Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (831. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 829830831832833
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ooo bak güzelmiş bu olay ama tabii orda ne yapıyolar neler geliyo güzel aracımız basına orası belli degil :D ama yinede hizmet varmış tbkler bir hyundai yetkili servisinden beklenmeyecek hareketler bunlar :D hadi hayırlısı
    yarın bende geliyorum aranıza dizel bi 2007 1.5 crdi ile cümleten ii geceler..!
  • quote:

Orjinalden alıntı: estaba

ooo bak güzelmiş bu olay ama tabii orda ne yapıyolar neler geliyo güzel aracımız basına orası belli degil :D ama yinede hizmet varmış tbkler bir hyundai yetkili servisinden beklenmeyecek hareketler bunlar :D hadi hayırlısı
    yarın bende geliyorum aranıza dizel bi 2007 1.5 crdi ile cümleten ii geceler..!

bişey geleceğini sanmam

adamlar yeni açtı ve böyle bişey riske etmezler

yağ olarak bp kullanıyorlarmış

normalde castrol koyuyodu uçar ama neyse artık
  • Bence aracınızı kendiniz götürün. Yolda herhangi birşey olduğunda bu Hyundai'nin özel bi hizmeti değil sonuçta. Bu servisin kendi yapmış olduğu bi hizmet ve sizi tanımıyoruz diyebilirler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: JimBeam

Bence aracınızı kendiniz götürün. Yolda herhangi birşey olduğunda bu Hyundai'nin özel bi hizmeti değil sonuçta. Bu servisin kendi yapmış olduğu bi hizmet ve sizi tanımıyoruz diyebilirler.

fazla komplo teorili film izlemeyin arkadaşlar

zor olur sizin için sonra hayat çekilmez böyle
  • :D mantıklı..! çok flim izliyoruz olabilir ama sonuçta çok miktarda cıkan bir para var cepten ve karşılıgı beklemekteyiz :) bu nedenle tedirgin oluyor bazı arkadaşlar..!
  • Para kazanmanın en zor olduğu dönemde yaşıyoruz. Ben vermem kimseye aracımı, kendim götürürüm kendim teslim alırım.
  • ya arabayı alamadım ya kazalı cıktı of bee..!
  • quote:

Orjinalden alıntı: estaba

ya arabayı alamadım ya kazalı cıktı of bee..!

geçmiş olsun olur böyle şeyler
  • teşekkürler
    quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

bence gerek yok

senede bir gitmen yeterli

kmye bakma

30 bin bakımındaki parçaları değiştirirler büyük ihtimalle

ben arabayı haftaya servise vericem

dudulluda yeni yer açılmış hem %25 ind yapıyor(gerçek indirim çakma değil)

hemde arabayı evinden alıp eve bırakıyolar
  • sağdaki hava yastığı nı o anahtarla kapatıyorsun, tek başına yolculuk yaptığında bir kjaza olursa boşuna ikinci hava yastığı da açılmamış olur.

quote:

Orjinalden alıntı: ffmsahin

quote:

Orjinalden alıntı: ozden61

emniyet kemeri takılı degilse acılmayabilir.

emniyet kemeri takılı olmadığında açılmadığını bana da söylemişti satan bayinin satış müdürü.

ayrıca yeni nesil araçlarda böyle bir sistemin tüm markalarda standart hale geldiğinden de bahsetmişlerdi.

ancak çelişkili olan şey, aracın sağ kapısını açtığında konsol yanında bulunan, araç park halindeyken gelip çarptıklarında airbegler açılmasın diye airbegleri açıp kapamaya yarayan anahtar.. bunu da aracın kullanım kitabında yazıyordu ordan biliyorum..

çelişki: emniyet kemeri takılı değilken açılmıyorsa airbegler, neden park halinde çarptığında açılmasın diye (manuel açmak kapatmak için sistemi) anahtar koysunlar. veya, madem böyle bir opsiyon var emniyet kemerinin takılı olmasına neden ihtiyaç olsun açılması için.

benim aklıma gelen sebep: araç çalıştığı zaman emniyet kemeri sensörünü dikkate alması, araç çalışmıyorsa manuel ayar anahtarı sistemini algılaması..

inşallah yanılıyorumdur da emniyet kemeri takılı olmasa bile çalışıyordur.

ayrıca emniyet kemeri takılı olmayan getzin, kamyonun altına, kamyonun yanından girdiği halde hemde getz önden çarptığı halde getzin airbeglerinin açılmaması olmuştu. allahtan getz motora kadar gömüldü de içindekilere bişey olmadı.

büyük geçmiş olsun, arkadaşımıza.

• jack mirim bu fazla hizmet severlerden korkarım ben hep. yağ olayına da güvenmem, servislerin altın yuurtlayan tavuğu yağ.

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orjinalden alıntı: JimBeam

Bence aracınızı kendiniz götürün. Yolda herhangi birşey olduğunda bu Hyundai'nin özel bi hizmeti değil sonuçta. Bu servisin kendi yapmış olduğu bi hizmet ve sizi tanımıyoruz diyebilirler.

fazla komplo teorili film izlemeyin arkadaşlar

zor olur sizin için sonra hayat çekilmez böyle

• arkadaşlr adamlar yeni açtığı için böyle yapıyor sanırım

sürekli yapacakları bi iş olmaz

uğraşmaya değmez yani
  • Merhaba arkadaşlar..Ben de dün itibariyle bir Hyundai Getz 1.5 CRDI sahibiyim.Aranıza katılmış olmaktan dolayı mutluyum.Benim birkaç sorum olacaktı.Yardımcı olursanız sevinirim.Aldığım araba 2004 model.Bu model hakkında bilgisi olan arkadaş var mı?Performansı,yakıt tüketimi ne kadardır?Ben uzun zamandır Getz'in peşindeydim ve sonunda aldım.Arabamın görünürde bir problemi yok.Servise soktum,orada da birşey çıkmadı.İlk arabam olduğu için açıkçası araç bakımı konusunda da biraz cahilim:)Bana bu konularda yardımcı olur musunuz?
  • hayırlı olsun

benimki ile aynı kasa

yalnız seninkinin garantisi bitti sanırım

bu yüzden bakımları serviste yaptırılmamış olabilir

yada yapılmışmı bilgin nedir

kaç kmdedir acaba
  • Araç 92000de..Ayrıca bu araç güvenlik paketliymiş.Aldıktan sonra hemen bir servise götürüp yağını değiştiricem.Sanırım önce bu yapılıyormuş:)Daha sonra diğer eksiklerini de hallederim.Önerebileceğiniz bir servis var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: frgm

quote:

Orjinalden alıntı: ffmsahin

quote:

Orjinalden alıntı: frgm

öyleymiş gerçekten :))bu araba perte çıktı zaten ama aynısını alsam mı diye düşünüyom şimdi?

bütçen ne kadar?

ya şu anda nakit 15 var bi 5-10 arası da kredi çeksem olur heralde? tavsiyenize ihtiyacım var:)))

dostum 15 varsa bi 10 daha çek, adam akıllı bi araba al derim, 25 civarı bişey. mümkünse dizel veya full model. o fiyata hyundai accent era var ama, yeni eralar geldi gördük, içinde donanım yok, cıbıldak yeni modeller, ön camlar bile otomatik değil, kolla çevriliyor, merkezi kilit yok, delirirsin yani o kadar para verip içi boş araba aldıktan sonra...

citroen c4 SX 5K 1.4İ= 26.350 TL
    Ford fusion 1.4 TDCİ comfort= 26.100 TL
    KİA RİO SEDAN 1.5 crdi comfort= 27.300 tl
    kia rio sedan 1.4 doch comfort=23.900 tl
    kia rio sedan 1.4 doch advance= 26.100 tl
    opel astra classic hb 1.4i 16v hb club=24.200
    opel astra classic hb 1.4i 16v nb club=24.900
    opel astra classic 1.6i hb comfort=26.500
    opel astra classic 1.6i nb comfort=27.100 kaynak: arabam.com 0 km. oto fiyatları

vw polo 1.4 80 hp=23.200-24.500 tl kaynak:vw.com.tr

getzi kullandıktan sonra motor performansı arayacağın için diğer araçların motor performansı kötü olanları yazmadım.
    ama konfor, oturaklılık, ve kazaya dayanıklılık olarak opel astra yı tek geçerim.
    konfor, tutunma ve bagaj olarak da citroen c4 güzel.
    ford fusionun bagaj hacmi geniş, yerden biraz daha yüksek gibi duruyor ama donanımı yani iç mekan ve parça kalitesi tatmin etmez diye düşünüyorum. ben alacaktım dışardan bakılınca güzel duruyor ama kullanınca vaz geçtim.
    kia rio hiç kullanmadım ama etrafımda çok fazla kullanan var, bi şikayetleri olduğunu sanmıyorum. sadece bir tanesi samandağ(çaykara-of üstünde 2400 m.yükseklikte bir dağ)'dan inerken V kayışını koparınca trabzonda orjinal kayışı yokmuş, yurtdışından 2 ayda geldi bir kayış, o da kayış gelir gelmez satmıştı arabayı, 3 kuruş fazla veririm yedekparça sıkıntısı olmayan bi araba alırım dediydi ve de aldı. yedek parça sorunu olmayan bi şehirdeysen düşünebilirsin mesela..

• quote:

Orjinalden alıntı: JOKERGETS

arkadaşlar bu getslerde bazılarında görüyorum ön logo iptali yapıyorlar onu bşlen arkadaşlar varsa nası yapılsığını bi zahmet anlatsın..

tavsiye etmiyorum, görüntüyü bozuyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: cankankam

Herkese merhabalar.Öncelikle formda düşünce ve deneyimlerini paylaşan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.Ötv indirimi munasebetiyle gelen indirim dalgasından bende uygun bir ikinci el araba almak istiyorum.Getz üzerinde yoğunlaştım.Artı ve eksilerini formdan okudum.Sonuç olarak bir tanıdıktan getz buldum.Araç özellikleri: Araç 2006 model,1.3 GLS benzinli,46 binde,motoru çok temiz,tek airbag,analog klima,abs yok,renk gri.Aracın motor ve yürürü çok iyi yalnız kaportada 4 parçada(arka kapı,bagaj,çamurluk,tampon) çizikten dolayı boya var.Kafamı karıştıran nokta burdan kaynaklanıyor.Arabadan çok iyi anlayan biri değilim o yüzden siz değerli arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var.Boya ilerde sorun yaratır mı(dökülme ,renk atma v.s)?Arabanın fiyatı uygun mu?Yakıt sarfiyatı nasıldır? Şimdiden teşekkürler,iyi forumlar...

dostum arka kapı'da boya varsa ya arkadan toslamışlardır yada geri giderken duvara veya bi yere çarpmıştır. tampon tamam olabilir normal. çamurluk da olabilir, çarprazdan köşeden vurdu diyelim. iyi de bagaj?.. kusura bakmasın ama çüş yani derler adama.. hemde çizikten dolayı boya.. hiç sanmıyorum.
    bencewww.tramer.org.tr ardesinden aracın bilgilerini girerek trafik sigortası ve kasko sigortası detaylarına bakarak kaza yapıp yapmadığını, yaptıysa nasıl bir kaza yaptığını öğrenmeden aracı alma derim.

eğer buradan bilgi edinemezsen, herhangi bir hyundai servisinden o aracın geçmişiyle ilgili detaylı bilgi bulabilirsin, hatta servislere muntazam gidip gitmediği, ne parça değiştiği v.s.

bilgi edinemezsen plakasını bana mail at, ver ben bakayım?

• quote:

Orjinalden alıntı: willerdem

2004 81000'de

1.5 CRDI, full araç , abs klima falan var

kapartoda sağ taraf tamamen boyalı

12000 milyar istiyor

üstadlar sizce alınırmı

bu araçların motorları nasıldır

arkadaşımda benzinlisi var, benzine para yetiştiremediğini söyledi

ben dizelini alıcam, tavsiye edermisiniz

dizeli iyidir dostum, dizelin torku kuvvetli olduğu için sıkıntı yaşamazsın.
    bence bu araba alınmaz. sebebi sağ tarafının komple boyalı olması.. biraz daha araştır derim, ne olmuş arabaya.. sağdan darbe almış da sanayide çektirme mi yapmışlar ne yapmışlar.. eğer sağ taraftan aldığı darbe büyükse aracın yüksek hızda ve araç yüklüyken gidişini etkileyebilir. bir de aynı yerden tekrar darbe alırsa darbe emme olayı olmayacağı için araç içinde oturanlar zarar görebilir.. burda senin araştırma ve yorum yapman etkiler olayı yani.. bu araçların kaza yapmamışları ve 40bin civarı olanlar 13000 civarı, 65bin civarı ve kaza yapmamış olanları 12500 civarı, 80bin grubu ve kaza yapmamış olanları ise 12civarı gidiyor. bence 500 veya 1000lira daha indirebilirsin fiyatı.

• quote:

Orjinalden alıntı: willerdem

2004 81000'de

1.5 CRDI, full araç , abs klima falan var

kapartoda sağ taraf tamamen boyalı

12000 milyar istiyor

üstadlar sizce alınırmı

bu araçların motorları nasıldır

arkadaşımda benzinlisi var, benzine para yetiştiremediğini söyledi

ben dizelini alıcam, tavsiye edermisiniz

para yetiştiremez tabi, çünkü 2004 modellerin dizelleri 1.5 motor, benzinlileri 1.3 motor. araçların kiloları arasında ise 50-100 kg kadar fark var o kadar, yani hemen hemen aynı..

getzi genellikle hep şehir içinde kullandığımız için dur-kalk dur-kalk, bir de tam araba 2000 deviri bulmuşken tekrar devir düşürüyoruz, vites atmak için tekrar 3000 devire basıyorlar, bi de 1.3 motor arabanın ağırlığını kaldırmak için benzine yüklenince nerdeyse %60 kadar fazla benzin yakıyor..

dizellerde sıkıntı yok, yumuşak kullan yeter. zaten zamanla alışırsın.. şehir içinde benimkiyle 5.7-5.8 ortalama yakıyorum kışın, yazın 5.5 genellikle, daha da düştüğü oluyor.

• 
Sayfa: önceki 829830831832833
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.