Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (826. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 824825826827828
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    geçen hafta salı günü arabamın ilk bakımını Manisa da yaptırdım. Polen filtresi hariç kdv dahil 3 taksit 160 Tl ye yaptırdım buna pazarlık dahil. birde burada bakım yapılırken devamlı arabanın yanındaydın ne yapıldı nasıl yapılıyor bu konularda bilgi sahibide oldum.
    bu bakım ücretleride servis ne kadar para alabilirim diye bakıyor. neyse ilk bakımdan da bitirrdik.

kazasız günler

HYUNDAI GETZ 2006 1.5 VGT
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasanbuyuk

mrb arkadaşlar
    geçen hafta salı günü arabamın ilk bakımını Manisa da yaptırdım. Polen filtresi hariç kdv dahil 3 taksit 160 Tl ye yaptırdım buna pazarlık dahil. birde burada bakım yapılırken devamlı arabanın yanındaydın ne yapıldı nasıl yapılıyor bu konularda bilgi sahibide oldum.
    bu bakım ücretleride servis ne kadar para alabilirim diye bakıyor. neyse ilk bakımdan da bitirrdik.

kazasız günler

HYUNDAI GETZ 2006 1.5 VGT

hayırlı olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: ffmsahin

quote:

Orjinalden alıntı: *bulut*

quote:

Orjinalden alıntı: martygetzfly

Arkadan görünüş..Arkadaşlar bu renk getz sizce nasıl kendi arabam olduğu için demiorum ama bu rengi seviyorum ben getz de..

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

Merhaba Getzdaşım;
    Sorduğun renk özel ve ayrıcalıklı bir renk. Bu renkteki getzi şehir içinde gezerken gördük, ben ve eşim vurulduk bej rengine. Derhal ÖTV indiriminin başladığı hafta sonu bayiye gittik. Bayideki satış danışmanı bilgisayardan fabrikanın stoğuna baktığında gri, kırmızı ve beyaz renklerin var olduğunu söyledi. "Aylarca beklesen gelmeyebilir ve ÖTV indirim zamanını da kaçırabilirsin" dedi. Biz de internetten Ankara'da bulduk ve hemen alıp geldik. Bu rengi bulabilirsen al derim. Çünkü bu bej diye geçen (metalik kahverengi, sütlü kahve diyorum ben bu renge) renk getze ayrı bir hava katıyor. Diğer renkteki getzlerle yanyana geldiğini hayalettiğinde bu rengin albenisi daha fazla. Getzin sırf bej renginin olması bile üst donanım havası veriyor. Bej renkli getzi alalı yaklaşık bir ay oldu. Memnun musun diye sorarsan "evet, bugün olsun nerede bulursam oradan arabayı alır gelirim". Çok tatlı bir renk. Bu rengin bende oluşturduğu etkiyi kısaca anlatmaya çalıştım. Dilerim ifadem yeterli olmuştur.
    Aradığın bej rengini bulman dileğiyle!

hayırlı olsun. aracı sıfır km alanı tanıyormusunuz?

İyi akşamlar ffmsahin arkadaşım!
    Arabayı Ankara'dan aldığım ilk sahibini tanıyorum. İkinci arabalarıydı ve yenimahalle'de oturuyorlar. Önceki plakası 06 BC 0833 idi. Ankara büyükşehir ama dünya da küçük be kardeşim. Belki tanırsın diye ayrıntısını yazdım. Fotoğraftaki araba bir başka forumcu arkadaşın alacağı arabanın fotoğrafıdır. Benimkini henüz çekmedim. Kendine iyi bak!

• quote:

Orjinalden alıntı: ffmsahin
    anahtarı sokunca hemen çevirme, ekranın solundaki anahtar lambasının yanmasını ve buji ısıtma lambasının sönmesini bekle dedi.

bir de buji ısıtma lambası söndükten sonra 10 saniye içinde marşa basmak gerekiyormuş, yoksa çalışmazmış..yeniden ısıtıp kontak çevirmek gerekirmiş..

Arabanın el kitabında bu konuda uyarı var... Yazılanlar doğru...
  • selamlar tekrardan uzunca bi aradan sonra, getzle geçen gün gezerken bi anda teklemeye başladı, sarsıntılı çalışmaya başladı,
    ertesi günde servise götürcektim zate tam zamanında oldu, 100 bin bakımına girdik, bakım yapıldı sonrası can alıcı nokta,
    enjektörün birisi gitmiş, 2 gün önce almıştım motorini, o zamana kadar hiç bişi yoktu ya da o son motorin son darbeyi vurdu enjektöre, neyseki 1 tanesi bozuldu,
    değiştirdik 300 küsür lira idi, aman dikkat arkadaşlar, çok zorda kalmadıkça motorin aldığınız yeri değiştirmeyin, sonra kötü oluyo...

herkese bol getzli günler...
  • geçmiş olsun ucuz kurtarmışsın 4üde gidebilirdi

bayiyiy şikayet etseydin keşke

numune alsalardı depondan
  • slm yorumları görünce hayret ettim ya bu araç harbiden mükemmel galiba:D getz e kulp takıyorlardı demeki yalanmış:D bende çok sevdim bu aracı özellikle yakıt tasarrufunu konyadan istanbula 80 ytl ile gitti babamlar oysaki geçen yaz vectra ile gidiş geliş 3 depo yakmıştık 450 ytl felan:D süratıda gayet tatmin edici 6 saattede konyaya gelmişler park sorunu yok araçta serilik mükemmel cidden binip inilmycek araç bu getz:D inş yaza kadar babamda alıyor çok sevmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niCkSiz_adAmxD -- 15 Nisan 2009; 15:50:13 >
  • Getz benzinlimiydi yoksa dizel mi, benzinliyse baya hayret ettim de yaktığı tutara, dizelse yada lpg ise normal olduğunu düşünüyorum 6 saatte almak için o yolu baya hızlı gelmeniz lazım çünkü

quote:

Orjinalden alıntı: EFSANE98_1

slm yorumları görünce hayret ettim ya bu araç harbiden mükemmel galiba:D getz e kulp takıyorlardı demeki yalanmış:D bende çok sevdim bu aracı özellikle yakıt tasarrufunu konyadan istanbula 80 ytl ile gitti babamlar oysaki geçen yaz vectra ile gidiş geliş 3 depo yakmıştık 450 ytl felan:D süratıda gayet tatmin edici 6 saattede konyaya gelmişler park sorunu yok araçta serilik mükemmel cidden binip inilmycek araç bu getz:D inş yaza kadar babamda alıyor çok sevmiş

• merhabalar;
    ben dün virajı alamayıp 2 tam tur takla attım ama hava yastıkları açılmadı bu nedendir?
  • Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın, hava yastığını açılmamasının sebebi önden darbe alacak bir durum olmaması olabilir, çünkü sensörler önde bildiğim kadarıyla, hatta arkaya sensör koyma uygulaması bile yeni yeni gelişti otomotiv dünyasından

Çokgeçmiş olsun, inşallah size ve yakınlarınıza birşey olmamıştır, nasıl oldu olay
    quote:

Orjinalden alıntı: frgm

merhabalar;
    ben dün virajı alamayıp 2 tam tur takla attım ama hava yastıkları açılmadı bu nedendir?

• quote:

Orjinalden alıntı: discrepancy

Getz benzinlimiydi yoksa dizel mi, benzinliyse baya hayret ettim de yaktığı tutara, dizelse yada lpg ise normal olduğunu düşünüyorum 6 saatte almak için o yolu baya hızlı gelmeniz lazım çünkü

dizel. 140 altına düşmemiş amcam yol bulunca 180e kadar çıkmış:D
  • quote:

Orjinalden alıntı: frgm

merhabalar;

geçmiş olsun

sadece önde varsa önden darbe almadığın içindir

eğer yandada var ve açılmadıysa sorun vardır

bi inceleme yaptır

şikayet et vs
  • emniyet kemeri takılı degilse acılmayabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: EFSANE98_1

quote:

Orjinalden alıntı: discrepancy

Getz benzinlimiydi yoksa dizel mi, benzinliyse baya hayret ettim de yaktığı tutara, dizelse yada lpg ise normal olduğunu düşünüyorum 6 saatte almak için o yolu baya hızlı gelmeniz lazım çünkü

dizel. 140 altına düşmemiş amcam yol bulunca 180e kadar çıkmış:D

180le giderken dikkat edin de debriyaj balatalarını sardırmayın (aşındırmayın)..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozden61

emniyet kemeri takılı degilse acılmayabilir.

emniyet kemeri takılı olmadığında açılmadığını bana da söylemişti satan bayinin satış müdürü.

ayrıca yeni nesil araçlarda böyle bir sistemin tüm markalarda standart hale geldiğinden de bahsetmişlerdi.

ancak çelişkili olan şey, aracın sağ kapısını açtığında konsol yanında bulunan, araç park halindeyken gelip çarptıklarında airbegler açılmasın diye airbegleri açıp kapamaya yarayan anahtar.. bunu da aracın kullanım kitabında yazıyordu ordan biliyorum..

çelişki: emniyet kemeri takılı değilken açılmıyorsa airbegler, neden park halinde çarptığında açılmasın diye (manuel açmak kapatmak için sistemi) anahtar koysunlar. veya, madem böyle bir opsiyon var emniyet kemerinin takılı olmasına neden ihtiyaç olsun açılması için.

benim aklıma gelen sebep: araç çalıştığı zaman emniyet kemeri sensörünü dikkate alması, araç çalışmıyorsa manuel ayar anahtarı sistemini algılaması..

inşallah yanılıyorumdur da emniyet kemeri takılı olmasa bile çalışıyordur.

ayrıca emniyet kemeri takılı olmayan getzin, kamyonun altına, kamyonun yanından girdiği halde hemde getz önden çarptığı halde getzin airbeglerinin açılmaması olmuştu. allahtan getz motora kadar gömüldü de içindekilere bişey olmadı.

büyük geçmiş olsun, arkadaşımıza.

• Arkadaşlar geçtiğimiz yaz şimdiki arabamın aynı renginde aynı modelinde bir Getz kiralamıştım.Bu arabayla sert bir şekilde yüksek kaldırıma vurdum. Kemerim takılı değildi ve airbag patladı. Bırakın satış müdürlerinin lafını. Ben kendim bizzat şahidim.
  • http://forum.donanimhaber.com/m_15202525/tm.htm

burda da ford focusun benzer olayı var, ordada aynı macera.
  • Valla bilemiyorum. Ben inanmıyorum açıkcası. Benim başıma gelmiş bi olay. Airbag'in kemerle falan alakası yok.
  • slm arkadaşlar 2005/2006model 1,3 getz gls mi alsam logan mı alsam karar veremedim. ikiside tüplü. logan daha az yakar diyende var getz daha az yakan diyende var bilemiyorum. getz şehiriçi 170 kuruş falan yakıyormuş. birde sıralı sistemde 100km de iki litrede benzin gider diyorlar sizce doğrumu
  • 
Sayfa: önceki 824825826827828
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.