskosu vardır yaptırır. çalarlarsa, 1 ay arabaya binemeyecek...

hey Jack, RİSKE GEREK YOK DOSTUM, o dediğin servis olayları falan TAMAMEN BİR BOŞLUK..... adamlar yeni açmış zaten diyorsun, benim de arka tamponu duvara vurdular, yazık günah.. DİBİ GÖRÜNMEZ KUYU...

atasözü:Adama sormuşlar, senin ensen niye kalın diye.. demişki:KENDİ İŞİMİ KENDİM GÖRÜYORUM DA ONDAN..

ben sağlamcıyım zaten yan basmam hiçbi zaman

yalnız burda sorun şu

servis çok ters yerde ve ben arabayı servise verdiğimde oyalanacak yer yok

çünkü bakımla beraber 2 tanede problemim var ve bunların çözümlenmesi kesin akşamı bulur

bu yüzden arabayı gelip almalarını istiyorum

2.si diyebilirsinizki başka servise ver

etrafımdaki her servisi denedim ve hiçbirinden memnun nkalmadım

çünkü mevcut ön takım ses sorunumu hepsi çözdük diyerek gönderdi ve 2 ay sonra eski haline döndü

bu yüzden yeni servis bakıyorum

bubağlamda madem en modern servisiz diyolar bakalım ne yapacaklar

ayrıca 3 kuruş indirim dediğiniz sadece bakımda 80 lira ediyor

bide balata vs girecek işe etti 110-120 lira

az paramı

• birde bişey daha ekleyeyim

arabadan o kadar soğudumki şuan leş gibi ama dönüp bakmıyorum bile

binip gidiyorum

eski heyecnım kalmadı aman orası şöyle olsun burası böyle olsun

şuan benim için sadece araç konumunda

çamurmuş içi toz içindeymiş hiç ilgilenmiyorum bile

geçen bi kmayonet sürttüön çamurluğa hala aynı duruyor

nazar bozar

ne kadar özen göstersemde bşına bişey geldi çünkü

o yüzden artık hiç özen göstermiyorum
  • 20 günlük arabamı çizdiler yaw. acaba pasta ile çıkarmı bu çizik ayrıca servis çizikleri giderebiliyormu boyamadan. ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.
  • çokmu drin

eğer derinse pasta işe yaramaz

boyamadan biraz zor

anca rötuş boyası ile olur ama oda sırıtır eğer büyükse çizik
  • biraz derin gibi. peki sizce ne yapayım boyatayımmı. kasko bunu üstlenirmi kazkoyu bozdurmaya değermi?
  • kaskoyu bozmaya değmez

büyüklüğünü yazmamışsın

çok büyük değilse bazı kaskolarda autoking hizmetivr

oraya yaptırınca kasko bozulmuyor
  • Autoking'in bazı şubeleri arabayı daha beter yapıp bırakıyorlarmış. Forumdan okumuştum, verenlerin çoğu pişman olmuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SORSANDİS16

biraz derin gibi. peki sizce ne yapayım boyatayımmı. kasko bunu üstlenirmi kazkoyu bozdurmaya değermi?

kaskodan yaptırırsan kaskon bozulmaz dostum. mini onarım sigortan varsa ondan da yaparlar, ama senede 4 kez olan hakkından 1ini feda etmiş olabilirsin, dikkat et.

benim tavsiyem:
    al arabayı servise git. orjinal boyasından az sürsünler pasta falan çekmeden, sadece boya.. zaten para da almıyolar, ben 2 kez yaptırdım öyle. bitanesinde taş çarpmıştı yolda giderken öyle yaptırdım, bir tane de asfalt zifti sıçrayıp ne yapsam çıkarttamamıştım yaptılar.
    sorarlarsa cızıttırdım dersin..şansını dene bence. para isteseler 5-10 lira atarsın olur biter. çizik derinse kışın yağmur sonrası hava ısınınca oksitlenme yapabilir. denizi çok tuzlu olan bi yere yakınsan oksitlenme daha da hızlıdır, haberin olsun.

• 
Sayfa: önceki 830831832833834
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.