Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (763. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 761762763764765
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Özetlersek era ve getz duruş mesafesi 39 mete focus 38 metre iç gürültü ise aynı..ki meganlar pololar bile çok daha uzun fren mesafesi ve iç gürültü..aynı sınıfta olmadıkları halde getz den üstünlükleri yok ...
  • Tabiki aracımız bir Golf veya Ford Focus değil, ama bu fiyata bu donanımda başka araç var mı? Son sürat kullanacağın bir spor otomobil değil Getz. Vardiğin paranın karşılığını yeterince veriyor. Bende aracımı alırken kuzenim alma yolda savruluyormuş falan dedi. Şimdiye kadar sürüş güvenliğini tehlikeye atacak bir durum yaşamadım. Her aracın dinamikleri farklıdır. Bir Golf ile Getz aynı şekilde kullanılmaz.
  • arkadaslar ben 2009 model 1.5 crdi dizel getz aldim.araba cok güzel sürüsüne gidisine birsey diyemem mükemmel.ama yakiti beni korkutuyor su an arabam 1000 km de ve 20 ytl mazotla 100 km gidiyorum masallah yani benzinlide bu kadar yakiyor.acaba dizel almakla hatami yaptim.sizce neden bu kadar cok yakiyor bilginiz varmi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cenkreklam

arkadaslar ben 2009 model 1.5 crdi dizel getz aldim.araba cok güzel sürüsüne gidisine birsey diyemem mükemmel.ama yakiti beni korkutuyor su an arabam 1000 km de ve 20 ytl mazotla 100 km gidiyorum masallah yani benzinlide bu kadar yakiyor.acaba dizel almakla hatami yaptim.sizce neden bu kadar cok yakiyor bilginiz varmi?

üstat depo 130 ytl civarı doluyordu ben son fullediğimde ve sen 20 ytl ile 100 km yapıyorsan depoyla yaklaşık 700 km gidersin.sen hangi arabayla 20 ylt ile 100 km yapıyorsun ya 1300 motordur ya da 1000 motordur senin dediğin araba.ya sen arabaları karıştıyorsun ya da
    hesap yapamıyrosun üstat.sen 1500 motorlu benzinli bi arabayla 100 km yapamazsın!!!bu verilerim şehiriçi için şehirdışındaysa sorun vardır!!!
    tabi getz ilk 3000 km'de çok yakar bunu da söylemek gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jacks -- 15 Kasım 2008; 12:49:08 >

• quote:

arkadaslar ben 2009 model 1.5 crdi dizel getz aldim.araba cok güzel sürüsüne gidisine birsey diyemem mükemmel.ama yakiti beni korkutuyor su an arabam 1000 km de ve 20 ytl mazotla 100 km gidiyorum masallah yani benzinlide bu kadar yakiyor.acaba dizel almakla hatami yaptim.sizce neden bu kadar cok yakiyor bilginiz varmi?

hocam çok acelecisin benim araba 2005 model 42000 de ve yeni yeni ekonomik olmaya başladı sen 1000 kmde sızlanıyorsun hele bir dur 20000 geç bakayım bir ondan sonra sanırım rodaj süresi bile 2000 km idi yani normal katlanacan birde siteyi geçmiş sayfalarınada bakarsan getz kullanımını (ekonomik) olarak yapanların önerilerine bak yapmaya çalış ondan sonra yavaş yavaş ekonomik olacaktır arabaya alışana kadar böyle

• walla frenleme ile ilgili bir kaç şey söyleyeyim
    1. getzlerin orjinal lastikleri gerçek ten kötü frenleme mesafesini etkileyecektir.
    2. lastik havaları
    3. getzlerde bulanan abs ve ebd sistemlerini o kadar iyi tanımıyoruz kendi adıma öyle söyleyebilirim geçen ay çalıştığım şirket defansif sürüş eğitimine gönderdi orada skidcar denilen arabalar ile savrulma ve ani fren ile manevra eğitim aldık eğitimde abs olan arabalarda frene sonuna kadar basılacagını ben açıkcası oarda ögrendim ben genelde frene basıyorum abs devreye giriyor bende frenlemeyi bırakıyordum ama aslında öyle değilmiş abs sonuna kadar basmak gerekiyor inanın o kadar sert oluyorki erkek gücü haricinde bayanların zorlanacagına eminim resmen sertbir yaya basıyor gibi frenleme anca böyle çalışıyor neyse anca böyle yerinde oluyor frenleme de duruş bilindiği gibi bazı etkenlere göre değişiyor en iyisi böyle bir frenlemeye gerek duymayacak etkenleri oluşturabilmek

• bugün karalarda nmesaj geldi

26 kasım -6 aralık kampanya var

ve bu sefer %30 yazıyo indirim

acaba yine yağlar kampanya dışımı

zaten daha 5000 km var benim 40bine

1 yılda sadece 5000 km yapmışım
  • quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

bugün karalarda nmesaj geldi

Üstat genel bi indirim mi acaba,yani tüm şehirlerde geçerli mi???
  • Bugun 100 km uzun yola gittim.5 kişi var bagaj yok.Hızım ortalama 80-100 arası.100km sonunda 4.5 litre yaktığını gördüm.Gelirkende biraz hızlı geldim toplamda 5 litre oldu.Şehir içi kullanımımda 6.5 litreyi görüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: westbam

walla frenleme ile ilgili bir kaç şey söyleyeyim
    1. getzlerin orjinal lastikleri gerçek ten kötü frenleme mesafesini etkileyecektir.
    2. lastik havaları
    3. getzlerde bulanan abs ve ebd sistemlerini o kadar iyi tanımıyoruz kendi adıma öyle söyleyebilirim geçen ay çalıştığım şirket defansif sürüş eğitimine gönderdi orada skidcar denilen arabalar ile savrulma ve ani fren ile manevra eğitim aldık eğitimde abs olan arabalarda frene sonuna kadar basılacagını ben açıkcası oarda ögrendim ben genelde frene basıyorum abs devreye giriyor bende frenlemeyi bırakıyordum ama aslında öyle değilmiş abs sonuna kadar basmak gerekiyor inanın o kadar sert oluyorki erkek gücü haricinde bayanların zorlanacagına eminim resmen sertbir yaya basıyor gibi frenleme anca böyle çalışıyor neyse anca böyle yerinde oluyor frenleme de duruş bilindiği gibi bazı etkenlere göre değişiyor en iyisi böyle bir frenlemeye gerek duymayacak etkenleri oluşturabilmek

ebd fren sistemi demiyorsun herhalde.bildiğim kadarıyla getzlerde abs dışında fren destek sistemi yok.eps var bildiğim kadarıyla elektro hidrolik direksiyon.yanlış biliyorsam uyarın benii.
    ihsan abi gayet güzel değerler

• quote:

Orjinalden alıntı: jacks

quote:

Üstat genel bi indirim mi acaba,yani tüm şehirlerde geçerli mi???

geçerlidir

hyundainin her sene yaptığı kış bakım kampanyası

ama geçen senekinde yağlara indirim yapmamıştı

zaten masrafın yarısıda yağlar

yani gerçek anlamada bi indirim değildi

bu senede aynımı bilmiyorum

• evet haklısın

getzlerde ebd yok

ve epsde elektro hidrolik direksiyon

ve yeni modellerde artık kullanılmıyor

çünkü hiçbi işe yaramıyor

normal hidrolikler çok daha rahat
  • yaw bir meşalede sen yak kampanyası varya hyundaide

aldığın her arabanın bi miktarı için bir öğrenci okutuluyor

ve bu öğrencinin nerde okuduğu karne notlarını vs sitede görebiliyordun

kullanam klavuzu ile bereber bi kart veriyolardı

karalardan araba alan varsa şifresi ne idi acaba

sahibinin adına idi galiba şifre

benim kart ya arabada kaldı yada kayboldu sanırım
  • getzlerde bazılarında standart bazılarında ise isteğe bağlı olmak üzere ABS+EBD Fren Sistemi (Elektronik Fren Güç Dağılımı) oldugunu siteye bakarsanız görürsünüz arkadaşlar. Ayrıca bu ABS+EBD fren sistemindeki EBD cok faydalı bir özelliktir aracın frenleme esnasında tekerleklerdeki fren gücünü kayma yapan lastiğe göre ayrı ayrı belirleyerek saga sola cekme yapmasını engeller ve aracı dengede tutar

yalnız bu bahsettiğim dengede tutma olayı, aracın direksiyon yönü ile alakalı olmayan ve el freni kullanmadan aracın frenleme esnasında sağa sola kaymaları içindir

Ayrıca yine hyundai sitesinde sadece dizel getzlerde Yükseklik Ayarlı Elektrik Destekli Direksiyonu (EPS)standart olarak gösteriyor

quote:

evet haklısın

getzlerde ebd yok

ve epsde elektro hidrolik direksiyon

ve yeni modellerde artık kullanılmıyor

çünkü hiçbi işe yaramıyor

normal hidrolikler çok daha rahat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayraktar26 -- 16 Kasım 2008; 12:14:58 >

• Gazetedeki ilana göre tüm modellerde 17 KASIM-06 ARALIK tarihleri arasında periyodik bakım parça ve

işçiliğinde %25 indirim olduğu gözüküyor

ama yağ konusu herhalde her zaman olduğu gibi indirime girmez gibi geliyor

En son 01 Haziranda 23600km de bakım yaptırmıştım kampanyalı olarak ve 34500kmye geldim 5,5 ayda 11000km yapmışım daha 38600kmde 15000km bakım aralığı dolacağı için 4000km var dolmasına

(normalde filtrelerin hepsi polenler dahil en düşük 230ytl demişlerdi bana ve ben en düşük özel bir ilave indirimle 185ytl ye yaptırdım)

(normalde her yer aynı fiyat vermiyor bakım için imkanınız varsa bir kaç servisten fiyat isteyin ve ayrıca sorun; tek ödememi?, karta taksit var mı? diye)

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayraktar26 -- 16 Kasım 2008; 11:57:46 >

• getzimin km dolmadığı halde sğresi dolduğu için bakıma girmesi lazım.Burada acl servis var orada bakımı yaptırmak garanti dışına çıkarır mı?
  • bulundugun il samsun oldugu için en yakın yetkili servis
    SAMSUN ORDU KARAYOLU 8. KM ATATÜRK BULVARI NO:169 55267 - KUTLUKENT
    HYUNDAİ KAMER YETKİLİ SERVİSE GİTMELİSİN
    tel: 0362 266 58 88

quote:

Orjinalden alıntı: free_00

getzimin km dolmadığı halde sğresi dolduğu için bakıma girmesi lazım.Burada acl servis var orada bakımı yaptırmak garanti dışına çıkarır mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: jacks

quote:

walla frenleme ile ilgili bir kaç şey söyleyeyim
    2. lastik havaları

ebd fren sistemi demiyorsun herhalde.bildiğim kadarıyla getzlerde abs dışında fren destek sistemi yok.eps var bildiğim kadarıyla elektro hidrolik direksiyon.yanlış biliyorsam uyarın benii.
    ihsan abi gayet güzel değerler

walla 2006 ları bilmiyorum ama benim 2005 crdi benim arabada var abs+ ebd bana satarlarken özellikle belirtiler neyse bu getzlerin model içerisindeki özellikleride farklı farklı düzgün bir araba değil

• aracı benzinli gibi kullanıyor olmalısın aksi halde katiyen o kadar yakamaz.

forumun eski sayfalarını omursanız, 2000 devir civarı uygundur seyir için.

quote:

quote:

hocam çok acelecisin benim araba 2005 model 42000 de ve yeni yeni ekonomik olmaya başladı sen 1000 kmde sızlanıyorsun hele bir dur 20000 geç bakayım bir ondan sonra sanırım rodaj süresi bile 2000 km idi yani normal katlanacan birde siteyi geçmiş sayfalarınada bakarsan getz kullanımını (ekonomik) olarak yapanların önerilerine bak yapmaya çalış ondan sonra yavaş yavaş ekonomik olacaktır arabaya alışana kadar böyle

• 
Sayfa: önceki 761762763764765
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.