Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (665. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 663664665666667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o parayı belediyenin vermesi gerekmezmi
  • quote:

Orjinalden alıntı: yuci

o parayı belediyenin vermesi gerekmezmi

Bu yoruma sadece gülerim. Şaka gibi.

Aslında böyle olması gerekiyor da tam bize göre şeyler bunlar.
  • belediyenin yaptığının yanlış olduğunu söylemek için espirili bir şekilde dedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orjinalden alıntı: getz_crdi88

Jantı tamiri + balans a 100ytl gitti bosu bosuna artık çukur gorunce kalp atıslarım muhtemelen daha fazla atıcak:))) Birde bugun servisten alarm+merkezi kilitli kumanda ıcın fıyat aldım 150ytl dedıler sızce bu nasıl bi fiyat?

valla çok tutmuş yaw

zaten jant parası o nasıl düzeltme imiş anlamadım

çatlak olan yapıldı onun yanında otekı 3 janttakı cızıkler felan da halledıldı bu fıyatın ıcınde 80 ytl 4 jant tuttu 20 de balansa verdım

• lastik araçlarda en önemli parçadır.Ne yaptınız lastikleri arkadaşlar.....
  • quote:

çatlak olan yapıldı onun yanında otekı 3 janttakı cızıkler felan da halledıldı bu fıyatın ıcınde 80 ytl 4 jant tuttu 20 de balansa verdım

çatlak derken ?
    jant normal jant mı ? aliminyum alaşımlı mı?
    walla senin yerinde olsam "çatlak" bir janta güvenmek yerine (her ne kadar tamir edilse de) gider yeni bir jant takarım.
    tekerlek önemli. ihmale gelmez. yerle tek temasımız onlar.
    memleket yollarının sürpriz ve zorlu çukurlarını da hesaba katarsak bence değiştir jantı. için rahat olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sborten

quote:

çatlak derken ?
    jant normal jant mı ? aliminyum alaşımlı mı?
    walla senin yerinde olsam "çatlak" bir janta güvenmek yerine (her ne kadar tamir edilse de) gider yeni bir jant takarım.
    tekerlek önemli. ihmale gelmez. yerle tek temasımız onlar.
    memleket yollarının sürpriz ve zorlu çukurlarını da hesaba katarsak bence değiştir jantı. için rahat olsun.

Göztepe sanayide Özsaygılı oto tamamen guvenebılecegınız bır yer 2parça jant goturun kusursuz bır sekılde kaynak yapıyorular 0 balansla yıllardır jant tamırıne oraya gıderız ama bende sızın gıbı dusunuyorum su anda o jant arka lastıklerden bırınde ama yenı ı jant alıp stepmeyıde alemınyum alasım guzel sekıllı jantlarımdan bırı yapıcam:))) Lastiğimide lastıkcıme goturdum baktılar hıc bı sorun yokmus zaten ınce yanak oldugu ıcın ustune bınen butun yuku janta ıletmıs bu yuzden jantın yamulmasına neden olmus

• şimdi uzun yoldan geldim ve hemen ilk işim aynı pompada depoyu ağzına kadar fullemek oldu 110ytl petrol ofisi V/Max EuroDizel 10 aldı ve toplamda tam olarak 900km yol yaptım.
    ayrıca arkadaşlar üzülerek söyliyeyim
    giderken depoyu fullediğimde 2.93ytl idi
    şimdi ise litresi 3.10ytl olmuş duyurulur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayraktar26 -- 13 Nisan 2008; 0:52:28 >
  • bayraktar 26,
    110 ytl/3.10=35.48 litre ile 900 km gitti isen 100 km de 3.94 litre yakmışşsın kullanım tarzın nasıldı
  • quote:

Orjinalden alıntı: bayraktar26

şimdi uzun yoldan geldim ve hemen ilk işim aynı pompada depoyu ağzına kadar fullemek oldu 110ytl petrol ofisi V/Max EuroDizel 10 aldı ve toplamda tam olarak 900km yol yaptım.
    ayrıca arkadaşlar üzülerek söyliyeyim
    giderken depoyu fullediğimde 2.93ytl idi
    şimdi ise litresi 3.10ytl olmuş duyurulur

Evet arkadasım bende dun gece fark ettım mazot aldım 3.10 yazıyodu ilk şaşırdım benzınmı koydu acaba dedım sora zam geldı dedı adam 2.93ten 3.10 a nasıl gelır yaaaa ayıptır ıyıce sapıttılar artık haftada bır zammmı gelır boyle gıderse cidden satıcam arabayı aynı parayı verdıkten sonra benzınlı alırım en azından sesı yeter şimdide heralde herkesı lpg ye yoneltmeye calısıyolar sonra lpg yede zam rekoru kıırdırcaklar:)) bize cem uzan gıbı adam lazım mazotu 1 ytl yapsın

• http://forum.donanimhaber.com/m_21803104/mpage_1/key_/tm.htm

ben gelen zamları elimden geldiğince takip ediyorum,

perşembe gecesi 10 kuruş cuma geceside 7 kuruş iki günde 17 kuruş geldi
  • Sevgili dostlar siz bu 4.vites hızlarını şehir içindemi kullanıyorsunuz. Bana çok ilginç geldi. Ben Zonguldakta bulunuyorum. Burada şehir merkezinde 4.vitese atmak bir hayal. Öyle bir durumun olması mümkün değil. 2.vites dahi adamı zorluyor. Demekki diğer arkadaşlar şehir içi 5-6 oranlarından bahsediyorlar benim yakıt 7.8, 8 oranlarını gösteriyor. Trafik yoğunluna bağlı bütün mesele bu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alibel

Sevgili dostlar siz bu 4.vites hızlarını şehir içindemi kullanıyorsunuz. Bana çok ilginç geldi. Ben Zonguldakta bulunuyorum. Burada şehir merkezinde 4.vitese atmak bir hayal. Öyle bir durumun olması mümkün değil. 2.vites dahi adamı zorluyor. Demekki diğer arkadaşlar şehir içi 5-6 oranlarından bahsediyorlar benim yakıt 7.8, 8 oranlarını gösteriyor. Trafik yoğunluna bağlı bütün mesele bu.

tabiki şehiriçi adamım.Ben Ankara'dayım.trafiğe göre 4. viteste gidebiliyorum sürekli.tabi diğer arkadaşları bilemem
  • zorunlu kalınmadıkça hiç bir şekilde ani olarak hızlanmadan en az 80 en fazla90-95 hız ile ve sabrederek yol durumuna göre (kırmızı ışık- trafik yoğunluğu-ve coğrafi şartlara göre istanbul mahmutbeyden-1.köprüden -izmit-gölcük karamürsel-yalova-gemlik-orhangazi-bursa çevre yolu-karacabey-bandırma-balıkesir gönen devamında ise gönen-erdek-gönen-bandırma-karacabey-bursa çevre yolu-orhangazi-gemlik-yalova-karamürsel-gölcük-izmit-1.köprü-halkalı toplu konutlar toplam 900km yaptım
    dur kalk halleri de dikkate alındığnda ise saat başına yaklaşık olarak 75 km yol kat etmişim klima yıda kullanmadım. lastik basınçlarını 36ps yaptım. hava filtresini yola çıkmadan önce kompesörle hava basarak temizleyip taktım.rampa inişlerinde aracı boşa almadan kompresyon ile indim

quote:

Orjinalden alıntı: yuci

bayraktar 26,
    110 ytl/3.10=35.48 litre ile 900 km gitti isen 100 km de 3.94 litre yakmışşsın kullanım tarzın nasıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayraktar26 -- 13 Nisan 2008; 23:23:30 >

• Normal dizel le eurodizel arasında ne fark var?
  • quote:

Arkadaslar nedır bu getzlerdekı nazar anlayamadım gitti jack kardesımle baslayan plaka olayı benım jantımla son buldu. öncelikle boyle bir belediyenin ben ........ diyerek soze baslıcam (Kusuruma bakmayın ama su anda boyle bı durumda ıyı seyler yazamazdım adi heriflere) neyse olaya geleyim yaklasık 70km hızla gıtmekteydım onumde bır jeep vardı ve aniden sola kırdı ne oldugunu anlamadan bir gumburtu koptu sol taraftan cukura gırdık cukur da degıl aslında logar kapagı acmıslar sora kapamıslar yanları 10ar cm derinlikte o hızla gırınce bir patırtı koptu hemen aracı saga cektım baktıgımda jantta yaptıgı tahrıbatı gorunce ağlayacaktım resmen logar kapagının şekli janta cıkmsıtı resmen bır koseden komple ıcerı gecmıs yarın sabah jantcıya verıcem hallederler inşallah BU ARADA OLAYIN OLDUGU YER ACIBADEM TEPE NIN ORDAN E5 E CIKARKEN RENAULTA GELMEDEN ONCEKI OLAN YOKUS SAGDAKI KARPUZCUDAKI KARPUZLARA BAKARKEN CUKURU KACIRIYOSUNUZ YADA ONUNUZDEKI GORMENIZI ENGELLIYOR LUTFEN DİKKAT...

BEN SİTEYE BAYADIR GİRMİYODUM GEÇ KALDIM AMA YİNEDE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN

• Benim arabayı merak eden arkadaşlar çok az kaldı resimler hazırda bitek vidio cekmek kaldı onuda maslak otobanında cekicem e5te orası müsait hemen koyuyorum siteye merak etmeyin yalan sanmayın sakın ilk defa 170hplik getzin nasıl gittiğini görüceksiniz bence güzel hazırlanıyoruz
  • ]Orjinalden alıntı: getzci

Birde arkadaşlar turbo tamiri yapan bi arkadaş söyledi. Dizellerde
    arabayı çalıştırdıktan sonra bir dakika kadar en az 30-40 saniye
    bekledikten sonra hareket et dedi. Turbonun yağlanması gerekiyormuş
    bu sayede. Birde yoldan geldikten sonra yine bi müddet bakledikten sonra
    araçı durdur dedi. Böylece turbo basıncı düşerek normale dönüyor ve turbonun
    ömrü uzuyor. Bide arkadaşlar bazen duyuyoruz turbo 2500 devirden sonra yada
    gaza basınca devreye giriyor gibi düşünceler var. Böyle değilmiş turbo aracı
    çalıştırdığımız anda devreye giriyor.

buna bende katılıyorum bendeki arabaların hepsinde turbo var ve özellikle yoldan geldiğim zaman fazla değil 15saniye bekliyorum turbo boşaltma yapsın diye sonra stop ediyorum turbosu olan arkadaşlarada tavsiye ederim daha uzun ömürlü olur
  • YA ARKADAŞIM İMKANIN VARSA BU PLAKAYI BANA SATARMISIN ?BENİM İSMİM VE SOYADIMDA BURAK SARI BS YANİ CİDDİYİM AMA
    quote:

Orjinalden alıntı: wwwerol@hotmail.com

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: wwwerol@hotmail.com

quote:

arkadaşlar geçen pazar kardeşimi sınava götürüken esenyalı kavşakta yokuştan kaptırıp gelen bi bisikletli şansa geldi bana çarptı

neyseki adam kendini bıraktıda arabanın ne ğstğne nede altına girdi

ama bisiklet altımda kalınca plakayı ezdi

zaten daha öncede bi vukuatım vardı plaka darmadağın diyebilirim

acaba nasıl değişiriz bu palakyı

kaça mal olur bize

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

Geçmiş olsun.Öncelikle ruhsatının kayıtlı olduğu trafik şubesinden bununla ilgili bir evrak var (adını bilmiyorum) onu alıyorsun sonra deforme olan plakanla birlikte esenyalıda oturuyosan (bende esenyalıda oturuyorum.)sanırım en yakın bostancı trafik şubenin karşısında şöförler cemiyetinin bir kulubesi var ordan bastırabilirsin.tahmini 30/40ytl ancak tutar yada uğraşmam dersen trafik müşavirleride 40 /50 ytlye yapıyorlar.Tanıdık dersen tuzlada otobank trafik diye bir arkadaş var tuzla ziraat bankası üzeri yardımcı olur.

sağolasın

esenyalıda oturmuyom olay orda oldu

yakacıktayım

baya dolambaçlı işmiş

ama muameleci içinde vekalet vs işi var

en iyisi kendim yapayım yada öyle dursun ne yapalım

tek plaka için dimi bu değerler

evet muamelecide artıdan vekalet masrafıda var sanırım.benim söylediğim rakamlar yuvarlama rakamları net olarak bilmiyorum ama tek plaka için aşağı yukarı 40 ytl ye halledersin

• quote:

arkadaşlar geçen pazar kardeşimi sınava götürüken esenyalı kavşakta yokuştan kaptırıp gelen bi bisikletli şansa geldi bana çarptı

neyseki adam kendini bıraktıda arabanın ne ğstğne nede altına girdi

ama bisiklet altımda kalınca plakayı ezdi

zaten daha öncede bi vukuatım vardı plaka darmadağın diyebilirim

acaba nasıl değişiriz bu palakyı

kaça mal olur bize

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

BANA BU PLAKAYI SAT NE OLUR YAA BENİM ARABANINKİDE 34 P BUDA GÜZEL AMA DİMİ SADECE BURAK SARI BS DİYE İSTİYORUM

• 
Sayfa: önceki 663664665666667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.