Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (812. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 810811812813814
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar kasko yaparken full kasko diye 5000 lira teminat veriyolar karşıya

5000 liralık arabamı kaldı memlekette

ben 50bin lira yaptırıyorum komple

buda fiyatı 30-40 lira artttırıyor

buna dikkat edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackDaniels -- 28 Mart 2009; 17:07:23 >
  • mali sorumluluk kapsamı düşük tutulunca kasko ücreti düşük oluyor,
    ama o zaman ne anladım ben o işten
  • Selamlar, saygılar Getz kullanıcıları, sevenleri

3 yıldır Getz kullanan biri olarak, daha önceki sayfalarda defalarca yazdığım gibi, tekrar yazıyorum: şimdiye kadar kullandığım en sorunsuz araç. 1.5 litrelik dizel motoru performanslı ve sorunsuz. Aynı zamanda çok az yakıyor. Arabada fazlasıyla donanım ve yeterince konfor var.
    3 yılın ardından gönül rahatlığıyla söylüyorum: İyi ki dizel Getz almışım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

arabanın model eskidikçe risk değerini yükselttikleri için yada yeni araba alın diye zorladıkları için bedel yükseliyor

ben arabayı aldığımdan beri 500lira ödüyorum

şuan %65 indirim var güya ama geçen sene 530 lira olan teklif bu sene 560dan aşağı inmedi

nakit ödedimde 500e bağladım

3 ay önce kaskomu yenilemiştim. 2006 model ve %60 hasarsızlık için 486 liraya yaptırdım. 1+6 taksit şeklinde. Anadolu sigortadan (Sigortam.net üzerinden).

Mali sorumluluk: 100.000 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihg70 -- 28 Mart 2009; 19:44:57 >
  • valal benim aklım almıyo

anadoludanda fiyat aldım 565 lira istemişti

ya bana gıcıklıkları var

yada indirim döneminemi denk geldin sen acaba bilemiyorum
  • benim getz 3 silindirlilerden,
    bir arkadaş 2007 model 4 silindirli dizellerden aldı,
    bende kullandım,
    bu kadar performans farkını beklemiyordum, titreşimi daha az, ses daha az ama 6 beygirlik fark bu kadar olamaz dedirtiyor insana!!!
  • sorun 6bg farktan değil 3-4 silindir farkından

3 silindir bizim için avantajlı bişey değil

üreticiye avantaj

3 silindriirn en büyük dezavantajı titreşim ve sesli çalışması
  • Ben aldım :) bende Bursadayım, sizle aynı tarih sipariş etmiştim, 269. sayfada yazdığım gibi arabam başka bayiye gönderldi bende bayinin eline gelen bir üst modeli aldım, , sizin bayi hangiisiydi acaba, özelde görüşelim istersen, bayi adı vermiyelim burda isterseniz

quote:

Orjinalden alıntı: SORSANDİS16

17.03.2009 tarihinde bursadan getz aldım ancak halen arabayı teslim alamadım. hyundai bayisi ile görüştüğümde aracın daha gelmediğini söylüyorlar. ötv indiriminden sonra bursadan getz alıpta aracını teslim alan arkadaş varmı?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: sandac

4 gün bakmadım aramıza bir sürü arkadaşımız katılmış. onlara hoş geldin diyorum.
    ayrıca 35 bine kadar sıfır dizel araç önerilerinizi ya da 20 bine kadar dizel ikinci el araç tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

sorentomuz satıldı, yerine az yakan bi sedan düşünüyoruz.

forumda bi arkadaş 2006 model dizel getzi satıyor fullmüş bence bi bak

yok getz var bi tane, lazım olursa bi sıfır getz daha alırız. sedan düşünüyoruz, megane gibi focus gibi ne bileyim octavia gibi. bütçemizi zorlamak istemiyoruz var mı bi tavsiyeniz.

• quote:

Orjinalden alıntı: BOYSMAN

quote:

4 gün bakmadım aramıza bir sürü arkadaşımız katılmış. onlara hoş geldin diyorum.
    ayrıca 35 bine kadar sıfır dizel araç önerilerinizi ya da 20 bine kadar dizel ikinci el araç tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

KARDEŞİM EĞER DÜŞÜNÜRSEN YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRIM ARAÇ 2006 MODEL DİZEL GETZ ESKİ KASA 14000KM GRİ RENK TEMİZ BAYAN ARABASI SİGARA İÇİLMEMİŞTİR GARANTİLİDİR SERVİS BAKIMLIDIR 15'' ÇELİK JANT VE ZENON FARLARIDA MEVCUTTUR
    FİYATI 17,000 GİBİ DÜŞÜNÜYORUM AMA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRIM OLUMLU YADA OLUMSUZ CEVAP VERİRSEN SEVİNİRİM ARAÇ FULL YOK YOK

yukarıda da belirttim sedan tarzı bişey istiyoruz megan focus vs...

• quote:

quote:

quote:

forumda bi arkadaş 2006 model dizel getzi satıyor fullmüş bence bi bak

yok getz var bi tane, lazım olursa bi sıfır getz daha alırız. sedan düşünüyoruz, megane gibi focus gibi ne bileyim octavia gibi. bütçemizi zorlamak istemiyoruz var mı bi tavsiyeniz.

20bine kadar anca sybol vey era alabilirsiniz dizel

başka arana zor megane vs

• Arkadaşlar hepinize günaydınlar.

Arabamla ilgili sizlere bikaçtane soru sormak istiyorum . Öncelikle ilk sorum ön panjur hakkında. İnternette baktığım 2006-2007-2008 model yeni kasa GETZ lerde ön panjur modeli farketmeksizin araba rengi ile aynı boyanmış ama benim 2009 GETZ imde ise siyah renk. Bu konu ile ilgili Hyundai Global Sitesine girdiğimde ise ordaki katalog ve resimlerde de ön panjur siyah renkte. Sanırım 2009 yılında Hyundai bu konude bir değişiklik yaptı. Ama konudan emin olmadığımdan yeni GETZ alan veya gören arkadaşlarda da durum aynı mı diye sormak istedim.Ayrıca motor kapağıda tamamen siyah renkte, ama 2006-2007-2008 GETZ lerde ise siyah ve gümüş renk karışık.

İkinci sorum ise yakıt ile ilgili, ilk uzun yol denemem de 5,7 ile 6,0 arasında yaktı araba, oysa 90 ı geçemeyeye özellike dikkat ettim, rodaj süresinde de özellikle bu hız geçilmemeli diyorlar.Şehir içinde ise sanırım 8,0 civarı yakmaya başladı, acaba benzinli GETZ kullaınıcılarında da duurm aynı mı

Üçüncü sorun ise arabanın ilk çalışmasıyla ilgili, araba ilk çalışınca motor devri bazen kendiliğinden 2000 e kadar çıkıyor, gaza basmadan kalkış yapmaya alıştım gerçekten, biraz daha hava sıcak olunca 1000-1500 e kadar yükseliyor yine, (hava sıcak olunca dediğim göstergeden sıcaklık 19 derece iken) Bu kadar fazla yükselmesi anormal geldi, ayrıca hemen de düşmüyor, sanırım motoru biran önce sısıtmak için yapılmış brişey ama yine de özellikle benim gibi kısa mesafe giden biri için yakıt tüketimini önemli bir derecede arttıran bir kalem.

Son sorum ise bayinin ilgisizliği ile ilgili. Alırken bakmamıştım ama eve gelince farkettim, adamlar motoru temilemeden teslim etmişler, motor çamur içinde, bayi de motor temizleten var mı, nasıl yapılıyor, yada ben nasıl temizleyebilirim, bezle elimin yetiştiği yerleri sildim ama diğer taraflar hala leke içinde, bayiye gidip temizletmeyi düşünüyorum ama diğer taraftan da acaba yıkayıp motoru bozarlar mı diye düşünmüyor değilim. Motor temziletme işini yapan var mı, neyi önerirsiniz.

Gözlemlerim arttıkça sorularım devem edecek, hepinize iyi günler dileklerimle ustalar :)

• quote:

Orjinalden alıntı: discrepancy

Arkadaşlar hepinize günaydınlar.

Arabamla ilgili sizlere bikaçtane soru sormak istiyorum . Öncelikle ilk sorum ön panjur hakkında. İnternette baktığım 2006-2007-2008 model yeni kasa GETZ lerde ön panjur modeli farketmeksizin araba rengi ile aynı boyanmış ama benim 2009 GETZ imde ise siyah renk. Bu konu ile ilgili Hyundai Global Sitesine girdiğimde ise ordaki katalog ve resimlerde de ön panjur siyah renkte. Sanırım 2009 yılında Hyundai bu konude bir değişiklik yaptı. Ama konudan emin olmadığımdan yeni GETZ alan veya gören arkadaşlarda da durum aynı mı diye sormak istedim.Ayrıca motor kapağıda tamamen siyah renkte, ama 2006-2007-2008 GETZ lerde ise siyah ve gümüş renk karışık.
    İkinci sorum ise yakıt ile ilgili, ilk uzun yol denemem de 5,7 ile 6,0 arasında yaktı araba, oysa 90 ı geçemeyeye özellike dikkat ettim, rodaj süresinde de özellikle bu hız geçilmemeli diyorlar.Şehir içinde ise sanırım 8,0 civarı yakmaya başladı, acaba benzinli GETZ kullaınıcılarında da duurm aynı mı

Üçüncü sorun ise arabanın ilk çalışmasıyla ilgili, araba ilk çalışınca motor devri bazen kendiliğinden 2000 e kadar çıkıyor, gaza basmadan kalkış yapmaya alıştım gerçekten, biraz daha hava sıcak olunca 1000-1500 e kadar yükseliyor yine, (hava sıcak olunca dediğim göstergeden sıcaklık 19 derece iken) Bu kadar fazla yükselmesi anormal geldi, ayrıca hemen de düşmüyor, sanırım motoru biran önce sısıtmak için yapılmış brişey ama yine de özellikle benim gibi kısa mesafe giden biri için yakıt tüketimini önemli bir derecede arttıran bir kalem.

Son sorum ise bayinin ilgisizliği ile ilgili. Alırken bakmamıştım ama eve gelince farkettim, adamlar motoru temilemeden teslim etmişler, motor çamur içinde, bayi de motor temizleten var mı, nasıl yapılıyor, yada ben nasıl temizleyebilirim, bezle elimin yetiştiği yerleri sildim ama diğer taraflar hala leke içinde, bayiye gidip temizletmeyi düşünüyorum ama diğer taraftan da acaba yıkayıp motoru bozarlar mı diye düşünmüyor değilim. Motor temziletme işini yapan var mı, neyi önerirsiniz.

Gözlemlerim arttıkça sorularım devem edecek, hepinize iyi günler dileklerimle ustalar :)

Sakıncası yoksa aracınızın ön taraftan çekilmiş bir fotoğrafı varsa koyabilir misiniz ? Merak ettim açıkcası..

• Şimdi ekliyorum ama motoru hiç çekmedim, onu sonra eklerim, Hyundai Global Sitesindeki katalogtada tüm getzlerin önü siyah,

http://img19.imageshack.us/my.php?image=img0024ak.jpg

Resim ekelmeyi yapamadımi burdan bakarsınız resme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi discrepancy -- 30 Mart 2009; 9:28:10 >
  • Hmm. Hiç görmemiştim. Ama bence güzel, hoş duruyor.
  • http://worldwide.hyundai.com/e_brochure/GETZ/TB%20GL%20Cata_0809.pdf

Buda hyundai Global sitesindeki katalog, bence de daha güzel duruyor, ayrı bir hava katıyor, ama tabii fabrikanın masrafını da düşüyüyor .Geriye doğru atılmış bir adım bence ama güzel duruyor dediğiniz gibi
  • 2.soruna cevap

sanırım benzinlilerde rodaj 2000 km ve busürede 90ı geçmeyin değil yüksek devir yapmayın derler

yani 1--3.viteslerdede düşük devirde vites değişin

yüksek devir çevirmedikten sonra yüksek hızda gidebilirsin

veşehir içindede 8 litre benzinliaraç için normal tabiiki

3.soru ise
    getzlerde otomatik jikle var ve motor soğukluğuna göre deviri ayarlıyor

ilk marşta devir yükselebilişr sonra düşer ısındıkça

son soru ise ben motoru temizletmedim 4 yıldır

sadece motorun ön tarafına kapıbandı yapıştırdım

çünkü ordaki açıklık yüzünden yağmurlu havalarda motorun içine yoldan yada öndeki arabadab gelen çamur giriyor hep

o sorunda azalınca gerek kalmıyor yıkatmaya
  • Cevabın için çok teşekkürler, motoru korumak lazım, bu konuda haklısın , acayip çamur kapabiliyo, fazla korunaklı değil ama zaten ben aldığımda çamurluydu, o benim sinirimi bozdu

Bu arada öndeki plaka için değişik uygulamalarınız var mı, palaka baya tamponla açık duruyor, bu sorunun çözümü ne olabilir acaba , hoş bu durum tampaonun yapısıyla alakalı ama yien de aklıma takıldı sorayım istedim.
    quote:

2.soruna cevap

sanırım benzinlilerde rodaj 2000 km ve busürede 90ı geçmeyin değil yüksek devir yapmayın derler

yani 1--3.viteslerdede düşük devirde vites değişin

yüksek devir çevirmedikten sonra yüksek hızda gidebilirsin

veşehir içindede 8 litre benzinliaraç için normal tabiiki

3.soru ise
    getzlerde otomatik jikle var ve motor soğukluğuna göre deviri ayarlıyor

ilk marşta devir yükselebilişr sonra düşer ısındıkça

son soru ise ben motoru temizletmedim 4 yıldır

sadece motorun ön tarafına kapıbandı yapıştırdım

çünkü ordaki açıklık yüzünden yağmurlu havalarda motorun içine yoldan yada öndeki arabadab gelen çamur giriyor hep

o sorunda azalınca gerek kalmıyor yıkatmaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi discrepancy -- 30 Mart 2009; 10:48:19 >

• Valla bende plaka işine el atacağım. Yeni plakam yarın çıkıyor app plaka yapıp direk çift taraflı plaka ve silikonla güzelce sabitlemeyi düşünüyorum. Yaptığım zaman sonucu ve fotoları paylaşırım...
  • Sıfır otomobilin motoru nasıl çamurlu olur anlamadım... Galiba bu yoğunlukta gözden kaçmış diyelim. Ancak yine de teslim ederken aracın her yerini gösteriyolar... Kaputu açıp göstermediler mi???

Tompon rengi konusuna gelince; bazı renklerde siyah olması arabaya yakışıyor. Ayna da öyle. Her ikisi de benim arabada siyah renkte ve güzel duruyor. Kırmızı- siyah birbirine yakıştığı için sanırım... Hatta aynalar için iyiki gövde rengi olmamış diyebilirim...
  • 
Sayfa: önceki 810811812813814
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.