Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1603. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16011602160316041605
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mnr980

Iyi geceler arkadaslar. İş nedenıyle persenbe gununden itibaren Mardin Mityat ta taşiniyoruz.
    Şuan Ankaradayiz.
    Aracimin yag ve filitre bakimini yarin yaptiracam birde v kayisini degistirecem.
    Onlerden lokurtu geliyor amarsor lastiklerine baktiracam.
    (Aracim 2006 getz vgt 154binde.)
    Birde 4 lastik balans ayari yaptiracam
    Aklima gelen bunlar.
    Eklemek istediginiz baska bir sey varsa yardimci olur arkadaslar.

mazot filtresi
    yag filtresi
    polen filtresi
    hava filtresi
    klima gaz kontrolu

bu arada hayırlısı olsun hocam . bende batmandayım yolun düşerse cay ısmarlıyım.
  • Turgut.AkıN kullanıcısına yanıt
    hocam cuma gunu batmandaydım.
    oyle dolasıp gerı dondum midyata.
    şuan ankaradayım. perşenbe tamamen gidiyorum.

Kış lastıklerını takıp takmam konusunda endişelıyım ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mnr980 kullanıcısına yanıt
    batmanda bugune kadar kış lastigi takmadık. gecen sene kısın taziye için adanaya gittim butun yollar karlı olmasına ragmen mıchel dört mevsim lastikleriyle gidip geldim. tercih sizin
  • cuma günü bende 7 aydır kullandığım 2 kapılı corsa yı verip 2005 model 1.3 benzin-lpg li getz aldım.araba kullanmayı corsa da öğrendim diyebilirim.dizel motorun sesi ve kalkışına alışkın olduğum içim her kalkışta kulağım o sesi arıyor.3 gündür kaç defa stop ettirdim arabayı kalkışta.işin kötüsü bide içimde stop ederim diye tereddüt oluştu ve bu yüzden rampa olan yerlerden kaçınmaya başladım.şimdilik ayağımı alıştırmaya çalışıyorum.bu işin bi püf noktası varmı acaba daha çabuk alışmak için :::)))
  • Ayagını debriyajdan hemen cekme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim rampa yukarı metodum..
    Frenden ayağını çek, hemen hafif ara gaz ver
    Sonra debriyajı yavas bırak, yürüdüğü anda deb bırakma hareketini bitir.

8 yılda rampada 1 veya 2 kere stop ettirmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 24 Ekim 2016; 12:56:21 >
  • kadirsu kullanıcısına yanıt
    1-2 güne alışırsın, acelen varsa boş bir yolda seri seri dur kalk dene ayağın konumlarına alışsın. El frenine de alış sonuçta bazı yokuşlar var ki ya patinaja düşersin ya geri kaçırırsın, elzem bir yol.
  • aktuz hocam nerelerdesiniz yahu hiç görünmüyorsunuz.
    merhabalar diyelim
    benim araçta mı öyle yoksa hepsinde mi böyle bilmiyorum.rampalarda tepelerde kalkış yaparken ilk önce araba gazı yemiyor gibi yapıyor.istop ettirmişliğim çoktur.ve hala arabamın debriyajına bi alışamadım gitti.ilk kalkışlarda hep bi tekleme (silkeleme) yaparım.debriyaj yukarıdan kavrıyor.bi gün götürdüm büyük sanayiye ayarı iyi dedişlerdi.
    herneyse sorum şu araba dik yokuşlarda ara gazı vermeden direk debriyajdan çekip gaza basarsam araba sanki gazı algılamıyor gibi oluyor bu herkeste mi böyle.ama ara gazı vererek debriyajdan çekersem sıkıntı olmuyor.
    tiske hocam bende sizin taktiği kullanıyorum
  • Bugun bakim yaptirdim
    Ön 2 amartusor takozu degisti 50+50. 15
    Vkayisi 40
    On iki z rot 20+20
    Motor yagi 5 40 5lt. Tum filitreler bosh (bunlar hazirdi)
    Iscilik 80 tl verdim.

• Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Kazasiz belasiz insaallah.
    25 euros falan iscilik vermissuniz,burda olsa ayni islere en az 100 euros belki daha fazla tutardi.

• arkadaşlar 2009 dizel getz sahibiyim, geçen gün korna bir anda çalışmadı, sonra kendi kendine çalıştı. sebebi ne olabilir fikriniz varmı yoksa oto elektrikçiye göstermeliyim.
  • rigetti kullanıcısına yanıt
    74 bin km de 27 bin TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Orijinalden alıntı: hbakacak

arkadaşlar 2009 1.5 dizel vgt motor getz aldım, kitapçığı yok nasıl ve nereden bulabilirim. bilgisayar çıktısı da olur

Kullanma kılavuzu.

http://www.hyundaiclubtr.com/upload/pdf/getz.pdf

teşekkürler

• era bakmaya ciddi ciddi başladım artık. temiz olduguna inandiginiz bir yakınınızın, tanıdıgınızın araclarina bakabilirim. 2011-2012 model gri renk makbuldur. mazotlu 80bin km yi gecmemis olursa harika olur. isterlerse bendeki getzi de gosterebilirim. 2008 mazotlu 111bin km. bakımları tam.
  • Oyle bi era aşağı yukarı ne kadardır fiyat olarak ?

• Şark kurnazı olmayan helal sut emmiş kişi 32 33 gibi bir rakama bırakır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbakacak

arkadaşlar 2009 dizel getz sahibiyim, geçen gün korna bir anda çalışmadı, sonra kendi kendine çalıştı. sebebi ne olabilir fikriniz varmı yoksa oto elektrikçiye göstermeliyim.

. 3 defa benımde basıma geldi . ve şuanda sorunsuz calısıyor. bence devre akım koruyucu elektrigini kesıyor
  • onurmaurer kullanıcısına yanıt
    konudan komşudan tanıştan vs helal bir araba denk gelir inşaallah. era forumu yok mu oraya baksanız belki satanlar vardır . ya da biraz bekleyip aracını ezmemiş sürtmemiş hacı amcalardan almak gerek :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstffktbss

era forumu

pusudayım :)
  • Arkadaslar 1.1 benzinli getz'im sadece sehir ici 8 ile 9 lt arasinda yakiyor, sizce normal mi ?
    Inanin gaz pedalinin altina yumarta koydum,motor ïïï ederken hemen vites atiyorum,hic zorlamiyorum,yine ayni.
    4 buji,hava filtresi,yag ve filtresi bunlarin hepsini degistirdim.
    Sizde nasil ?
    Gaz degil !

• 
Sayfa: önceki 16011602160316041605
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.