Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (720. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 718719720721722
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: hus_anestezist

merhb arkadaşlar.öncelikle ben böyle bir siteye ilk defa giriyorum fikir alış verişinde bulunmak istiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinrim.benim elimde 17000 ytl var.herkes bir şey söylüyor jafam çok karışıyor.3 araba üzerinde karar veremiyorum artıları eksileri nerlerdir yardımcı olursnız seviniirm.corsa gets fiesta bunların 2004 2006 arası 60000 km geçmeyecek bir araba bakıyorum.
    1.abs çok önemli midir abs fiestaların bir kısmında bulunmuyor araştırdığım kadaryla
    1.benzinli araba bakıyorum 1.4
    1.gets ile fiestalarda bir süre sonra dışardan içeriye ses falan geliyor diyorlar sizce ne kadar doğru?
    ilgilenirseniz çok seviniirm saygılar.ii sohbetler

2005 model ay grı getz 42000 km de satıyorum arabamı aklınızda olsun

• ozden61, 30000 km lastikler için erken değilmiydi, sen mi rahatsız oldun yoksa çok mu yıpranmıştı.
  • %50 indirimle mi 100 YTL, yoksa indirimle 50 YTL mi oluyor?
    quote:

Orjinalden alıntı: ihg70

Temmuz ayının MTV'sini Garanti internet üzerinden yatıranlara SONAX'dan %50 indirim var. Geçen sefer fırsat bulamamıştım ama bu sefer yaptıracağım. 6 saat süren komple kaporta bakım, çizik onaraım ve boya koruma işlemlerini 100 YTL'ye yapıyorlar. Evimin 100 metre aşağısında bir SONAX var. Akşam eve gelirken uğrayıp dekontu verdim ve C.tesi için randveu aldım. Biraz parlasın Getz'im şöyle
  • quote:

Orjinalden alıntı: yusufbasaran

%50 indirimle mi 100 YTL, yoksa indirimle 50 YTL mi oluyor?
    quote:

Orjinalden alıntı: ihg70

Temmuz ayının MTV'sini Garanti internet üzerinden yatıranlara SONAX'dan %50 indirim var. Geçen sefer fırsat bulamamıştım ama bu sefer yaptıracağım. 6 saat süren komple kaporta bakım, çizik onaraım ve boya koruma işlemlerini 100 YTL'ye yapıyorlar. Evimin 100 metre aşağısında bir SONAX var. Akşam eve gelirken uğrayıp dekontu verdim ve C.tesi için randveu aldım. Biraz parlasın Getz'im şöyle

indirimden sonra 100 ytl

• Aracımın arka sol tekerinin havası 10 günde bir düşüyor dün baktım havası 20psi idi.Lastiği servise götürsem ne kadara yaparlar acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Aracımın arka sol tekerinin havası 10 günde bir düşüyor dün baktım havası 20psi idi.Lastiği servise götürsem ne kadara yaparlar acaba?

Ufak bir çivi saplanmıştır veya janttta ufak bir eğilme vardır. Servise gitmene gerek yok. Lastikçiye götür, eğer çivi falan saplanmışsa 5-10 YTL'ye hallederler. Jantta eğilme varsa preslenmesi lazım, o da 20-25 liraya yapılan bir işlem.
  • quote:

Orjinalden alıntı: derebeyii

ozden61, 30000 km lastikler için erken değilmiydi, sen mi rahatsız oldun yoksa çok mu yıpranmıştı.

erken degil. trabzonda her turlu sartlarda arabayı kullandım. lastikler bayagı yıpranmıstı. once onlerle arkayı rotasyon yaptım. 8-9 bin de oyle kullandım. ama en son iyice kanal izleri azalmaya baslayınca değistiremeye karar verdim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozden61

quote:

ozden61, 30000 km lastikler için erken değilmiydi, sen mi rahatsız oldun yoksa çok mu yıpranmıştı.

erken degil. trabzonda her turlu sartlarda arabayı kullandım. lastikler bayagı yıpranmıstı. once onlerle arkayı rotasyon yaptım. 8-9 bin de oyle kullandım. ama en son iyice kanal izleri azalmaya baslayınca değistiremeye karar verdim.

Yeni lastiklerin hayırlı olsun. 14-21 Temmuzda Trabzondaydım. Sümela, Uzungöl, Kayabaşı Yaylası, Zigana'dan Gümüşhane'ye gidiş dönüş... Muhteşem güzellikler, bulutlarla buluşmalar harikaydı. Çok güzel bir memleketin var. Hayran kaldım...

• quote:

Orjinalden alıntı: 4polat

quote:

quote:

Yeni lastiklerin hayırlı olsun. 14-21 Temmuzda Trabzondaydım. Sümela, Uzungöl, Kayabaşı Yaylası, Zigana'dan Gümüşhane'ye gidiş dönüş... Muhteşem güzellikler, bulutlarla buluşmalar harikaydı. Çok güzel bir memleketin var. Hayran kaldım...

oyledir. begenmene sevindim. bende senelerdir ankaradaydım. bu yaz bende orda kaldım 15 gün. yaw ben 10 sene nasıl kaldım buralarda dedim. sen geldin gordun insallah daha fazlalarının gelmesine vesile olursun. ozellikle su karadeniz sahil yolu turist açısından buraları cok etkiledi.

• selam arkadaşlar

20 küsür günlük rize tatilinden sonra nihayet medeniyetle tanıştım

şuan elazığda arkadaşın yanına geldim birazda burda takılayım
  • quote:

Orjinalden alıntı: _By_BoSs_

beyler konuyla alakasız olcak ama bi soru sorucam 2005 getzin orijinal alarımına cam kaldırma modülü takılabilirmi???

ben taktırdım

60 liraya 4 cama
  • quote:

Orjinalden alıntı: ffmsahin

quote:

arkadaşlar, jant değiştirmeden lastik değiştirenlariniz varsa sonucunda bir sıkıntı yaşayan oldumu, ben de belki lastik değiştirebilirim orijinal ölçülerini bozmadan jantların uyumsuzluğu oluyormu ?

JANT DEĞİŞTİRMEDEN YANİ 14 İNÇ JANTA ORJİNAL OLAN 175-65-14 YERİNE 185-65-14 ÖLÇÜSÜNDE LASTİKLERDEN TAKTIRANLAR VERİM ALDIKLARINI SÖYLÜYORLAR ARKADAŞLAR.. YAKIT MİKTARINI İSE BİRAZ ARTTIRDIĞINI AMA PERFORMANS OLARAK DAHA İYİ OLDUĞUNU BELİRTİYORLAR.. 185 LASTİKLER JANTA DAHA İYİ OTURUYORMUŞ...

185 lastik orjinal janta daha iyi oturması imkansız

zaten orj jantlar 175e bile çok dar

185 taktığında iyice şişiyor

o yüzden en azından 6" jant takmak gerekiyor

• yani latıklerı degıstırdıgım zaman jantlarında degısmesı gerekıyo _?
  • selsm beyler. benim mp3 çalar eror 6 verdi ve cd yi yuttu.bir daha da geri vermiyor.kendi yapabileceğim birşey var mı?garantisi bitti.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bartu dayı

yani latıklerı degıstırdıgım zaman jantlarında degısmesı gerekıyo _?

gerekmiyo

ama değişse çok daha iyi olur bence
  • quote:

oyledir. begenmene sevindim. bende senelerdir ankaradaydım. bu yaz bende orda kaldım 15 gün. yaw ben 10 sene nasıl kaldım buralarda dedim. sen geldin gordun insallah daha fazlalarının gelmesine vesile olursun. ozellikle su karadeniz sahil yolu turist açısından buraları cok etkiledi.

temmuz ayı içinde rize ve trabzonu bol bol gezenlerden biride benim. istanbula göre bu yaz dönemi olan sıcak aylarda yagmur bulutlarının içinde yürümek muhteşem bir zevk. Sümela, Uzungöl, Ayder(rize) fırtına vadisi süper yerler dostlar

ayrıca karadeniz sahil yolunu istanbulun trafiği ile karşılastırınca
    insan trafikte bile kendini cennette hissediyor

• bizim buralar cennet herkes gelsin görsün.ölmeden cenneti bi görüm ne olur ne olmaz sonra hiç göremeyebiliriz.Error 6 aynı olay bendede yapmıştı cdyi vermedi.Serviste çııkardı usta ama verimsiz bi mp3 çalar.Pıoneer 6900 aldım ses kalitesi olsun herşeyiyle kalite kafam rahat.Lastik alacak arkadaşlar bridgestone turanza er 300 alın mükemmel başka lastik bakmayın araca yakışmasıda nefis.
  • Merhaba arkadaşlar. 2 araç arasında kaldım. 1. 2004 c3 1.4 Hdi 92 Hp. full + cam tavan 2. ise malum 2005 - 2007 dizel sunrooflu getz. Getz için yok kore malı yok parça sıkıntısı çekersin yok garantisi sözde 5 yıl garanti. hiç bir parçayı sokmuyorlar. Kaza yaptığında çıkamazsın vs. vs. Fransız arabası daha iyidir. Getz dizelde olsa çok yakıyor diyorlar. Ayrıca içeri aşırı ses alıyormuş ve 100 Km yi geçtiğinde durulamayacak hale geliyormuş. Bu söylentiler doğrumu ? Bunun en iyi cevabını siz kullananların vereceğini düşündüğüm için buraya yazdım. Alacağım arabaya en az 3 yıl binmek zorundayım. Sizce getz alsam 3 yıl götürürmü + satarken elimde kalırmı ?

Teşekkürler...
  • slm arkadaşım birincisi getzin avantajlarını sayalım..
    1.fiyat kalitede üstün.
    2.atak ve hızlı
    3. 5 yıl garantı cok avantajlı kafan rahat oluyor
    4.euro ncap tan tam 4 yıldız

dezavantajları;
    1.sert sayılabılecek amartısorlerı
    2.zayıf yalıtım yuzunden ıcerı ses alması.
    3. 1.5 lt motor oldugu ıcın 1.3 multıjet v.s v.s gıbı araclardan vergısının fazla olması.

Benım kendı kanatım getz sızı 3 yıl degıl 10 yıl goturur tabı kalıtelı mazot kullanmak sartıyla.euro ncap tan 4 yıldız aldı bu bmw 5 serısıyle aynı puan. tabı reno gıbı 5 yıldız alamadı ama sase olarak clıodan saglam.konforu yeterlı yol tutusuda b segmentı ortalamalarında cekısı ve son suratıde yeterlı.ama en buyuk problemı 2004 yılında uretılmıs olması yanı bıraz eskımıs teknolojı ve makyaja ragmen eskı bır yuzu var..

• 
Sayfa: önceki 718719720721722
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.