Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (675. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 673674675676677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla tok satıcı olmazsan mecbur öyle oluyor

alternatif çok çünkü artık
  • quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

valla tok satıcı olmazsan mecbur öyle oluyor

alternatif çok çünkü artık

adamım alternetif çokta ben aslında sessiz güçlü arabaları severim.bana 19000 ytl'ye benim araba gibi absli 2006 model bi araç getirsinler bende yakayım yanii
  • HERKESE GÜNAYDIN ARKADAŞLAR. 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN. ARKADAŞLAR DİZEL GETZ KULLANICISIYIM. HAFTA SONU KISMET OLURSA ARABAMA ÇELİK JANT VE LASTİK TAKTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM. JANTI 15 İNCH LASTİĞİDE 195mm TAKTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM. ARTI VE EKSİLERİ İLE YORUM YAPARSANIZ SEVİRİNİRİM BİLGİ AÇISINDAN BİDE LASTİKTE HANGİ MARKAYI TERCİH ETMELİYİM SİZCE.

CEVAPLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Merhaba arkadaşlar resimlerde işaretlediğim yerlerde görüldüğü gibi toz birikintisi oluşuyor.Yağmurlu havalarda ise orada aynı şekil su izi oluyor.Bagajın içinde fln ıslaklık yok yada herhangi bir iz.Sizin arabanızdada bir durum varmı?Bu sizce neden oluşur.

Bendede oralarda toz oluyor hep, ama egimdenmi bilmiyorum
  • ben 100 km yi geçtim ışıktan sonra ama şehir dışıydı ve istasyona gittiğimde gırtlağa kadar 50 lt almıştı depo. dolayısıyla gidilecek mesafe 50 km kalınca fazla zorlamamak gerek.

quote:

Orjinalden alıntı: opxito

Benim şuanda araba garajda ışık yanalı 5 km olmuştu.Yol ilgi ekranına göre gidilebilecek mesafe 105 km gösteriyor.Daha önce ışıktan sonra 80 km yazmıştı.Tabi ben gercekte hic bir zaman o kadar, yani sonuna kadar gitmiyorum .dolayısıyla da nekadar gercekci rakamlar kuşkulu bir durum tabi ki.
  • bu yay meselesi nedir aracı yere mi yaklaştırıyor standardı değiştirmenin bir zararı olmuyor mu ?

quote:

Orjinalden alıntı: getz_crdi88

quote:

Orjinalden alıntı: derebeyii

eğer lastiklerinin havası standartın üzerindeyse virajda kayma yapıyor arka ama gaz veriyorsan güzel topluyor, ben göbekleriyle meşhur şehrimizde bu göbekleri benden daha hızlı dönen her hangi bir araca rastlamadım, zamanında gaza basınca sorun yok bir de dönüş bölgesinde yada virajda diyelim yol bozuksa tutuş bozuluyor yolu tanımıyorsam hızlı girmiyorum.

anahtar çok pahalı bildiğim kadarıyla eğer garanti devam ediyorsa mutlaka kullanın, değilse kaskoyu yaparken anahtarı da kapsayan bir kasko öneririm. ben ilk aldığımda bana dayamışlardı anahtarı da kapsayan ama 2. sene umursamadım bile.

quote:

Orjinalden alıntı: grafiker

şu bizim getz lerin viraja iyi girme işini nasıl çözcez beyler bilen var mı? viraja girerken yüksek hızda hep tırsıyorum. Birde alarm taktıracağım illa servistemi taktırmam lazım servise sordum serviste taktırmazsam garanti gidermiş

son olarak benim anahtar bazen okumuyor 2-3 dakika uğraştırdığı oluyor başıma ani bişey gelse kaçamayacağım kalacam öle herzaman olmuyor ama yapıyor ara ara servise götürdüm orda yapmadı 20 kere denedim olmadı eve geldim birdaha denedimyaptı başına gelen varmı böyle bir durum

bende yaylarını değiştirmenı onerırım 35 lik yada 40lık yay takarsan araba super oturuyo yanı getzmı suruyorum dıyosunuz cıdden..
  • quote:

ben 100 km yi geçtim ışıktan sonra ama şehir dışıydı ve istasyona gittiğimde gırtlağa kadar 50 lt almıştı depo. dolayısıyla gidilecek mesafe 50 km kalınca fazla zorlamamak gerek.

quote:

Orjinalden alıntı: opxito

Benim şuanda araba garajda ışık yanalı 5 km olmuştu.Yol ilgi ekranına göre gidilebilecek mesafe 105 km gösteriyor.Daha önce ışıktan sonra 80 km yazmıştı.Tabi ben gercekte hic bir zaman o kadar, yani sonuna kadar gitmiyorum .dolayısıyla da nekadar gercekci rakamlar kuşkulu bir durum tabi ki.

depo 45 litre depo kapağına kadar tam doldurunca 50 litre alıyormu,
    ben hiç denemedim, pompa bir kere atınca bıraktırıyorum
  • pompa tık ettimi 25 ytl daha alır arkadaşım.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: getz61

pompa tık ettimi 25 ytl daha alır arkadaşım.....

yani 8 litre daha mı alıyor baya da alıyormuş
  • bende denedim

pompa attımı 7 litresi garanti

bugüne kadar max 48 litre doldurabildim

oda depoyu baya bitirmiştim yani
  • Arkadaşlar, dün direksiyondan gelen malum ses yüzünden servise gittim. Direksiyon kutusu komple değişecek. Sipariş verildi. Pazartesi günü takılacak. Sonucu buraya yazarım. Bir de Servis elemanı lastiklerimi değiştirmemi önerdi. Kumkolar arabayı çok yoruyormuş. Çok sert olduğu için zorluyor ve direksiyon kutusuna baskı yapıyormuş. Ben Michelin ve Bridgestone arasında karar veremedim. Hangisini ve hangi modelini tavsiye edersiniz?
  • ben kumhoları çıkarttım önlere bridgestone b330 evo aldım 175/65/14 82T şuanda memnunum ses felan gitti neydi o hışırtı,
    bakalım b330 lar biraz kullandıktan sonra nasıl olacaklar
  • quote:

Orjinalden alıntı: handsomeprince

Arkadaşlar, dün direksiyondan gelen malum ses yüzünden servise gittim. Direksiyon kutusu komple değişecek. Sipariş verildi. Pazartesi günü takılacak. Sonucu buraya yazarım. Bir de Servis elemanı lastiklerimi değiştirmemi önerdi. Kumkolar arabayı çok yoruyormuş. Çok sert olduğu için zorluyor ve direksiyon kutusuna baskı yapıyormuş. Ben Michelin ve Bridgestone arasında karar veremedim. Hangisini ve hangi modelini tavsiye edersiniz?

bu direksiyondan gelen ses,nasıl bi ses,tarif edebilir misin? işçilik dışında bi fiyat söz konusu mu?
    ben ön konsoldan da bi ses gelmeye başladı,ankaradan döndükten sonra,hafif tıkırtı ve cızırtı.direksiyondan mı geliyor bilmiyorum.o yüzden soruyorum.
  • quote:

Arkadaşlar, dün direksiyondan gelen malum ses yüzünden servise gittim. Direksiyon kutusu komple değişecek. Sipariş verildi. Pazartesi günü takılacak. Sonucu buraya yazarım. Bir de Servis elemanı lastiklerimi değiştirmemi önerdi. Kumkolar arabayı çok yoruyormuş. Çok sert olduğu için zorluyor ve direksiyon kutusuna baskı yapıyormuş. Ben Michelin ve Bridgestone arasında karar veremedim. Hangisini ve hangi modelini tavsiye edersiniz?

Benimde direksiyon kutusu değişti. Fakat 1 ay sonra aynı ses tekrar geldi direksiyon kutusundan. Maalesef direksiyon kutusunu değiştirmek çözüm olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafakilic -- 1 Mayıs 2008; 15:30:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: denizza

quote:

bu direksiyondan gelen ses,nasıl bi ses,tarif edebilir misin? işçilik dışında bi fiyat söz konusu mu?
    ben ön konsoldan da bi ses gelmeye başladı,ankaradan döndükten sonra,hafif tıkırtı ve cızırtı.direksiyondan mı geliyor bilmiyorum.o yüzden soruyorum.

ön sol taraftan sanki bir yerlerde boşluk varmış gibi bir tıkırtı sesi gelir. Direksiyonu tutarken elinde bile hissedersin o sesi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alibel

Sevgili dostlar, ister dizel ister benzinli olsun, B sınıfının içerisinde en çok yakıt tüketen araç getzler.

Dün Antalya'daydım, havalanından araç kiraladım. Ben Focus istemiştim ama ellerinde sadece Fiesta (dizel) olduğundan mecburen Fiesta'yı aldım. Alanya'ya git gel 220 km kadar yol yaptım. Bütün yolu 90'la gidip geldim. Zaten çok sakin süren bir insanım. Toplam 15 litre motorin yaktı araç. Teslim alırken depo ibresi ful'ün hafif altındaydı altındaydı, 220 km sonunda ibre yarım depoyu gösteriyordu. Hem dizel hem de bu kadar sakin şehirlerarası kullanımda bile 7 litre üstü bir yakan aracı şehiriçi dur-kalk trafikte düşünemiyorum bile.

Şu anda evimin önündeki Getz 780. km'de ve daha yakıt ışığı bile yanmadı.

Getz'e çok haksızlık edildiği kanısındayım.

Artı Fiesta bana Getz'den sonra çok hantal bir araç olarak geldi. Alışmışım Getz'in gazına basınca fırlamasına, resmen gaza tepki vermeyen bir araç. Bas bas gitmiyor.

Ama Allah var Fiesta'nın içi, dashboard, göstergeleri falan Getz'den çok çok daha kaliteli.
  • quote:

ben 100 km yi geçtim ışıktan sonra ama şehir dışıydı ve istasyona gittiğimde gırtlağa kadar 50 lt almıştı depo. dolayısıyla gidilecek mesafe 50 km kalınca fazla zorlamamak gerek.

quote:

bende denedim

pompa attımı 7 litresi garanti

bugüne kadar max 48 litre doldurabildim

oda depoyu baya bitirmiştim yani

Yav nasıl koyuyorsunuz 48 litre-50 litre anlamıyorum
    Pompa attıktan sonra bi 10 liralık daha koydurtuyorum 41-42 litre oluyor en fazla.

Ben sallaya sallaya tıka basa en fazla 44 litre doldurtabildim bi keresinde en fazla. Bi de ben depoyu dibine kadar kullanan (gösterge 3 çizgi (---) olana kadar) ve bomboş depoyla benzinciye giden biriyim. Yani aslında herkestendaha fazla doldurtmam gerekir.

Bana küçük depo mu koydular acaba
  • valla çizgiden sonra yaklaşık 40 km gidip tıka basa doldurrtuğumda 48 litre almıştı bir seferinde

ama ondan sonra o kadar bitirmedim hiç depoyu

fiesta konusuna gelince

kiralık bi araba ile kıyaslamamk lazım

arkadaşımda fusion var 1.4 dizel ve şehir içi yaklaşık 6 litre yakıyor

üstelikte gaza asıldıunmı gidiyor

o arabada normal dizel kullanılmıştır veya zaten kiralık diye canını çıkarmışlardır arabnın

hantallık vs bence bundandır
  • quote:

fiesta konusuna gelince

o arabada normal dizel kullanılmıştır veya zaten kiralık diye canını çıkarmışlardır arabnın

katılıyorum kiralık olduğu içindir kimbilir kaç kişi kullanmıştır
  • quote:

valla çizgiden sonra yaklaşık 40 km gidip tıka basa doldurrtuğumda 48 litre almıştı bir seferinde

ama ondan sonra o kadar bitirmedim hiç depoyu

fiesta konusuna gelince

olabilir ama zaten getz e göre hantal bi araç demiş,ki ford un fiestadaki dizeli focustaki dizeli kadar başarılı değil ne yazıkki..
    ben arkadaşa katılıyorum,getzin dizelinden sonra bir çok araçtaki dizel gerçekten hantal geliyor :)
  • 
Sayfa: önceki 673674675676677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.