Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (660. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 658659660661662
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu an sıfır otomatik getzler 25 bin civarında..fena fiyat değil ama ben lpg düşündüğümden 0 uymuyor bana..2005 lazım bana..2005 ile 2008 modeller arasında donanım ve teknolojik fark var mıdır?

• quote:

Orjinalden alıntı: avukatkemal

Şu an sıfır otomatik getzler 25 bin civarında..fena fiyat değil ama ben lpg düşündüğümden 0 uymuyor bana..2005 lazım bana..2005 ile 2008 modeller arasında donanım ve teknolojik fark var mıdır?

evet var tabiiki

2005ler 1.3 85bg 2008 ler 1.4 97bg vs vs
  • yaw bu araba kafasına göre yakıyor sanırım

sabah kardeşimi sınava götürüken gayet ekonomik kullandım 5.vites 2000 devirde felan

gaza çok az dokundum vs

ama gidişte 4.5 litre yaktı dönüşte 5.5 tan aşağı inmedi aynı güzergahta

bu nasıl iş şimdi
  • giderken gittiğin yer biraz yokuş aşağı doğru meğilliyse zorlanmadan indiği için az yakmıştır çıkarkende çok az meğilli bi yokuşsa zorlandığı için fazla yakmış olabilir
  • Bu arada listeye beni ekleyin
    2008 benzinli tek havayastık 97 beygir otomatik getz sahibiyiz.

araba otobanda az yakıyor ama bizim mahhallenin sokakları dar o sebeple 10-12 arası yakıyor araba. Tuzla-İzmit arası 5.9-5.8 yaktı.

Birde şu uzaktan kumandalı anahtar ve cam kaldırma modülü sorunumu çözebilcek alarmlar varmış. ama sıfır imobiliezer li arabaya da alarm taktırmak saçma geliyor. birde alarm yüzünden yolda kalmışlığımızda vardı. Elektrik sistemini kitlemişti alarm otobanın ortasında.

Peki şu ses mevzusuda var. 24-25 den sonra ses netliğini kaybediyor. İki tane tweeter takayım diyorum. anfi kullanmadan tweeter takabilir miyim?

http://www.webdenal.com/store/sony-xs-h03-tweeter_fiyat.htm?idProduct=7046&idCategory=254&topnavCategory=36 bunu beğendim! Nasıldır bunlar.

• Otomatik getzden memnunmusun.. ben de 2005-2006 otomatik düşünüyorum da eşime.. yakışı nasıldır? Belki gaza çevirtirim çok fazlaysa yakışı..
  • işte kullanışa göre acayip fark ediyor. Otomatik şanzumanını ise şiddetle tavsiye ediyorum eğer 7 vitesli jazz filan almayacaksanız. Uzun yolda otamatik ile manuel in yakış olarak bir farkı yok. işte otobanda 90-110 arası tuzladan izmite gittim ortalamam 5.9 du. eğer çift şeritli caddelerde düz yolda 60-70 ile giderken 7 filan yakıyor. ama sokaklarda tek şeritli yollarda maksimum 50 ile gidince 9-11 civarı. ama sokaklarınız tuzla gibi tek arabanın bile zor geçeceği kadar darsa sürekli dur kalk ve maksimum 30km ile gidecekseniz 13 bile yakıyor.

kullanıcağınız yol e-5 gibi bir yolsa pek trafik yoğun bile olsa 70km hızla en fazla 7 litreyi görürsün. 7 litre ise 7*3.2 den 250 bin tl filan yapar km de. sabit 90 la gidersen 200 bin tl yi görürsün. bilmem anlatabildim mi?

Bu arada az yaktırmak bu verdiğin rakamlar minimum fren kullanımı ile yaptım. Az yaktırcam diyorsan freni az kullanıcaksın. nerede durucağını bilip gazı ona göre kesersen minimum yakıt tüketimine ulaşırsın. Bu arada araba dediğim gibi az yakmıyor. Dikkat etmek lazım. hanımına alıcağn için bayan şöförler fren kullanmayı severler yani yakıtından şikayet ediceğii ben söyleyeyim.

Bu arada 2. araba olrak alıcağınızı duydum. bu sebeple fazla kilometre yapmazsınız. senede 20 bin yapmayacaksınız lpg ye veya dizel işine girmeye hiç gerek yok.

Teşekkürler.

• quote:

Orjinalden alıntı: _By_BoSs_

giderken gittiğin yer biraz yokuş aşağı doğru meğilliyse zorlanmadan indiği için az yakmıştır çıkarkende çok az meğilli bi yokuşsa zorlandığı için fazla yakmış olabilir

yok yaw aynı yol işte

kartalla tuzla arasındaki e5

inişide çıkışıda aynı
  • quote:

Otomatik getzden memnunmusun.. ben de 2005-2006 otomatik düşünüyorum da eşime.. yakışı nasıldır? Belki gaza çevirtirim çok fazlaysa yakışı..

benim 2 kuzenimdede 2005 otomatik var

yaklaşık 8 litre yakıyolar ama pek trafik olmayan bi güzergahta

yalnız eski kasanın performansı ağlatıyor insanı resmen

o yüzden yeni kasa bak derim

en azından 97bg

biraz daha iyidir belki bilemiyorum
  • Öncelikle teşekkürler ilgine..

Evt 2.araç olcak,eşime ucuz yollu bişiler arıyorum...Ekonomik olsun dememin nedeni sağa sola gidilirken ben de kullanırım diye..

Aklım o kadar karıştı ki.. hyundai getz hyundai jazz veya opel corsa otomatik bakıyorum.. Jazz çok pahalı bana göre, corsada ise o kadar çok model var ki aklım akrıştı.. getz ise ekonomik ama biraz çıplak bir araba..ama aslında niyetim var iyi bir otomatik getze yakıt sorunu çok değilse..fiyatları epey uygun..yalnız sıfırı 25 binken 2006ya 21 istiyorlar..ama yoğunlaşırsam bulurum herhalde uygun..

quote:

Orjinalden alıntı: muhacir

işte kullanışa göre acayip fark ediyor. Otomatik şanzumanını ise şiddetle tavsiye ediyorum eğer 7 vitesli jazz filan almayacaksanız. Uzun yolda otamatik ile manuel in yakış olarak bir farkı yok. işte otobanda 90-110 arası tuzladan izmite gittim ortalamam 5.9 du. eğer çift şeritli caddelerde düz yolda 60-70 ile giderken 7 filan yakıyor. ama sokaklarda tek şeritli yollarda maksimum 50 ile gidince 9-11 civarı. ama sokaklarınız tuzla gibi tek arabanın bile zor geçeceği kadar darsa sürekli dur kalk ve maksimum 30km ile gidecekseniz 13 bile yakıyor.

kullanıcağınız yol e-5 gibi bir yolsa pek trafik yoğun bile olsa 70km hızla en fazla 7 litreyi görürsün. 7 litre ise 7*3.2 den 250 bin tl filan yapar km de. sabit 90 la gidersen 200 bin tl yi görürsün. bilmem anlatabildim mi?

Bu arada az yaktırmak bu verdiğin rakamlar minimum fren kullanımı ile yaptım. Az yaktırcam diyorsan freni az kullanıcaksın. nerede durucağını bilip gazı ona göre kesersen minimum yakıt tüketimine ulaşırsın. Bu arada araba dediğim gibi az yakmıyor. Dikkat etmek lazım. hanımına alıcağn için bayan şöförler fren kullanmayı severler yani yakıtından şikayet ediceğii ben söyleyeyim.

Bu arada 2. araba olrak alıcağınızı duydum. bu sebeple fazla kilometre yapmazsınız. senede 20 bin yapmayacaksınız lpg ye veya dizel işine girmeye hiç gerek yok.

Teşekkürler.

• quote:

işte kullanışa göre acayip fark ediyor. Otomatik şanzumanını ise şiddetle tavsiye ediyorum eğer 7 vitesli jazz filan almayacaksanız. Uzun yolda otamatik ile manuel in yakış olarak bir farkı yok. işte otobanda 90-110 arası tuzladan izmite gittim ortalamam 5.9 du. eğer çift şeritli caddelerde düz yolda 60-70 ile giderken 7 filan yakıyor. ama sokaklarda tek şeritli yollarda maksimum 50 ile gidince 9-11 civarı. ama sokaklarınız tuzla gibi tek arabanın bile zor geçeceği kadar darsa sürekli dur kalk ve maksimum 30km ile gidecekseniz 13 bile yakıyor.

Teşekkürler.

Yılda 1.000 KM yapsam yinede alırım dizeli. Fazladan verdiğiniz parayı satarkende aynen alıyorsunuz. Benzinliyle dizelin 2. el piyasası aynı değil sonuçta. Ayrıca bakımlarıda korkutmasın 30-40 YTL farkı var.

Ben her durumda dizel diyorum. Tabi otomatik düşünülüyorsa, dizelde otomatik seçeneği yok.

• iyi akşiamlar arkadaşlar...

2004 dizel getz özellikleri...

80 hp
    1500 cc
    4000 tork

açıkçası ben torkun ne işe yaradığını anlayamıyorum bir türlü.şöyle sormak istiyorum...
    yeni kasalara oranla eski kasalar daha mı sorunlu?
    2004 crdi kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum....
    belli başlı sorunları nelerdir?
    yazarsanız sevinirim....
  • corsa yı boşver. Eğer imkanın varsa otomatik honda jazz al. 7 vites ve getz e göre çok daha az yakıyor. direksiyonu çok daha hafif ve malzeme kalitesi çok daha iyi. Direksiyondan vites değiştirmek çok zevkli honda jazz ı tavsiye ederim ama işte malum 2. eli bile sıfır getz den daha yüksek.

Sana tavsiyem sıfır otomatik çıplak getz almandır. biraz pazarlık ile 23 e alırsın. Ağustos ayında 23 e almıştık biz sıfırını.

Veya ağustos da i20 çıkıyor. istersen bekle. Sen bilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yo55540

iyi akşiamlar arkadaşlar...

2004 dizel getz özellikleri...

80 hp
    1500 cc
    4000 tork

açıkçası ben torkun ne işe yaradığını anlayamıyorum bir türlü.şöyle sormak istiyorum...
    yeni kasalara oranla eski kasalar daha mı sorunlu?
    2004 crdi kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum....
    belli başlı sorunları nelerdir?
    yazarsanız sevinirim....

Tork tekerleğe etkileyen kuvvet ile tekerlek yarıçapının çarpımıdır. Yani Tork ne kadar yüksekse tekerleğe etki eden kuvvet o kadar yüksektir. Tork un farkını arabanın ivmelenmesinde ve kalkışlarda anlarsın. Tork ne kadar yüksekse gaza bastığında sırtın bir o kadar koltuğa yapışır.

Mümkünse 2005 model den sonrasına bak. 2004 lerin garantileri 3 yıl ve 2007 de bitti. fakat 2005 lerin garantileri 5 yıl 2010 da bitecek. Birde 2004 ler 3 silindir. 2005 ler 4 silindir. 2005 bakmanı tavsiye ederim.

• quote:

Orjinalden alıntı: JimBeam

Yılda 1.000 KM yapsam yinede alırım dizeli. Fazladan verdiğiniz parayı satarkende aynen alıyorsunuz. Benzinliyle dizelin 2. el piyasası aynı değil sonuçta. Ayrıca bakımlarıda korkutmasın 30-40 YTL farkı var.

Ben her durumda dizel diyorum. Tabi otomatik düşünülüyorsa, dizelde otomatik seçeneği yok.

madem hem az kilometre yapıp fazla para vericen birde üstüne benzinli motorun zevkini alamayacaksın. Güzel getz in benzinli motorunun 4 bin devirden sonraki sesinin verdiği keyfi tadamayacaksın. Sen bilirsin.
    2. elde 1 bin ytl pahalı satmak için 2000 ytl fazla vericeksen karar senin.

Dizel 20000 den sonra mantıklı. 20000 den sonra ise dediklerine sonuna kadar katılıyorum. Benzinlinin hiç bir avantajı kalmıyor.

Bizim benzinli almamızın sebebi ise dediğin gibi tamamen otamatik ve az km yapmamız. ağustosdan beri araba daha 5 bin de.

• aracı aldım ama ben...
    henüz elime geçmedi ama ödemelerini yapmış bulundum.çarşamba elimde olacak....
    aracı sevdim hoş temiz bir araç...
    ama ne bilim işte insan öneri bekliyor...birazda moral:)
    kimileri çok şikayetçi..kimileri çok memnun..kullanıjm amacına göre değişir tabiki...
    umarım çok dorun yaşamam...
    aracımın yanında birde 2006model vardı km benden 10000 daha düşük ama araba bitmiş
    motoru açtım yağ atmış hep dışarı..
    içine girdim koltuklar falan harap olmuşş.
    sonra öğrendim şirket aracı olarak kullanılmış..
    birde fazla seçme şansım yoktu...kredi kullanabileceğim yerde bana makul gelen araç buydu..
    umarım çok sorun çıkarmaz....
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: JimBeam

madem hem az kilometre yapıp fazla para vericen birde üstüne benzinli motorun zevkini alamayacaksın. Güzel getz in benzinli motorunun 4 bin devirden sonraki sesinin verdiği keyfi tadamayacaksın. Sen bilirsin.
    2. elde 1 bin ytl pahalı satmak için 2000 ytl fazla vericeksen karar senin.

Dizel 20000 den sonra mantıklı. 20000 den sonra ise dediklerine sonuna kadar katılıyorum. Benzinlinin hiç bir avantajı kalmıyor.

Bizim benzinli almamızın sebebi ise dediğin gibi tamamen otamatik ve az km yapmamız. ağustosdan beri araba daha 5 bin de.

dizel 20binden sonra mantıklı lafına kesinlikle katılmıyorum

benzinli arabanın hiçbi keyfi yok

60 derece eğimli yolda yokuş yukarı çıkarken vites büyütebiliyormusun benzinli araba ile acaba

dizelin verdiği torkun keyfini hiçbişeye değişmem

ben yılda 10bin km yapıyorum ama iyikide dizel almışım diyorum

bu bayi ağzıyla yorum yapmayın

bayi tabiiki diyecek dizel için yılda en az 30bin yapman lazım

dizelin avantajlarını bir bir saysa benzinliyi kime satıcak o zamn

kim verir benzinliye parayı

• quote:

Öncelikle teşekkürler ilgine..

Evt 2.araç olcak,eşime ucuz yollu bişiler arıyorum...Ekonomik olsun dememin nedeni sağa sola gidilirken ben de kullanırım diye..

Aklım o kadar karıştı ki.. hyundai getz hyundai jazz veya opel corsa otomatik bakıyorum.. Jazz çok pahalı bana göre, corsada ise o kadar çok model var ki aklım akrıştı.. getz ise ekonomik ama biraz çıplak bir araba..ama aslında niyetim var iyi bir otomatik getze yakıt sorunu çok değilse..fiyatları epey uygun..yalnız sıfırı 25 binken 2006ya 21 istiyorlar..ama yoğunlaşırsam bulurum herhalde uygun..

quote:

Teşekkürler.

2.el internet fiyatlarına bakma

onlar abartı şekilde fazla

piyasaya bak bence

getz motor bakımından şanzıman bakımından sorun çıkardığını duymadım

ama tıkırtısı pıkırtısı bol bi araç

benim arkadaşımda otomatik düşünüyor

ve ben jazz ı önerdim açıkçası

çünkü eski kasa benzinli getz de gerçekten performans yok

kasa çok ağır ve motor yetmiyor

dediğim gibi heleki otomaik vites tam bi kanser sebebi getzde

ama yavaş yavaş sağ şeritten gidiyorum araba bile sollamam diyorsan bence iyi bir seçim olur

• 
Sayfa: önceki 658659660661662
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.