Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (674. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 672673674675676
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Ozgur_Ak

Merahaba arkadaslar

15.000-16.000 e kadar alıncabilecek arabalar arasında kıyasmala yaparak 2004-2005 getz almaya karar

verdik.1.3 GLS GETZ i olup İzmirde olup aracini satmak isteyenler varsa bana ozel mesaj atabilir mi ?

tskler

bence 2005 ya da 2006 modele bak.hatta 2006 modelleri 1.4 motor daha güçlü
  • arkadaşlar 1.4 dohc 2006 getz sahibiyim arabam çok fazla yakıyor şehir içi trafikte 1 depoyla maksimum 400km gidiyorum biraz devirli süratli kullandığım zaman 350kmye kadar düşüyor acaba problem benim arabamda mı? yoksa benim gibi bu konudan şikayetçi olanlar mevcut mudur? bildiğiniz gibi araç 1100kg 97hp 1.4 çok ağır olduğundan bu şekilde yaktığını düşünmekteyim
  • ben dizel sahibiyim ama benzinli arkadaşlarımın en büyük şikayeti yakıt tüketimi yani yalnız değilsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: firatgunday

arkadaşlar 1.4 dohc 2006 getz sahibiyim arabam çok fazla yakıyor şehir içi trafikte 1 depoyla maksimum 400km gidiyorum biraz devirli süratli kullandığım zaman 350kmye kadar düşüyor acaba problem benim arabamda mı? yoksa benim gibi bu konudan şikayetçi olanlar mevcut mudur? bildiğiniz gibi araç 1100kg 97hp 1.4 çok ağır olduğundan bu şekilde yaktığını düşünmekteyim

depo derken 45 litrelik bi depoylamı yoksa 38 litrelik

böyle yuvarlak olmuş biraz
  • quote:

Orjinalden alıntı: yuci

ben kendim temizleyebilirmiyim,
    bir de bu getzin hava filtresi nerede nasıl sökülür , nasıl temizlenir, anlatabilecek ,
    resimde hava filtresinin yerini gösterebilecek varmı

güncel
  • Sevgili dostlar, ister dizel ister benzinli olsun, B sınıfının içerisinde en çok yakıt tüketen araç getzler.
  • quote:

arkadaşlar 1.4 dohc 2006 getz sahibiyim arabam çok fazla yakıyor şehir içi trafikte 1 depoyla maksimum 400km gidiyorum biraz devirli süratli kullandığım zaman 350kmye kadar düşüyor acaba problem benim arabamda mı? yoksa benim gibi bu konudan şikayetçi olanlar mevcut mudur? bildiğiniz gibi araç 1100kg 97hp 1.4 çok ağır olduğundan bu şekilde yaktığını düşünmekteyim

Aynı araç bende de var. Senin miktara bugüne kadar hiç düşmedim. Yakıtı hep fulleyerek alır ve km yi sıfırlarım. 500 km üstünü çok gördüm ama altını bir kez gördüm o da 480 km civarıydı. En son yarı şehir içi yarı şehir dışı olmak üzere 420 km civarı yol yaptım halen de çeyrekten biraz fazla benzinim var. Yol bilgi ekranındaki tüketim değeri ise (fullediğimde sıfırlamıştım) 6.0 olarak görünüyor... Ya senin araçta bir problem var, ya da kullanımın çok sportif...

• quote:

quote:

ben kendim temizleyebilirmiyim,
    bir de bu getzin hava filtresi nerede nasıl sökülür , nasıl temizlenir, anlatabilecek ,
    resimde hava filtresinin yerini gösterebilecek varmı

güncel

valla eski kasalarda tam akünün arkasındaki kutuda

kutunun yanındaki klipsleri saçıp kapağı kaldırıyorsun

ama tam açılmıyor kapak

değiyor biyerlere

sonra içindne filtreyi çıkarıp kompresörle hava tutuyorsun içten dışa doğru

yani hava girişinin tersindne

yoksa tozlar iyice saplanır kalır

ben yılda 10 bin yaptığım için 6 ayda bir sökerim temizlerim böyle

• aynı şekilde polen filtresinide temizlerim bu şekilde

eski sayfalarda resmi vardı

bulabilirsem koyarım linki
  • quote:

Orjinalden alıntı: ihg70

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

yaw nasıl sökülüyo

ben açtım orayı ama silindir bi kutu var neresinden nasıl açıcaz onu acaba

Aracın kullanma kitapçığında şemalarla güzel ve anlaşılır gösteriyor ama ben size yardımcı olmaya çalışayım:

1-Torpido kutusunun sökülmesi (Bilmeyenler için):
    Torpido kutusunu açtığınızda iç tarafın her bir yan tarafında 2 plastik parça ile tutturulduğunu göreceksiniz. Torpido kutusu YARIM AÇIK posizyonda parmağınızı dış taraftan bu parçalara bastırısanız içe doğru çıkıyorlar. Her iki parçayı çıkarınca kutu serbest kalacak ve aşağıya doğru tam olarak açılacaktır.

2. Önünüzde 2 adet kablo göreceksiniz. bunlardan biri sarı renkli bir sokete giren elektrik kablosu, diğeri iç-dış havalandırma düğmesinin kumanda telini muhafaza eden kalın bir siyah kablo. Bunların 2 si de 1 santim arayla ince uzun siyah bir plastik parçaya (bir tür kapak bu) dik biçimde tutturulmuştur. Bu kabloları yerinden çıkarıp o plastik parçanının çıkarılmasına engel olmayacak bir yere getirinin (örneğin en üst noktaya kadar esneyebiliyorlar).

3- Dik takılmış siyah kapağın en üstünde bir kulakçığa bastığınız zaman bu kapak yerinden çıkıyor. Bunun hemen arkasında üst üste takılmış beyaz plastiktikten 2 adet filtreyi göreceksiniz.

4-Önce üstteki, sonra alttaki filtreyi çekerek çıkarın. Çıkarırken plastik saplarındaki yazıların yönüne dikkat edin. Aynı şekilde takmanız gerekiyor.

5-Filtreleri temizledikten sonra ( delmemeye, yırtmamaya veya başka bir zarar vermemeye dikkat ederek) önce alttakini sontra üsttekini çıkardığınız posizyonun aynısını yerlerine takın.

6-Siyah uzun kapağı üstlerine yerleştirip kilitlendiğine emin olun.

7- Kabloları eski yerlerine koyun ve sıkıştırılmaları gereken yere sıkıştırın

8- Torpido gözünün iç yan taraflarından çıkan küçük plastik parçalarını yerlerine takın. Torpido gözünü yarım açık pozisyona getirip bu parçaların tam yerlerine oturmasını sağlayın.

9-operasyon bitmiştir.

Çizmeye çalıştım. Anlamadığınız yer varsa sorun

ihg70 arkadaşımızın polen filtresi sökümünün anlatımı

• quote:

Orjinalden alıntı: 4polat

quote:

Aynı araç bende de var. Senin miktara bugüne kadar hiç düşmedim. Yakıtı hep fulleyerek alır ve km yi sıfırlarım. 500 km üstünü çok gördüm ama altını bir kez gördüm o da 480 km civarıydı. En son yarı şehir içi yarı şehir dışı olmak üzere 420 km civarı yol yaptım halen de çeyrekten biraz fazla benzinim var. Yol bilgi ekranındaki tüketim değeri ise (fullediğimde sıfırlamıştım) 6.0 olarak görünüyor... Ya senin araçta bir problem var, ya da kullanımın çok sportif...

bayağıdır foruma girmiyordum yaklaşık 1 senedir özlemişim eski isimleri görmek güzel benim problemim hep dur kalk trafikte kullanmak zorunda olmam her zaman trafiğe kalıyorum iş çıkışı gidişi sabahları mecidieköye gidiyorum bostancıya dönüyorum otomobili kullandığım zamanlar hep yoğun trafik 400km gittim dediğimde benzin ışığı yanmış oluyor 1 sorum daha olacak benzin ışığı yandıktan sonra kaç km gidiyorsunuz arkadaşlar? ben hiç 10u geçmedim hep doldurdum 1 gün denemek istiyorum

• jackdaniels sağol kardeşim,
    polen işini gözüm pek kesmedi
    ama hava filtresini çıkarıp süpürgenin hava üfleyen yeriyle yapabilirmiyim diye düşünüyorum kendi kendime
  • quote:

jackdaniels sağol kardeşim,
    ama hava filtresini çıkarıp süpürgenin hava üfleyen yeriyle yapabilirmiyim diye düşünüyorum kendi kendime

biraz zor

çünkü baya basınç gerekiyor

ben kompresörle yapıyorum o işi

polen işide oldukça kolay

1 defa yapınca arkası geliyor
  • quote:

bayağıdır foruma girmiyordum yaklaşık 1 senedir özlemişim eski isimleri görmek güzel benim problemim hep dur kalk trafikte kullanmak zorunda olmam her zaman trafiğe kalıyorum iş çıkışı gidişi sabahları mecidieköye gidiyorum bostancıya dönüyorum otomobili kullandığım zamanlar hep yoğun trafik 400km gittim dediğimde benzin ışığı yanmış oluyor 1 sorum daha olacak benzin ışığı yandıktan sonra kaç km gidiyorsunuz arkadaşlar? ben hiç 10u geçmedim hep doldurdum 1 gün denemek istiyorum

benim dizelde 40km kadar gidiyorum

sorun olmadı şimdiye kadar

ama sende gitmez sanırım

çok sıkışık trafikte normal değer bana kalırsa 400km
  • Benim şuanda araba garajda ışık yanalı 5 km olmuştu.Yol ilgi ekranına göre gidilebilecek mesafe 105 km gösteriyor.Daha önce ışıktan sonra 80 km yazmıştı.Tabi ben gercekte hic bir zaman o kadar, yani sonuna kadar gitmiyorum .dolayısıyla da nekadar gercekci rakamlar kuşkulu bir durum tabi ki.
  • quote:

Orjinalden alıntı: derebeyii

eğer lastiklerinin havası standartın üzerindeyse virajda kayma yapıyor arka ama gaz veriyorsan güzel topluyor, ben göbekleriyle meşhur şehrimizde bu göbekleri benden daha hızlı dönen her hangi bir araca rastlamadım, zamanında gaza basınca sorun yok bir de dönüş bölgesinde yada virajda diyelim yol bozuksa tutuş bozuluyor yolu tanımıyorsam hızlı girmiyorum.

anahtar çok pahalı bildiğim kadarıyla eğer garanti devam ediyorsa mutlaka kullanın, değilse kaskoyu yaparken anahtarı da kapsayan bir kasko öneririm. ben ilk aldığımda bana dayamışlardı anahtarı da kapsayan ama 2. sene umursamadım bile.

quote:

Orjinalden alıntı: grafiker

şu bizim getz lerin viraja iyi girme işini nasıl çözcez beyler bilen var mı? viraja girerken yüksek hızda hep tırsıyorum. Birde alarm taktıracağım illa servistemi taktırmam lazım servise sordum serviste taktırmazsam garanti gidermiş

son olarak benim anahtar bazen okumuyor 2-3 dakika uğraştırdığı oluyor başıma ani bişey gelse kaçamayacağım kalacam öle herzaman olmuyor ama yapıyor ara ara servise götürdüm orda yapmadı 20 kere denedim olmadı eve geldim birdaha denedimyaptı başına gelen varmı böyle bir durum

bende yaylarını değiştirmenı onerırım 35 lik yada 40lık yay takarsan araba super oturuyo yanı getzmı suruyorum dıyosunuz cıdden..

• quote:

Yakıt ikaz göstergesi 6-7 litre kadar benzin kaldığında yanıyor, bu da yol durumu ve kullanıma bağlı olarak en azından 50-60 km yol demek olup fazlası da rahatlıkla mümkün, ama en iyisi ve sağlıklısı ilk fırsatta hemen yakıt almak tabii ki...

• quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

quote:

jackdaniels sağol kardeşim,

biraz zor

çünkü baya basınç gerekiyor

ben kompresörle yapıyorum o işi

polen işide oldukça kolay

1 defa yapınca arkası geliyor

biraz araştırayım bari bu işi

• arkadaşlar geçen hafta şehir dışı kullanımda,rüzgarsız hava,yolun bi kısmı eğimsiz,yarısı virajlı, 90 km lik sabit hızda,çeyrek depoyla yaklaşık olarak 300 km gittim. tabi sonrasında değer giderek düştü çünkü yokuş artmıştı. sonrasında 150-200 km..

yol,hava ve kullanım şartları uygun olduğunda gerçekten çok az yakıyor.ancak gaza biraz dokundun mu yakıt sarfiyatı da hemen artıyor..bu arada aracım dizel..

yalnız döndüğümde direksiyondan cızırtı ve tıkırtılar gelmeye başladı.. daha doğrusu tam emin değilim ama sanıyorum direksiyondan geliyor.. neden acaba..
  • denizza gayet iyi sonuçlar.tebrik ederim
    Bu arada çıldırmak üzereyim.arabayı satıp ev alıcaktım ama 20000 ytl fiyat verdim pazarlık var dedim millet dehşet derece ölücü ve görmeden ii diyorlar.deli olacağım valla ya.bundan önce 1 tanesi bana ait olmakla birlikte 5 kez pazarlıkları da ben yaparak araba sattım ama bu kadar delirmedim
    Ey utanmaz ölücü milletimiz 19-20 bin ytl'ye 2006 model araba bulmuşsun benzinlisinden ucuza almaya kalkıyorsun ne diyeyim ya.ben zararda olmama rağmen satmaya kalktım alan karlı olacak ama millete yaranmak hata.derler ya neyse...

• 
Sayfa: önceki 672673674675676
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.