Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (795. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 793794795796797
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar. 69.000'de 2006 model 110 hp Full Getz. Fiyatı oldukça uygun. Sizce bu km'de ki araç alınır mı? Benzinli olsa korkum yok ama Dizel olunca biraz soru işaretleri oluyor. Siz ne dersiniz ? Aldığımda zaten carbon clean falan yaptırmayı düşünüyorum. Normal kullanımda kaç km yapar bu motorlar ?
  • getz ile özellikle dizelinde ışıklarda kalkışlarda ağır davranıp öndekine kalkış için imkan tanırsanız iyi olur yoksa pat diye arkasına dokunabilirsiniz, ben bir başka getzi bu durumda öndeki vectra ya dokunurken görmüştüm kalkamayınca vectra arkadan dokunuverdi bizimki.

aramıza yeni katılan arkadaşlar, hepinizin araçları hayırlı uğurlu olsun.

quote:

Orjinalden alıntı: _JayJay_

Merhaba arkadaşlar.. Sonunda dün sabah aracımı teslim aldım, ufak bir gecikmeyle de olsa.. Panzotun olduğunu görünce bir rahatladım ki sormayın Araç çok hoşuma gitti.. Yalnız şöyle bir şey var.. Gaza hafif dokununca ok gibi fırlıyor.. Bu nedendir ki? Rodajda olduğu için mi, benzinli olduğu için mi, motor yeni olduğu için mi? İleride geçer mi? Çünkü cidden bana anormal geldi öyle fırlaması.. Biraz da korkuttu tabi.. Sonuçta ben çok usta bi şoför değilim, panik olurum öyle birden hızlanınca

• arkadaşlar geçen fark ettim direksiyonu sağ sol yapınca hızlı bir şekilde tak tak diye ses geliyor bu bütün getslerde var mı yoksa bizim gets mi sorunlu kendi arabanıza bakarsanız anlarız ama araba çalışmazken kontak açık durumdayken yapın....
  • quote:

Orjinalden alıntı: JimBeam

Selam arkadaşlar. 69.000'de 2006 model 110 hp Full Getz. Fiyatı oldukça uygun. Sizce bu km'de ki araç alınır mı? Benzinli olsa korkum yok ama Dizel olunca biraz soru işaretleri oluyor. Siz ne dersiniz ? Aldığımda zaten carbon clean falan yaptırmayı düşünüyorum. Normal kullanımda kaç km yapar bu motorlar ?

bende 2006 getz var eski kasa 82 beygir dizel ve 65000 km'de.araba km yaptıkça sanki daha az yakıyor.şu kış ortamında şehiriçinde 100 ytl euro dizelle 720 km yaptım.litre fiyatı 2.35 tl yer Ankara sen düşün artık.tabi senin dediğin araç nasıl kullanıldı.iyi kullanırsan arabayı sorunsuz biçimde kullanıp satarsın.araba şu kadar km yapar demek zor.bizim şirkette doblolar var.1.9 jtd doblo var eski kasa 280.000 km oldu daha motora anahtar değmedi.1.3 doblomuz var kasaya ağır kaldı pistonlar yamuldu 75000 km'de.bizim getzler kasayla uyum içinde sorun yaşayacağını zannetmem

• quote:

Orjinalden alıntı: jacks
    bende 2006 getz var eski kasa 82 beygir dizel ve 65000 km'de.araba km yaptıkça sanki daha az yakıyor.şu kış ortamında şehiriçinde 100 ytl euro dizelle 720 km yaptım.litre fiyatı 2.35 tl yer Ankara sen düşün artık.tabi senin dediğin araç nasıl kullanıldı.iyi kullanırsan arabayı sorunsuz biçimde kullanıp satarsın.araba şu kadar km yapar demek zor.bizim şirkette doblolar var.1.9 jtd doblo var eski kasa 280.000 km oldu daha motora anahtar değmedi.1.3 doblomuz var kasaya ağır kaldı pistonlar yamuldu 75000 km'de.bizim getzler kasayla uyum içinde sorun yaşayacağını zannetmem

jacks, ankara'da yakıtı nerden alıyosun.

Ben petrol ofisinin eurodizelini kullanıyorum. En son şehiriçinde 39 litre yakıtla 691,5 kilometre yaptım ki, bu da senin değerine yakın gibi görünüyor...

• arkadaşlar yamulan diskleri totrnacıya mı götürmek lazım toksa yenisini mi alamak lazım..tornacıya götürsek düzelirmi veya sorun yaşatırmı...
  • valla fiyatlarına bak bence

eski paliomda diskler yamulmuştu ozaman 120 lirafelan maliyet çıktı çünkü dikleri taşlatsanda değişsende balatalarda değişmek zorunda

bende 170 liraya tofaşta yeni disk taktırmıştım

çünkü 1 yıl garantisi vardısonuçta

diskleri taşlatsam 3 günsonra sorun olsa tamirci tanımaz beni

eğer arada çok fark çıkmıyosa değiş derim ben
  • sayın jacks serviste diskleri tornaya soktular yani hiç para vermedim ama ne derece sağlıklı onu bilmiyorum..birde dskleri düzeltince balatalarında mı değişmesi lazım..bizimkiler daha yeni değişmedi yani bi sakınacası olur mu değişmemesinin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: MURON70

sayın jacks serviste diskleri tornaya soktular yani hiç para vermedim ama ne derece sağlıklı onu bilmiyorum..birde dskleri düzeltince balatalarında mı değişmesi lazım..bizimkiler daha yeni değişmedi yani bi sakınacası olur mu değişmemesinin...

balataların yeniyse bir sakıncası olmaz zaten servisler taşlanınca duzelicek durumdaysa taşlıyorlar yoksa direk değişim

bende serviste yaptırıyorum hiç ucret almıyorlar.
  • arkadaşlar bu diskleri nasıl yamultuyorsunuz anlamdım valla. birde ben ışıklarda kalkarken
    gaz vermeden kalkıyorum yoksa dediğiniz gibi öndeki araca dokunmanız an meselesi oluyor.
    birde bu aracın bu özelliğini seviyorum gaz vermedende kendi kendine gidiyor viteste. ışıklarda bazen gıcık ediyorlar hızlı kalkarım fark atarım diye öyle yapanlara hafif gaz vererek kalkıyorum araba ok gibi fırlayıp gidiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: getzci

arkadaşlar bu diskleri nasıl yamultuyorsunuz anlamdım valla. birde ben ışıklarda kalkarken
    gaz vermeden kalkıyorum yoksa dediğiniz gibi öndeki araca dokunmanız an meselesi oluyor.
    birde bu aracın bu özelliğini seviyorum gaz vermedende kendi kendine gidiyor viteste. ışıklarda bazen gıcık ediyorlar hızlı kalkarım fark atarım diye öyle yapanlara hafif gaz vererek kalkıyorum araba ok gibi fırlayıp gidiyor.

o özellik her arabada var zaten

yarım gaz denir ona

debriyajı tam kavrama noktasında tuttuğunda düz yolda harekete başlar yokuştada frensiz durabilirsin bu sayede

disklerin yamulmasıda yoldaki sulara patırkütür girersen sıcak olan diskler birden soğukla karşılaştığı için yamulurlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackDaniels -- 7 Mart 2009; 19:43:49 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: semb

quote:

Orjinalden alıntı: jacks

jacks, ankara'da yakıtı nerden alıyosun.

Ben petrol ofisinin eurodizelini kullanıyorum. En son şehiriçinde 39 litre yakıtla 691,5 kilometre yaptım ki, bu da senin değerine yakın gibi görünüyor...

ben opet kullanıyorum.bence gayet iyi yakıt.eskişehir yolu shell'den alırsan araba hantallaşıyor ve çok gürültülü çalışıyor aklında olsun.genelde eskişehir yolundaki kafesin yanındaki opetten alırım

• ben opetin rünlerine para vermem bnece çok kalitesiz

shell derim o kadar çalmayanıb ulursan bide total

bayide bi sorun olabilir belki
  • benzinli arabayı gaz vermeden kaldır bakalım kalkacak mı olduğu yere yığılır kalır.ne yarım gazı. ben gaz vermeden kalkıyorum yarım gaz bunun neresinde bu özellik dizellerde var yüksek torkdan kaynaklanıyor.gaz vermeden kalktığınız zaman araba normal olarak kalkıp gidiyor.ama biraz gaz vererek kalktığınız zaman resmen koltuğa yapıştırıyor. tabi ayağınızı birden çekerseniz elbette stop eder onu iyi ayarlamak lazım.
  • ben de aranıza katıldım 2006 getz 1.5 crdi aldım 90.000 km'de yalnız acemilikten 15-20 km el freni açık eve aracı getirdim el freni gitmişmidir çok masraf çıkarırmı, bilen arkadaşlardan cevap bekliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: realisth

ben de aranıza katıldım 2006 getz 1.5 crdi aldım 90.000 km'de yalnız acemilikten 15-20 km el freni açık eve aracı getirdim el freni gitmişmidir çok masraf çıkarırmı, bilen arkadaşlardan cevap bekliyorum

el frenin ne kadar çekmiştin problem ordaen fazla yeni balata takımı alıcaksın
  • sayın jacks teşekkürler sonuna kadar çekmemiştim ortalarda bir yerdeydi farkettiğimde yine de değiştirmem gerekir mi bilemiyorum deneyerek öğrenecem heralde.
  • Kardeş takım üyelerinin mübarek mevlid kandilini kutlar,sevdiklerinizle birlikte tekrarını yüce Allah'tan temenni ederim.
  • arkadaşlar serviste getslere boyalı spoiler var ama fiyatı biraz fazla geldi adam 200 ytl dedi acaba başka biryerden boyalı spoiler kaça alırız...ve bunu nasıl monte ediyolar oraya bilen arkadaşlar cevap bekliyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: getzci

benzinli arabayı gaz vermeden kaldır bakalım kalkacak mı olduğu yere yığılır kalır.ne yarım gazı. ben gaz vermeden kalkıyorum yarım gaz bunun neresinde bu özellik dizellerde var yüksek torkdan kaynaklanıyor.gaz vermeden kalktığınız zaman araba normal olarak kalkıp gidiyor.ama biraz gaz vererek kalktığınız zaman resmen koltuğa yapıştırıyor. tabi ayağınızı birden çekerseniz elbette stop eder onu iyi ayarlamak lazım.

o işleme yarım gaz denir işte

yarım gaz gaza yarımbasmak değildir

yarım gaz gaza basmadan debriyajı kavrama noktasında tutmaktır

benzinlidede olur dizeldede
  • 
Sayfa: önceki 793794795796797
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.