Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (615. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 613614615616617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kasıt lastiğin genişliği değil araca taktığında arabayı daha yüksek yapıyor ya ondan.

quote:

Orjinalden alıntı: sborten

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

büyük çap lastik büyük çap tüketim

ve büyük çap tutunma demek:)

aslında kış mevsimi iş tam tersine dönüyor dostum.
    büyük çap, (eğer çaptan kastedilen lastik taban genişliği ise) küçük tutunma demek
  • bu arada elime bir fatura geçti

mitsubishi yeni kasa l 200 10.000 km bakımı 175 ytl.
  • quote:

Orjinalden alıntı: derebeyii

kasıt lastiğin genişliği değil araca taktığında arabayı daha yüksek yapıyor ya ondan.

anladım ok. sen lastik çapından bahsediyosun.
    175/65 r14 benim fabrika standardı lastikler.
    14 jant diye tabir edilenlerden.
    sen 15 ve ya 16 jant takılmış olanını görmüşün sanırım.
    wlla bildiğim kadarıyla jant çapını artırmak sanılandan biraz daha kapsamlı bi iş.
    sadece jantı değil amortisörleri, fren disklerinin çapını vs. de gözden geçirmek gerekir öyle bir durumda.
    walla ben yapmam açıkcası böle bi uygulama.
    ama yapacak arkadaşa da ince ince bütün alt takım ve yürürünü de bu yeni jant çapına göre ayarlamasını şiddetle tavsiye ederim.
    ama bildiğim bi şey var ki o da aracın performansını ve yakıt tüketimini olumsuz yönde etkiler.

• quote:

belkide şamandırada sorun vardır

çünkü ışık yanmamasına rağmen benzin bitmesi garip

ışık sağlammı onuda düşünmek lazım

belki lamba patlamıştır ve benzin ışığı yanmıyodur

hiçmi yanmıyo bu ışık

eğer yanmıyosa lamba ama yanıyosa şamandıra bozuk olabilir

Lamba saglam hep yaniyor.

Problem su ki, dik bir yokusu tam gaz cikmaya calisinca, getzlerdeki depo sadece
    alttan yakit aldigi, ve egimden dolayi yakitin deponun arkasinda birikip cekilemedigi
    soylendi.

Diger markalarda sadece alttan degil sag ve soldanda bu sekilde yakit cekilerek bu sorunun bertaraf edildigini soyleyen arkadaslarim var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bond777

quote:

belkide şamandırada sorun vardır

çünkü ışık yanmamasına rağmen benzin bitmesi garip

ışık sağlammı onuda düşünmek lazım

belki lamba patlamıştır ve benzin ışığı yanmıyodur

hiçmi yanmıyo bu ışık

eğer yanmıyosa lamba ama yanıyosa şamandıra bozuk olabilir

Lamba saglam hep yaniyor.

Problem su ki, dik bir yokusu tam gaz cikmaya calisinca, getzlerdeki depo sadece
    alttan yakit aldigi, ve egimden dolayi yakitin deponun arkasinda birikip cekilemedigi
    soylendi.

Diger markalarda sadece alttan degil sag ve soldanda bu sekilde yakit cekilerek bu sorunun bertaraf edildigini soyleyen arkadaslarim var.

evet aynı sorun benim de başıma geldi...
    evin önüne park etmiştim gece eğimli duruyodu yani 2 teker kaldırımdaydı...
    sabah bindim araba çalışmıyo bana mısın demiyo...:)
    sonra arabayı yola ittim düzeldikten sonra basınca çalıştı...

başka bir konuya geçeyim bugun gittim sıfır hatta sıfır ötesi hyundai getz aldım...
    tam 1 km de :)
    ahanda buda resmi

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

yanlış anlaşılmasın gösterge panelim değişide :)
    araç tekrar sıfır oldu...
    hehehe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8765E6CFE -- 18 Aralık 2007; 18:44:09 >

• selam 2. el gets dizel 1500 cc 82bg aldım 20.000 ytl
    siyah.
    film çekilmiş.

kararan ayna.

sunruuf.
    çelikcant.
    hava yasyıgı full.
    turbo+.

30000 km bakımından yeni çıkmış.
    2005 model.
    zaten eşim için aldık.

....
    full modeli diyorlar.

bide

arabada hakkatten ferah iç mekan.(klasmanına göre, hatta üst klasmandan bile ferah.)
    arka plaka takırtısı sorun???? kolay ama halledemedim fırsat olmadı.

normal lastik basıncı kaç???????............................ ön agır sanki havasız gibi geliyor bide dizel olunca
    önlere 32 arkalara 30 düşünüyom ama????
    yaz kış farkı varmı varsa yazın kaç, kışın kaş önerilen.....................................................

dizele alışık değiliz biraz.
    en ideal kullanım devri???,
    1500 devir sanırım alt devir sanırım fites değiştirmek için. ???
    üst fites değiştirme devri ????? (2500 mü, 3000 mi)

ben genelde 2000 devirde kullanıyom ama. siz nedersiniz. benzinlide de 2000-2500 arası kullanırım. ama 1800 devirde zorlanıyor gibi öyle olunca 2500 ortalama dahamı iyi ki?? sizce.

2500 devir daha mı rahat olur.

genelde arabayı kasmam. rahat kullanırım. hız yapmam.

malum çoluk çocuk olunca. ( gençlik geçti )

• Daha demin karda kullandım arabayı 10 cm karda hiç zorlanmadan cıktı.Ama inerken cok kayıyordu onun için yavaş geldim.
    Sormak istediğim sorular var.

Rampada arabayı viteste bırakıp el firenini cekmezsen araba aşağı doğru gidermi.95 model şahinde zıplaya zıplaya akıyordu.1 kereliğine el frenini cekmeden baksam araba aşağı dogru akarsa sanzumanda sorun cıkarırmı.

Birde rampada arabayı istop ettikten sonra viteste bırakıp depriyajı ayagımızdan cektikten sonramı el firenini cekmek gerekir ben ilk olarak el firenini cekiyorum.

Burdada diger actıgım konu var.Herkese hayırlı geceler...

http://forum.donanimhaber.com/m_19745090/mpage_1/key_//tm.htm#19745547

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Creative52 -- 19 Aralık 2007; 0:07:23 >

• yaw sanki, benim arka ca mrezistansları çok yavaş buğu çözüyor gibime geldi

sizinde öylemi

arkadaşın laguna vs ile kıyaslıyorum 15 dakikadan fazla sürüyor tam olarak buğuyu çözmesi

milletinki 3-5 dakika almıyo
  • bide benim marş çok geç almaya başladı soğuklar başlayalı beri

arkadaş akün zayıf suyuna bak dedi

nasıl yapıcam o işi
  • bendede aynı şekilde geç alıyo marş....
    birde bu getzlerin orjinal aküleri gerçekten içler acısı...
    1 2 saat park lambalarını açık bırakmaya gelmiyo...
    bitiyo akü...
    aman dikkat edin arkadaşlar...
  • selam arkadaşlar
    çoooook uzun süredir aranızda yoktum. o zaman dan bu zamana kagar olan yazıları takip edemedim.
    benim bi sıkıntım var lütfen bilen gardaşlar hele beri gelsin. yakıttan çok şikayetçiyim. aracım 2006 model ve 16000 kmde. kullanma durumumu yazayım siz bana fikrinizi yazın. evden okula okuldan eve kullanıyom benim 1,4 getzi. ev okul arası 3-4 km civarında. gidiyom stop ediyom geliyom stop ediyom. vites devrin genelde 2000-3000 arası. ani hızlanma yapmam. arabayı genelde çok sakin yani yava kullanırım. 1 hafta öncesine kadar 9 le 9,5 lt yakıyodu. şu anda 11,5 ile 12 arası yakıyo. acaba bende mi hata var yoksa araba mı arızalı. yakıtı shell 95 alıyom. bi türlü yakıtı düşüremedim. ilk bakımında servise söylemiştim herhangi bir arıza yok sadece kısa mesafeden kaynaklanıyo dediler. ama o gün bugün hala çok yakıyo. haa bu arada kırıkkale antalya arası gidiyom senede 3 kez. şehirlerarası yakıt tüketimim 5,5 ile 6 arası gisdip geliyo.
    lütfen benzinli kullanan gardaşlar bana fikrinizi yazın.

• kış olduğundandır

benim kullanımımda aynı şekilde

dizel olmasına rağmen 8 litreyi buluyo artık

yazın 7 litre felan
  • bütün hyundai ve getz kullanıcısı arkadaşların kurban bayramı mübarek olsun!....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayraktar26 -- 19 Aralık 2007; 21:36:12 >
  • Slm arkadaşlar herzamanki gibi alarm yine ayar tutmadı yanından kamyonet fln geçtiği zaman ötuyordu bu sefer otmez dediler tekrar otuyor.Kullandıkları alarmı aşağıdaki linkten gorebilirsiniz.Frene bastıgında otomatik kapıları kilitleme özelliğini takarsam beyni bozulabilir ve garanti dışında kalır dedi.Yani biz bu arabaya dışarıda alarm taktırsak sorun mu cıkaracaklar.

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=251081&productid=otm341424
  • yaw çoğu kişi dışarda taktırıyor ve servisler buna pek bakmıyor

sizin ordakiler cinslik yapıyosa bilemem

ama normalde pek ilgilenmiyolar bu konularla
  • arkadaşlar forumumuzda benzinli getz kullanan yokmu?

herkes dizel galiba. benzinli kullanan arkadaşlar kendilerini belli etsede aklımıza takılanları beraber çözümlesek...

selametle tüm getzci dostlar...

BU ARADA TÜM GETZ SEVERLERİN KURBAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN
  • quote:

Orjinalden alıntı: sborten

quote:

Orjinalden alıntı: derebeyii

kasıt lastiğin genişliği değil araca taktığında arabayı daha yüksek yapıyor ya ondan.

anladım ok. sen lastik çapından bahsediyosun.
    175/65 r14 benim fabrika standardı lastikler.
    14 jant diye tabir edilenlerden.
    sen 15 ve ya 16 jant takılmış olanını görmüşün sanırım.
    wlla bildiğim kadarıyla jant çapını artırmak sanılandan biraz daha kapsamlı bi iş.
    sadece jantı değil amortisörleri, fren disklerinin çapını vs. de gözden geçirmek gerekir öyle bir durumda.
    walla ben yapmam açıkcası böle bi uygulama.
    ama yapacak arkadaşa da ince ince bütün alt takım ve yürürünü de bu yeni jant çapına göre ayarlamasını şiddetle tavsiye ederim.
    ama bildiğim bi şey var ki o da aracın performansını ve yakıt tüketimini olumsuz yönde etkiler.

175-65-R14 kumho lastıklerım ve dandık jant kapaklarım vardı 195-50-r15 jant + performans lastıklerı ıle aracta 0 performans kaybı oldu 2 lastıklede aynı son hıza cıktım aynı surede ( 1.6 otomatık 307 drag vıdeosu 307 2 sındede aynı getz tekı degısıklık sadece lastık 2 vıdeoda aynı mesafede ara acıyor fakat arka plandan 1den 2 ye gecıste ozellıkle vıcı vıcı vıcı dıe patınaj sesı gelmıoyor buda lastıgın daha ıyı tutunmasından kaynaklanıyor vırajlarda donsulerle her sekılde daya ıyı tavsıye ederım ) 175 lastık kucukı tasla dreksıyona vuruyor tıtrıyor 195 bunu hıssettırmıyor daha bırcok + sayabılırım yakıt konusundada asırı bır artıs gormedım hatta hıc gormedım cunku aracın yakıtına bakan bırısı degılımdır ama hıc bır fark yok 165-r14 (eskı jantlara) kar lastıgı alıcam batramdan sora onun performans bılgılerınıde yazarım
    BUTUN GETZCI KARDESLERIMIN BAYRAMINI KUTLARIMMMM

• Merhaba Ugguş,
    Ben de dizel kullanıcısı olmama ragmen senin fazla sarfiyat sorununu yaşıyorum.Fakat sorunun icinde cevap ta gizli gibi.Şöyle ki yazın şehirler arası yollardaki degerin kışın kısa mesafedeki degerin tam yarısı.Bu da motorda bir sorun olmadıgını gösteriyor.
    Diger bir degişle iyi sürüş şartlarında 5.5-6 lt yakan bir benzinli motorun sorunlu olmasından bahsedilemez.
  • Tüm getzçi arkadaşların mübarek kurban bayramını kutlarım!
  • quote:

Orjinalden alıntı: opxito

Merhaba Ugguş,
    Ben de dizel kullanıcısı olmama ragmen senin fazla sarfiyat sorununu yaşıyorum.Fakat sorunun icinde cevap ta gizli gibi.Şöyle ki yazın şehirler arası yollardaki degerin kışın kısa mesafedeki degerin tam yarısı.Bu da motorda bir sorun olmadıgını gösteriyor.
    Diger bir degişle iyi sürüş şartlarında 5.5-6 lt yakan bir benzinli motorun sorunlu olmasından bahsedilemez.

opxito teğmenim hayırlı bayramlar....
    doğru söylüyosun ama 11 - 12 litreyi paraya çevirirsek 335 - 350 bin yapıyo bu da bana uçuk bi rakam gibi geliyo. başka benzinli kullanan arkadaşlar var mesela ( opel corsa 1,4 97 mod.) ( suzuki swift 1,3 91 mod. ) benim araba 250 ile 300 arası diyolar üstelik onların ki enjeksiyonsuz. ya onlar atıyo. yada hesapları yanlış. ben yol bilg. değeri söylüyom denedim doğru ama onlarınki çok az gibi geliyo. sen böyle söyleyince o arkadaşların yanlış bldikleri kanısına varıyom. selamlar.....

• 
Sayfa: önceki 613614615616617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.