Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
32.737
Cevap
114
Favori
2.553.995
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Getz >> ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      7 Mesaj
      20 Aralık 2007 23:09:05
      selamlar, öncelikle bütün getz'cilerin bayramını kutluyorum. dün sabah tali yoldan gelen araç "beni görmeyerek" sağımdan çarptı, kaldırıma attı. sağ, sol kaporta, şaşe eridi. yol yardımıyla aracı çektirdik ancak arife ve yarım gün tatil olduğundan eksper kararı alınmadı. kaskom var. pert kararı verme ihtimali var. ya da tamir görecek. bu konuda bilgilendirirmisiniz. benim burada zararım ne olacak, per ya da tamir kararı; hangisi daha avantajlı? içim içimi yiyor, bilgilerinize ihtiyacım var. sevgiler.
      |
      |
      21 Aralık 2007 10:24:55
      geçmiş olsun

aracın 0 galiba

pertte yenisini veriyo bazı kaskolar

sendede öyle ise pert ettir

tamirle uğraşma

masrafa bağlı pert kararı

firmaya göre değişiyo

bazıları %40ta pert eder bazıları %60 de vs vs

ama bence pert ettirmeye bak
      |
      |

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
      SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
      SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
      HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS
    • Teğmen
      180 Mesaj
      21 Aralık 2007 13:11:18
      Arkadaşlar öncelikle kurban bayramınız size ve tüm insanlığa hayırlı ve kutlu olsun savaşsız barış içind bir dünya için vesile olur inşallah.
      Dün itibariyle istanbul-bolu arası aracımı yakıt konusunda otoyolda test ederek sürdüm.izlenimlerim minik kuşum () 5. viteste 2000 devirde en ideal yakıt ekonomisi sağladı sürekli belirli aralıklarla ortalama yakıt göstergesini sıfırlayarak farklı devir ve hızlarda kullanmama rağmen bahsettiğim devir ve hızda 4,3 lt/100km yaktı. 3000 devir ve 130 km hızla 6,2 cicarı yakıyor yani 500 devir ve 40 km hız fazlası hızla ve dvirle orantılı olarak fazla yakıyor belki benim aracım 4.500 km de ve fabrikada konulan yağ var aynı zamanda hava sıcaklığı bazen -2 yi gösteriyordu bunlarında etkisi var sanıyorum. herşeye rağmen minik kuşummu çok seviyorum inanın aracı parkettikten sonra 10-15 saniye aracıma bakıyorum iyiki seni almışım diye
      |
      |

• Er
      7 Mesaj
      21 Aralık 2007 15:55:34
      jack daniels cok sağol. evet araç 0. 1 ay oldu alalı. kasko axa'dan. pert olmasına uğraşacağım. axa pertte yenisini veriyor mu bilmiyorum. araştırmak lazım. sevgiler.
      |
      |
      22 Aralık 2007 01:38:49
      arkadaşlar park sensörü taktıran var mı? kaça maloluyo
      bide şu sensörlerden hangileri yaptırılabiliyo bizim araçlara?

* yağmur sensörü
      * far sensörü
      * birde aracı kilitleyince camların otomatik kalkması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugguş -- 22 Aralık 2007; 1:39:37 >
      |
      |
      22 Aralık 2007 02:22:30
      yagmur sensorunun sonradan yaptirildigini hic duymadim,imkansiz denecek kadar zor bence.

sanayi isi far sensoru duymustum fakat, nette bununla ilgili birseyler bulunabilir bilgi olarak...

benim aracimda serviste teslim alirken takilmis teslim almis idim zamaninda sunroof haric camlarin tamami kumandadan kapatinca kapaniyordu ama her servis takmiyor bu ozelligi sanirim..
      |
      |
    • Teğmen
      116 Mesaj
      22 Aralık 2007 03:02:34
      quote:

Orjinalden alıntı: royartar

yagmur sensorunun sonradan yaptirildigini hic duymadim,imkansiz denecek kadar zor bence.

sanayi isi far sensoru duymustum fakat, nette bununla ilgili birseyler bulunabilir bilgi olarak...

benim aracimda serviste teslim alirken takilmis teslim almis idim zamaninda sunroof haric camlarin tamami kumandadan kapatinca kapaniyordu ama her servis takmiyor bu ozelligi sanirim..

ben servisime bi sorayım şimdi kırıkkaledeyim burda servis yok 15 tatilde antalyaya gitcem zaten bakımı da geliyo bakalım takarlarsa ve de fiyatı hoşuma giderse taktırırım. sağolasın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugguş -- 22 Aralık 2007; 3:02:50 >
      |
      |
      22 Aralık 2007 11:02:42
      quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

bide benim marş çok geç almaya başladı soğuklar başlayalı beri

arkadaş akün zayıf suyuna bak dedi

nasıl yapıcam o işi

Aküler 2-3 yılda bitiyor ortalam olarak. Normalde çok daha uzun sürmesi lazım ama kullanım şartları nedeniyle çok erken gidyorlar. Zaten Getz'lerde kullanılna aküler çok ahım şahım değil. Kontrol ettir, eğer bitmeye yakınsa güzel bir akü al kendine.

Ben kullanalı 2 yıl olacak, daha 1 defa olsun 2. defa çevirmedim kontağı (şeytan kulağına kurşun). Yaz-kış 1 defada marş alıyor. Fakat kışın kızdırma ışığının sönemesi uzuyor soğuklar sebebiyle. Son zamanlarda 4-5 saniyeyi buluyor kızdırma ışığının sönmesi.
      |
      |
      22 Aralık 2007 11:06:04
      quote:

Orjinalden alıntı: ugguş

* yağmur sensörü
      * far sensörü

Hatchback arabaya park sensörü gerekmez. Sedanlarda daha çok işe yarıyor.
      Camların kapanması ise alarmın bir fonksiyonu olarak yapılabilir. Eğer alarm sistemi destekliyorsa cam motorları alarma bağlanabilir.
      |
      |
      22 Aralık 2007 12:41:05
      quote:

Orjinalden alıntı: ihg70

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

bide benim marş çok geç almaya başladı soğuklar başlayalı beri

arkadaş akün zayıf suyuna bak dedi

nasıl yapıcam o işi

Aküler 2-3 yılda bitiyor ortalam olarak. Normalde çok daha uzun sürmesi lazım ama kullanım şartları nedeniyle çok erken gidyorlar. Zaten Getz'lerde kullanılna aküler çok ahım şahım değil. Kontrol ettir, eğer bitmeye yakınsa güzel bir akü al kendine.

Ben kullanalı 2 yıl olacak, daha 1 defa olsun 2. defa çevirmedim kontağı (şeytan kulağına kurşun). Yaz-kış 1 defada marş alıyor. Fakat kışın kızdırma ışığının sönemesi uzuyor soğuklar sebebiyle. Son zamanlarda 4-5 saniyeyi buluyor kızdırma ışığının sönmesi.

yaw havalar soğuyana kadar bişey yoktu

şimdide tek marşta alıyo ama alması uzun sürüyor işte
      |
      |

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
      SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ

• Yarbay
      16874 Mesaj
      22 Aralık 2007 12:43:29
      quote:

Orjinalden alıntı: ihg70

quote:

* yağmur sensörü
      * far sensörü

Hatchback arabaya park sensörü gerekmez. Sedanlarda daha çok işe yarıyor.
      Camların kapanması ise alarmın bir fonksiyonu olarak yapılabilir. Eğer alarm sistemi destekliyorsa cam motorları alarma bağlanabilir.

bu iş için cam modülü takılması lazım

ben bikaç sene önce sormuştum

adam bunlarda zaman rölesi yok o yüzden orjinal alarma takılmaz demişti

o yüzden üstüne düşmedim artık

bi daha sormak lazım bu işi
      |
      |

• Yüzbaşı
      771 Mesaj
      22 Aralık 2007 20:55:07
      ihg 70 hatcback arabaya park sensörü gerekmez diyor ama geçen gün ben güzelim getzimin tamponun çizdirdim sensör olmamasından dolayı.arabamı belediyenin koyduğu bi beton saksının tam dibine park etmiştim.işimi halledip geldikten sonra aracıma binip hareket ettim.fakat saksı kaput hizasının altında olduğu için içerden bişe göremedim ve duran saksıya vurdum.ama bi sensör olsaydı eminiim ses vererek uyarırdı...buda başımdan geçen yeni bi olay(sensör konusu yazılmışken)
      |
      |
      22 Aralık 2007 21:11:43
      bu sensörü kaça yapıyorlar serviste arkadaşlar.bide dışarda yaptıran varmı dışarda kaça ytl ye yapıyorlar.
      |
      |
      23 Aralık 2007 00:18:14
      quote:

Orjinalden alıntı: JETDEVRİYE

ihg 70 hatcback arabaya park sensörü gerekmez diyor ama geçen gün ben güzelim getzimin tamponun çizdirdim sensör olmamasından dolayı.arabamı belediyenin koyduğu bi beton saksının tam dibine park etmiştim.işimi halledip geldikten sonra aracıma binip hareket ettim.fakat saksı kaput hizasının altında olduğu için içerden bişe göremedim ve duran saksıya vurdum.ama bi sensör olsaydı eminiim ses vererek uyarırdı...buda başımdan geçen yeni bi olay(sensör konusu yazılmışken)

bende geçenlerde arka tamponun altını kaldırıma vurdum daha doğrusu orda duran taşa o yüzden sensörü sordum. 2 senedir hiç böööle bişey yaşamadım ama oldu bi kere tamponun altı bayaaa kötü oldu
      sensörü sormak lazım bizim burda servis yok bilen arkadaşlar yazsın
      |
      |

• Yüzbaşı
      689 Mesaj
      23 Aralık 2007 00:44:51
      siz gene iyi küçük sıyrıklarla kurtulmuşsunuz...
      benim arka tamponun iç darbe emici bakalit parçalandı...
      saolsunlar kaldırımın altına bir kaldırım daha varmış :)
      400 ytl tampon :)
      yaptırmadım bende öyle biniyorum..
      çok ses yapıyo o ayrı...
      |
      |
      23 Aralık 2007 13:56:39
      Merhaba arkadaşlar lastik havalarını kaç yapıyorsunuz kitapçığında 32 yazıyor 32 yapınca on tekerleklerin havası biraz az gibi geliyor.
      |
      |
      AMD ATHLON II X4 640 AM3 3.0 GHZ---Biostar A780L3L AM3(DDR3) AMD---Palit GTS450 1GB 128 Bit DDR5---SEAGATE 500GB SATA III NCQ---Philips 221EL2SB/62 21.5" 5ms Dokunmatik Kontrollü Full HD Wide Screen LED Monitör---Vento TA-K52 400W Kasa---A4 Tech KB-8+OP-620D Multimedya Siyah Klavye + Mouse Seti
    • Yüzbaşı
      689 Mesaj
      23 Aralık 2007 16:33:37
      burda herkeesin deneyimlerine göre ortaklaşa seçilen basınç
      önler 34
      arkalar 32 :) idi galiba
      yani ben böyle basıyorum basınçları :)
      |
      |
      23 Aralık 2007 21:28:01
      quote:

quote:

Orjinalden alıntı: JETDEVRİYE

bende geçenlerde arka tamponun altını kaldırıma vurdum daha doğrusu orda duran taşa o yüzden sensörü sordum. 2 senedir hiç böööle bişey yaşamadım ama oldu bi kere tamponun altı bayaaa kötü oldu
      sensörü sormak lazım bizim burda servis yok bilen arkadaşlar yazsın

Sensör olsa da kaldırıma vurudun. Sensörler kaldırımı zor algılar biraz. Belli bir yükseklik olmadığı sürece (direk, başka bir araç, duvar vs) sensör algılayamaz.
      |
      |

• Yarbay
      16874 Mesaj
      23 Aralık 2007 21:29:47
      quote:

Orjinalden alıntı: erginbay

burda herkeesin deneyimlerine göre ortaklaşa seçilen basınç
      önler 34
      arkalar 32 :) idi galiba
      yani ben böyle basıyorum basınçları :)

ben 34 34 yapıyorum

arkaya ne zaman adam binecek belli olmuyo çünkü

bi tek başınayım bi bakıyosun bagaj dolu arkada dolu vs
      |
      |

• Teğmen
      180 Mesaj
      23 Aralık 2007 22:31:20
      arkadaşlar bayramınızı guzel geçirdiniz umarım uzun zamndır yoktum aranızda 1.5 dizel 2007 88lik getzim vardı şuan 32.000 km oldu aracım.. Ancak ben citroen C4 almayı düşünüyorum 2 elde 2006 modellern fiyatı oldukça iyi gibi sizce ne kadara gider benm araba veya c4 ler hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirmi görüşleriniz nelerdir teşkkurler şimdiden
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Satılık Köpek
Ankara Web Tasarım
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,218
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.