Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (618. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 616617618619620
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dykyd -- 25 Aralık 2007; 12:12:05 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: dykyd

selamlar, öncelikle bütün getz'cilerin bayramını kutluyorum. dün sabah tali yoldan gelen araç "beni görmeyerek" sağımdan çarptı, kaldırıma attı. sağ, sol kaporta, şaşe eridi. yol yardımıyla aracı çektirdik ancak arife ve yarım gün tatil olduğundan eksper kararı alınmadı. kaskom var. pert kararı verme ihtimali var. ya da tamir görecek. bu konuda bilgilendirirmisiniz. benim burada zararım ne olacak, per ya da tamir kararı; hangisi daha avantajlı? içim içimi yiyor, bilgilerinize ihtiyacım var. sevgiler.

beklediğim pert kararı olmadı. araç tamir edilecek. 650 km de arabam. kazada karşı taraf suçlu. tamirden sonra aracın ikinci elde değer kaybı için karşı tarafa dava açıp para alabileceğim söylendi.
    1- bu konuda bilgisi olan var mı?
    2- aracın tamirinin 1 ay süreceği söylendi bu süre normal mi?
    3-kasko bana sadece 1 haftalığına başka araç verdi. bu süreyi uzatma şansım var mı?
  • İHG70 arkadaşım, geçenlerde muhabbeti olmuştu. LPG ile kaç yakıyorsunuz diye?
    bayramda antalya-eskişehir arası gittim geldim. km de 135 ykr yakıyor son fiyatlara göre (Lpg 1.78ykr)
    dizeli ölçen oldu mu bayramda ya da yakınlarda...
  • quote:

Orjinalden alıntı: benmahir

İHG70 arkadaşım, geçenlerde muhabbeti olmuştu. LPG ile kaç yakıyorsunuz diye?
    bayramda antalya-eskişehir arası gittim geldim. km de 135 ykr yakıyor son fiyatlara göre (Lpg 1.78ykr)
    dizeli ölçen oldu mu bayramda ya da yakınlarda...

Benimki ortalama 12, 12.5 kuruş yakıyor.
    Bayram, noel, anneler günü vs dahil.
    Bana hergün bayram
  • valla yeni fiyatlara göreyse süper. benim arkadaşta otomatiği var. 150 civarı yakıyor demişti. şehirler arası...
  • size gerçekten samimice buldugun bir resim
    bir firmanın aracı hakında bilgi verirken yazdığı yazıyı gönderiyorum aracın test verileri nelere bağlıymış ek teki resme bakın

• quote:

quote:

selamlar, öncelikle bütün getz'cilerin bayramını kutluyorum. dün sabah tali yoldan gelen araç "beni görmeyerek" sağımdan çarptı, kaldırıma attı. sağ, sol kaporta, şaşe eridi. yol yardımıyla aracı çektirdik ancak arife ve yarım gün tatil olduğundan eksper kararı alınmadı. kaskom var. pert kararı verme ihtimali var. ya da tamir görecek. bu konuda bilgilendirirmisiniz. benim burada zararım ne olacak, per ya da tamir kararı; hangisi daha avantajlı? içim içimi yiyor, bilgilerinize ihtiyacım var. sevgiler.

beklediğim pert kararı olmadı. araç tamir edilecek. 650 km de arabam. kazada karşı taraf suçlu. tamirden sonra aracın ikinci elde değer kaybı için karşı tarafa dava açıp para alabileceğim söylendi.
    1- bu konuda bilgisi olan var mı?
    2- aracın tamirinin 1 ay süreceği söylendi bu süre normal mi?
    3-kasko bana sadece 1 haftalığına başka araç verdi. bu süreyi uzatma şansım var mı?

geçmiş olsun

demekki pert edilecek kadar masraf çıkmadı

dava için bişey diyemem

bide emante araç süresi kasko firmasıyla alakalı

demekki süre o kadarmış

ama yinde sormak lazım
  • westbam bu eski aküleri nasıl para ettirebiliriz acaba kimler alır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: getzci

westbam bu eski aküleri nasıl para ettirebiliriz acaba kimler alır.

akü değişiminde eskisini verip yenisini al marketlerde bu olmuyor genelde sanayide yada herhangi bir akücüye sat veya hurdacılarda alıyor genelde 10 ila 20 ytl arasında satılıyor buralarda sizin oralarda sor 1 kuruş bile değerlidir yeri gelince
  • akü dedik kaç gündür, açtık şom ağzımızı :)
    benim araç sabahları soukken ya da akşamları soukken, bütün elektrik aksamın da bi sorun oluyo,
    arabanın içindeki ışıklar farlar yani, göstergenin ışıkları, hatta fan,
    böyle bi 5 saniye kısılıyo artıyo kısılıyo artıyo araç ısınınana kadar,
    bu sorun akümüdür yoksa başka birşeymidir....
    adanadayım şu an araç ankarada gelince baktıracam da ben gene de bi sorayım dedim belki başka birinin de başına gelmiştir...
  • bu 6 jantlar şu an kullanılan lastiklere daha mı uygun olur ?

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

34 te bassan inik görünür

çünkü getzlerin orjinal jantlar dar

5 veya 5.5

o uüzden yanaklat şiş duruyor

6 jant kullanmak lazım
  • Merhaba,
    Yaklaşık 1 ay önce 2006 model 1.4 Getz aldım. 32000 km de almıştım.ABS-çelik jant-sis farları-alarm.Forumu devamlı takip ediyorum.Beni de Getz kulübüne kaydederseniz sevinirim.

Arabamdan genel olarak memnunum.Ortalama 8-9 lt yakıyor,Yalova'da olduğumdan fazla sıkışık trafiğe de girmiyorum. Normal midir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: erginbay

akü dedik kaç gündür, açtık şom ağzımızı :)
    benim araç sabahları soukken ya da akşamları soukken, bütün elektrik aksamın da bi sorun oluyo,
    arabanın içindeki ışıklar farlar yani, göstergenin ışıkları, hatta fan,
    böyle bi 5 saniye kısılıyo artıyo kısılıyo artıyo araç ısınınana kadar,
    bu sorun akümüdür yoksa başka birşeymidir....
    adanadayım şu an araç ankarada gelince baktıracam da ben gene de bi sorayım dedim belki başka birinin de başına gelmiştir...

akü sadece arabayı çalışırken veya sarj dinamosu arzalıyken devreye giriyor araç haraket halinde dinamosu sayesinde elektrik enerjisini kullanır bence aküde değil gibi geliyor sorun başka birşey olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: adigeakar

Merhaba,
    Yaklaşık 1 ay önce 2006 model 1.4 Getz aldım. 32000 km de almıştım.ABS-çelik jant-sis farları-alarm.Forumu devamlı takip ediyorum.Beni de Getz kulübüne kaydederseniz sevinirim.

Arabamdan genel olarak memnunum.Ortalama 8-9 lt yakıyor,Yalova'da olduğumdan fazla sıkışık trafiğe de girmiyorum. Normal midir?

aracın benzinlimi / dizelmi onu belirtirsen ortalaman fazlamı değilmi söyleriz
    ama yazından benzinli gibi geliyorki sanırım şehir içi trafiksiz yakıtın normal gibi
  • Carbon cleaner'ı serviste her 10000 de bir yaptırın diye büyük uyarı tabelası vardı.
  • arkadaşlar soğuktan mıdır nedir, zaman zaman gaz yemiyor araba. özellikle de sabahları. nedenini bilen yada tahmin eden var mı acaba?
  • Tekerleğin resimlerini veriyorum arkadaşlar.Araba cok hafif tekerlerin oldugu yere doğru bayık.Sizce normal mi bu.1 Saat önce 34 bastım.İstasyonda patlak dekerleği şişirmek için buna basın dedi bende ona basıp şişirme yaptım aslında patlak değildi tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Creative52 -- 26 Aralık 2007; 9:41:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: derebeyii

bu 6 jantlar şu an kullanılan lastiklere daha mı uygun olur ?

quote:

34 te bassan inik görünür

çünkü getzlerin orjinal jantlar dar

5 veya 5.5

o uüzden yanaklat şiş duruyor

6 jant kullanmak lazım

tabi daha uygun olur

jantlar daha geniş olduğundan lastik yanakları o kadarda şiş durmaz o zaman
  • quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Carbon cleaner'ı serviste her 10000 de bir yaptırın diye büyük uyarı tabelası vardı.

para kazanmayı seven bi servis demekki

her bakımda bide 60-70 lira ona ödeyelim

tabi tabi görürsem söylerim

uyanıklara bak yaw
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Carbon cleaner'ı serviste her 10000 de bir yaptırın diye büyük uyarı tabelası vardı.

para kazanmayı seven bi servis demekki

her bakımda bide 60-70 lira ona ödeyelim

tabi tabi görürsem söylerim

uyanıklara bak yaw

katılıyorum
  • 
Sayfa: önceki 616617618619620
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.