Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (819. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 817818819820821
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: discrepancy

Nasılsınız arkadaşlar, genel olarak benzin veya mazotu hangi benzinciden alıyosunuz, ben genelde OPET i seçiyorum, sizin önerileriniz nelerdir, özellikle benzinli GETZ kullanızıların cevabını bekliyorum

dostum, temiz olsun da ne olursa olsun. pompacıya sor mazot ne zaman geldi diye. yakıt naklinden 2 gün sonra (depoda yakıt dinlenmesi gerekli) ve sabahları mazot alırsan %15-20 tasarruf edersin. ayrıca aynı istasyondan almaya dikkat et. aldığın zaman da hep aynı ölçüde al. yani yarım depo veya full depo, böyle yaparsan 30-40bin km sonra enjeksiyondan yakıt atma oranlarını ayarlayan beynin oranlarında kayma yaşamazsın. ayrıca tam depo yakıt almak her zaman iyidir. sebebi yakıtın ağırlığından (çokluğundan) dolayı basınç olduğu için yakıtı yakma hızı artar ve karşılığı performansta hiç mi hiç eksilme olmaz, motor (hava ve yakıt oranı düzenli sağlandığı için) seri ve gürültüsüz çalışır artan oranda.

ayrıca 3-4 depoda bir 250 ml enjeksiyon temizleyici yakıt katkısı atmak, kurum temizliği yapacağı için fayda sağlayabilir

• quote:

Orjinalden alıntı: JOKERGETS

arkadaşlar bugün öylen küçük bi kaza geçirdim arabanın önü biraz haşat önde hyundai yazan yerin altında siyah soğutma deliklerinin olduğu yer kırıldı orasının fiyatını bilen varsa lütfen yazsın...

geçmiş olsun.

maksimum fiyatlar

radyatör pervanesi 43 lira
    http://www.otoyedekparca.com/Markalar.php?&marka_id=230&kategori_id=102

radyatör 261 lira
    http://www.otoyedekparca.com/Ayrinti.php?urun=7272

radyatör 163 lira
    http://www.otoyedekparca.com/Ayrinti.php?urun=17051

birkaç çeşit
    http://www.otoyedekparca.com/Markalar.php?&marka_id=230&kategori_id=237

bir de hyundai-assan merkez depodan (tuzla-istanbul) fiyat bak. hangi şehirde oturduğunu bilmiyorum ama, hyundai-assan merkez depodan sipariş edebilirsin, geldiğinde de taktırırsın servise veya sanayiye. servis temin etmeye kalktığı durumdaki fiyatıyla kendin temin edersen ne işçilik alırlar onun getirisini götürüsünü sen yap artık.

bir de ön tamponu çıkma bulabilirsin piyasadan. ama, radyatör önündeki demir bağlantıları falan piyasadan bulamazsın diye düşünüyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: JOKERGETS

arkadaşlar bugün öylen küçük bi kaza geçirdim arabanın önü biraz haşat önde hyundai yazan yerin altında siyah soğutma deliklerinin olduğu yer kırıldı orasının fiyatını bilen varsa lütfen yazsın...

taşa alttan mı bindirdin? yoksa ön tampon bölümünden mi çarptın?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ffmsahin
    ayrıca 3-4 depoda bir 250 ml enjeksiyon temizleyici yakıt katkısı atmak, kurum temizliği yapacağı için fayda sağlayabilir

Bu yazdığın benzinli yoksa dizel için mi?
    İlk dizel arabam olduğu için huyunu suyunu pek bilmiyorum. Eğer bu tip ürünler yarar sağlıyorsa, marka ve fiyat olarak da ne tavsiye edersiniz?
  • Galiba Dizel için demiş, sağolsun dizel için çok faydalı bilgiler sunmuş arkadaşımız, benzinli içinde aynı öneme sahip bilgileri bekliyorum :)
    Bu arada semb, bizim arabalarda arka çamurluğun ön kısmında da paçalık yok :), sende vardır herhalde, 5 tl lik parça için yaptığı şey için Hyundai ye
  • quote:

Orjinalden alıntı: discrepancy
    Bu arada semb, bizim arabalarda arka çamurluğun ön kısmında da paçalık yok :), sende vardır herhalde, 5 tl lik parça için yaptığı şey için Hyundai ye

Evet, önde ve arkada da paçalık var.

Bu arada şu 2008- 2009 farkı epey kafama takıldı. Kardeşim özellikle sormuştu satıcıya; o da aracın 2008'lerden kalan değil 2009 model olduğunu söylemişti. Eğer doğruysa geriye tek seçenek kalıyor. Araçların parti serileri yıla uymuyor. Bildiğim kadarıyla uzakdoğudan gelen Japon- Kore araçların montajı yolda gelirken tamamlanıyor. Farklılık bu montaj sırasında olmalı...

Ekleme: Bu arada netteki ilanlarda Ağustos 2008 çıkışlı arabaya 2009 model demişler. Bildiğim kadarıyla ithal arabalarda böyle bir uygulama yok. En azından ben şimdiye kadar duymamıştım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semb -- 8 Nisan 2009; 10:30:07 >

• Arabanın teknik kağıdında herşey yazılıdır büyük ihtimal, teknik kağıtta yanılmıyorsam benim aracın üretim tarihi 28 Nisan 2008 ve modeli de 2009 yazıyordu, teknik kağıda bakmanız daha doğru bilgi verir tarafınıza , ben şuan itibariyle Mart 2009 teslimatının diğer teslimatlarla farklarını yazayım

Mart 2009 teslimatlarında ön panjur siyah renkte, karlık yok, arka çamurlukta sadece bir tane paçalık var, arka çamurluğun ön paçalığı yok, torpido lambası yok.Motor kapağı tek renk, gümüş renk motor kapağında yok. Buna rağmen tek artı taraf olarak teybin mini usb girişi mevcut, usb uzatma kablosuyla usb bellekten mp3 çalabiliyor.
    Diğer arkadaşalr daha değişik farklar yakaladıysa paylaşırlarsa sevinirim.
  • Aksesuarlarda ufak tefek farklar olsa da yine de sınıfında en iyi fiyat/ performans oranını veren araç bu. Şehir için kilometrede ortalama 155- 156 lira civarında yakıyor. Atak, bastın mı gidiyor.

Start'ta şu an için tek sıkıntım fasılalı sileceğin olmaması

Yakında İstanbul yapıcaz; bakalım uzun yoldaki yakıt durumu ne olacak...
  • Bende İstanbul yapacam hafatsonu kısmetse, hoş benim ki 250 km falan olcak,250 de dönüş orası burası derken maksimum 600 km falan. Bursa-İstanbul arası, feribota binmeyecem , devlet yolundan dolaşıp gidecem çünkü feribot parasına nerdeyse İstanbula varmış oluyosun , 35 tl çok para feribot için.
    Benzinli Getz de durum biraç farklı , şehirçi yakışı 210-230 arası yaklaşık, bence çok güzel :) 150 kmsi uzun yol olamk üzere şuan araba 330 km daha, bilgisayar 7,4 gösteriyor ortalama tüketimi, kısa mesafede yakışı benzinli için 250 yi buluyor , kısa yol dediğim 3 km gidiş, 3 km geliş yolu için.

Bu arada Semb arabanın teknik kağıdındaki bilgileri karşılaştıralım bir ara, bende merak ettim sizin durumu, benim de teknik kağıt evde, alşam yazarım bilgileir pm ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi discrepancy -- 8 Nisan 2009; 11:08:11 >
  • Tamam, ben de yarın sabah gönderöeye çalışırım...
  • lastikleri değiştirirken 5 dilim aldım ama pişman oldum araları daha dar olduğu için küçük taşlar giriyor, ama yeni lastik güzel oluyor.
  • discrepancy, özür... Kafadan var dedim ama, benim arabamda da arka çamurlukta öndeki paçalık yokmuş. Aynı model 3 kapılı olandan var bitane onda gördüm nerdekini sorduğunuzu... Diğer markalarda bırak öndekini arkadakini bile koymuyolar...
  • Ben geçen hafta Özdileğin otoparkında birkaçtane GETZ gördüm ve hepsi 2006 sonrası kasa idi, ön panjur gövde rengi boyası, arka çamurluk ön-arka paçalık ve karlık hepsinde mevcut idi.
    Demek 2009 larda kesin kısılan özelliğin sizin arabanızla birlikte arka çamurluk ön paçalık olduğu kesinleşti :)
    Yanlzı sizde de ilgimi çeken durum pandizot oldu, araba pandizotsuz geldi demişsiniz ama haftasonu galeride baktığım yeni sevkiyatı tamamlanan dizel start modelde de pandizot ve spoiler mevcut tu
    quote:

Orjinalden alıntı: semb

discrepancy, özür... Kafadan var dedim ama, benim arabamda da arka çamurlukta öndeki paçalık yokmuş. Aynı model 3 kapılı olandan var bitane onda gördüm nerdekini sorduğunuzu... Diğer markalarda bırak öndekini arkadakini bile koymuyolar...

• Spoiler var Allah'tan... Pandizotu özellikle sordum, yok denildi. Aylar arasında böyle fark olur mu? Pandizot Şubat yok, Mart var... Başka bayiye sordum o da yok dedi...
  • Ben özellikle baktım pandizot vardı, normalde olmaması lazım idi ama vardı, ayrıca arka koltukların asimetrik olarak yatmaması gerekiyordu, start da da benim modelde de ama asimetrik katlanıp yatabiliyordu. Sizde pandizot konusunda kataloğa bağlı kalmışlar ama sanırım sonra bu tutumlarından şikayet olunca vazgeçmişler, Asimetrik yatan koltuklar konusunda da tamamen katalog dışı davranıyoarlar demekki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi discrepancy -- 8 Nisan 2009; 14:11:22 >
  • Pandizot var. Panjur gövde rengi, paçalıklar tamam. Benim araba full.
  • quote:

Orjinalden alıntı: JimBeam
    Pandizot var. Panjur gövde rengi, paçalıklar tamam. Benim araba full.

Mümkün değil mutlaka bişey yoktur, kısmışlardır... Hyundai full araç vermiyor...
  • Şaka yapıyorum tabiki. Benim araç HY KM ABS'siz model. Benzin+LPG

@discrepancy

Senin yakıt nasıl 210-230 arası oluyor usta. Ben LPG'de 20 KR yakıyorum. Sen hiç gaza basmıyorsun galiba
  • İnan hep 2000-3000 devir arası kullanıyorum,hatta 3000 deviri görmeden vites değiştiriyorum, mümkün oluduğunca gaza fazla basmıyorum, sert kullanmamaya özen gösteriyorum kısaca, zaten rodajda öyle kullannam öneriliyor o yüzden, vitesleri tam önerilen hızlarda değiştiriyorum, kitapçıkta belirtildiği gibi sınırlarım 20,40,55 ve 75 km, bu km lerde vites değiştiriyorum, yokuşaşağı gaza dokunmuyorum falan filan.
    Kısa mesafede 8 litreyi geçip 250-260 yakıyor ama, bunun da farkındayım
  • 3000 deviri görmeden vites değiştirmek de iyi değildir ama... 3000'i aşmayın ama düşük devirde de vites değiştirmeyin, benzin sarfıyatı artmasının dışında motora fazladan yük biner... Ustaların da fikrini almak lazım tabi...
  • 
Sayfa: önceki 817818819820821
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.