Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1624. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16221623162416251626
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ihtiyaç olsa söylerlerdi. bir zorunluluk yok..
  • ertugrulalp E kullanıcısına yanıt
    1.3 modelini pek hatırlamıyorum ama GL start model dediğimiz modeller. Fasılalı silecek bile yok. GLS ise 3 farklı donanımda olabiliyor. Örneğin iki GLS mdelinde full airbag optionel iken (HY KLM ve ÇHY KLM diye geçenler) bir GLS modelinde tümü standart (full+full denilen model) GL de ise opsiyonel bile değil. Çift hava yastığı diye bir şey yok..

Yani uzun bir liste söz konusu .. en kısa olarak GL baz olanlar, pek tavsiye etmem
  • Merhaba arkadaşlar. Bayramdan sonra alınmak üzere Getz satan var mı ? Temiz ve benzinli olması şartıyla. Ayrıca fiyat makul olması kaydıyla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • slm arkadaşlar
    10 günlük tatili bitirip dün itibari ile ist a eve döndüm
    Bayramda yola çıkmayı sevmem. rezillikler oluyor.
    pendik-seferihisar ( izmir )-karaman-pendik güzergahında
    491 + 761 + 729 km Toplamda 1981 km yol gittim.

Yola cıkarken her şeyi sıfırladım,
    Bursaya geçiş feribot kullandım.

570 TL benzin yaktım
    0,288 TL / km yaktım.
    Yani km de 28,8 krs yaktı.
    ortalama 5,53 LT / 100 km

30 krs altına inmez diye düşünüyordum ama indi.

sorunsuz eve geldim.

pendik-izmir-karaman arası 2 kişi ve stand tatil eşyaları.
    karaman-pendik arası ilave bir kişi ve en az 100 kg erzak ile geldim.
    Sağ arka kapıyı kitleyip, arka ikili koltuğu yatırıp, arka görüşü engellemeyecek şekilde eşyaları düzenli yığdım
    Bu nedenle lastiklere 35 bar hava bastım.

Mümkün old kadar ekonomik kullanmaya calıstım.
    Genelde 100 - 120 km hız yaptım.
    Arada 150 ye kadar çıkıp rampa gördüğüm yerde boşta hız 80 km ye düşene kadar 2 - 3 km gittim.
    Gelirken yüklü old için 140 - 150 hızlara fazla çıkamadım malum arka tekerlerde yük fazlaydı.

Klimayı izmir - karaman arasında 30 dk için açtım. Kızım klima sevmediği için sonra kapadım
    Dönüş gece old için klimaya gerek olmadı..

Yalova ve izmirde tabela eksiklerinden birer kere yanlış yola girdim 20 km civarı zaman harcadım.
    1981 km boyunca hiç bir polis kontrolüne girmedim. zaten fazla da bir kontrol yoktu
    Bir kere konya girişinde vardı, daha çok kapalı kasa araçları tek tük kontrol ediyorlar.

Bayram öncesi olduğundan yollar boştu, hiç bir sıkışıklığa denk gelmedim.

Eğer bu seyahatları otobüs veya trenle yapsaydım en az 550 TL harcardım
    üstelik taksi ve minibüs paraları hariç. ( otogarlardan otele veya gideceğim adreslere..)
    hiç bir otobüs ne otele ne de eve götürmüyorken.
    sizlere de kazasız mutlu bayramlar dilerim.
    2007 + 1,4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 30 Ağustos 2017; 16:19:5 >

• iki yıl çok memnun kullandığım aracımı satıyorum ilgilenen olursa mesaj atabilir.

2005 model 1.3 gls

138500km

kuruş masrafı yok tüm bakımları zamanında yapıldı

1 parça boyalı hasar kaydı ve değişen yok

• majesteleri_mj kullanıcısına yanıt
    2007 model getz var 74.000km de lpg hic takilmadi. Agir hasar kaydi gozukuyor ama aracta sikinti yok tikir tikir.

• Arabam çalışmıyor kontagi çevirince tüm ışıklar sönüyor akü mü acaba ?

• varol7 V kullanıcısına yanıt
    büyük ihtimal, akü. 2 sene dolmuşsa beklenebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Geo

büyük ihtimal, akü. 2 sene dolmuşsa beklenebilir.

3,5 yıl oldu ben alalı önceki sahbiden 1 yıldan fazla olmuş 5 yıl olmuş elektirikçi ölçtü yeni akü taktı şimdi prb yok :)
    gecmıs olsun akü.

bende 10 gun önce degıstırdım mutlu 70amp. 260 tl verdım.

+bu arada 2,5 aylım izinım bıttı getzle 8bın km yol yaptım

ıkı kez arıza yaktı bı elazıgda dıerı maraşta

genel anlamda yol durumuna gore hızlı kullandım bu arızayı egr den supelenıyordum ama devırlı kullanmamla temızlenmesı lazım

oksıjen sensoru olabılır?

kendımı kasmadım en dusuk 4.9 lt gordum en yukasekte 5,8 lt gordum.

tam hesaba oturmadım henuz.

mazotu shell den aldım.

• dostlar merhaba, 2. el piyasası acayip uçmuş durumda, 2002 2003 model arabalara bakıyorum, 20 bin liraya kadar düzgün hb araba bulamıyorum, getz çok sevdiğim ama param yetmez diye bakmadığım bir araçtı fakat pazarlıkla 18 bine buldum bi tane,
    -2005 model, 1.3 gls, km: 150.000, benzin+lpg,
    -7500 tl hasar kaydı var (ağır hasarlı DEĞİL, parça parça hasarlar)
    -ön kaput, sağ çamurluk, sol çamurluk ve bagaj değişmiş
    -tavan, sağ ön kapı ve sağ arka kapı hariç boyalı
    -kalan motor gücü %75
    normalde değişmiş parçaları olan araclara bakmıyordum ama piyasa uçuk olunca, ben de getz bulunca ucuza al ucuza sat mantığıyla hareket edeyim dedim, bu paraya alınır mı ne dersiniz? anlayan arkadaşlar yardımcı olursa çok makbule geçer, yaş 27 ve ilk arac olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi havacı27 -- 6 Eylül 2017; 1:20:56 >

• havacı27 kullanıcısına yanıt
    Şase ve motor saglamsa alinir.

• 1-2 ay önce Abant'a gezmeye giderken tam Abant'a gelmek üzereyken motor ışığı yandı, ilk defa böyle bir şey oldu ve motor korumaya aldı gaz yememeye başladı. Abant'ta yağına, suyuna baktım su sanki biraz azalmıştı. Az bir şey su ekledim ışık söndü, yola devam :D Şimdi de bakım yaptıracağım. Ankara'da shell in içindeki bakım yerine sordum hava+yağ filitresi ve 5 lt yağ değişimi 189 TL dedi. Diğer filtreleri değiştirmiyor. Başka benzinliklere de soracağım. PO ve Shell hangisi uygun derse ona yaptıracağım.
  • Mnr980 kullanıcısına yanıt
    İnci akü 60 amp 220TL +10 TL eve gelme hizmeti :) bayramda eve geldi usta sağolsun./:
    hayırlı ugurlu olsun.

yenı akü fark edıyor aracın saat ve km gösterge işiklerı bıle parladı bende

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi günler aranıza yeni katıldım. arabamı 1 ay önce aldım. Önceden duymadıgım bi ses var arabada hızım 80 i geçmeye başlayınca 5. viteste ıslık sesine benzer bi ses geliyor müzik açık olunca hiç farkedilmiyor, müzigi kapatıp dikkatli dinleyince farkediliyor.
    ustaya götürdüm şanzıman yagını değiştirdi ama kesilmedi daha önceden başına gelen yada bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aponas

iyi günler aranıza yeni katıldım. arabamı 1 ay önce aldım. Önceden duymadıgım bi ses var arabada hızım 80 i geçmeye başlayınca 5. viteste ıslık sesine benzer bi ses geliyor müzik açık olunca hiç farkedilmiyor, müzigi kapatıp dikkatli dinleyince farkediliyor.
    ustaya götürdüm şanzıman yagını değiştirdi ama kesilmedi daha önceden başına gelen yada bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Belirli bir hızı geçince ıslık sesi geliyorsa, bu hava akışından kaynaklanır. Islık sesinin geldiği yeri bulunuz ve orada nereden içeri hava gelebilir bulmaya çalışınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

quote:

Orijinalden alıntı: aponas

iyi günler aranıza yeni katıldım. arabamı 1 ay önce aldım. Önceden duymadıgım bi ses var arabada hızım 80 i geçmeye başlayınca 5. viteste ıslık sesine benzer bi ses geliyor müzik açık olunca hiç farkedilmiyor, müzigi kapatıp dikkatli dinleyince farkediliyor.

Belirli bir hızı geçince ıslık sesi geliyorsa, bu hava akışından kaynaklanır. Islık sesinin geldiği yeri bulunuz ve orada nereden içeri hava gelebilir bulmaya çalışınız.

Tam anlatamadım kusura bakmayın hava ile ilgili bişey değil sanırsam çünkü Gazdan ayağımı çekince ses kesiliyo debriyaja basıncada kesiliyor. Sadece gaza basınca bide 5.vitesteyken geliyor.

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-degisensiz-temiz-arac-469867865/detay Bu araca bu fiyat normal mi ne dersiniz .alayim mi.

• Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katılıyorum Getz kullanıcısı olarak. 2004 model 1.3 GLS, 79.000 km. hatasız. oksijen mavisi renkte. ön ve arka kaputta belli olmayacak derecede küçük renk solmaları var. birde bagaj kaputunda baş parmak kadar küçük bir göçük var. Tüp yok. 26.550 TL. ye aldım. Alırken şaşırdığım bir noktada aracın anahtarında merkezi kilit kumandası yok. anahtarla kapıyı açıyoruz. orjinali öyle dediler. Fiyat pahalı mı sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radyocu -- 10 Eylül 2017; 19:5:33 >
  • 
Sayfa: önceki 16221623162416251626
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.