Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (623. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 621622623624625
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arabalarınızı keyif içinde ve mutlu günlerinizde kullanın
  • 2008 YILI KUTLU VE MUTLU OLSUN .

*** 2008 yılında ilk mesajı ben mi yazmışım yoksa.
  • herkesin yeni yılını kutlarım.kazasız belasız arızasız bir yıl diliyorum.dizel getz ile 1 yılı devirdik.performans olarak gerçekten verdiğim parayı helal ettirdi.en kısa tatillerde bile memleketine giden bir ana baba kuzusu olarak uzun yollarda rampalarda getz sahibi olmak bir ayrıcalık.balıkesir akhisar arası getzden daha performanslısı var elbet ama onların fiyatlarına bir kaç getz alma durumu var.
    çevremdeki meslektaşlarımın hepsinde getz hastalığı oluştu.benim arabaya binen kullanmak için can atıyor ama ben daha arabamdan soğumadığımdan hiç kimselere vermiyorum.4-5 kişi ile rampalarda canavarlaşan getze hepsi hasta.
    her güzelin kusurları da yok değil.göğüslüğün cama yakın kısımlarında gelen cızırtılar beni bitiriyor.son zan-manlarda hasta ediyor hatta.arabaya bindimmi pek kendimi kasmam yol bozukmuş çok ta hor kullanmam ama özelikle şehir dışında süratli araba kullanmayı seviyorum kurallar çerçevesinde tabii.
    bu sesten dolayı iki kez servise gittim.çalıştığım yer servislere biraz uzak mahrumiyet bölgesi bir yer.bu cızırtılar ilçenin kötü yollarında kaynamaya başlıyor.teyibin sesini açıp duymamaya çalışıyorum ama maalesef içimi acıtıyor güzelim arabadan beni soğutuyor.
    aynı sorun kardeşimin benzinli getzinde de başlayınca bunun genel bir problem olabileciğini düşünmeye başladım.
    bu tip bir problem ile karşılaşıpta çözebilen arkadaşlar varsa yapılan işlemlerile ilgili bilgi almak istiyorum.
    arabadan gelen ses yazın gündüz yok gece var kışın artık had safhaya ulaştı.plastik aksanda bir şeyler var sıcakta güzeş altında araba durunca hiç ses yok yol bozuk olsa da yok.ama gece ya da soğuk hava da ses başlıyor.bursa serviste açtılar baktılar tamam problem yok dediler eylülde. geri döndük ertesi gün sabah sesler artmış bir şekilde devam ediyor.
    tecrübeli bilgi sahibi arkadaşlardan yorumlarını bekkliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efe45 -- 1 Ocak 2008; 16:05:42 >

• herkese iyi yillar diyerek başlıyalım...

ihg senin balatalar bitmiş olma ihtimali az gibi benim araçta 35 ini geçti balatalar hala sağlam, gerek yok dendi en son ki 60 bin bakımında,
    ama soukken frenler ötüyor çok az da olsa bu bitmeye başladığının bir göstergesi olarak biliyorum ben,
    tahminimce bu bakımda benim balatalar da değişecek...
    peki dışarda değiştrirsek ne olur,
    garanti kapsamından çıkıyor mu....
    birde orjinal olup olmadığını nasıl anlarız...

teşekkürler...
    herkese iyi yıllar...
  • arkadaşlar bu ayın sonuna doğru ikinci bakım için götürcem. aracım 16000 de tahminim yağ değişir. belki balatalar değişir. ne kadar masrafı çıkar. birde ben yağını kendim tanıdığım bi yerden değiştirsem garanti bozulurmu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: efe45

herkesin yeni yılını kutlarım.kazasız belasız arızasız bir yıl diliyorum.dizel getz ile 1 yılı devirdik.performans olarak gerçekten verdiğim parayı helal ettirdi.en kısa tatillerde bile memleketine giden bir ana baba kuzusu olarak uzun yollarda rampalarda getz sahibi olmak bir ayrıcalık.balıkesir akhisar arası getzden daha performanslısı var elbet ama onların fiyatlarına bir kaç getz alma durumu var.
    çevremdeki meslektaşlarımın hepsinde getz hastalığı oluştu.benim arabaya binen kullanmak için can atıyor ama ben daha arabamdan soğumadığımdan hiç kimselere vermiyorum.4-5 kişi ile rampalarda canavarlaşan getze hepsi hasta.
    her güzelin kusurları da yok değil.göğüslüğün cama yakın kısımlarında gelen cızırtılar beni bitiriyor.son zan-manlarda hasta ediyor hatta.arabaya bindimmi pek kendimi kasmam yol bozukmuş çok ta hor kullanmam ama özelikle şehir dışında süratli araba kullanmayı seviyorum kurallar çerçevesinde tabii.
    bu sesten dolayı iki kez servise gittim.çalıştığım yer servislere biraz uzak mahrumiyet bölgesi bir yer.bu cızırtılar ilçenin kötü yollarında kaynamaya başlıyor.teyibin sesini açıp duymamaya çalışıyorum ama maalesef içimi acıtıyor güzelim arabadan beni soğutuyor.
    aynı sorun kardeşimin benzinli getzinde de başlayınca bunun genel bir problem olabileciğini düşünmeye başladım.
    bu tip bir problem ile karşılaşıpta çözebilen arkadaşlar varsa yapılan işlemlerile ilgili bilgi almak istiyorum.
    arabadan gelen ses yazın gündüz yok gece var kışın artık had safhaya ulaştı.plastik aksanda bir şeyler var sıcakta güzeş altında araba durunca hiç ses yok yol bozuk olsa da yok.ama gece ya da soğuk hava da ses başlıyor.bursa serviste açtılar baktılar tamam problem yok dediler eylülde. geri döndük ertesi gün sabah sesler artmış bir şekilde devam ediyor.

Aynı problem bende de vardı. Ön camın önünden cızır cızır ses geliyordu.
    Servise götürdüğüm zaman aynen seninki gibi bi preblem bulamadıklarını söylediler.
    Haliyle problemi kendim araştırmaya başladım. Ön camın dış tarafında havaladırma
    deliklerinin olduğu yer, plastik aksamın camla birleştiği yerde yalıtım malzemesi
    yok. O yüzden ordaki plastiğin sert olmasından dolayı ses yaptığını fark ettim.
    plastiğin üzerine elinle vurduğun zaman aynı sesi alıyosun. Senin sorun da ondan
    kaynaklanıyordur. Neyse gittim servise söyledim problem burdan kaynaklanıyor diye.
    Camla plastiğin birleştiği yere yalıtım malzemesi koydular problem çözüldü.

• arkadaşlar birde benim sağ arka taraftan tokurtu şeklinde ses geliyor.
    Böyle bi problemi olan var mı? Servise kaç defa gittim iki defa arka
    amortisör değişti ama ses aynen devam ediyor. servise problem şurdan
    kaynaklanıyor demezseniz problemi çözemiyorlar. yada çözmek istemiyorlar
    para alamadıkları için. şöyle bi bakıyorlar bi sorun bulamadık deyip yolluyorlar.
    böyle bi problemle karşılaşıp halleden varsa ve paylaşırsa sevinirim.
    Ses de galiba iç tarafta emniyet kemerinin mekanizmasının bağlı olduğu yerden geliyor.
    Bidaha gittiğimde onu da söyleyelim bakalım ne olacak. Hyundai servis çalışanları
    güya sertifika almış deneyimli elemanlar. Ama ülkemizde sertifika gibi belgelerin nasıl
    alındığını bilmeyen yoktur. Sanayideki ustalar onlardan kat kat daha tecrübeli.Ama
    ne yazıkki garanti b........na başka bi yere gidemiyoruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: erginbay

herkese iyi yillar diyerek başlıyalım...

ihg senin balatalar bitmiş olma ihtimali az gibi benim araçta 35 ini geçti balatalar hala sağlam, gerek yok dendi en son ki 60 bin bakımında,
    ama soukken frenler ötüyor çok az da olsa bu bitmeye başladığının bir göstergesi olarak biliyorum ben,

teşekkürler...
    herkese iyi yıllar...

yaw ön balatanız nasıl 35-40bin dgidiyor anlamadım

benimkiler 20binde bitiyor

sert arabada kullanmam

acaba hiç fren yapmıyomusunuz

uzun yolmu yapıyosunuz hep

• quote:

Orjinalden alıntı: getzci

arkadaşlar birde benim sağ arka taraftan tokurtu şeklinde ses geliyor.
    Böyle bi problemi olan var mı? Servise kaç defa gittim iki defa arka
    amortisör değişti ama ses aynen devam ediyor. servise problem şurdan
    kaynaklanıyor demezseniz problemi çözemiyorlar. yada çözmek istemiyorlar
    para alamadıkları için. şöyle bi bakıyorlar bi sorun bulamadık deyip yolluyorlar.
    böyle bi problemle karşılaşıp halleden varsa ve paylaşırsa sevinirim.
    Ses de galiba iç tarafta emniyet kemerinin mekanizmasının bağlı olduğu yerden geliyor.
    Bidaha gittiğimde onu da söyleyelim bakalım ne olacak. Hyundai servis çalışanları
    güya sertifika almış deneyimli elemanlar. Ama ülkemizde sertifika gibi belgelerin nasıl
    alındığını bilmeyen yoktur. Sanayideki ustalar onlardan kat kat daha tecrübeli.Ama
    ne yazıkki garanti b........na başka bi yere gidemiyoruz.

amortisör takozu gibi ibşey varsa ondan olabilir

benim önde vardı değişti bu bakımda ses seda kalmadı

• benimde arabayı alalı tam 1 sene oldu. 16000 de getzim. almadan once bayagı arastımıstım ne alayım diye. sonra getz le deneme surusu yapında ve digerleriyle fiyat donanım karsılastırması yapında getz te karar kıldım. hicde pisman degilim. forumda okudugum kadarıyla tıkırtılardan sikayetci olan cok. benim de bir ara tıkırtı olmaya basladı serviste ayar cekip duzeliyor. sonra yeniden basladı. normal 15000 bakımında yine ayar cektiler ve onden boru seklinde bir parsa cıkarıp icine plastik boru koydular simdilik ses yok. tekrar baslarmı bilemem ilerki zamanlara dogru ve koy yollarında karsılastırma yaparım.
    su an kıs sartlarında araba biraz fazla yakıyor gibi geliyor. isyerimle evim arası 2 km. zaten motor ısınmıyor. ekranda 8 lt gorunuyor. uzun yola cıkınca 90 km de 4.5 oluyo. yazın ist-ankara arası 90 km 3,9 gordum. simdi kıs sartlarından belkide 4.5 gormem. arabalarımızın masallahı var. servisler belkide tecrubeli ve ilgili olsalar bu tıkırtı problemleri giderilir bence. bunun icinde servisimi once hyundai assana sonra, koreye ingilizce maille sikayet edelim.

herkese getziyle iyi seneler.

• Mutluluk , sağlık ve bol kazançla dolu yıllar dilerim.
    Hemen kaldığımız yerden sohbete devam edeyim , klima filtresi değiştirildi serviste.
    Çifti 32 liraya ve 18 liraya olmak üzere iki seçenek sunuldu. B şıkkını seçtim
    Şimdilik sorun yok gibi , bakalım 10bin km gidecek mi. Tozlu ortamda da bulunmuyorum.
    Orjinal filtre 33bin km idare etti. (km'leri ölçek olarak veriyorum , fikir vermesi açısından)
    Özlemişim sizleri :)
  • 32 ne 18 ne

benimkiler 30bin bakımındada değişmedi

dışardan alıp kendim değiştireyim bari
  • Aslında kendin değiştirebilirsin , torpido gözünün altında yeri. İnce kartuş gibi , montajı da kolay. Bilen için tabi :)
    32 lira olan orjinali ve daha kalitelisi imiş , çifti 18 lira olan ise bi alt kalite. 30bin bakımda temizleyip idare edelim demiştim , bir süre de idare etti.
    Ama değiştirmek en iyisi tabi.
  • yerini biliyorum

her 6 ayda bir söküp hava tutuyorum zaten

ama 3 sene oldu eskidi artık
  • Altı ayda temizleme fikri iyi imiş .. Ben de öyle yapayım artık.
    Bu arada lastiklere nitrojen basılması konusunda konuşuldu mu hiç.
    Uzun aradan sonra yeni gelebildim malesef , eski sayfalara bakmadan hemen sohbete iştirak edeyim dedim :)
    Konuşulmuşsa döner bulurum geçen sayfalardan ....
  • quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orjinalden alıntı: erginbay

herkese iyi yillar diyerek başlıyalım...

teşekkürler...
    herkese iyi yıllar...

yaw ön balatanız nasıl 35-40bin dgidiyor anlamadım

benimkiler 20binde bitiyor

sert arabada kullanmam

acaba hiç fren yapmıyomusunuz

uzun yolmu yapıyosunuz hep

valla ne diyim değişmedi ve sorun yok dediler,
    yol olarakta ümitköy gop arası ya eskişehir yolundan ya da incek yolundan işe gidip gelirim onda sabit hızla giderim, çok gerekmedikçe de frene basmam :)
    motor freni ile yavaşlarım araç durmaya yakın frene basarım,
    yani bilmiyom değiştirmediler :)
    zaten bundan önceki balatalar 30 binde değişmişti, bu biraz daha gitti galiba 40 binde değişecek :)

• yan sanayi ürünü polen filtrelerini hiç tavsiye etmem arkadaşlar. ankarada çiftini 10 liraya almıştım. üö ayda 3 kere temizledim. sonra çıkarıp attım. orjinali 35 lira ve 6 ayda bir elektrik süpürgesi tutarsanız en az 1,5 yıl gidiyor. yan sanayinin astarı yüzünden pahalıya geliyor nerdeyse. kendiniz iki dakikada değiştirebilirsiniz.
  • arkadaşlar bana söylenilen bizim kumhoların yumuşak lastik olduğu, inik duruşlarından da belli değil mi.

quote:

Orjinalden alıntı: bond777

quote:

Orjinalden alıntı: handsomeprince

Arkadaşlar, ben Getz'imi Haziran 2006 da almıştım. şu anda 20303 km'de. Arabadan genel olarak memnunum. Bu paraya daha iyisi olmaz. Ama canımı sıkan iki husus var: Birincisi araba yoldaki en ufak bozukluğu bile hissettiriyor. Minicik bir taşın üstünden bile geçsen hissedebiliyorsun. Bu konuda konfor sıfır. Sanki süspansiyon, amortisör yok gibi. en ufak bir çukura girsen için dışına çıkıyor. İkincisi de özellikle bagaj kapısı başta olmak kaydıyla kapıların ayarı çabuk bozuluyor. Bagaj kapısı da ayarsız olunca bozuk yolda, çukurda falan çok ses yapıyor. Servise gidiyorum, kapı ayarlarını yaptırıyorum, sesler kesiliyor, ancak 2-3 hafta sonra yine eski haline dönüyor. Üstelik de arabayı asfalt dışında hiç kullanmıyorum.

Acaba birinci hususta belirttiğim sorunların nedeni oldukça sert olan Kumko lastiklerimiz olabilir mi? Yumuşak lastik taksam, mesela Michelin, bu sorun ortadan kalkar mı sizce?

İkinci husus için ne yapabilirim acaba?

Fikirlerinizi bekliyorum, Şimdiden teşekkürler...

sadece konfor degil, sert frenlerdede abs deverye girmesine ragmen lastik yola tutunamayinca
    gidiyorda gidiyor araba...
    bende on lastiklerimi, kis tipi aldiginda anladim kumhonun ne mal oldugunu...
    zaten dizel getz 1187kg birde sert lastik olunca hem suspansiyon sertlesiyor, hem sert frenlerde durmak bilmiyor araba 4 disk frene ragmen.

• ön camın alt kısmınıdan geliyor gibiyse bu ses bende de vardı serviste hallettiler ama bu aralar tekrar az da olsa duymaya başladım.
    bana söylenen, sesin kaynağı kaputun altındaki malzeme ile kaput arasından geldiğiydi.
    servisle arabaya beraber binip 4. vitese çıkarsan sesi gösterirsin servis elemanına.

quote:

Orjinalden alıntı: efe45

herkesin yeni yılını kutlarım.kazasız belasız arızasız bir yıl diliyorum.dizel getz ile 1 yılı devirdik.performans olarak gerçekten verdiğim parayı helal ettirdi.en kısa tatillerde bile memleketine giden bir ana baba kuzusu olarak uzun yollarda rampalarda getz sahibi olmak bir ayrıcalık.balıkesir akhisar arası getzden daha performanslısı var elbet ama onların fiyatlarına bir kaç getz alma durumu var.

• quote:

Orjinalden alıntı: derebeyii

arkadaşlar bana söylenilen bizim kumhoların yumuşak lastik olduğu, inik duruşlarından da belli değil mi.

quote:

Orjinalden alıntı: bond777

quote:

Orjinalden alıntı: handsomeprince

Arkadaşlar, ben Getz'imi Haziran 2006 da almıştım. şu anda 20303 km'de. Arabadan genel olarak memnunum. Bu paraya daha iyisi olmaz. Ama canımı sıkan iki husus var: Birincisi araba yoldaki en ufak bozukluğu bile hissettiriyor. Minicik bir taşın üstünden bile geçsen hissedebiliyorsun. Bu konuda konfor sıfır. Sanki süspansiyon, amortisör yok gibi. en ufak bir çukura girsen için dışına çıkıyor. İkincisi de özellikle bagaj kapısı başta olmak kaydıyla kapıların ayarı çabuk bozuluyor. Bagaj kapısı da ayarsız olunca bozuk yolda, çukurda falan çok ses yapıyor. Servise gidiyorum, kapı ayarlarını yaptırıyorum, sesler kesiliyor, ancak 2-3 hafta sonra yine eski haline dönüyor. Üstelik de arabayı asfalt dışında hiç kullanmıyorum.

Acaba birinci hususta belirttiğim sorunların nedeni oldukça sert olan Kumko lastiklerimiz olabilir mi? Yumuşak lastik taksam, mesela Michelin, bu sorun ortadan kalkar mı sizce?

İkinci husus için ne yapabilirim acaba?

Fikirlerinizi bekliyorum, Şimdiden teşekkürler...

sadece konfor degil, sert frenlerdede abs deverye girmesine ragmen lastik yola tutunamayinca
    gidiyorda gidiyor araba...
    bende on lastiklerimi, kis tipi aldiginda anladim kumhonun ne mal oldugunu...
    zaten dizel getz 1187kg birde sert lastik olunca hem suspansiyon sertlesiyor, hem sert frenlerde durmak bilmiyor araba 4 disk frene ragmen.

o iniklik jantların dar olmasından kaynaklanıyor

lastik sığmıyor janta ve ağırlık önde

hankook ve kumho yaramaz lastikler

• 
Sayfa: önceki 621622623624625
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.