Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
32.737
Cevap
114
Favori
2.554.067
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Getz >> ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      176 Mesaj
      22 Mart 2009 20:48:48
      arkadaslar sorum war era larda 2006-2007 de sorun yok güzel full yani 2008 de az-biraz 2009 da ufak da olsa donanımı çok kıstılar en basitinden eps kalktı,abs bile olsa bazılarında kampana geliyo:S:S yani aynı olay matrix de de war benim sorum: yeni kasa getz e de 2006 ve sonrasında hyundai böle bi işe gitti mi şu an?(güvenlik,konfor,donanım açısından) birde dikkatimi çeken 2 husus war bazı getz lerde arka spoiler yok vites yuvarlak çok gıcık bazılarında misal bizim 2007 model bizde var spoiler vitesde era nınki gibi bunun nedeni ne çok takıldı aklıma ?
      SAYGILAR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i30 -- 22 Mart 2009; 20:45:22 >
      |
      |
      FIRTINA MAVİ
      FULL / MANUEL
    • Yüzbaşı
      283 Mesaj
      23 Mart 2009 03:26:54
      mrb arkadaşlar bi kaç sorum olacaktı..

1-getzlerde direksiyonun çok ağır olduğunu söylüyor bazı arkadaşlar..bu doğrumu..

2- dizellerde fabrika ortalaması 4.5 verilmiş..ama getz sahibi bi arkadaşım dizeller arasında en çok yakanın hyundai olduğunu söyledi ? siz ne dersiniz..dizelmotoru sağlammıdır..sorunlumudur ?

eminim forumda bu yazılmıştır ama nerdeyse 270. sayfaya gelmiş..ve nerde cevabı olduğunu bulmak imkansız..cevaplar için şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentet -- 23 Mart 2009; 3:37:29 >
      |
      |
      23 Mart 2009 10:39:37
      quote:

Orjinalden alıntı: mentet

1-getzlerde direksiyonun çok ağır olduğunu söylüyor bazı arkadaşlar..bu doğrumu..

2- dizellerde fabrika ortalaması 4.5 verilmiş..ama getz sahibi bi arkadaşım dizeller arasında en çok yakanın hyundai olduğunu söyledi ? siz ne dersiniz..dizelmotoru sağlammıdır..sorunlumudur ?

eminim forumda bu yazılmıştır ama nerdeyse 270. sayfaya gelmiş..ve nerde cevabı olduğunu bulmak imkansız..cevaplar için şimdiden teşekkürler..

eski modellerde özellikle dizellerde eps olduğundan direksiyon ağırdı

2009 larda bu kaldırıldı normal hidrolik artık o yüzden böyle sorun yok

yakıt evet hyundai muadillerine göre fazla yakıyor

çünkü bana göre ağır araba olduğu için

1200kg en yakın rakibi 1050kg felan

ama hyundaide diğer arabalarda duyduğun hiçbi motor sorunu duyamazsın

clioların enjektör sorunu ford connectlerin 100binde motor yemesi

fordlarda düşük devir yüzünden çok sık rastlanan egr valfi tıkanması

bunları bne hyundaide duymadım kesinlikle
      |
      |

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
      SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
      SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
      HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

• Yarbay
      16874 Mesaj
      23 Mart 2009 10:46:06
      quote:

Orjinalden alıntı: i30

arkadaslar sorum war era larda 2006-2007 de sorun yok güzel full yani 2008 de az-biraz 2009 da ufak da olsa donanımı çok kıstılar en basitinden eps kalktı,abs bile olsa bazılarında kampana geliyo:S:S yani aynı olay matrix de de war benim sorum: yeni kasa getz e de 2006 ve sonrasında hyundai böle bi işe gitti mi şu an?(güvenlik,konfor,donanım açısından) birde dikkatimi çeken 2 husus war bazı getz lerde arka spoiler yok vites yuvarlak çok gıcık bazılarında misal bizim 2007 model bizde var spoiler vitesde era nınki gibi bunun nedeni ne çok takıldı aklıma ?
      SAYGILAR...

yuvarlak vites eskikasalarda var

ayrıca spoylerde dizellerde standart

full benzinlilerde ve alt modelde ise otomatiklerde var benim bildiğim

ayrıca absolan araçta kampana olmaz benim bildiğim

çünkü kampana zaten zayıf bi fren sistemi absnin bi espirisi kalmıyor o zaman
      |
      |

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
      SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ

• Yarbay
      3010 Mesaj
      23 Mart 2009 10:50:15
      quote:

Orjinalden alıntı: martygetzfly

Arkadan görünüş..Arkadaşlar bu renk getz sizce nasıl kendi arabam olduğu için demiorum ama bu rengi seviyorum ben getz de..

Ankara'da sizin renkten var, hatta işyerinin otoparkında hergün bi tane görüyorum. Ancak gri, mavi ve kırmızı kadar yaygın değil elbette...

martygetzfly hocam kesinlikle haklısın. bu renk getz'e çok yakışıyor. ben de kendiminkini aldıktan sonra böyle bir renk olduğunu öğrendim. sitedeki tanıtımda o kadar kendini belli eden bir renk değil oysaki..

Bir de bayilerin satış sırasında ellerindeki rengi fazla sorgulatmadan müşteriye "gazlama"ya çalışmalarına uyuz oluyorum. (tabirimi mazur görün)...

Allah'tan benim aldığım sırada şansıma kırmızı araç geliyormuş. Eşimin istediği renk oldu ve nar çiçeği kırmızı araç sahibi olduk. Bu arada, kırmızının trafikte de dikkat çekici olması güvenlik açısından iyi birşey....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semb -- 23 Mart 2009; 16:55:35 >
      |
      |

• Yarbay
      16874 Mesaj
      23 Mart 2009 10:51:44
      quote:

Orjinalden alıntı: bramor

herkese iyi akşamlar;

İnşallah bu hafta içinde benim de bir Getz'im olacak... şimdiden hepinize bir selam vereyim dedim. ilk sayfalardan son sayfalara kadar ara ara okudum yazılanları 2005'te yazılanlarda yağ yakıyor denmiş, yok tutuşu çok iyi değil vs. denmiş. Ama tek bir şey anlıyorum herkes sahip olduğu "Getz"lerden memnun anladığım kadarıyla

onları ben yazmışımdır

sonuçta forumdaen eskilerdenim

o zamanlar kontrollerimde yağda eksilme hemde baya çünkü çubuk yarıda duruyodu görünce telaşlanmıştım

servise götürdüğümde karter konik olduğu için çok görünüyor ma yarımlitre felandır demişlerdi

inanmayınca gözümün önünde yarım litre yağ koydular ve tekrar çubuğu ölçtülerfull gösterdi bu sefer

o zaman inandım sonuçta 5000kmde yarım litre yağ eksiltmesi normal yani

tek şikayetim yakıt sorunu önbalataların 20binde bitmesi ve tıkırtıdır benim arabada
      |
      |

• Yarbay
      3010 Mesaj
      23 Mart 2009 10:55:37
      quote:

Orjinalden alıntı: discrepancy
      Arkadaşlar , hyundai genel müdürlükten şikayetçi olsam da , bundan sonra nar çiçeği getzi bulamıyacağımı düşünerek, 18.900 e açık mavi 1.4 Hy Klm ABS li GETZ aldım hayırlısıyla. Annem, babam eş dost (burdaki dostlar :)) sayesinde kırmızı almaktan vazgeçip, uçuk fiyatlarla karşılaşmadan , elime de fırsat geçmişken, açılsam da biraz (hesaplara az buçuk - ye geçecem :( )ABS li araç kısmetmiş diyip aldım bakalım.

İnşallah kazasız, cesasız, belasız günler geçiririz yeni GETZ imizile :)

Hayırlı olsun, güzel günlerde kazasız belasız kullanın.
      |
      |
      23 Mart 2009 10:59:16
      quote:

Orjinalden alıntı: JOKERGETS

arkadaşlar kafama takıldı benim 2007 de aldığım getsde yukarıdada belirttiğim gibi üzerinde 250 km vardı hatta eve geldiğimizde 3 gün sonra felan aracın kaputunda ufak bir ezik olduğunu fark ettik o zamanlar önemsememiştik acaba bu araç test aracı felan mıydı...

Ben de arabayı 15 kilometrede teslim aldım. sanırım normal olan rakam 10'lu değerlerde olandır...
      |
      |
      23 Mart 2009 12:49:19
      Arkadaşlar herkese selamlar.

HYUNDAI GETZ aracımda önden gelen lokurtu benzeri bir ses vardı. Daha önce sayfalar dolusu bu konu sanırım konuşulmuş. Okurken yoruldum açıkçası:) Az önce bu sorundan kurtulmuş biri olarak çözümü yazayım da belki yol gösterici olur diye düşündüm. Bu sesin sebebi, viraj çubuğunun şaseye sabitlendiği lastikler.(Şase bağlantı lastikleri diye geçiyor)

Bu lastiklerin çiftini 15 liraya alıp değiştirttim ve sorun çözüldü. Belki herkesteki sorun aynı değildir ama bu alternatifi de değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Daha önce söylendiyse kusura bakmayın ben 100 sayfa okuduktan sonra artık yoruldum :)))

Herkese iyi günler...
      |
      |
      23 Mart 2009 14:19:12
      Sizde kazasız, belasız, cesasız ve sorunsuz hayırlı günlerde kullanın inşallah.

Benim ilk istediğim renkti nar çiçeği, siz ne kadara aldınız aracı, bayiler çok zor fiyattan indirim yapıyorda bizde fazla indiremedik, malum yoğunluktan. Bugün gittim bayi de satılmayan sadece büyük araçlar (minibüs, kamyonet) kalmıştı, diğer hepsi satılmıştı, iyiki almışım , yoksa nisan zammı nı yerdim dedim içimden. Gerçekten de bugün bayi bomboştu, telefondan soranlara da nisan da zamlanacak, o zamanki fiyatlarla verebiliriz diyolardı

quote:

Orjinalden alıntı: semb

quote:

Orjinalden alıntı: discrepancy
      Arkadaşlar , hyundai genel müdürlükten şikayetçi olsam da , bundan sonra nar çiçeği getzi bulamıyacağımı düşünerek, 18.900 e açık mavi 1.4 Hy Klm ABS li GETZ aldım hayırlısıyla. Annem, babam eş dost (burdaki dostlar :)) sayesinde kırmızı almaktan vazgeçip, uçuk fiyatlarla karşılaşmadan , elime de fırsat geçmişken, açılsam da biraz (hesaplara az buçuk - ye geçecem :( )ABS li araç kısmetmiş diyip aldım bakalım.

İnşallah kazasız, cesasız, belasız günler geçiririz yeni GETZ imizile :)

Hayırlı olsun, güzel günlerde kazasız belasız kullanın.
      |
      |

• Yarbay
      3010 Mesaj
      23 Mart 2009 14:51:43
      Hyundai'nin satışları ÖTV indirimi öncesinde de diğer firmalardan daha iyidi. Ben satışları özellikle Nisan'a kaydırdıklarını düşünmüyorum. Eldeki stokları hakikaten de eritmiş olabilirler.
      |
      |
      23 Mart 2009 15:18:18
      Arkadan gelen lok lok amortisör sesinden bıktım artık. Arabadan soğudum.
      |
      |
      23 Mart 2009 15:24:11
      quote:

Orjinalden alıntı: anchorman

Arkadan gelen lok lok amortisör sesinden bıktım artık. Arabadan soğudum.

hyundai duyuru yapmış bunun için

garantiden değişiyomuş
      |
      |

• Onbaşı
      36 Mesaj
      23 Mart 2009 20:41:17
      quote:

Orjinalden alıntı: mentet

1.direksiyon biraz ağır bizim akrabada era var ondan ağır..ama o kadar değil
      2.dizel akrabanın erası çok az yakıyor diğer otomobillerden az kimseye inanma herkes kafasına göre atıyor...ayrıca araba 66 binde dizel era en ufak sorun yaşamadı bakımlarını tam yaptır olay bitmiştir..
      |
      |

• Teğmen
      176 Mesaj
      23 Mart 2009 22:09:54
      quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orjinalden alıntı: i30

SAYGILAR...

yuvarlak vites eskikasalarda var

ayrıca spoylerde dizellerde standart

full benzinlilerde ve alt modelde ise otomatiklerde var benim bildiğim

ayrıca absolan araçta kampana olmaz benim bildiğim

çünkü kampana zaten zayıf bi fren sistemi absnin bi espirisi kalmıyor o zaman

o zaman hyundai getz de herhangi bir era daki gibi ufak tefekde olsa ki adamı soğutmaya yetiyor bunları yapmadı öyle mi ? 2007 de neyse 2009 da da öle şu an getz xD?
      SAYGILAR...
      |
      |
      FIRTINA MAVİ
      FULL / MANUEL

• Teğmen
      183 Mesaj
      23 Mart 2009 23:05:28
      quote:

Orjinalden alıntı: cewothekid

Arkadaşlar herkese selamlar.

HYUNDAI GETZ aracımda önden gelen lokurtu benzeri bir ses vardı. Daha önce sayfalar dolusu bu konu sanırım konuşulmuş. Okurken yoruldum açıkçası:) Az önce bu sorundan kurtulmuş biri olarak çözümü yazayım da belki yol gösterici olur diye düşündüm. Bu sesin sebebi, viraj çubuğunun şaseye sabitlendiği lastikler.(Şase bağlantı lastikleri diye geçiyor)

Bu lastiklerin çiftini 15 liraya alıp değiştirttim ve sorun çözüldü. Belki herkesteki sorun aynı değildir ama bu alternatifi de değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Daha önce söylendiyse kusura bakmayın ben 100 sayfa okuduktan sonra artık yoruldum :)))

Herkese iyi günler...

cumartesi bende yaptırdım garantiden yapılan işlemler şunlar:
      burç-denge çubuğu iki taraf
      Kaliper seti-ön fren iki taraf
      ön viraj demir burcu
      sabit pim
      ses şu an için giderilmiş gibi bakalım ilerleyen günlerde belli olur.
      |
      |

• Binbaşı
      1602 Mesaj
      24 Mart 2009 08:49:39
      Arkadaşlar dün akşam aklıma takılan bir soruyu sizle paylaşmak istedim.

Sorum öngerdiricili emniyet kemerleri hakkında. Bizim getzlerde ön gerdirici emniyet kemeri mevcut ama sadece hava yastığının bulunduüu koltukta mı ön gerdiricili sistem var yoksa her iki koltukta (sürücü ve yolcu) mı var ?

Kısacası , hy modelinde sadece sürücü, çhy modelinde ise her iki koltuktada mı ön gerdiricili sistem var ?

Benim mantığıma göre hava yastığının olması ve SRS sistemi ön gerdiricili emniyet kemeri için gerekliyse, hy modelinde bu sistem varsa, iki kemerde buna bağlı olduğundan tüm Getzlerde (en az bir hava yastığı bulunan ) ön gerdiricili sistem iki koltukta da mevcut olması lazım.

Sizin bu konuda bildikleriniz, düşündükleriniz ve tecrübeleriniz nedir, benimle paylaşırsanız sevinirim .
      |
      |
      24 Mart 2009 10:14:18
      airbagle alakası olmaz sanırım bunun

yani airbag olunca ikisinde olmayınca birinde olmaz

varsa ikisindede vardır

istersen bi test et çok hızlı öne eğil tutuyomu tutmuyomu bi dene
      |
      |

• Binbaşı
      1602 Mesaj
      24 Mart 2009 10:40:57
      Çarpma anında anlaşılırbu durum, anlamak içi,n çarpmayalım bir taraflara :) Şaka bir yana bende yanı fikirdeyim, ikisinde de vardır diye düşünüyorum.
      |
      |
      24 Mart 2009 13:08:38
      Öngergili emniyet kemeri olmayan araba kaldı mı yav Benim bildiğim en son reno 12'lerde felan düz kemerler vardı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semb -- 24 Mart 2009; 13:04:50 >
      |
      |

Reklamlar
sohbet
haberler
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.