Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (630. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 628629630631632
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: JackDaniels

ben ağzına kadar doldurturum

ama aldığımdan beri getzin yakıtı doğru gösterdiğini görmedim

bu doldurtma yuzunden bozuluyor olabilir diyorum zira normalde pompa atinca birakin diye yaziyordu eski arabalarimizin hepsinde
  • Arkadaslar hepinize selamlar... öncelikle arabamda yaşadıgım 1-2 şikayetle sizide bilgilendirmek istedim benimde herkeste oldugu gibi fren balatalarım cabulk bitti 15.000 bakımında serviste 4-5 bin km daha gider dedikleri için değiştirmedım sonra 20.000 de sanayide değiştireyim dedim aracım su anda 29.000 de ama 9000km de balataların gene inceldiğini fark ettim anlıcanız 80ytl ye kıyın hyundai değiştirsin ucuza kaçmayın şimdi 30.000 bakımına girince ön arka komple değiştirmelerini sölicem vede fren ayarlarını hallettircem virajlarda frene asılınca araç çizgisinden çıkıyor. 2. olarak forumdaki arkadasların yakıtları ile kendi yakıtımı karşılaştırdıgımda çok yüksek oldugunun farkına vardım 90ytl ye 454km yol yaptım bunun 250si şehir içi kalanı şehir dısı sabit hız 90-100 son 54km lik dilim de 180km den aşağıya düşmedim otobanda bu şekilde ortalama 7.45lt yakması normalmi?? son 54km de ışık yandıktan sora gittim yanı 400 gittikten sora depo ışıgı yanmıstı vede son 20km de --- durumundaydım şehir içindede 20-25ytl ye 100-120km arası yol yapabiliyorum acaba araçta bi sorunmu var?? servise yakıtından şikayetci oldugumu bildireyimmi? yada boyle bişi yapan arkadaslar oldumu??? herkese iyi aksamlar...

• arkadaşlar bazen aklıma geliyor ama sormayı unutuyorum. bazı arabaların yolcu hava yastıklarının nerden acılagı belli. mesela kapak işareti var ve uyarısı var. bu getz lerin yolcu hava yastıkları nereden acılıyor tam. bulamadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozden61

arkadaşlar bazen aklıma geliyor ama sormayı unutuyorum. bazı arabaların yolcu hava yastıklarının nerden acılagı belli. mesela kapak işareti var ve uyarısı var. bu getz lerin yolcu hava yastıkları nereden acılıyor tam. bulamadım

torpidonun ustundeki düz kısımda SRS AİRBAG yazar köşesinde ordan açılıyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: getz_crdi88

Arkadaslar hepinize selamlar... öncelikle arabamda yaşadıgım 1-2 şikayetle sizide bilgilendirmek istedim benimde herkeste oldugu gibi fren balatalarım cabulk bitti 15.000 bakımında serviste 4-5 bin km daha gider dedikleri için değiştirmedım sonra 20.000 de sanayide değiştireyim dedim aracım su anda 29.000 de ama 9000km de balataların gene inceldiğini fark ettim anlıcanız 80ytl ye kıyın hyundai değiştirsin ucuza kaçmayın şimdi 30.000 bakımına girince ön arka komple değiştirmelerini sölicem vede fren ayarlarını hallettircem virajlarda frene asılınca araç çizgisinden çıkıyor. 2. olarak forumdaki arkadasların yakıtları ile kendi yakıtımı karşılaştırdıgımda çok yüksek oldugunun farkına vardım 90ytl ye 454km yol yaptım bunun 250si şehir içi kalanı şehir dısı sabit hız 90-100 son 54km lik dilim de 180km den aşağıya düşmedim otobanda bu şekilde ortalama 7.45lt yakması normalmi?? son 54km de ışık yandıktan sora gittim yanı 400 gittikten sora depo ışıgı yanmıstı vede son 20km de --- durumundaydım şehir içindede 20-25ytl ye 100-120km arası yol yapabiliyorum acaba araçta bi sorunmu var?? servise yakıtından şikayetci oldugumu bildireyimmi? yada boyle bişi yapan arkadaslar oldumu??? herkese iyi aksamlar...

Benimkide 24500km oldu, soguk sabahlarda ilk 3-4 frende hafif bir viyaklama sesi geliyor sonra kesiliyor.

Siz yansanayi balatalar mi takmistiniz yoksa orjinal hyundai yazan parcalardan mi?

Sanayideki orjinal dedikleri parcalar servistekilerin performansi vermiyor o zaman.

Tuketim konunuza gelince, bence denemek icin 100km sehir ici, yada disi gidip tekrar yakit almalisiniz zira bir yandan 180le gidip, bir yandan sehir trafiginine girince tuketimi olcmek cok zor oluyor.

• quote:

Arkadaslar hepinize selamlar... öncelikle arabamda yaşadıgım 1-2 şikayetle sizide bilgilendirmek istedim benimde herkeste oldugu gibi fren balatalarım cabulk bitti 15.000 bakımında serviste 4-5 bin km daha gider dedikleri için değiştirmedım sonra 20.000 de sanayide değiştireyim dedim aracım su anda 29.000 de ama 9000km de balataların gene inceldiğini fark ettim anlıcanız 80ytl ye kıyın hyundai değiştirsin ucuza kaçmayın şimdi 30.000 bakımına girince ön arka komple değiştirmelerini sölicem vede fren ayarlarını hallettircem virajlarda frene asılınca araç çizgisinden çıkıyor. 2. olarak forumdaki arkadasların yakıtları ile kendi yakıtımı karşılaştırdıgımda çok yüksek oldugunun farkına vardım 90ytl ye 454km yol yaptım bunun 250si şehir içi kalanı şehir dısı sabit hız 90-100 son 54km lik dilim de 180km den aşağıya düşmedim otobanda bu şekilde ortalama 7.45lt yakması normalmi?? son 54km de ışık yandıktan sora gittim yanı 400 gittikten sora depo ışıgı yanmıstı vede son 20km de --- durumundaydım şehir içindede 20-25ytl ye 100-120km arası yol yapabiliyorum acaba araçta bi sorunmu var?? servise yakıtından şikayetci oldugumu bildireyimmi? yada boyle bişi yapan arkadaslar oldumu??? herkese iyi aksamlar...

valla yakıtın benim arabama göre normal

şehir içinde 110ytl ye 525 km yaptım yani 7.9 litre felan yapıyo

üstelik otobanda 180 yaptım diyosunki bu hızda 8 litreden fazla yakar araba

bu kar kış soğuk havada normal bence

bide fiyat değilde litre bazında hesap tutmak lazım

malum benzin sürekli değişiyor

ayrıca serviste değiştireceğin balatada çok gitmiyor

benimkide 20binde bitiyor

eğer sanayide çok ucuza değiştiriyorsan değmez

arkaları değişmen gerekmez sanırım

arkalar 50binden aşağı gitmez herhal

• quote:

quote:

arkadaşlar bazen aklıma geliyor ama sormayı unutuyorum. bazı arabaların yolcu hava yastıklarının nerden acılagı belli. mesela kapak işareti var ve uyarısı var. bu getz lerin yolcu hava yastıkları nereden acılıyor tam. bulamadım

valla eski kasada yolcu tarafının tam ortasında duruyor

çünkü soğuk havalarda o orta kısımda bi değişik durum oluyor

yani nemlenmme değilde sanki araba sıcak olmasına rağmen orası soğuk kalıyor gibi

ve tam ortada dikdörtgen bi bölge oluşuyor

orasıdır sanırım

• quote:

quote:

arkalardanda ses gelmeye basladı 30.000 de işte servise gırınce komple degistircem ilk gunkı o sessız ve çizgiden cıkmayan frenlerını ozledım arabanın son hızlı gıtmemde benzınde 80km gıder dedıkten sora deponun dıbıne kadar gıttım E nın altınada ındı yanı otekı benzını ben ısık yanınca almıstım ona bakarsak ısık yandında 400km ydı

• Arkadaşlar 2007 dizel Getz aracımı 15000 bakımına götüreceğim randevu aldım.Telefondaki bayan taa olarak bakımda ne yapıldığını bilmiyordu 15000 bakımında tam olarak ne yapıyorlar? yakın zamanda bakım yaptıran varmı? ve fiyatını sordum 276 ytl dediler biraz indirim istedim ve 240 ytl ye olur dediler. Bu fiyat normalmi sizce?
  • quote:

Orjinalden alıntı: usluok

Arkadaşlar 2007 dizel Getz aracımı 15000 bakımına götüreceğim randevu aldım.Telefondaki bayan taa olarak bakımda ne yapıldığını bilmiyordu 15000 bakımında tam olarak ne yapıyorlar? yakın zamanda bakım yaptıran varmı? ve fiyatını sordum 276 ytl dediler biraz indirim istedim ve 240 ytl ye olur dediler. Bu fiyat normalmi sizce?

Mazot filtresi degisiyorsa (bazi servisler degistiriyor) mu acaba???

kampanya zamani disinda 200 ciavriydai ama genede diger hyundai servislerinede sorarak fiyat almanizda fayda var
  • quote:

Arkadaşlar 2007 dizel Getz aracımı 15000 bakımına götüreceğim randevu aldım.Telefondaki bayan taa olarak bakımda ne yapıldığını bilmiyordu 15000 bakımında tam olarak ne yapıyorlar? yakın zamanda bakım yaptıran varmı? ve fiyatını sordum 276 ytl dediler biraz indirim istedim ve 240 ytl ye olur dediler. Bu fiyat normalmi sizce?

yaz basında ben 15.000 bakımına 280 vermiştim fiyat pek değişmemiş sanırsam
  • valla sevgili dostlar, ben bu yakıt işini çok yazdım ancak, forumda ilk kez 7.5 diyen bir arkadaş gördüm.
    Benim aracım şehir içi sürekli 7,8,9
    ancak bulunduğum yer hep bayır, eğimi çok olan rampa ben bu fazlalağı buna bağlıyorum. Trafikte çok sıkışık dur kalk, ikinci olarak buna, birde kısa mesafeli kullanıyorum aracımı üçüncü olarak ta buna bağlıyorum.
    25YTL.lik euro dizel alıyorum, 100-110 km. gidiyorum şehir içi tabi bu değerler. Şehir dışı oldukça düşüyor
    quote:

quote:

quote:

valla eski kasada yolcu tarafının tam ortasında duruyor

çünkü soğuk havalarda o orta kısımda bi değişik durum oluyor

yani nemlenmme değilde sanki araba sıcak olmasına rağmen orası soğuk kalıyor gibi

ve tam ortada dikdörtgen bi bölge oluşuyor

orasıdır sanırım

• quote:

Orjinalden alıntı: bond777

quote:

Mazot filtresi degisiyorsa (bazi servisler degistiriyor) mu acaba???

kampanya zamani disinda 200 ciavriydai ama genede diger hyundai servislerinede sorarak fiyat almanizda fayda var

Kayseride tek servis var malesef baska servise gitme sansım yok:( Mazot filitresini değiştiriyorlarmı bilmiyorum telefonda net bir cevap alamadım.

• arabayı denemek için alırsın toprak yada ıslak yola girersin az hız verip frene basarsın, ayağının altını tıktıklarsa abs lidir.

quote:

Orjinalden alıntı: serseri1979

Slm Arkadaşlar ilk defa yazıyorum. 2004 - 2005 Getz almayı düşünüyorum. Getz lerde Abs beyni motorda nerede bulunuyor? nasıl anlarım abs li olduğunu?
  • asıl ortalama tüketim yanlış gösteriyor bizim araçlarda. servise sorsan aynısını söylerler.

quote:

Dizel getzi olan herkez hala depoyu agzina kadar doldurtuyor mu acaba?

Bos depo pompa attiginda 35-36 litre almis oluyor, agzına kadar doldurdugunuzda 44-45'e geliyor ama bence yol bilgisayarinin kalan depo ile ne kadar gidilebilecegi kismi ve depo ibresini bozdu bu kadar doldumak yada belki şaşırtıyor.

Bu depoda 42 litre koyup deneyecegim, zira son depoda 42 litre aldi, icinde 3 litre kalmis, oysa yol bilgisayarinda 120km gidersin diyor. Mazot ışıgı henuz yanmamış

Allahtan ortalama tuketim hic bir zaman yanlış göstermiyor da yaptığım km yi ordan hesaplayarak anliyorum depoda ne kalabilecegini.
  • quote:

Orjinalden alıntı: derebeyii

asıl ortalama tüketim yanlış gösteriyor bizim araçlarda. servise sorsan aynısını söylerler.

quote:

Dizel getzi olan herkez hala depoyu agzina kadar doldurtuyor mu acaba?

Bos depo pompa attiginda 35-36 litre almis oluyor, agzına kadar doldurdugunuzda 44-45'e geliyor ama bence yol bilgisayarinin kalan depo ile ne kadar gidilebilecegi kismi ve depo ibresini bozdu bu kadar doldumak yada belki şaşırtıyor.

Bu depoda 42 litre koyup deneyecegim, zira son depoda 42 litre aldi, icinde 3 litre kalmis, oysa yol bilgisayarinda 120km gidersin diyor. Mazot ışıgı henuz yanmamış

Allahtan ortalama tuketim hic bir zaman yanlış göstermiyor da yaptığım km yi ordan hesaplayarak anliyorum depoda ne kalabilecegini.

Ben ölçtügüm degerleri yaziyorum, bugune kadar ortalama deger hic yaniltmadi ve her depoda olcuyorum

• Orjinalden alıntı: alibel

valla sevgili dostlar, ben bu yakıt işini çok yazdım ancak, forumda ilk kez 7.5 diyen bir arkadaş gördüm.
    Benim aracım şehir içi sürekli 7,8,9
    ancak bulunduğum yer hep bayır, eğimi çok olan rampa ben bu fazlalağı buna bağlıyorum. Trafikte çok sıkışık dur kalk, ikinci olarak buna, birde kısa mesafeli kullanıyorum aracımı üçüncü olarak ta buna bağlıyorum.
    25YTL.lik euro dizel alıyorum, 100-110 km. gidiyorum şehir içi tabi bu değerler. Şehir dışı oldukça düşüyor

ben bunu 3 senedir yazıyorumki
  • arkadaşlar arabamın lastiklerini değiştirmeyi düşünüyorum.biliyorsunuz getzlerde orjinal lastik 175/65/14 ben cantları değiştirmeden 185/60/14 takmak istiyorum.bir sakıncası varmı acaba.birde marka ne önerirsiniz.ben bridgestone er300 turanza düşünmüştüm ama bazı arkadaşlar michelin önerdi.
  • quote:

quote:

valla soyle soyleyım, anlattıgınıza gore ıkınızınkıde su an normal degıl. ben getzı yenı aldım yanı 2 ay cıvarı oldu. ve hevesle 3-4 ıstasyon degıstırdım. ve dıyorumkı en ıyısı bp, cunkı 110 ytl ıle su an 650 kusur km yapıyorum ve yolum hergun florya mecıdıyekoy, mecıdıyekoy lalelı, lalelı mecıdıyekoy, mecıdıyekoy florya. dusunun trafı yanı :) ve ortalama yakıt 6.6 yı gosterıyor. :))))

• bide ben bişey sorayım,

sımdı arabaya bınıyorum. malum park yerınden cıkıcam. bazen dıreksıyon boyle tas gıbı oluyor. bır ıkı ara gazı verıyorum o zaman duzelıyor.

bıde bıde , mesela debrıyajı kokleyınce, dıreksıyonu cevırırken debrıyajın altında sankı bıseyler kımıldıyormus gıbı oluyor. ne dıyorsunuz bu duruma :))
  • 
Sayfa: önceki 628629630631632
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.