Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (733. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 731732733734735
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 1 yıl içerisinde getz almayıda düşünüyorum bir çok araç arasında kararsızım neyse çok uzatmadan getzin hangi modelini almalıyım(dizel olucak)

motor kaç olsun kaç model vs. yardımcı olursanız sewinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: xuye

Arkadaşım sorun aküden olmayabilir. Benim geçen kış benzer bir durum başıma geldi. Eyvah akü masrafı çıktı dedim kendi kendime. Arabam da seninki gibi 4 yaşında. Servise götürdüm. Servis ölçtü ve akü sağlam çıktı. Zaten 6 yıl civarında gidebiliyormuş aküler. Hele bir de yılda bir kez olsun uzun yolun varsa 7 yıl bile gidebilirmiş. Neyse arabayı bırakmamı ve test edeceklerini söylediler. Sonrasında ise 2 ytl lik bir conta değiştirerek sorunu hallettiler. Benzin filtresinin yanında bir conta varmış sanırım bu benzin akışında kesilmelere neden olduğundan 4-5 saniyede marş alıyordu ve akü değişmeden halloldu.
    quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

valla benim kaü kışları zor marş almaya başlamıkşte geçen sene

gerçi zor dediğim 3 değilde 5 saniyede alıyor misal

bakalım bu sene ne yapacak

yoksa bide akü almamız gerekecek

gerç 4 sene oldu ömrü tamamdır normaldede

ama bende sadece çok soğuk havalarda oluyor bu durum

yazın bi sorun yok

• quote:

Kesinlikle bridgestone diyorum. Evet michelin de iyi lastik ama bridgestone de kayınpederim çalıştığından biliyorum, Türkiye koşulları test edilerek lastik üretiliyor. 3 gün önce değiştirdim bende bridgestone b330 evo aldım. Özellikle viraj ıslak zemin için mükemmel 4 kanallı. Taksiciler kışın kar lastiği takmıyorlar b330 takıyorlar genelde. Ses ve titreşim ise minimuma indi hankooklardan sonra. Michelin in bizim çukurlu yollarda işi çok zor bridgestone ye göre daha çabuk yıpranacaktır.
    quote:

Orjinalden alıntı: yigitada

Merhabalar yeniden yineden :)
    küçük bir anket yapsam :/
    Lastikleri yenileyeceğim , Toyo , micheline , pirelli , lassa ... hangisini önerirsiniz ? Bir de hankook var tabi :)
    fiyatlar ise toyo 100 , michelin 135 , hankook 85 (aklımda kalanlar bunlar ) Rot balans hizmeti ücretsiz veriliyor lastikler yenilenirse :)
    Cevaplarınızı merak ediyorum.

valla bende bi dahakine nokian alıcam

2 arkadaşın arabalara aldık biri laguna diğeri fusion

hem michelinden ucuz hemde bence daha kaliteli

arkadaşın lagunayla istanbul alanya 1000 km yol yaptık gram ısınma yoktu lastikte

175/65/14e 130 lira fiyat almıştım

benim goodyearlara az fazla para verseydi bayi değişecektim açıkçası

• quote:

Orjinalden alıntı: johnmcclane

arkadaşlar slm...2005 model hyundai getzim var ve 20000 bakımını yaptırmam gerekiyo...

öncelikle ne kadar tutar?ayrıca özel servise gitmemin daha iyi olacağını duydum,

özel servise git diyo arkadaşlarım,bursada özel servis bileniniz var mı?

özele mi yoksa yetkiliye mi gitmeli?yardımcı olursanız sevinirim...

saygılar...

5 yılmı senin aracın garantisi

eğer değilse garantisi bitmişse şuan hyundai garantisi bitmiş araçlara %25 indirim yapıyor

gerçi 4 yıldır bakıma gitmediğin için garantiden çıkarırlar

normalde 10bin veya 1 yıldır bakım süresi

sen 4 yılda daha 2. bakımı yaptırıcan:)

herhal benzinli aracın zaten bişey tutmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: doganslx_93

arkadaşlar 1 yıl içerisinde getz almayıda düşünüyorum bir çok araç arasında kararsızım neyse çok uzatmadan getzin hangi modelini almalıyım(dizel olucak)

motor kaç olsun kaç model vs. yardımcı olursanız sewinirim

valla 1 yıl ise daha çok yoılun var

bence sona doğru sor bu soruyu

şartlar belki değişir o zamana

0mı 2.elmi alıcan
  • Bende de soğuk havalarda oluyordu.. Hatta motor soğukken... Yani motor ısınmışsa çalışmada sorun olmuyordu. Ne zaman motor soğuyor o zaman marş sürem uzuyordu. Onun içinde zaten servis arabayı bırak soğusun öyle deneyelim dediler ve sorunu buldular. Senin yapman gereken öncelikli iş aracını servise götür ve akünü ölçtür. Aküde sorun yoksa o halde benim dediğimi konuyu aktar baksınlar..
    quote:

quote:

Arkadaşım sorun aküden olmayabilir. Benim geçen kış benzer bir durum başıma geldi. Eyvah akü masrafı çıktı dedim kendi kendime. Arabam da seninki gibi 4 yaşında. Servise götürdüm. Servis ölçtü ve akü sağlam çıktı. Zaten 6 yıl civarında gidebiliyormuş aküler. Hele bir de yılda bir kez olsun uzun yolun varsa 7 yıl bile gidebilirmiş. Neyse arabayı bırakmamı ve test edeceklerini söylediler. Sonrasında ise 2 ytl lik bir conta değiştirerek sorunu hallettiler. Benzin filtresinin yanında bir conta varmış sanırım bu benzin akışında kesilmelere neden olduğundan 4-5 saniyede marş alıyordu ve akü değişmeden halloldu.
    quote:

valla benim kaü kışları zor marş almaya başlamıkşte geçen sene

gerçi zor dediğim 3 değilde 5 saniyede alıyor misal

bakalım bu sene ne yapacak

yoksa bide akü almamız gerekecek

gerç 4 sene oldu ömrü tamamdır normaldede

ama bende sadece çok soğuk havalarda oluyor bu durum

yazın bi sorun yok

• quote:

Bende de soğuk havalarda oluyordu.. Hatta motor soğukken... Yani motor ısınmışsa çalışmada sorun olmuyordu. Ne zaman motor soğuyor o zaman marş sürem uzuyordu. Onun içinde zaten servis arabayı bırak soğusun öyle deneyelim dediler ve sorunu buldular. Senin yapman gereken öncelikli iş aracını servise götür ve akünü ölçtür. Aküde sorun yoksa o halde benim dediğimi konuyu aktar baksınlar..

ok zaten şu önden gelen viyaklama için uğrayacam servise

dediğin conta nerenin contası acaba
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: johnmcclane

arkadaşlar slm...2005 model hyundai getzim var ve 20000 bakımını yaptırmam gerekiyo...

öncelikle ne kadar tutar?ayrıca özel servise gitmemin daha iyi olacağını duydum,

özel servise git diyo arkadaşlarım,bursada özel servis bileniniz var mı?

özele mi yoksa yetkiliye mi gitmeli?yardımcı olursanız sevinirim...

saygılar...

5 yılmı senin aracın garantisi

eğer değilse garantisi bitmişse şuan hyundai garantisi bitmiş araçlara %25 indirim yapıyor

gerçi 4 yıldır bakıma gitmediğin için garantiden çıkarırlar

normalde 10bin veya 1 yıldır bakım süresi

sen 4 yılda daha 2. bakımı yaptırıcan:)

herhal benzinli aracın zaten bişey tutmaz

garantisi 5 yıl...yo ilk bakıma girmiş araç 10000 bakımını yaptırmış önceki sahibi yani...

araç benzinli sanırım çok pahalı olmayacak bakımı...

neyse teşekkür ederim...

• Benzin filtresinin yanında dediler. Birde lastikde bridgestone yi dikkate alın derim. 130 lira çok fazla ben eskişehirde michelin energie ye bile 95 ytl fiyat aldım. aman kazıklanmayın
    quote:

quote:

Bende de soğuk havalarda oluyordu.. Hatta motor soğukken... Yani motor ısınmışsa çalışmada sorun olmuyordu. Ne zaman motor soğuyor o zaman marş sürem uzuyordu. Onun içinde zaten servis arabayı bırak soğusun öyle deneyelim dediler ve sorunu buldular. Senin yapman gereken öncelikli iş aracını servise götür ve akünü ölçtür. Aküde sorun yoksa o halde benim dediğimi konuyu aktar baksınlar..

ok zaten şu önden gelen viyaklama için uğrayacam servise

dediğin conta nerenin contası acaba

• quote:

quote:

Kesinlikle bridgestone diyorum. Evet michelin de iyi lastik ama bridgestone de kayınpederim çalıştığından biliyorum, Türkiye koşulları test edilerek lastik üretiliyor. 3 gün önce değiştirdim bende bridgestone b330 evo aldım. Özellikle viraj ıslak zemin için mükemmel 4 kanallı. Taksiciler kışın kar lastiği takmıyorlar b330 takıyorlar genelde. Ses ve titreşim ise minimuma indi hankooklardan sonra. Michelin in bizim çukurlu yollarda işi çok zor bridgestone ye göre daha çabuk yıpranacaktır.
    quote:

Lastikleri yenileyeceğim , Toyo , micheline , pirelli , lassa ... hangisini önerirsiniz ? Bir de hankook var tabi :)
    fiyatlar ise toyo 100 , michelin 135 , hankook 85 (aklımda kalanlar bunlar ) Rot balans hizmeti ücretsiz veriliyor lastikler yenilenirse :)

arkadaşın lagunayla istanbul alanya 1000 km yol yaptık gram ısınma yoktu lastikte

abicim hangi memlekettesin bilmiyorum bilmiyorum ama ben ankara'da michelin energy lastiğe(aynı ölçü) 95 ya da 100 milyon mu ne ödedim faturayı bulamadım.sizin lastikçiler ucuz markayı ucuz fiyata değil pahalıya satıyor aman dikkat edin ya!!!

bu arada arabanın geç çalışmasına neden olan contanın bi adı var mı?bi de ne kadar ödedin merak ettim

• Evet kazıklanmayın Ben bridgestone b330 evoya 77.5 YTL verdim ama 135 diyen de çıktı. Anlayın artık... lastikde bridgestone yi dikkate alın derim. Dediğim gibi Türkiye koşulları da dikkate alınarak üretiliyor. 130 lira çok fazla ben eskişehirde michelin energie ye bile 95 ytl fiyat aldım. üstelik pazarlığını yapmadan. aman kazıklanmayın

Contanın adını bilmiyorum. benzin filtresinin yanındaki contayı değiştirdik dediler. 2 YTL ödedim

quote:

abicim hangi memlekettesin bilmiyorum bilmiyorum ama ben ankara'da michelin energy lastiğe(aynı ölçü) 95 ya da 100 milyon mu ne ödedim faturayı bulamadım.sizin lastikçiler ucuz markayı ucuz fiyata değil pahalıya satıyor aman dikkat edin ya!!!

bu arada arabanın geç çalışmasına neden olan contanın bi adı var mı?bi de ne kadar ödedin merak ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 15 Eylül 2008; 0:19:41 >

• quote:

Orjinalden alıntı: jacks

quote:

quote:

quote:

valla ben istanbuldayım michelini o paraya hiçbi yerde bulamadım

adamlar goodyear duragripe bile 100 lira istediler

konteyner malını anca 80e bulabildim

bedavaya almışsınız

• jantların ebatı değişti peki lastiklerin 175 65 r14 mü şu an

quote:

yok bu daha geniş 6.0

orj 5.0 dı

çünkü orj jantlar çok dar olduğundna önler çok şişiyordu

ama çap aynı 14"

• lastikleri geçen şubat almıştım zaten

o yüzden değişmedim

daha 3bin km yaptım

ama janta dar duruyor bişraz

en ideal 185 bu ebatta
  • 2006 ekim ayında aldığım 2007 model dizel getzin ilk bakımı 10.000 km de 2007 ekiminde yapılmıştı. Şuan 18.000 km deyim. ikici yıl dolmak üzere olduğundan 30.000 bakımına girmek zorundamıyım. Eğer bakım yapılacaksa standart bakımda yapılan tüm işlemlerin yapılması gerekiyor mu. Bilgi verirseniz sevinirim.
  • cantlar çok güzel olmuş, aman nazar değmesin,

bu arada lastik isteyen olmuş galiba bende yeni aldım lastik 1 ay oldu olmadı, 90 ytl michelin energy saver orjinal boyutları, siboplarda hediye oldu, takma sökme dahil...
  • Nereden aldığını da söyleyebilir misin? Bir de yeni tarihli lastik mi arkadaşım?
    quote:

Orjinalden alıntı: erginbay

cantlar çok güzel olmuş, aman nazar değmesin,

bu arada lastik isteyen olmuş galiba bende yeni aldım lastik 1 ay oldu olmadı, 90 ytl michelin energy saver orjinal boyutları, siboplarda hediye oldu, takma sökme dahil...

• şu lastik konusunda izmit çok sanşlı,
    fırından çıkar çıkmaz alıyoruz
  • standart bakım yapmıyorlar, her ne kadar 2 yıl dolmuş olsada km. olarak az yol yaptığı için, kitapçıkta yapılması yada değiştirilmesi gereken her şey yenilemiyorlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: aragnafobia

Nereden aldığını da söyleyebilir misin? Bir de yeni tarihli lastik mi arkadaşım?
    quote:

Orjinalden alıntı: erginbay

cantlar çok güzel olmuş, aman nazar değmesin,

yeni tarihli lastik, daha 3 ay bile olmamisti, ben askinin ilersindeki lastikçilerden ilk michelin olana girdim aldım 5 taksitle, ama genelde heryerde aynı fiyat, mesela ümitköydeki lastikçide aynı fiyatı verdi, istiyosan aldığım yerin telefonunu vereyim,
  • 
Sayfa: önceki 731732733734735
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.