Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (773. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 771772773774775
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: :::ABSOLUT®:::

ya benim arabaya kış lastiği alsam diyorum ama sadece önlere.. işe yararmı ki arkadaşlar? bugün çok hafif rampa olan yerlerde gaza basıp basmadığımı anlayamadım walla..

bide bu lastiklerin ortalama fiyatları nedir acaba? haftasonu lastikçide sorduğumuz zaman kazık falan yemeyelim? tşkler.

tamam aldım cevabımı ben..illa 4tekerdede olması lazımmış. herhalde en iyisi sürmemek. bakıcaz artık bi şekilde..
  • benim getz 1.5 crdı da son 1 aydır önde mavi bir ışık yanıyor.hareret ışığı gibi.10-15 dakika yandıkdan sonra sönüyor.her arabayı çalıştırmamda yanıyor.neden kaynaklanıyor olabilir?
  • son bir aydır değil her zaman öyle olması gerekirdi. motorun ısındığını gösteriyor. ben mvi sönmeden yüksek devirlere çıkmıyorum, 2000 i geçmemeye çalışıyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: mr_luci

benim getz 1.5 crdı da son 1 aydır önde mavi bir ışık yanıyor.hareret ışığı gibi.10-15 dakika yandıkdan sonra sönüyor.her arabayı çalıştırmamda yanıyor.neden kaynaklanıyor olabilir?
  • Arabanın kaloriferini tam olarak sıcağa ayarladığımda pis bir koku geliyor.(Yanık kokusu gibi) Böyle bir sorunla karşılaşan oldumu.Dün gece biraz arabayla karda uğraştık onun için olabilirmi acaba.Düz yolda giderken bile sıcağı tam ayarladıgımda ara sıra böyle oluyordu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: BMW 528

abiler

kesin sunrof arıyorum birdaha uzun zaman araç almayı düşünmedigimden bari sunrof olsun .hep içimde uhde kaldı yaw

birde 2005 model alın diyor kullanıcılar 2004 ile 2005 arasında fark varmı?

var

2004 ler 3 yıl garantiliydi

birde zaten 2004 model olup sunroof olanı yok

2005 mp3lülerde var sunroof
  • hımm o zaman 2005 düşürmemiz gerekecek
  • Merhaba arkadaşlar,

İki araba arasında kararsız kaldım. 2006 model corsa 1.2 ve 2007 model 1.4 getz. Fiyatları yaklaşık aynıysa hangisi alınır? Yakıt tüketimi en önemli kriterim. Çok hız yapmayı seven bir insan değilim. Biraz daha üzerine koyup 2007 model dizel bir getz almak daha mı mantıklı olur yoksa? Açıkçası beni getz'den en çok soğutan iç mekandaki malzeme kalitesinin kötülüğü. İki aracın da sağlamlığı ve yürüyen aksamı konusunda bilgim yok. Bu durumda bu 3 araç içinde sizin öneriniz ne olur?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim
  • Kriter yakıt tüketimi ise 1.4 Getz ; 1.2 Corsa'dan fazla yakar. Benimki ortalama 100 km de 7-8 lt yakıyor. İç mekan kalitesi Corsa'nınki daha kalitelidir ama Getz'deki ferahlık 1.2 Corsa da yoktur. Sorunsuzluk ve servis olayı olarak bence Getz, 1.2 Corsa 'ya göre bir adım önde.

quote:

Orjinalden alıntı: CiGa95

Merhaba arkadaşlar,

İki araba arasında kararsız kaldım. 2006 model corsa 1.2 ve 2007 model 1.4 getz. Fiyatları yaklaşık aynıysa hangisi alınır? Yakıt tüketimi en önemli kriterim. Çok hız yapmayı seven bir insan değilim. Biraz daha üzerine koyup 2007 model dizel bir getz almak daha mı mantıklı olur yoksa? Açıkçası beni getz'den en çok soğutan iç mekandaki malzeme kalitesinin kötülüğü. İki aracın da sağlamlığı ve yürüyen aksamı konusunda bilgim yok. Bu durumda bu 3 araç içinde sizin öneriniz ne olur?

• Herkese mutlu bir yeni yıl diliyorum öncelikle

2,5 aydır yurtdışında olduğumdan Getz'im kuzu gibi yatıyor evin önünde. 10 günde bir yan komşum gelip anahtarı alıyor, 3-5 km gezdirip yerine bırakıyor. 10 Ocak'ta Türkiye'ye dönüyorum, minik kuşumu sürmeyi çok özledim.

Dönünce epey bir masraf bekliyor beni:

1-Hemen kış lastikleri takılacak
    2-2009 MTV ilk taksidi yatacak
    3-Şubat ayında 3.yıl bakımına girecek (şu anda 29 bin km)
    4-Bakımdan sonra ilk muayenesine gidecek

3 yıldır kazasız belasız, sorunsuz kullandım bu Getzi.
    Performansıyla, yakıt tasarrufu ile hep memnun etti.
    Yolda bırakmadı, çalışmamazlık etmedi, arıza çıkarmadı.
    Şimdiye kadar çok memenunum.
    Bakımlar dışında tek kuruş masraf çıkarmadı.
    Kısmetse daha uzun yıllar kullanacağım.

Herkese tekrar iyi bir yeni yıl ve yeni yılda da Getz'lerinizle keyifli sürüşler diliyorum

• quote:

Merhaba arkadaşlar,

bence biraz daha koyup yeni kasa corsa bak 1.2

çünkü vergiler gerçekten çok yüksek

ve getzlerin vergi dilimleride üstte corsaya göre

boşuna yılda 200-250 lira fazla vergi vermeye değmez

açıkçası yeni kasa getz sevdiğim bir araç değil

dediğim gibi ben olsam yeni kasa corsa alırım 2008 model

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackDaniels -- 31 Aralık 2008; 10:28:46 >

• Açıkçası bunu da bütçemi zorlayarak alacağım. Yeni kasalarda fiyat birden yükesliyor. Ona ulaşabileceğimi sanmıyorum. Bütçemin en üst seviyesi bu olacak. Ben corsa'dan yanayım açıkçası ama daha yeni bir model araba alma fikri cezbediyor getz açısından.

Peki biraz daha üzerine koyup dizel getz almaya değer mi?
  • Bu sınıf arabalardan fazla bi şey bekleme.Corsa ve getz çok farketmez.İç mekan plastik kalitesi getzde kötü Corsada iimi sanki oda kötü.Sonuçta b segmenti hepsi aynı.Ama karar senin .Getzi seviyorum .Ön camı çok geniş araba çok ferah ama corsa hiç ferah gelmedi bana.Karar senin ama ben olsam yeni corsa bakardım.
  • Herkeze selam arkadaşlar getzimi satıyorum belki ilgilenen arkadaşlar olabilir diye yazıyım dedim
    2005 model
    abs,klima,mp3 çalar,4 disk fren,4 cam otomatik
    3 silindir 82 hp
    50.000 km de
    garanti kapsamında
    değişen ve boyanan olmayan
    gözüm gibi baktığım bi otomabil
  • 3. yılını doldurmuş(vergi açısından) bir dizel getz alırsanız pişman olmazsınız. eski kasa corsa çok basık.

quote:

Açıkçası bunu da bütçemi zorlayarak alacağım. Yeni kasalarda fiyat birden yükesliyor. Ona ulaşabileceğimi sanmıyorum. Bütçemin en üst seviyesi bu olacak. Ben corsa'dan yanayım açıkçası ama daha yeni bir model araba alma fikri cezbediyor getz açısından.

• 3. yılını doldurmuş olması için 2005 mi 2006 mı olması gerekiyor?

quote:

Orjinalden alıntı: derebeyii

3. yılını doldurmuş(vergi açısından) bir dizel getz alırsanız pişman olmazsınız. eski kasa corsa çok basık.

quote:

Açıkçası bunu da bütçemi zorlayarak alacağım. Yeni kasalarda fiyat birden yükesliyor. Ona ulaşabileceğimi sanmıyorum. Bütçemin en üst seviyesi bu olacak. Ben corsa'dan yanayım açıkçası ama daha yeni bir model araba alma fikri cezbediyor getz açısından.

• 2006
  • ne kadar?
    nerdesiniz?
    yol bilgisayarı yok degilmi?
    aynalar elektiriklimi?

quote:

Orjinalden alıntı: bartu dayı

Herkeze selam arkadaşlar getzimi satıyorum belki ilgilenen arkadaşlar olabilir diye yazıyım dedim
    2005 model
    abs,klima,mp3 çalar,4 disk fren,4 cam otomatik
    3 silindir 82 hp
    50.000 km de
    garanti kapsamında
    değişen ve boyanan olmayan
    gözüm gibi baktığım bi otomabil

• arkadaşlar

içimizde otm getz aracı olan varmı?
  • Anten sorunumu hala çözebilmiş değilim. Bulunduğum yerde tüm aksesuarcıları gezdim ama yok yok yok..!

http://www.hepsiburada.com/jsv-led-anten/productDetails.aspx?CategoryId=264981&productId=otsv1800300001706

Bu anteni alıp deniyeceğim artık. İnşallah olur. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.
  • ruhsatta 2006 yazması yeterli.

quote:

3. yılını doldurmuş olması için 2005 mi 2006 mı olması gerekiyor?

quote:

Orjinalden alıntı: derebeyii

3. yılını doldurmuş(vergi açısından) bir dizel getz alırsanız pişman olmazsınız. eski kasa corsa çok basık.

quote:

• 
Sayfa: önceki 771772773774775
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.