Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (663. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 661662663664665
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • jack daniels, bu arada unuttum geçmiş olsun ucuz atlatmışşsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuci -- 9 Nisan 2008; 0:18:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: yuci

jack daniels, bu arada unuttum geçmiş olsun ucuz atlatmışşsın

eyw sağolasın

sabah sabah başımız belaya girecekti

resmi biraz uzaktan çektim o yüzden net değil

plaka baya deforme oldu

daha öncedende bi çarpma vardı zaten yamuktu hep

istanbulda nerdedir acaba bu plaka basılan yer

bu arda ben zaten memnun değilim duragripten

uğultu yapıyor

er300 al

yada tam yumuşak istiyosan energy

ben pişmanım zaten
  • jack daniels kardeşim geçmiş olsun.plaka için uğraşacağın kesin.kolay gelsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

arkadaşlar geçen pazar kardeşimi sınava götürüken esenyalı kavşakta yokuştan kaptırıp gelen bi bisikletli şansa geldi bana çarptı

neyseki adam kendini bıraktıda arabanın ne ğstğne nede altına girdi

ama bisiklet altımda kalınca plakayı ezdi

zaten daha öncede bi vukuatım vardı plaka darmadağın diyebilirim

acaba nasıl değişiriz bu palakyı

kaça mal olur bize

Gecmis olsun,

Oldu olucak APP Plaka dedikleri şekilde yaptirmayida sorabilrisn eger ucuk degilse fiaytları.
  • quote:

Orjinalden alıntı: jacks

quote:

arkadaşlar bridgestone er300 için fiyat istedim 4 al3 öde olduğunu ve 6 ay taksit yapabileceklerini söylediler ancak 134*3=402 yani tanesi 100 lira ancak satıcı dediki getz 175/65/14 82 T ,er300 H sınıfı 210 km hızında o kadar hız yapmıyorsan ne gerek var boşuna almaya dedi,
    sana b250 verelim 116*3=348= tanesi 87 lira dedi siz ne dersiniz

adamım fiyat bence iyi.ben michelin energy'nin tanesini 2007 mayısında 85 milyona almıştım.ama ben plazadan tanıdık indirimiyle bu fiyata aldım.dışarıda geçen sene benim lastikleri 120 ytl verenleri biliyorum.
    aklıma gelmişken söyliyeyim.michelin alpin kış lastikleri yani suda ses yapıyor 70 km'yi geçtikten sonra haberiniz ola

Aslında bende kumholardan kurulmak istiyorum. Bakımda lifte kaldırınca araba baktım lastik çatlayamaya başlamış...

Ama ben fuldalara bakıcam, zaten o da goodyear'ın. Ama önceki arabamıza aldıklarımız hem hesaplı hemde cok yumsak ve iyi yol tutuyordu.

Ama jack'in basina gelenlerden sonra dusundum dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan da olmayalım..daha sesli sert bir lastik almak istemiyorum, beklemedeyim şimdilik...

• fulda yeni ecocontrol diye bi lastik çıkarmış

bi arkadaş symbolüne aldı

bi sorayım ona memnunmu diye bakalım
  • bu arada otomatik getz ile kadıköyden pendiğe sahilyolundan 5.5 yakıt ortalaması ile geldim. 2 kez ışığa yakalanmama rağmen.
    50km ile 60km hız arası 1200-1700 devir ile yaptım. daha da düşüremedim. eğer 90 ile gitmekten daha az yakıyorsun 60 ile gittiğinde otomatik vitesde.
  • quote:

arkadaşlar geçen pazar kardeşimi sınava götürüken esenyalı kavşakta yokuştan kaptırıp gelen bi bisikletli şansa geldi bana çarptı

kaça mal olur bize

Geçmiş olsun.Öncelikle ruhsatının kayıtlı olduğu trafik şubesinden bununla ilgili bir evrak var (adını bilmiyorum) onu alıyorsun sonra deforme olan plakanla birlikte esenyalıda oturuyosan (bende esenyalıda oturuyorum.)sanırım en yakın bostancı trafik şubenin karşısında şöförler cemiyetinin bir kulubesi var ordan bastırabilirsin.tahmini 30/40ytl ancak tutar yada uğraşmam dersen trafik müşavirleride 40 /50 ytlye yapıyorlar.Tanıdık dersen tuzlada otobank trafik diye bir arkadaş var tuzla ziraat bankası üzeri yardımcı olur.

• quote:

Orjinalden alıntı: wwwerol@hotmail.com

quote:

kaça mal olur bize

Geçmiş olsun.Öncelikle ruhsatının kayıtlı olduğu trafik şubesinden bununla ilgili bir evrak var (adını bilmiyorum) onu alıyorsun sonra deforme olan plakanla birlikte esenyalıda oturuyosan (bende esenyalıda oturuyorum.)sanırım en yakın bostancı trafik şubenin karşısında şöförler cemiyetinin bir kulubesi var ordan bastırabilirsin.tahmini 30/40ytl ancak tutar yada uğraşmam dersen trafik müşavirleride 40 /50 ytlye yapıyorlar.Tanıdık dersen tuzlada otobank trafik diye bir arkadaş var tuzla ziraat bankası üzeri yardımcı olur.

sağolasın

esenyalıda oturmuyom olay orda oldu

yakacıktayım

baya dolambaçlı işmiş

ama muameleci içinde vekalet vs işi var

en iyisi kendim yapayım yada öyle dursun ne yapalım

tek plaka için dimi bu değerler

• quote:

anchorman bir dene ve sonucu buraya yaz,
    ben 4-5 gündür deniyorum 12 km lik işyerimi hızımı düşürmeden ve yükseltmeden hep 4.vites 2000 devirde gidince göstergede 5 litreyi bile geçmiyor, ne zaman kısa mesafede 5.vitesle gitmeye kalksam otomatikmen 6 litrelere çıkıyor ort. 6.6 gibi oluyor aralıksız uzun yol yapınca durum değişiyor tabi ama onun içinde 10-15 kmden fazla hiç durmadan 5. vitesle gitmek lazım oda bana uymuyor ş.içinde 7 tane kırmızı var aralıklarla en son belirteyim
    uzun yolda 5 vites 90 km bi nebze çekilebiliyor ama 4.vites 70 km sabit çekilirmi bence biraz insanı sıkar gibi

1000 km yi 4.vites 70 km ile 14 saat 15 dk.
    1000 km yi 5.vites 90 km ile 11 saat 15 dk. sürer hesabıma göre arada 3 saat var ve pekde yabana atılır gibi değil

ayrıca kısa mesafedeki 4.vitesin cazibesi uzun yoldada sürermi bilinmez onuda denemek lazım uzun yolda 5.viteste 100 km de 5 litre yaksa 4.vites de ne yakacağını bilmiyoruz

Bunun formülünü verirmisiniz acaba.
    Örneği:
    90 km hızla giden bir araç 1 saatte kaç km yapar.
    yada
    600 km lik yolu 10 saatte gelen araç kaç km hızla gelmiştik.
    Bunları biliyorudum ama unuttum.Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

• 60 km ile giden araç saatte 60 km gider.
    70km ile giden araç saatte 70km gider.
    10 saatte 600km gitti ise araba saatte ortalama 60km ile gitmiş demektir.
  • Yeni Getz alan tüm arkadaşlara hayırlı olsun diyorum. İyi günlerinizde kullanın.
    Almayı düşünenlere de iyi seçim yaptıklarını söylüyorum. Getz çok güzel bir araç.

Benim aldığımdan beri (2006 dizel VGT) kaç litre motorin ile kaç km gittiğimi gösteren tablo.
    5 defa 900 km üzerine çıktım.
    Bu araç sadece 1 defa İstanbul dışına çıktı o da İzmit'e kadar.
    Geri kalan tüm km'ler İstanbul şehir içi ve çevre yollarıdır.
    En uzun yaptığım mesafelerin yanına * koydum
    Çift yıldızlar 900 üstü olanlar.
    Araç şu anda 25.100 küsur km'de (zaten aşağıdaki mesafeleri toplarsanız o rakam çıkar )

Litre.......KM
    ----------------
    40,50......770
    40,99......735
    40,54......725
    40,00......745
    36,16......661
    41,83......742
    38,78......736
    40,82......776
    42,63......841 *
    42,63......838 *
    43,47......901 **
    44,19......906 **
    42,20......941 **
    42,73......824 *
    39,14......806
    42,06......803
    41,70......784
    42,29......815
    40,00......806
    43,86......835 *
    43,10......907 **
    42,02......805
    42,02......860 *
    42,01......847 *
    44,12......909 **
    43,41......784
    43,45......832 *
    42,68......852 *
    41,04......774
    41,36......778
    42,28......805

• quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

quote:

ben 4-5 gündür deniyorum 12 km lik işyerimi hızımı düşürmeden ve yükseltmeden hep 4.vites 2000 devirde gidince göstergede 5 litreyi bile geçmiyor, ne zaman kısa mesafede 5.vitesle gitmeye kalksam otomatikmen 6 litrelere çıkıyor ort. 6.6 gibi oluyor aralıksız uzun yol yapınca durum değişiyor tabi ama onun içinde 10-15 kmden fazla hiç durmadan 5. vitesle gitmek lazım oda bana uymuyor ş.içinde 7 tane kırmızı var aralıklarla en son belirteyim
    uzun yolda 5 vites 90 km bi nebze çekilebiliyor ama 4.vites 70 km sabit çekilirmi bence biraz insanı sıkar gibi

1000 km yi 5.vites 90 km ile 11 saat 15 dk. sürer hesabıma göre arada 3 saat var ve pekde yabana atılır gibi değil

ayrıca kısa mesafedeki 4.vitesin cazibesi uzun yoldada sürermi bilinmez onuda denemek lazım uzun yolda 5.viteste 100 km de 5 litre yaksa 4.vites de ne yakacağını bilmiyoruz

Örneği:
    yada
    Bunları biliyorudum ama unuttum.Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

yol=hız * zaman

örnek
    600=10 * x
    x=60 km hız saatte

• ihg70 arabayı hangi viteste hangi devirlerde kullanıyorsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: ffmsahin

ARKADAŞLAR,

İSTANBUL-ANKARA-İSTANBUL ARASI ARACIN YAKIT PERFORMANSINI TEST ETTİM..

AĞIRLIK:1187 KG (ARAÇ AĞIRLIĞI)+75+65+55+55+40 KG YOLCU (4+1 KİŞİ)=1477 KG.
    YOL DURUMU: ZAMAN ZAMAN HAFİF EĞİMLİ İNİŞ,HAFİF EĞİMLİ ÇIKIŞ. TEST HALİNDEYKEN DÜZ YOL.

4.VİTES DÜZ YOLDA EN İDEAL YAKITI 2000 DEVRİN BİRAZ ÜSTÜNDE 90 KM.İDEAL HIZDA YAKIYOR. ORTALAMA YAKIT SABİT KALIYOR VEYA ZAMAN ZAMAN DÜŞÜYOR. BAŞLANGIÇ DEĞERİ:6.0 LİTRE, TEST SONUCU İNDİĞİ DEĞER:5.6

4.VİTES 2500 DEVİRDE DÜZ YOLDA 100 KM CİVARI YAKIT SARFİYATI SÜREKLİ ARTIYOR. BAŞLANGIÇ DEĞERİ:5.6, TEST SONUCU ÇIKTIĞI DEĞER:5.8

5.VİTES 2000 DEVRİN BİRAZ ÜSTÜNDE DÜZ YOLDA 110 KM SABİT HIZDA YAKIT SARFİYATI SÜREKLİ ARTIYOR. BAŞLANGIÇ DEĞERİ 5.2, TEST SONUCU ÇIKTIĞI DEĞER:5.6

5.VİTES 2500 DEVİRDE DÜZ YOLDA 120 KM SABİT HIZDA YAKIT SARFİYATI SÜREKLİ DÜŞÜYOR. BAŞLANGIÇ DEĞERİ:5.8, TEST SONUCU İNDİĞİ DEĞER 5.4

5.VİTES 2500 DEVRİN ÜSTÜNDE DÜZ YOLDA 140 KM SABİT HIZDA YAKIT SARFİYATI SÜREKLİ ARTIYOR. BAŞLANGIÇ DEĞERİ: 5.4, TEST SONUCU ÇIKTIĞI DEĞER 5.6

SONUÇ: ARACI ŞEHİR İÇİNDE EN İDEAL 2000DEVRİN ÜSTÜNDE 4.VİTES 85-90 KM ARASI KULLANMAK LAZIM. ŞEHİR DIŞINDA İSE EN İDEAL 2500 DEVİR 120 KM HIZLA KULLANMAK LAZIM.

biraz araştırma yaptım ekilerden bunları buldum

• quote:

kaça mal olur bize

Geçmiş olsun JackDaniels

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

quote:

Örneği:
    yada

yol=hız * zaman

örnek
    600=10 * x
    x=60 km hız saatte

Arkadasım sakın yanlıs anlama sivrilik felan niyeti ile yapmıyorum ama gozume takıldı yazdıgın;
    X(yol)=V(hız) x T(zaman)
    Fizikle cok bi alakalı oldugum için X=hız kaç km felan demenı duzelteyim dedim :))
    Benımde yazılarımda Türkçe hatalarım olabılır duzeltırsenız sevınırım

• sormak istediğim bi husus var.. getzde motor frenini kullanmak sakıncalı olur mu? bi forum sitesinde pek sağlıklı olmayacağı yazıyordu ama..

mesela,60 gidiyorum birden kırmızı yanıyor ve durmam gerekli mesafede fren yetmiyor,çok basmak gerekiyor,bunun yerine frene yarım basıyor,vitesi 1 e takıyorum ve debriyajı çeyrek ya da yarım bırakıyorum ve hız birden düşüyor,devir hiç kıpırdamıyor,kompresyon sesi geliyor,bunun bi sakıncası olur mu? konu hakkındaki bilgili ağızlardan cevap bekliyorum,teşekkür ederim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: denizza

sormak istediğim bi husus var.. getzde motor frenini kullanmak sakıncalı olur mu? bi forum sitesinde pek sağlıklı olmayacağı yazıyordu ama..

mesela,60 gidiyorum birden kırmızı yanıyor ve durmam gerekli mesafede fren yetmiyor,çok basmak gerekiyor,bunun yerine frene yarım basıyor,vitesi 1 e takıyorum ve debriyajı çeyrek ya da yarım bırakıyorum ve hız birden düşüyor,devir hiç kıpırdamıyor,kompresyon sesi geliyor,bunun bi sakıncası olur mu? konu hakkındaki bilgili ağızlardan cevap bekliyorum,teşekkür ederim..

Şu ana kadar durmak için hep kullandım özellikle otobanlarda yada sürat yapılan yerlerde girişlerde hiç fren kullanmadım hızıma gore bi alt vitesin maksimum hızının 10-20km ustundekı hızlarda hep vites kuculttum ve senın dedıgın gıbı yavasca debrıyajdan cektım ayagımı hafıf frenle (150 ile giderken 3e çektiğinizde o anda motor 5800 devir goruyor ) bukadar yapmama ragmen birşey olmadı ama gecen servıste şimdi tam oalrak neresı oldugunu bılmıyorum ama karterin orda bi boru yağlanmıs gıbıydı hafıf ıslanmıs bunun nedenı belkı o olabılır sımdı temızlettım su anda yapmıyorum motor frenı 1 ay felan yapmıcam ama gene o nemlılık oluyosa motor frenıne devam:)))

• arkadaşlar bridgestone turanza er 300 87.50 ytl 5 taksit aldım 1 ay önce nasıl fiyat
  • 
Sayfa: önceki 661662663664665
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.