Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (785. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 783784785786787
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ffmsahin

quote:

Orjinalden alıntı: ibrahimalp

semb dostum hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler. Bagaj tablası standarttır takmayı unutmuşlardır.

Bu arada arkadaşlar benim aracın anten dipten kırıktı. Geçen anteni söktürdüm, tornacıya gittim diş açtırdım ona ve ufak bir süs anteni alıp taktım. Serviste 65 TL anten haberiniz olsun. Tornacı para bile almadı
    10 TL antene verdim olay bitti.

yalnız dikkat çekici ve süslü bişey taktıysan, çocuklar söker onu yerinde yeller eser, orjinali dikkat çekmiyordu..haberin olsun.

Çok cafcaflı değil..! Sökeceklerini sanmıyorum. Güzel oldu ama.

• quote:

Orjinalden alıntı: getzci

arkadaşlar şu arkadan gelen tıkırtılar için çözüm bulunmuş. geçen de forumda
    bahsi geçmişti. sol ön amortisör için servise gitmiştim gitmişken arkadaki seside
    söyledim. amortisör borularını değiştiriyolarmış. inanın ses seda kalmadı.bu sesler
    yüzünden arabadan soğumuştum ama şimdi harika oldu zevkle biniyorum.
    geçenlerde focusa binme şansım oldu test için. bebek olunca araca sığamayacağız
    gibi bir his var içimde. bende şöyle sedanlara bi bakayım dedim. bizim aracın içi
    gerçekten geniş. focusa binince bi tuhafıma gitti. alışmışız ön camın büyüklüğüne.
    inşallah sığışırızda aracı satmak zorunda kalmam.

sığarsın sığarsın..ben de cocuk olunca çok korkmuştum.. ben adi ve dar bir bebek arabası almak taraftarıydım bagaj yüzünden..ama hanım yaz-kış kullanacak bişey olsun diye diretince biraz büyüğünden almak zorunda kaldım. büyük bebek arabası arkaya tam oluyor. sanki ölçmüş te yapmışlar. enteresanlığı bebek arabasını koyunca sağa sola başka birşey koyamıyorsun. üstüne koyunca da bagaj tablası altında az yer kalıyor, ancak çantasıyla ufak birkaç poşetlik yer kalıyor..
    ben de ailecek biyere giderken bagaj tablasını evde bırakıp gitmeye başladım. çok da iyi oldu. arkayı tepelleme koyabiliyorsun herşey.. zorda kalırsan tek koltuk olanı yatır öyle kullan içine fazla malzeme koyacaksan.. ayrıca ön koltuk da boşalıyor bebek olunca anne arkada oturduğu için. ön koltuğa da koyabilirsin marketlik malzemeleri.
    bebek koltuğu işini iyi yapmışlar, arka emniyet kemerinin boyu da iyi, bebek koltuğunu koyunca sıkıca tutuyor, ekstra bişeye ihtiyaç kalmadan..
    alman gereken tek şey ise 5 liraya satılan arka sağ sol cam için vantuzlu güneşlik perdesi.. inan ki işini fazlasıyla görür..

bizim araç 1 bebeği rahat kaldırır, ama 2.sini bilemiyorum.

• quote:

quote:

quote:

semb dostum hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler. Bagaj tablası standarttır takmayı unutmuşlardır.

Bu arada arkadaşlar benim aracın anten dipten kırıktı. Geçen anteni söktürdüm, tornacıya gittim diş açtırdım ona ve ufak bir süs anteni alıp taktım. Serviste 65 TL anten haberiniz olsun. Tornacı para bile almadı

yalnız dikkat çekici ve süslü bişey taktıysan, çocuklar söker onu yerinde yeller eser, orjinali dikkat çekmiyordu..haberin olsun.

resmini koyda bakalım, belki ben de alırım.

• benim aracım 1.5 vgt 110 ps aracı ilk aldıgımda 475 km yol yaptım depo yarı oldu 55 liralık mazot aldım sonra 140 km yaptım 15 liralık mazot aldı daha sonra 100 km yol yaptım 25 liralık mazot aldı ben de anlamadım bu işi çok acayip bi fark var
  • quote:

quote:

quote:

quote:

resmini koyda bakalım, belki ben de alırım.

En kısa sürede çekip ekleyeceğim. Herhangi bir aksesuarcıda ufak bir süs anteni iste içinde 5-6 tane vida çeşidi olanından. Bizim aracın antenin demir kısmını çevirerek sök ve hangisi uyarsa onu tak. Güzel oluyor

• quote:

bahsi geçmişti. sol ön amortisör için servise gitmiştim gitmişken arkadaki seside
    söyledim. amortisör borularını değiştiriyolarmış. inanın ses seda kalmadı.bu sesler
    gibi bir his var içimde. bende şöyle sedanlara bi bakayım dedim. bizim aracın içi
    gerçekten geniş. focusa binince bi tuhafıma gitti. alışmışız ön camın büyüklüğüne.

ön camı diğer bindiğim bütün arabalarda mumla arıyorum. getz de yolda giderken güvende olduğumu ve büyük bi araba kullandığımı hissettiren ön camla benim aramdaki torpido mesafesini ve üstüne eşyalarımı koyabildiğim düzlüğü de arıyorum. ama bulamıyorum.

her ne kadar jetta gibi veya mtv tipli geniş bagajı olan bi araba arasamda ilerde kendime, bir sonraki arabam da hyundai olacağa benziyor, performans ve görüşten dolayı..

• Arkadaşlar yeni bir konu açtım ana sayfada.

"Hyundai Assan Müşteri Memnuniyeti"

Katılımlarınızı bekliyorum.

Saygılar;
  • quote:

Orjinalden alıntı: airforce7

Arkadaşlar yeni bir konu açtım ana sayfada.

"Hyundai Assan Müşteri Memnuniyeti"

Katılımlarınızı bekliyorum.

Saygılar;

ok..
  • assanda müşteri memnuniyeti yok

kocaman bir 0 benden

değilmiki müşteri hizmetleri bu araba bu kadar işine gelirse dedi bana

daha diyecek lafım yok
  • quote:

Hocam ben de inanamıyorum ama yanlışlık yok... Bagaj tablası mevcut değil....

65 TL bayılıcaz artık

• arkadaşlar herkese merhaba,
    getz 1.5 crdi 82 beygir hy klima abs 2005 model 90 binde 13.200 e almayı düşünüyorum. aracı 3 farklı yere gösterdim herşeyi orjinal motoru da iyi durumda dediler. sizce fiyat nasıl
  • o düzlüğe eşya koymak çok tehlikeli olabiliyor, ben peçete kutusu bile koymuyorum.

quote:

quote:

ön camı diğer bindiğim bütün arabalarda mumla arıyorum. getz de yolda giderken güvende olduğumu ve büyük bi araba kullandığımı hissettiren ön camla benim aramdaki torpido mesafesini ve üstüne eşyalarımı koyabildiğim düzlüğü de arıyorum. ama bulamıyorum.

her ne kadar jetta gibi veya mtv tipli geniş bagajı olan bi araba arasamda ilerde kendime, bir sonraki arabam da hyundai olacağa benziyor, performans ve görüşten dolayı..

• quote:

Orjinalden alıntı: gazim40

bi sorum olacak
    arabayı çalıştırınca özellikle soğukta ön taraftan rahatsız edici bi şekilde gıcırtı sesi geliyo bir haftadır
    ısındıktan sonra geçiyo..
    sanki kayış gibi bi şey ses yapıyo
    yardımcı olursanız sevinirim

aynı sorun bende de vardı. ustaya götürdüm. radyatör kayışı gevşemiş dedi. biraz sıkılaştırdı herhalde. çok şükür geçti. haberin olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: firatpolat
    arkadaşlar herkese merhaba,
    getz 1.5 crdi 82 beygir hy klima abs 2005 model 90 binde 13.200 e almayı düşünüyorum. aracı 3 farklı yere gösterdim herşeyi orjinal motoru da iyi durumda dediler. sizce fiyat nasıl

Yılda 22- 23 bin kilometre yapılmış. Dizeller motor olarak daha dayanıklı olduğu için 90 bin 2005 model bir araba için kabul edilebilir bir sayı... Ankara piyasasını son zamanlarda araştırdığım için yazıyorum, o fiyat iyi bile. Ankara'da temiz getz için 14500 den aşağı yok. İstanbul ve kıyı kentleri için fiyat biraz düşer tabi... Alırsan hayırlı olsun, iyi günlerde kullan inşallah...
  • quote:

Orjinalden alıntı: derebeyii
    o düzlüğe eşya koymak çok tehlikeli olabiliyor, ben peçete kutusu bile koymuyorum.

Katılıyorum, o tip yerlere bişeyler koymak tehlikeli. Hatta arka bagaj tablası üstüne de aynı şekilde... Sert fren ve ani hızlanmalarda mermi etkisi yapabilir...
  • quote:

jack, uzun zamandır 3 aydır giremiyordum. kasım2008in ilk haftası bayburt-giresun-samsun-istanbul, dönüşte kasım ortasında aynı yolla bayburta geldim.. tek başıma ve gece.. giderken orduda perşembeye gelince farkında olmadan otobanda kayboldum. perşembeye gidiyormuş yol dümdüz, yeni sahilyolu için sola sapmak gerekiyormuş, dünyayı tersten gördüm bolan tepelerinde perşembe'de.. yeni yol yapılmadan önceki eski yolmuş. ben hayatımda böyle bir yol görmedim, direksiyonu bir tam sola bir tam sola çeviriyorsun ne bakkal ne çakkal zifiri karanlık ağaçlar arasında terkedilmiş şehir gibi,yoldan geçen bir tane bile araba yok..bir de gece olunca 3 saatte zor geçtim, çıkınca benzin bitti zaten.. istasyonda kendi kendime söyleniyorum -bi daha perşembeye gidersem ...

geçen zaman zarfında getzini satan oldu mu?

Bizim memleket oluyor.Ordudan perşembeye gelince kocaman tabelalar var yön belirten.Demekki fazla dikkat etmemişsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Creative52 -- 9 Şubat 2009; 14:10:44 >

• güneşlik perdesi zaten almıştım.film çektiremediğim için bende
    öyle bi çözüm düşünmüştüm.iyide oldu. fakat şu sol önden gelen ses
    bugün dikkat ettim kesilmemiş. sol ön amortisör değişmişti. ama ses halen var.
    ses sabahları hava soğukken yapıyor. beş altı km gittin mi kesiliyor. normal yolda
    da yapmıyor birinci viteste yavaş giderken çukurlara girip çıktıkça yaylandığı zaman
    küt küt bişey vuruyor. başına böyle bişey gelen oldumu acaba. yada bilgisi olan arkadaşlar
    yardımcı olurlarsa sevinirim.bu problem nerden kaynaklanıyor. sanayideki ustalardan birine gitseydim
    işimi çoktan hallederlerdi.servisteki ustalar hiçbirşeyden anlamıyor işleri sadece parça değiştirmek
    oh ne kolay. problem nerde bi bakalım anlayalım yok. ses mi geliyor tamam şu parçayı değiştirelim.
    bi gördüğüm ustayı bi daha görmüyorum işi öğrenen hop kaçıyor.

• Bendede aynen dediğin ses var sabah rampa aşağı inerken hafif cukurlarda ön taraftan ses geliyor.Gecen gün servise gidip test sürüşü yaptılar birşey yok bunda normal dediler.Pek önemsemiyorum bende.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Bendede aynen dediğin ses var sabah rampa aşağı inerken hafif cukurlarda ön taraftan ses geliyor.Gecen gün servise gidip test sürüşü yaptılar birşey yok bunda normal dediler.Pek önemsemiyorum bende.

valla ben önemsiyorum araba konusunda çok titizim.95 model doğan olsa hiç acımam.
    servise gidene kadar ses kesiliyor zaten. ilk önce benimkide öyle oldu. elemanla teste çıktık
    abi bunda bişey yok dedi. ben alıyorum ses yok. artık akşam bıraktım aracı sabah hiç
    yol gitmeden denedik gerçekten ses geliyor dedi ama ne çare çözüm yok.amortisörden
    yapıyor dedi değiştirdiler ama yok kesilmedi.illaki söylicen kardeşim ses şurdan geliyor
    tamir edin diyecen ondan sonra yapacaklar. başka bişey bilmezler.

• quote:

bugüne kadar aldığım en kaliteli yakıt, gebzede rampa aşağı istanbul yönüne giderken iki tane yanyana shell benzin istasyonu var onlardan aşağıda olanı. bir de bpnin ordu fatsada yol kenarında kıytırık bi istasyondan aldığım yakıtıydı.. bpnin o yakıtıyla 1.5 depo ile gittiğim yolu nerdeyse 1 depo ile gitmiştim istanbula dönüşte.

ffmsahin,
    fatsalıyım ve 29 yaşındayım,
    kıytırık bi istasyon dediğin dediğin o benzinci yıllardır orada var,
    çocukluğumdan beri yani ...
  • 
Sayfa: önceki 783784785786787
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.