Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (715. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 713714715716717
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ffmsahin

quote:

Orjinalden alıntı: yuci

getzdeki kumholar bana çok randımansız

ARKADAŞLAR BAŞKA LASTİK TAKIP DENEYENLER ÇOK MEMNUN.. BEN DE DENEYECEM AMA LASTİĞİN BİTMESİNİ BEKLİYORUM... Bİ DE JANT PROBLEMİ VAR.. BU LASTİKLER HİÇ HOŞUMA GİTMİYOR, KORKUYORUM VİRAJA GİRDİĞİM DE JANTTAN ÇIKACAK DİYE.. YOKSA SAVRULMASINI LASTİK JANTA OTURMADIĞI İÇİN Mİ YAPIYOR..

önlerde şimdi bridgestone b330 evo var çok daha iyi
  • bu amortısörler ayarlanabiliyomu serviste son zamanlarda bizim getz inde cok sertlestı sankı spor yay koymusuz gıbı neden boyle bişey olurki
  • ŞAhin kardeş, 1.4 TSI 122 beygir golf, gerçek harika bir araba..
    dediğin gibi 2. viteste 100 ün üstüne çok rahat çıkıyor.
    maddi imkanım iyi olsa düşünürüm..
    ..
    bu arada dizel getz kullanan arkadaşlar, bende yakında ya getz yada era almayı planlıyorum, dizel getz lerde aracın içeriye ses alması nasıl?
    motorun gürültüsünü tamamen içeri alıyor mu?
  • bana arabama binen arkadaşların söylediği benim arabanın motor gürültüsünün megane dan ve focus dan daha az olduğu.

bu arada şahin arkadaş amortisörlerin yaylanmasından bahsetmişti bence lastik basınçlarıyla alakalı olabilir mi acaba.

quote:

Orjinalden alıntı: blue49_49

ŞAhin kardeş, 1.4 TSI 122 beygir golf, gerçek harika bir araba..
    ..
    bu arada dizel getz kullanan arkadaşlar, bende yakında ya getz yada era almayı planlıyorum, dizel getz lerde aracın içeriye ses alması nasıl?

• Dizelgetzin iceri gelen motor gürültüsü hk.hiç şikayet dumadım/okumadım.Bu konuda benim de arabayı alırken kafamda soru işaretleri vardı.Şimdi ise tam tersi şikayeti brak gaz pedalına bastıkça o sesi duyabilmek hoşuma bile gidiyor.
    Yani rahatsız eden bir ses yok.Rölantideyken benzinli arabadan farksız gibi.
    quote:

..

• teşekkür ettim arkadaşlar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafakilic

quote:

Orjinalden alıntı: jacks

quote:

Orjinalden alıntı: mustafakilic

Devir göstergesindeki titreme yüzünden gösterge paneli garantiden değiştirdiler..
    dolayısıyla aracımın km.si sıfırlandı... 2005 model araba şu an 45 km. de

geçenlerde bu konu üzerinde tartışıldı ama ben yine üstünde durmakta yarar olduğunu dşünüyorum.bende gösterge panelini değiştirmeme rağmen kilometrem orjinal kalıpta sizinkiler nasıl sıfırlanıyor?doğrusunu söylemek gerekirse servislerin

Km. bilgisi panelin içinde bulunan bir çipte saklanıyor. bu çip'i yeni panele geçirmek suretiyle km.yi kurtarmak mümkün. Bu da yeni panelin açılması demek. Garanti meselesi yüzünden ona da servis yanaşmıyor.
    sana yeni panel taktıklarına emin misin? bu servislerden her şey beklenir de...

10 dakika da yeni parçayı taktılar.beklerim herşeyi servisten bende

• quote:

Orjinalden alıntı: bartu dayı

bu amortısörler ayarlanabiliyomu serviste son zamanlarda bizim getz inde cok sertlestı sankı spor yay koymusuz gıbı neden boyle bişey olurki

TOZDAN ÇAMURDAN SERTLEŞİYOR OLABİLİR BELKİ, YAĞLARSAN AMÖRTİSÖR ÇUBUĞUNU BELKİ DAHA İYİ GİDİP GELİR NE DERSİNİZ? ŞAKA...

ÖZEL AYAR YAPMIŞ OLABİLİRLERMİ YANİ VARSA VİDASINI HAFİFÇE GEVŞETMİŞ OLABİLİRLERMİ, BELKİ O YÜZDEN SIKMIYORDUR VE RAHAT HAREKET EDİYORDUR?
  • quote:

quote:

quote:

getzdeki kumholar bana çok randımansız

ARKADAŞLAR BAŞKA LASTİK TAKIP DENEYENLER ÇOK MEMNUN.. BEN DE DENEYECEM AMA LASTİĞİN BİTMESİNİ BEKLİYORUM... Bİ DE JANT PROBLEMİ VAR.. BU LASTİKLER HİÇ HOŞUMA GİTMİYOR, KORKUYORUM VİRAJA GİRDİĞİM DE JANTTAN ÇIKACAK DİYE.. YOKSA SAVRULMASINI LASTİK JANTA OTURMADIĞI İÇİN Mİ YAPIYOR..

önlerde şimdi bridgestone b330 evo var çok daha iyi

LASSA ATRACTA DA İYİ GİDİYOR KONFORDA FARKETTİRİYOR DİYORLAR.. AMA LASTİK SEÇENEKLERİNE BAKTIM DA ATTRACTA 14 İNÇ JANTA GÖRE YOK BULAMADIM, BUNU TAKMAK İÇİN JANT DEĞİŞTİRMEK LAZIM..

• quote:

bu amortısörler ayarlanabiliyomu serviste son zamanlarda bizim getz inde cok sertlestı sankı spor yay koymusuz gıbı neden boyle bişey olurki

HAVALAR SICAK, OYÜZDEN LASTİK BASINCI SICAK HAVADA ARTIYOR.. BİRDE YOL YAPTIKÇA TEKERLEK DÖNDÜKÇE HAVA BASINCI ARTTIĞINDAN TEKERDE LASTİK DAHA DA SERTLEŞİYOR, BU DA SERT AMÖRTİSÖR HİSSİ VERİYOR VE SARSIYOR.. LASTİK HAVASINI NORMALDEN 1-2 AŞAĞI ÇEKMEK LAZIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM..

BENİM ARACIN LASTİK HAVA BASINCINI DENEDİM..
    DİZEL, STANDARDI NORMAL YÜKTE ÖNLER 32 ARKALAR 32, TAM KAPASİTE YÜKTE ÖNLER 33 ARKALAR 33
    KIŞ SEZONUNDA ÖNLER 36 ARKALAR 34 BASIYORUM TAM KAPASİTE YÜKTE,
    BAHAR SEZONUNDA DA ÖNLER 33 ARKALAR 33 TAM KAPASİTE YÜKTE,
    YAZ SEZONUNDA ÖNLER 32 ARKALAR 32 TAM KAPASİTE YÜKTE.. ANCAK ÖYLE VERİM ALABİLDİM..
    HEM ARACI YOKUŞ AŞAĞI GİDERKEN HIZINI KORUYACAK HEMDE YOKUŞ YUKARI ÇIKARKEN YOLA TUTUNMAYI SAĞLAYACAK ŞEKİLDE DENEDİM TUTTURABİLDİM.. AMA KEŞKE BİZİM LASTİKLER 175 YERİNE 185 OLSAYDI,, LASTİK ÇIKACAK ZANNEDİYORUM JANTTAN..

• quote:

..

ARKADAŞTA ACCENT SENİNKİNDEN VAR,, BEN BÖYLE BİR ARABA GÖRMEDİM.. ÖN TEKER ÇAMURLUK İÇİNE TEKER TAŞ ATIYOR, SANKİ KAFAMA ATIYOR ARABANIN İÇİNE PAT KÜT ÇAT DİYE SESLER GELİYOR.. DEDİM BU HEP BÖYLEMİ,, DEDİ OO DAHA BİŞEYMİ,, YAĞMUR YAĞINCA ÖN CAM KENARINDAN AYAKLARININ ALTINA SU DOLUYOR KIŞIN BUZ KESİYORSUN... KARALAMAK İÇİN SÖYLEMİYORUM, SADECE ACCENT KULLANANLAR ANLAYABİLİR BENİ BİRAZ...

BÖYLE ŞEYLER YOK GETZ DE.. BENİMKİ DİZEL, DİZELİN SESİ NORMALDE BENZİNLİDEN BİRAZ DAHA TOK OLUR.. AMA GETZ DİZELDE BUNU BAŞARMIŞ.. CAMLARI KAPATINCA TELEFONUN HANDSFREESİNİ AÇIP CAMIN ÖNÜNE KOYUP ÇOK RAHATLIKLA UZAKTAN UZAĞA CEP TEL İLE KONUŞABİLİYORUM MESELA.. DIŞARDAN SES GELMİYOR.. AMA 120Yİ GEÇİNCE CAMLARI KAPATSAN DA 2.500 DEVİRİ GEÇİNCE MOTOR SESİNİ HİSSEDİYORSUN... BİRDE MOTOR YAĞI 5000 KMYİ DEVİRİNCE VE NORMAL DİZEL ATINCA ARABAYA DAHA ÇOK SES ÇIKIYOR MOTORDAN... PARA YOK NAPALIM..

• quote:

..

BENCE ERA ALMAYA HEMEN KARAR VERME, ERANIN VE MATRİKSİN SORUNLARINA BAK FORUMDA ONDAN SONRA KARAR VER İLLA HYUNDAİ ALACAKSAN.. AMA SENDE SEDAN TAKINTISI OLABİLİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM ÇOLUK ÇOCUK BAGAJI İYİ OLSUN DÜŞÜNCESİYLE,, BENCE HYUNDAIN MPV SINIFI OLAN MATRİKS İŞİNİ DAHA İYİ GÖRECEKTİR, BAGAJI GENİŞ ONUN VE YERDEN DE YÜKSEK TÜRKİYE KOŞULLARINDA..TEST SÜRÜŞÜNÜ İKİSİNİ DE YAPMANI TAVSİYE EDERİM.. EZBERE OLMUYOR DÜNYA PARA VERİYORSUN.. DEĞİLMİ

• quote:

Orjinalden alıntı: derebeyii

bana arabama binen arkadaşların söylediği benim arabanın motor gürültüsünün megane dan ve focus dan daha az olduğu.

bu arada şahin arkadaş amortisörlerin yaylanmasından bahsetmişti bence lastik basınçlarıyla alakalı olabilir mi acaba.

quote:

..

EVET BEN DE AYNI TEPKİYİ ALIYORUM.. BANA DA BİNENLER OPEL CORSA, PUNTO VE MUADİLLERİNDEN ÇOK DAHA İYİ OLDUĞU, HATTA COROLLA AYARINDA OLDUĞU

• quote:

Orjinalden alıntı: derebeyii

bana arabama binen arkadaşların söylediği benim arabanın motor gürültüsünün megane dan ve focus dan daha az olduğu.

quote:

..

İYİ HATIRLATTIN ARKADAŞIM, SERVİSTEN GELDİKTEN SONRA LASTİK BASINÇLARINI ÖLÇMEDİM, ÖLÇEYİM DE BİLDİREYİM...

• ffmsahin,
    sen dizel getze normal mazot mu alıyorsun,
    kurum oluşuyor diyorlar onda
  • ben hep eurodizel alıyorum
  • Aslında sedan takıntım yok; bekarım,gencim, yapabildiğim mühletçe çapkınım :))
    hb araba kafamdaki, ama ben biraz erayı HB araba gibi görüyorum :)
    benim gözüme küçük geliyor, o yüzden almışken HB misali ERA olabilir diyorum..
    ama GETZ ler içinde forumu takip ediyorum, çok iyi diyor herkes,
    dizel GETZ e param yetmezse bile, LPG ile GETZ olur bana..
    ....
    bu arada biraz önce chery alia gördüm, komşu almış.
    25 000 ytl ye full+full 1.6 motor.
    bu arabalar nasıl patlayacak çok merak ediyorum..
  • quote:

quote:

HAVALAR SICAK, OYÜZDEN LASTİK BASINCI SICAK HAVADA ARTIYOR.. BİRDE YOL YAPTIKÇA TEKERLEK DÖNDÜKÇE HAVA BASINCI ARTTIĞINDAN TEKERDE LASTİK DAHA DA SERTLEŞİYOR, BU DA SERT AMÖRTİSÖR HİSSİ VERİYOR VE SARSIYOR.. LASTİK HAVASINI NORMALDEN 1-2 AŞAĞI ÇEKMEK LAZIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM..

BENİM ARACIN LASTİK HAVA BASINCINI DENEDİM..
    DİZEL, STANDARDI NORMAL YÜKTE ÖNLER 32 ARKALAR 32, TAM KAPASİTE YÜKTE ÖNLER 33 ARKALAR 33
    KIŞ SEZONUNDA ÖNLER 36 ARKALAR 34 BASIYORUM TAM KAPASİTE YÜKTE,
    BAHAR SEZONUNDA DA ÖNLER 33 ARKALAR 33 TAM KAPASİTE YÜKTE,
    YAZ SEZONUNDA ÖNLER 32 ARKALAR 32 TAM KAPASİTE YÜKTE.. ANCAK ÖYLE VERİM ALABİLDİM..
    HEM ARACI YOKUŞ AŞAĞI GİDERKEN HIZINI KORUYACAK HEMDE YOKUŞ YUKARI ÇIKARKEN YOLA TUTUNMAYI SAĞLAYACAK ŞEKİLDE DENEDİM TUTTURABİLDİM.. AMA KEŞKE BİZİM LASTİKLER 175 YERİNE 185 OLSAYDI,, LASTİK ÇIKACAK ZANNEDİYORUM JANTTAN..

ılgıne tesekkur edıyorum ,benım lastık hava basıncları soyle onler 30 arkalar 30 ama eskıden de boyleydı sımdıde boyle eskıden araba sarsmıyodu benı hıc sımdı bozuk yolda gıdıyosun dıyelım arabanın ıcınde zıp,zıp zıplıyosun

• Bu arada bu konuyu buraya açmak istemedim aslında düşündüm düşündüm sonra açıyım bari dedim bi sakınca görülürse silinebilir sakıncası yok benim için
    Sayın arkadaslar reklam yapmak istemiyorum ama oto muzık sıstemlerı uzerıne magazamız var ses ve goruntu sıstemlerı sadece satıs montajımız yok
    her marka teyp
    woofer
    component
    anfıler
    ve ındash teyp ler
    fıyatlarda elımden geldıgı kadarıyla ındırım yapıcam ve garantı edıyorum daha ucuza bulamazsınız
  • birazcık daha düşünüp açmamaya karar verseymişsin daha iyi olurmuş bence
    herkes kendi işinin reklamını yaparsa bu sanırım getz formu olmaktan çıkar.
    ama iyi niyetinden şüphem yok bartu dayı.
    selamlar.

quote:

Bu arada bu konuyu buraya açmak istemedim aslında düşündüm düşündüm sonra açıyım bari dedim bi sakınca görülürse silinebilir sakıncası yok benim için
    Sayın arkadaslar reklam yapmak istemiyorum ama oto muzık sıstemlerı uzerıne magazamız var ses ve goruntu sıstemlerı sadece satıs montajımız yok
    her marka teyp
    woofer
    component
    anfıler
    ve ındash teyp ler
    fıyatlarda elımden geldıgı kadarıyla ındırım yapıcam ve garantı edıyorum daha ucuza bulamazsınız

• 
Sayfa: önceki 713714715716717
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.